• O SZKOLE SŁÓW KILKA

        • AKCJA "LATO W MIEŚCIE"

        • Akcja "Lato w mieście" w Zespole Szkół Gminnych nr 1 odbyła się w dniach 30.06 - 11.07.2014 r.

          Zajęcia dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 prowadzili nauczyciele naszej szkoły.
           

          Poprowadzono zajęcia:

          - gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych,

          - zajęcia taneczne,

          - mini siłownię,

          - zajęcia sportowe: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, unihokej, tenis stołowy, nordic walking.

           

           

        • WAKACYJNY PAKIET PROFILAKTYCZNY

        • W dniach 24-26.06.2014 r. uczniowie wzięli udział w Wakacyjnym Pakiecie Profilaktycznym.

          24.06.2014 r.- DZIEŃ SPORTU

          25.06.2014 r.- DZIEŃ ZDROWIA

          PYSZNY I ZDROWY - PIKNIK KLASOWY

          W środę, 25 czerwca 2014 r., został zoraganizowany w szkole "sniadaniowy dzień", w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z klas IV - VI SP i I - III GIM, już od godz. 8.00 przygotowywali wspaniałe, pomysłowe i smaczne posiłki. Na talerzach znalazły się kolorowe, zdrowe kanapki oraz słodkie, kuszące barwami desery!!!. Klasy IV SP spiasły się na medal i otrzymały soczyste nagrody... ARBUZY! Inni też skosztowali tej słodkiej nagrody.

          Klasy I - III SP swoje kulinarne spotkanie rozpoczęły o godz. 10.40. Obserwując przygotowania i starania w wykonaniu potraw przez najmłodszych, można byłoby pomyśleć, że jesteśmy w najlepszych restauracjach - menu godne podziwu! W klasie II c SP dzieci wykonały śniadanko samodzielnie (bez pomocy dorosłych). Przynieśli obfite zakupy i wykonali wybitne potrawy śniadaniowe - brawo!!! Pozostali uczniowie także bardzo starannie i pieczołowicie wykonali swoje prpopzycje kulinarne. W nagrodę pojawiły się również soczyste ARBUZY!

          Realizacja pomysłu PIKNIKU KLASOWEGO odbyła się w ramach programu profilaktycznego pod kierunkiem pielęgniarki szkolnej p. Ireny Chojnackiej przy współpracy nauczycieli pełniących w tym dniu opiekę nad uczniami oraz naszej kochanej Rady Rodziców - głównego sponsora słodkich nagród!. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i życzę zdrowych, smacznych i atrakcyjnych posiłków podczas wakacji!!!

          Koordynator programu: Irena Chojnacka

          26.06.2014 r.- DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ

           

        • DZIEŃ EUROPEJCZYKA

        • W piątek 09.05.2014 r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejczyka. Występ artystyczny z tej okazji zaprezentowali uczniowie kl. I A GIM i kl. IV B SP pod kierunkiem pp. M. Fallach, I. Błońskiej i B. Osiadacz.

           

        • "NIEBIESKA SZKOŁA"

        • Uczniowie klas II i III gim. 9 maja 2014 r., wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką "Niebieskiej Szkoły" Fundacji STS Fryderyk Chopin. Obejrzeli prezentację i film o dwumiesięcznym rejsie edukacyjnym na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin. Bezkres oceanu, szum fal, poznawanie nowych kultur a przede wszystkim nowe przyjaźnie sprawiają, że udział w rejsie "Niebieskiej Szkoły" jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Uczniowie poznali zasady rekrutacji na rejs prowadzonej przez Fundację.

           

        • ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 - GO MAJA

        • W środę 30.04.14 r., o godz. 10.40 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 4-6 SP i 1-3 GIM z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.

           

        • DZIEŃ ZIEMI

        • Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach już od 1970 roku i jest to największe ekologiczne święto na świecie! Tegoroczne wydarzenia przebiegają pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!". W naszej szkole 28.04.14 r., odbyły się apele z okazji Dnia Ziemi dla klas 1- 6 SP oraz 1- 3 GIM przygotowane pod kierunkiem pp. A. Wróbel i K. Cisek.

           

           

        • ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI

        • World Art Day został ustanowiony przez General Assembly z inicjatywy International Association of Art - Guadalajara/Meksyk w 2011 roku. Data 15 kwietnia nie jest przypadkowa, wybrana została na pamiątkę urodzin Leonarda da Vinci! (www.wikipedia.pl)

          Ideą jest otwarcie na sztukę i zwiększanie świadomości społeczności międzynarodowej w dziedzinie sztuki. To dzień dla wszystkich artystów i miłośników sztuki na świecie.

          Przygotowaliśmy specjalną fotogalerię dla najciekawszych propozycji artystycznych, wyjątkowych i oryginalnych pomysłów/charakteryzacji!!!! Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w zabawie związanej z przygotowaniem ciekawych interpretacji dzieł sztuki! Zobaczcie sami!!!! 

          W tym dniu odbyła się także prezentacja projektu gimnazjalnego uczennic z klasy II B gim., dotycząca historii rysunku azjatyckiego. Ciekawym elementem prezentacji był konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV - VI SP. Efekty można podziwiać na fotkach z tego spotkania.

           

          Opiekun projektu: Beata Osiadacz

           

        • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

        • W dniu 8 kwietnia 2014 r., mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece szkolnej niezwykłą postać w osobie p. Bożeny Starościak. Odwiedziła nas w związku ze Światowym Dniem Poezji.

          Nasz Gość to milanowska poetka, która przedstawiła nam swój dorobek twórczy dzieląc go na dwa etapy: pierwszy to wiersze romantyczne zakochanej nastolatki i drugi – refleksyjny – dojrzałej kobiety. Pani Bożena opowiedziała o swoim warsztacie, dając wskazówki młodym adeptom tej sztuki, jak tworzyć, jak poszukiwać inspiracji i o tym jak istotnym elementem twórczości jest posługiwanie się pięknym, czystym i poprawnym językiem polskim. Nadmieniła również o swoich fascynacjach twórczością Kazimierza Wierzyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Czytała ich ulubione utwory. Przedstawiła także swoją twórczość - wiersze z pierwszego zbioru pt. ,,W ciszę poezji zaklęci...”, które są pełne ciepła, nostalgii i milanowskiej aury oraz wiersze, które czekają na wydanie w nowym tomiku.

          W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów związanych z biblioteką, miłośników poezji i mamy nadzieję – następców naszego Gościa. Kameralne spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy ciasteczku (przygotowanym przez ucz. kl. IB Agnieszkę Zadrożną). Po oficjalnej części nastąpiły indywidualne rozmowy. Spotkanie uważamy za udane i spełnione. 

           

                       Nauczyciele biblioteki: M. Sobczak i N. Pietrzak

           

        • DBAMY O ZDROWIE "TRZYMAJ FORMĘ"

        • Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w piątek 11.04.14 r., o godz.11.35 odbył się apel tematyczny dla ucz. kl. 1-3 GIM przygotowany przez kl. 2ag pod kierunkiem p. Barbary Kopeć i pielęgniarki szkolnej p. Ireny Chojnackiej. Na apelu został podsumowany konkurs na prezentację multimedialną o zdrowym stylu życia w ramach programu "TRZYMAJ FORMĘ".

           

        • DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW

        • Dzień Otwarty w „Jedynce” już za nami. W piątek, 4 kwietnia, od godz.17:00 do gmachu szkoły schodzili się przyszli uczniowie ze swoimi rodzicami. Już od progu czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Komitet powitalny uczennic gimnazjum wręczał foldery reklamowe „Jedynki” oraz naklejki z symbolami zajęć tematycznych i częstował najmłodszych cukierkami. Naszych miłych gości powitała w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Edyta Sawicka - Domasiewicz wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego. Spotkanie rozpoczął występ artystyczny uczniów klasy 3 a SP przygotowany przez pp. Beatę Osiadacz, Iwonę Błeszyńską i Barbarę Ślusarczyk. Dzieciaki popisywały się nie tylko recytacją i śpiewem, ale zaprezentowały także kilka układów tanecznych. W tle można było podziwiać prezentację archiwalnych i współczesnych zdjęć ze szkolnej fotogalerii nawiązujących do występu małych artystów. Mali widzowie zasiedli w pierwszych rzędach i już od początku spotkania wykazywali ogromne zainteresowanie programem, przy wykonaniu naszej szkolnej wersji przeboju „Bałkanica” śmiało włączyli się w śpiew i gromkie oklaski. Po występie nauczycielki zaprosiły dzieci do zabawy w salach, a rodzice mieli okazję poznać ofertę placówki, którą przedstawiła Pani Dyrektor. Pani pedagog, Marzena Osiadacz, zapoznała rodziców z zagadnieniem gotowości szkolnej sześciolatka. Zajęcia dla przyszłych uczniów „Jedynki” były na tyle atrakcyjne, że wystarczyło czasu na zadanie przez rodziców wszystkich nurtujących ich pytań. Pani Dyrektor zapewniła, że nasza szkoła jest gotowa na przyjęcie wszystkich maluchów i postara się sprostać oczekiwaniom rodziców. Na zakończenie spotkania można było zwiedzić szkołę, po której oprowadzali starsi uczniowie. Pracownie na parterze i na piętrze, świetlica, biblioteka, gabinety pedagoga, logopedy, pielęgniarki i sekretariat były tego wieczora dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Przyszli uczniowie otrzymali pierwszy szkolny gadżet, ołówek ze specjalną korygującą nakładką ułatwiającą właściwy uchwyt. Rodzice mogli złożyć w sekretariacie kartę zapisu swojego dziecka. Mamy nadzieję, że z naszymi małymi gośćmi spotkamy się w nowym roku szkolnym.

           

        • ŚLADAMI BOHATERÓW "KAMIENI NA SZANIEC"


        • 19 marca 2014 r., klasy III A i B gimnazjum ruszyły na wycieczkę szlakiem bohaterów książki „Kamienie na szaniec”.  Historia Zośki, Alka i Rudego jest uczniom doskonale znana dzięki lekturze, wielogodzinnym rozmowom na jej temat, a także dzięki dwóm filmom: fabularnemu „Akcja pod Arsenałem” i dokumentalnemu „Rudy, Alek, Zośka”. Widzieli także najnowszy film „Kamienie na szaniec”. Choć na większości z nich zrobił duże wrażenie, to bez trudu potrafili wskazać liczne odstępstwa od treści książki, co czyni go w ich oczach, niestety, niewiarygodnym.

          Swoją wiedzę o tamtych czasach pojechaliśmy zweryfikować w trakcie wycieczki. Doskonały przewodnik, który oprowadzał nas od Liceum im. Batorego – szkołę Zośki, Alka i Rudego, przez budynki przy Alei Szucha, gdzie był katowany Janek Bytnar, przez więzienie na Pawiaku – miejsce kaźni tysięcy Polaków, aż po groby bohaterów na Wojskowych Powązkach, przekazał nam wspaniałą lekcję historii. Opowiadał niezwykle zajmująco, wplatając wiele ciekawostek i szczegółów zapadających w pamięć, sprawił, że naprawdę poczuliśmy i zrozumieliśmy grozę czasów wojny.

          Oto fragmenty powycieczkowych refleksji uczniów III B:

          Na długo zapamiętam grypsy czytane w muzeum na Pawiaku i cele w podziemiach Alei Szucha. Wstrząsnęły mną.

          Nie mogłam opanować wzruszenia, słuchając tego, co pisali więźniowie Pawiaka do swoich bliskich.

          Pokonywaliśmy autokarem tę samą trasę, którą jechała więźniarka z Rudym. Bardzo to przeżyłam.

          Braliśmy udział w inscenizacji zamachu na Franza Kutscherę. Przewodnik świetnie to poprowadził. To było niezwykłe doświadczenie.

          Miejsca, które zobaczyłam, wystawy i prezentacje bardzo mną poruszyły i dały do myślenia.

          Wolałbym, abyśmy mieli więcej czasu na Powązkach. Chciałbym zatrzymać się dłużej przy grobach Zośki, Rudego i Alka. Na pewno tam wrócę.

          Historia wojny stała się dla mnie bardziej namacalna. Już nie jest tylko tekstem w podręczniku do historii.

        • AKCJA "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

        • Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 ROKIEM SZKOŁY W RUCHU. Celem podjętej inicjatywy był rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej. W związku z powyższym Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do udziału w akcji „Ćwiczyć każdy może". Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji.

              DZIEWCZĘTA Z KL. VI

              KLASA IV A

        • DZIEŃ KOBIET I WYBORY MISS I MISTER`A SZKOŁY

        • Dnia 7 marca 2014 r., o godz. 11.35 odbył się apel z okazji DNIA KOBIET i kolejna edycja WYBORÓW MISS & MISTER`A SZKOŁY. Uczniowie przygotowani przez p. Beatę Osiadacz zaprezentowali program kabaretowy o kobietach i dla kobiet - który wywołał euforię braw i salwy śmiechu!!! Wszystkim Paniom małym i dużym życzymy wiele radości i spełnienia marzeń...

           

           

        • Akcja "Zima w mieście 2014"

        • w Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku

          odbędzie się w dniach 17 -  28.02.2014 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00.

          Zajęcia dla dzieci i młodzieży będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych:

          - dla uczniów klas I - IV szkoły podstawowej - zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne, gry planszowe, gry i zabawy ruchowe, ścianka wspinaczkowa

          - dla uczniów klas V - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum - zajęcia sportowe (piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, piłka koszykowa, tenis stołowy, unihokej), ścianka wspinaczkowa.

           

          PROGRAM "PSIA ŁAPA" DLA MILANOWSKICH SZKÓŁ

          W ramach akcji „Zima w mieście”, 20 lutego 2014 r., funkcjonariusze Straży Miejskiej zaprosili uczniów milanowskich szkół na zajęcia modułowe, dotyczące właściwego traktowania zwierząt – w szczególności psów. Zajęcia odbyły się w ZSG nr 1 przy ul. Królewskiej 69. Więcej...

           

           

        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2014

        • 11 lutego 2014 roku, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klas I - III SP obejrzeli spektakl "SIECIAKI" w wykonaniu zespołu teatralnego Grupa T z Torunia. Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki”  propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. W spektaklu poruszone zostały problemy cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. W spektaklu pojawiły się również treści dotyczące uzależnień, ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z psychologiem  dziecięcym i pedagogiem szkolnym.

          Uczniowie klas 4-6 SP o godz. 9.00 wzięli udział w spotkaniu ph: "Stop cyberprzemocy" prowadzonym przez Policję. Dla uczniów klas gimnazjalnych takie spotkania odbędą się w piątek 14.02. na 4 i 5 lekcji.

          Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się konkurs na prezentację lub plakat uwzględniający hasło "Razem tworzymy bezpieczny Internet".
          11 lutego 2014r. rozstrzygnięto konkurs dla klas IV - VI.

          Na konkurs wpłynęły 4 plakaty, jury postanowiło przyznać nagrody:
          1 miejsce Amelia Koper
          2 miejsce Michał Dyra
          3 miejsce Anna Kwiatkowska
          Wyróżnienie - Justyna Lewandowska

           

          Spośród 25 prezentacji jury nagrodziło 5 osób:
          1 miejsce Hanna Kaflik
          2 miejsce Magdalena Okrasa, Adrian Reszczyński
          3 miejsce Aleksandra Wałęga, Kamil Kosiewski

          GRATULACJE!!!

           

        • Nasze wrażenia po spektaklu „Pinokio”

        • 7 stycznia 2014 r., uczniowie klas IVa i Vb mieli prawdziwą przyjemność obejrzenia spektaklu „Pinokio”. Historia drewnianego pajacyka, który chciał zasłużyć na to, by być prawdziwym chłopcem, ożyła dla nas na nowo na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Wspaniałe przedstawienie przyciąga uwagę widzów już od pierwszych scen – jest niezwykle barwne, dynamiczne, wypełnione mnóstwem postaci, poprzetykane rytmicznymi piosenkami i dowcipnymi tekstami. Scena  teatralna zamienia się w mroczny las, morską otchłań, cyrkową arenę… Wiele sytuacji angażuje dzieci emocjonalnie – kiedy aktorzy w roli uczniów w Krainie Zabawek rzucali w siebie i w nas kolorowymi poduszkami – z radością przyłączyliśmy się do nich, a gdy scena stała się nagle ogromnym wielorybem, nie obyło się bez pisków i krzyków na zaciemnionej widowni. Uroczy Gadający Świerszcz w soczyście zielonym fraczku zapadający się nieoczekiwanie pod ziemię, niebieskowłosa Wróżka czuwająca nad niesfornym pajacykiem, działający podstępnie Lis i Kot, niegrzeczni chłopcy zamienieni w smutne osiołki i wreszcie główny bohater, Pinokio – zabawny w swych wybrykach, ale i wzruszający, gdy kolejny raz szczerze żałuje złych postępków  - na długo zostaną w naszej pamięci. Choć przedstawienie było dość  długie i pewnie dla najmłodszych widzów trochę męczące, do domów wracaliśmy w doskonałych nastrojach. 

          Koordynator: p. A. Matus

           

        • GÓRA GROSZA 2013

        • DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI "GÓRA GROSZA"!

          ZEBRALIŚMY W "JEDYNCE" ŁĄCZNIE 863,27 zł.

          BRAWO!!!

          JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?
          Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

           KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA SZKOŁY W AKCJI
          – Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
          – Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
          – Efekt prestiżowy – o akcji dużo mówi się w mediach. Jesteśmy uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.

          Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. A. Jasińska

           

        • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

        • Świąteczne spotkania klasowe odbyły się w piątek 20.12.2013 r., w godz. 8.00 - 9.30 dla klas 1 - 3 GIM oraz w godz. 9.30 - 11.00 dla klas 1 - 6 SP

          Fotogaleria

           

        • "BAJKOWE JASEŁKA" W MU3W

        • Piękny, świąteczny prezent sprawili uczniowie "Jedynki" słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Milanówku. W czwartkowy wieczór, 19 grudnia 2013 r., odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział uczniowie kl. 3 a SP z wychowawczynią p. Barbarą Ślusarczyk i zespół "Arfik" (grupa z gimnazjum) z p. Beatą Osiadacz. Młodzi artyści zaprezentowali "Bajkowe Jasełka" urozmaicone pięknymi, "anielskimi" śpiewami. W świątecznej scenerii i cudownych strojach (brawa i podziękowania dla Rodziców !!!), można było podziwiać piękne postacie Świętej Rodziny skupionej przy żłóbku, pasterzy, aniołów, Trzech Króli i wspaniałych gości z dziecięcych bajek, którzy swoimi recytacjami wzruszali do łez zaproszonych gości oraz rodziców. Do stajenki z darami przybyli: "Dziewczynka z zapałkami", "Czerwony Kapturek", "Calineczka", "Pszczółka Maja", "Smerfetka", "Jaś i Małgosia", "Pinokio", "Sierotka Marysia", "Królowa Śniegu" oraz "Wróżki". Za serce chwytały także pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, a zwłaszcza: "Nie było miejsca dla Ciebie" w wykonaniu Antoniny Kossut, "Lulajże Jezuniu", którą wykonała Karolina Ordyniec (Maryja) i "Gdy śliczna Panna" wyśpiewana przez Magdę Komosę. Swoim dostojnym głosem przywitał oraz złożył świąteczne życzenia wszystkim zebranym w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Milanówka uczeń klasy 3 B gimnazjum Hubert Sikorski. Pani Dominika Inkielman - prezes MU3W, podziękowała naszym artystom za wspaniały, wzruszający występ i wręczyła słodkie upominki. Na zakończenie części artystycznej wszyscy zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Gościom bardzo podobało się nasze przedstawienie, czego dowodem były nieustające brawa i liczne podziękowania.

          Tekst: Beata Osiadacz

           

        • JEDYNKOWE JASEŁKA

        • 16 grudnia 2013 r., w wieczornej, miłej atmosferze odbyły się "Jedynkowe Jasełka" w wykonananiu uczniów klas I - III SP. W świątecznie przygotowanej hali sportowej, w blasku barwnych swiateł można było podziwiać wspaniałych artystów (pod czujną opieką wychowawczyń), skupionych przy betlejemskiej stajence. Artyści recytowali piękne teksty, śpiewali piosenki i kolędy - zagrane także na instrumentach - zaproszonym gościom, przjaciołom i sympatykom "Jedynki", nauczycielom oraz przede wszystkim swoim rodzicom. Po koncercie można było zakupić wyjątkowe i niepowtarzalne prezenty gwiazdkowe podczas "Świątecznego Kiermaszu" zorganizowanego przez Radę Rodziców oraz spotkać się z miłym, starszym panem z siwą brodą, ulubieńcem dzieci ..., czyli Mikołajem. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

          Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu "Obiektywna.pl"

          oraz obejrzenia fotorelacji na stronie Miasta Milanówka

           

        • COŚ DLA DUCHA

        • „METRO" WCIĄŻ ZACHWYCA

          W ostatni piątek stycznia kolejny rocznik naszych gimnazjalistów – tym razem klasy pierwsze - obejrzał musical „Metro” w Teatrze Buffo. Mimo iż od premiery minęło ponad 20 lat, nie schodzi on z afisza i wciąż przyciąga tłumy widzów. Na widowni i w piątek nie było wolnych miejsc. Gimnazjaliści pytani po spektaklu, co im się podobało, zgodnie odpowiadali: „Wszystko!” I muzyka, i choreografia, i teksty piosenek, i gra świateł, i wreszcie – sama fabuła. Trzeba przyznać, że artyści w tym spektaklu naprawdę się nie oszczędzają. Tańczą niezwykle dynamicznie, co podkreśla oświetlenie, swym śpiewem trafiają do serc widzów, ich gra jest bardzo naturalna, a przez to przekonująca. Jednym słowem – musical wciąż na piątkę (szóstkę?) Mamy nadzieję, że grupa teatromanów z naszej szkoły od piątku znacznie się powiększyła. Okazja do kolejnego spotkania z teatrem już 8 marca  -  tym razem zobaczymy komedię omyłek „Księżniczka na opak wywrócona” w Teatrze Narodowym. Zapraszamy!

          **********************************************

          RELACJA Z WYJAZDU DO TEATRU POLSKIEGO

          W mroźny (ale na szczęście już nie wietrzny) sobotni wieczór 7 grudnia wybraliśmy się na „Zemstę”. Było warto! Niech żałują ci, którzy z nami nie pojechali. Uczniowie znający tę komedię mogli ją skonfrontować z tekstem Fredry i adaptacją filmową, a ci, którzy omawianie utworu mają przed sobą, poznali ją w takiej formie, w jakiej powinno się poznawać utwory dramatyczne – na deskach teatralnych. Teatr Polski po raz kolejny zachwycił nas grą aktorów. Cześnik i Rejent pełni wigoru, mimo wieku (Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn), zabawna Podstolina (Joanna Trzepiecińska), urocza i dowcipna Klara (Lidia Sadowa), jej wybranek Wacław (Paweł Krucz) i wreszcie doskonały Papkin (Jarosław Gajewski), o którym recenzenci pisali, że w tej roli osiągnął aktorskie mistrzostwo - zapewnili nam niezapomniany wieczór. Po spektaklu ręce bolały nas od bicia braw – wywoływaliśmy nimi aktorów na scenę aż czterokrotnie. Taką „Zemstę” zapamiętamy na długo! Dodatkową atrakcją wycieczki był wieczorny spacer rozświetlonym świątecznie Krakowskim Przedmieściem. Kolejne spotkania z teatrem już w styczniu – dla klas IV i V „Pinokio”, także w Teatrze Polskim, a dla klas I gimnazjum musical „Metro” w Teatrze Buffo. Zapraszamy!

          **********************************************

          SPOTKANIA Z TEATREM

          Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczęliśmy od komedii „Wieczór Trzech Króli” , którą obejrzeliśmy w Teatrze Polskim. Autor sztuki, William Szekspir, kojarzy się większości z nas z wielkimi tragediami. Tym razem dał się poznać jako komediopisarz. Uwspółcześniona wersja jego najzabawniejszej komedii w znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Polskiego okazała się doskonałą zabawą dla miłośników teatru w każdym wieku. Widzowie co i raz wybuchali śmiechem, a najgłośniej śmialiśmy się my.  Siedząc w pierwszych rzędach, mieliśmy możliwość zarejestrowania i docenienia każdego szczegółu – gestu, grymasu na twarzy, pomruku … Owacja na stojąco (zainicjowana przez uczennice klasy III B), a potem kwiaty dla aktorów były naszym podziękowaniem za wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.

                    Kolejna propozycja spotkań z teatrem skierowana jest tym razem do młodszych uczniów - klasy IV wybierają się 12 listopada do Teatru Polonia na inscenizację baśni „Kopciuszek”. Zapraszamy!

           

        • MISKA DLA SCHRONISKA

        •  

        • I GMINNY PRZYSTANEK PAT W MILANÓWKU

        • W dniach 29-30 listopada 2013 roku odbył się program profilaktyczny Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Program był realizowany jako I Gminny Przystanek PaT. PaT to program mody na życie bez uzależnień, profilaktyki rówieśniczej, dobrych wiadomości, a nie protestów, zaproszeń, a nie wykluczeń, bez nagród i działania za coś, nie robienia co się chce ale odpowiedzialności za siebie i innych. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień! (www.milanowek.pl)

          RELACJA Z IMPREZY

           

        • KONCERT JESIENNY "TUWIMOWO"

        • W piątek 25.10.2013 r., w "Jedynce" odbył s tradycyjny jesienny koncert dla Rodziców i Przyjaciół szkoły. Koncert w wykonaniu zespołu "Arfik" i młodych artystów tym razem nosił tytuł  "Tuwimowo" i poświęcony był twórczości Juliana Tuwima w związku z przypadającą w tym roku 60. rocznicą śmierci poety. Uczniów do występu przygotowały pp. Beata Osiadacz, Maria Sobczak i Nina Pietrzak.

          Artykuł o koncercie i galerię zdjęć zamieścił portal "Obiektywna.pl".

           

          ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTEK

           

           

           

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013

        • "Wykształcenie to dobro,
          którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

          14 października 2013 r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - z mocy art. 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela jest ustanowiony świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

          W naszej szkole 14.10.13 r., odbyło się uroczyste spotkanie dla wszystkich pracowników okraszone pięknym koncertem w wykonaniu uczniów. Śmiechu było co nie miara: oprócz MINI KONCERTU ŻYCZEŃ, odwiedziła poczciwą "Jedynkę" MAGDA TESTER (Klaudia Szacha - Głuchowicz z kl. I C gim.), która poprowadziła KUCHENNE REWOLUCJE oraz MARYLKA (Agnieszka Łapińska z kl. II C gim) we wspaniłej scence kabaretowej. Nad całością czuwał BOGUSŁAW POŁOSZAŃSKI (Jakub Szyszka kl. III A gim.)Po wspaniałej zabawie dla ducha, grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele i pracownikami administracji i obsługi zaproszeni zostali do stołówki szkolnej na słodka strawę dla ciała. Koniecznie zapraszamy do obejrzenia fotek z tej imprezy!!! Pomysłodawczynią spektaklu była p. Beata Paczkowska współpracująca z pp. Agnieszką Jasińską i Beatą Osiadacz.

          Apel z okazji DEN dla klas 6 SP i 1-3 GIM odbył się we wtorek 15.10.2013 r. Zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów oraz odbyło się Ślubowanie kl. I gimnazjum.

           

        • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

        • "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na trzeci tydzień września.

          27.09.2013 r., uczniowie klasy 3c SP wyposażeni w worki i rękawice ruszyli "posprzątać świat" !!! 
          Na poboczach ulic niedaleko szkoły zalegały butelki, puszki, stara odzież.  
          Wystarczyło przejść kilkadziesiąt metrów od szkoły i torby były napełnione.
          

                                      

                             

           

        • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        • W piątek, 27.09.13 r., obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli przygotowany z tej okazji program artystyczny przygotowany przez zaspół "Arfik" pod kierunkiem p. Beaty Osiadacz, a także  wzięli udział w quizie wiedzy o językach obcych przygotowany przez nauczycielki pp. I. Błońską i K. Ciesielską. Najwięcej radości sprawiło zebranym wspólne odśpiewanie znanych przebojów "Mamma Mia", "Felicita" oraz "Ai Se Eu Te Pego".