• AKTUALNOŚCI

          • 23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
            • 23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

            • Biblioteka szkolna zaprasza na wspólne świętowanie z książką z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

              W ramach obchodów tego dnia proponujemy szereg ciekawych wydarzeń.

              Zapraszamy do wspólnej zabawy i zapoznania się z programem:

              1. Zajęcia czytelnicze „Z książką za pan brat” - poprowadzone przez zaproszonego gościa panią Katarzynę Dąbrowską bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku (klasa 1b, godz.9.45. Spotkanie w bibliotece). 

              2. „Kolorowy świat wycinanki ludowej” - warsztaty przeprowadzone przez panią Magdalenę Bartosiewicz bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim (dwie grupy uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej) oraz występ uczennic z klasy 3b (interpretacja wiersza Juliana Tuwima „Na straganie”).

              3. „Poranek z książką” - zajęcia czytelnicze przeprowadzone  w świetlicy szkolnej – książki są fajne i kropka, obejrzenie filmu edukacyjnego „Jak powstaje książka” (bibliotekarz)

              4. Przeprowadzenie wywiadu przez dziennikarzy czasopisma „Biblio – Zetka” z nauczycielami, uczniami, pracownikami naszej szkoły.

              5. „Książka moim przyjacielem” - konkurs plastyczny dla chętnych uczniów z klas trzecich. Format prac A4 (blok techniczny), technika dowolna. Termin przekazania prac bibliotekarzowi do 10 maja (wychowawcy, bibliotekarz). Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

              6. „Zgaduj zgadula” - zagadki, krzyżówki, quizy. Przyjdź, zobacz, rozwiąż. Dla każdego uczestnika czeka nagroda! (miejsce: biblioteka).

              7. Gazetka ścienna wykonana z uczniami w ramach wolontariatu „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”

              8. „Zaczytaj się na wiosnę” - przyjdź, wypożycz ciekawą książkę, a odwdzięczy Ci się miło spędzonym czasem (bibliotekarz).

              9.Fotobudka - zrób sobie zdjęcie i zobacz, że z książką jest Ci do twarzy😉

              ZAPRASZAMY!

          • PAMIĘTAMY!
            • PAMIĘTAMY!

            • "BIAŁO - CZERWONA DLA BOHATERA" - nasza Szkoła włącza się w Ogólnopolski Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 

          • WARSZTATY RECYTATORSKIE W STAWISKU
            • WARSZTATY RECYTATORSKIE W STAWISKU

            • Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku - w ramach przygotowań do XXII Edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza – zaprosiło uczniów na warsztaty z aktorami. Zajęcia prowadzili: Ewa Telega i Grzegorz Damięcki – artyści Teatru Ateneum w Warszawie. Wiersze Z. Herberta i J. Iwaszkiewicza poznawaliśmy w nowych interpretacyjnych odsłonach. Wskazówki uzyskane od aktorów na pewno pomogą w przygotowaniach do recytatorskich turniejów.

              Wojciech Morawski

          • "PRZYSZŁA WIOSNA, PIĘKNA PANI..."
            • "PRZYSZŁA WIOSNA, PIĘKNA PANI..."

            • Uczniowie klas 1-3 pożegnali zimę i przywitali wiosnę 21 marca. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. W barwnych, wiosennych strojach, korowodem z Marzannami wszystkie dzieci przeszły na teren boiska szkolnego pod opieką nauczycieli. Zabawa rozpoczęła się przy ognisku, w którym uczniowie spalili przygotowane przez siebie ekologiczne kukły i zaśpiewali piosenki na powitanie wiosny. Wszyscy świetnie się bawili!

              W piątek 22 marca nasi milusińcy z kl. 1-3 powitali wiosnę muzycznie. Na to spotkanie przygotowali wiosenne piosenki i zabawy taneczne oraz utwory instrumentalne, które zagrali na Bum Bum Rurkach, instrumentach perkusyjnch i ekoinstrumentach. Podczas wspólnej zabawy towarzyszyły im muzyczne przeboje: "Pizzicato" L. Delibesa, "Pizzicato jazz" L. Andersona, "Poranek" E. Griega, "Polka Dziadek", "Trepak" P. Czajkowskiego, "Wiosna, wiosenka", "Grozik" czy "Nie chcę cię znać". 

          • WIOSNĘ PRZYWITALIŚMY W TEATRZE!
            • WIOSNĘ PRZYWITALIŚMY W TEATRZE!

            • Uczniowie z klas czwartych i piątych barwnie, śpiewająco i radośnie uczcili pierwszy dzień wiosny. Odwiedziliśmy Teatr Syrena w Warszawie, w którym obejrzeliśmy musical "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Adaptacja szkolnej lektury zachwyciła każdego widza. Muzyka, kostiumy, rekwizyty, scenografia i efekty specjalne - wszystko to sprawiło, że nie był to spektakl w stylu - jak by to powiedział Łamignat - LELUM POLELUM, lecz niezwykle przemyślane widowisko. Musical nas oczarował i pomógł w odnalezieniu wiosennej energii!

              Wychowawcy klas IV i V oraz nauczyciele języka polskiego

          • DZIELNE PRZEDSZKOLAKI W "JEDYNCE"
            • DZIELNE PRZEDSZKOLAKI W "JEDYNCE"

            • "Dzień otwarty" dla przyszłych pierwszaków już za nami. Działo się! Po wystąpieniu Pani dyrektor Barbary Mazur, nastąpiła cześć artystyczna - prezentacja wokalna zespołu "Arfik" oraz spektakl "Szelmostwa lisa Witalisa" w wykonaniu koła teatralnego. Następnie dzielne przedszkolaki wędrowały po klasach, biorąc udział w zajęciach pokazowych. Na zakończenie dzieci otrzymały przypinki z nowym logo szkoły. To był wieczór pełen wrażeń!

              Dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom podobało się to spotkanie, i to dopiero początek Naszej wspólnej przygody. Do zobaczenia we wrześniu!

              Bardzo dziękujemy też całej zaangażowanej kadrze pedagogicznej oraz Naszym wspaniałym uczniom!

          • WYPRAWA ŚLADAMI ALKA, ZOŚKI I RUDEGO
            • WYPRAWA ŚLADAMI ALKA, ZOŚKI I RUDEGO

            • Jak co roku - ósmoklasiści wybrali się na wycieczkę śladami bohaterów książki pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Losy Rudego, Alka i Zośki poznawaliśmy, wędrując pod opieką przewodnika po ulicach Warszawy. Odwiedziliśmy miejsca znane z lektury: Liceum im. Stefana Batorego, Muzeum Więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa na al. Szucha oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach Jana Bytnara, Macieja Aleksa Dawidowskiego i Tadeusza Zawadzkiego.

              Wyprawa uświadomiła uczestnikom tragizm Pokolenia Kolumbów, pozwoliła docenić wartość ofiary poniesionej przez młodych ludzi w obronie ojczyzny. Wierzymy, że niecodzienna lekcja języka polskiego i historii na długo pozostanie w pamięci.

              Nauczyciele: Agnieszka Matus, Nina Pietrzak, Wojciech Morawski