• O SZKOLE SŁÓW KILKA

          • Rok szkolny 2017/2018

          •  

            **********************************

            ROZDANIE DYPLOMÓW W KL.1 - 3 SP

            21 czerwca 2018 r., odbyło się bardzo miłe spotkanie, podczas którego uczniowie klas I - III SP otrzymali dyplomy i nagrody za udział w różnorodnych konkursach i zajęciach edukacyjnych, m.in:

            KONKURS ZDROWEGO ODŻYWIANIA „ZDROWIE NA TALERZU”,

            MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA 2018,

            MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”,

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”,

            ZAJĘCIA WOKALNE ZESPOŁU „ARFIK”,

            ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym!

            **********************************

            LETNI POKAZ MODY NA WESOŁO

            Zbliżają się wakacje, więc to dobry moment, żeby wylansować stroje, które mogą przydać się podczas letnich wypraw, zabaw czy innych form spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie w towarzystwie swoich nauczycieli 20 czerwca 2018 r., na szkolnej scenie zaprezentowali program pt. "Letni Pokaz Mody Na Wesoło". Faktycznie, śmiechu było co niemiara, a nasi modele prezentowali się wyśmienicie. Prezentacje strojów przeplatane były scenkami sytuacyjnymi o "Filetowym Kapturku". W finale programu pojawili się: Sławomir i Kajra w przebojowej piosence... "Dzwonek szkolny zakopałem", tak, tak, to nie pomyłka!

            Teraz już wszystko wiem,

            Bawiłem w szkole się na każdej lekcji.
            Gdzieś pod ławkami tam, chowałem się, bo sam nic nie umiałem (ooo),

            Czekałem jak we śnie, że dzwonek wreszcie drgnie - pamiętna chwila (dzwoń na czas, dzwoń na czas),
            Lecz to w „Jedynce” właśnie mi się przydarzyło:

             

            Ref: Dzwonek szkolny zakopałem

            I ze szkołą się rozstałem.

            Uczniem jestem ja,

            Co pragnie już wakacji.

            Dzwonek drażnił moje uszy,

            Postanowiłem go zagłuszyć.

            Hej, wyjeżdżamy na wakacje bawić się!

             

            Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie a bisom nie było końca!

             

            PROWADZĄCY: MARCELA CIBOROWSKA I ALAN LESIAKOWSKI

            AKTORZY SCENEK SYTUACYJNYCH PT. ,,FIOLETOWY KAPTUREK”:

            ALICJA RUTKOWSKA - MAMA KAPTURKA

            KAROLINA ORDYNIEC - FIOLETOWY KAPTUREK

            TOMASZ ROWIŃSKI  - WILK

            KACPER TONDERA - BABCIA KAPTURKA

             

            UCZESTNICY „LETNIEGO POKAZU MODY”

            • PP. BOŻENA OSIADACZ I MIRA OPALIŃSKA – MODA DLA PEDAGOGA,
            • P. MACIEJ KIERYŁO – MODA DLA HISZPAŃSKIEGO TORREADORA, BYCZEK – JAKUB MŁYNARSKI,
            • P. BEATA SOKOŁOWSKA – MODA DLA INFORMATYKA,
            • P. BEATA OSIADACZ – MODA NA MUZYCZNĄ PELERYNKĘ,
            • P. MARIKA WOJSŁAW, ZOSIA PIEKARSKA – MODA NA PLASTYKA,
            • OLA WCZEŚNIAK I WERONIKA GURAJ – STRÓJ DLA CIOTECZKI NA PLOTECZKI,
            • MARTYNA ŻACH I KAROLINA ROZMARYNOWSKA – STRÓJ DLA MIŁOŚNIKÓW MUZYKI ROCKOWEJ,
            • MAKSYMILIAN ZAWADZKI, MARTA CZYŻEWSKA I MARTYNA KRZYŻANOWSKA – HIT LATA NA RANDKI SIĘ NADA,
            • KORNELIA KOPER I KATARZYNA POLKOWSKA - PIŻAMA PARTY
            • POLA TROCKA I ALICJA SZORC – PROPOZYCJA STROJU  NA ZAKUPY DO „STONKI”,
            • KINGA POLAŃSKA, MARTA CZYŻEWSKA I AGATA KURZEC – MODA SPORTOWA 2018,
            • NATALIA NOWAK I MAGDA PĘZIOR – STRÓJ EKOLOGICZNY, 
            • MUSIC SHOW – SŁAWOMIR: ADAM WYSZYŃSKI, KAJRA: OLIWIA WYSMUŁEK.

             

            Pomysł, scenariusz i realizacja: Marika Wojsław

            Oprawa muzyczno - akustyczna, parafraza tekstu piosenki "Miłość w Zakopanem": Beata Osiadacz

             

            **********************************

            NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO...

            Rok szkolny dobiega końca. Przed nami jeszcze tylko malutkie powtórzenia i finał. Czego się uczyliśmy? Było o teatrze i poezji. Z LEGO tworzyliśmy obraz poetycki (wiersz naszej noblistki). LEGO posłużyło do nauki o czasowniku, orzeczeniu. Budowaliśmy także zdanie złożone. Czasem graliśmy w gry. Uporaliśmy się z didaskaliami "Teatrzyk Zielona Gęś" ubawił nas. Mamy talenty reżyserskie i aktorskie. Czasami i "ojczysty" dodajemy do ulubionych.

            Anna Wróbel

             

            **********************************

            KSIĄŻKA CHARYTATYWNA DLA DZIECI

            Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły Maja Wróblewska oraz Julia Suchłabowicz, zostały jednymi z autorów Książki charytatywnej Dzieci Dzieciom, którą dzieci z całej Polski tworzą dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka. Do szacownej gromadki dołączyła także ilustratorka Anna Chechłacz. Istotną rolę w tym projekcie odegrał Dominik Marinković. Bajka Dominika znalazła się również w książce Gwiezdne marzenia, która powstała w ramach I edycji projektu. Dominik brał również udział w ocenianiu bajek nadesłanych do książki Dzieci Dzieciom i był gościem audycji "Polskie Radio Dzieciom". Tak więc Dominik jest z nami od początku. Na portalu Wspieram.to  https://wspieram.to/DzieciDzieciom trwa zbiórka pieniędzy na druk tej wyjątkowej pozycji. Książka zawierająca trzydzieści dwie mądre i wartościowe bajki, baśnie i opowiadania trafi także do bibliotek. Jest to już druga książka realizowana przez Wydawnictwo Sofijka w ramach projektu Książka charytatywna dla dzieci.

            Zapraszamy do udostępniania i wsparcia akcji, bo to jest jedyna okazja, aby kupić tę jedyną w swoim rodzaju książkę. Wpłacając pieniądze finansuje się książkę dla siebie i dla wymienionych placówek. Obowiązuje zasada WSZYSTKO ALBO NIC, która oznacza, że jeśli organizatorzy akcji nie uzbierają 20 tysięcy złotych, to nic nie otrzymają i nie będzie możliwości wydania książki (Darczyńcy otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy), ale jeśli uda się uzbierać minimalną kwotę to powstanie cudowna książka. Im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym więcej książek zostanie wydanych i przekazanych do szpitali i domów dziecka. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sofijka.pl.

             

            **********************************

            Z JĘZ. HISZPAŃSKIM ZA PAN BRAT!

            Jako podsumowanie pierwszego roku nauki języka hiszpańskiego, klasa 4b pojechała do Warszawy i wzięła udział w zajęciach, które poprowadził Juan - nauczyciel z Hiszpanii. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności i trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie. Były też lody :) Dziękujemy pani Marice Wojsław za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

            Maciej Kieryło nauczyciel jęz. hiszpańskiego

             

             

            **********************************

            PODZIĘKOWANIE

            **********************************

            Xlll Festiwal Otwarte Ogrody Milanówek 2018

            Tajemniczy Ogród Przemiany

            9 czerwca 2018 r., odbył się spektakl opowieści „Tajemniczy ogród” inspirowany książką Frances Hodgson Burnett oraz historią miasta-ogrodu Milanówka, z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Piotra Skargi w Milanówku w autorskiej muzycznej aranżacji Sebastiana Krajewskiego. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Musszelka.

            **********************************

            ZIELONY KONCERT PT. "GRUNT TO RODZINKA"

            ZIELONY KONCERT to cykliczna forma artystyczna, prezentująca dorobek aktorski i wokalny uczniów naszej szkoły. W tym roku, w piątek 25 maja na „Jedynkowej” scenie, po raz kolejny zagościli wspaniali młodzi artyści prezentując przedstawienie pt. „GRUNT TO RODZINKA”. Licznie zebraną publiczność przywitały: dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis oraz spiritus movens koncertu p. Beata Osiadacz.

            Z dedykacją wokalną dla wszystkich Mam wystąpiła Patrycja Pruszyńska z kl. III b SP, która z ogromnym zaangażowaniem wykonała piosenkę z repertuaru Violetty Villas „List do matki”, przyjętą przez widzów z radością i nieukrywanym wzruszeniem.  

            Następnie w przestawieniu zaprezentowano scenki z życia codziennego rodziny w specjalnie zaaranżowanej na potrzeby spektaklu scenografii. Mama z tatą (Weronika Górska i Jakub Sulerzycki), którzy bez skrępowania mówili o radościach i troskach towarzyszących wychowywaniu dzieci. Babcia (Antonina Kawka), która nie mogąc zaznać chwili spokoju, stara się pomóc w opiece nad małym Jacusiem (Alan Lesiakowski), wybierając się z nim do wesołego miasteczka, w której to wyprawie towarzyszy im niezwykła przygoda – przejażdżka autostopem. Pojawia się też niezapowiedziany gość – ciotka z Ameryki (Ewa Okoń), która w pogoni za nowymi interesami, odwiedza swoją rodzinkę w Polsce. Nie zabrakło także scenek o pierwszych uczuciach dwojga nastolatków (Marta Młynarska i Patryk Kosowski). Wszystko to, co działo się na scenie było zgrabnie ubarwione piosenkami z repertuaru: Czerwonych Gitar, Marii Koterbskiej, Karin Stanek, Anny Jantar, Magdy Umer oraz Kabaretu Starszych Panów i przepięknie, radośnie wyśpiewane przez zespół wokalny „Arfik” oraz solistki: Dobrawę Szynkarewicz – „Karuzela”, Alicję Rutkowską – „Moje jedyne marzenie” i Aleksandrę Melon – „Już szumią kasztany” – okraszone gromkimi brawami! Nad sprawnym przebiegiem dźwiękowo - multimedialnym spektaklu czuwali: Anna Piliszek i Karol Wojciechowski.

            Mieliśmy zaszczyt w tym dniu gościć: wspaniałe Rodziny naszych uczniów a przede wszystkim Kochane Mamy, przedstawicielki władz Miasta Milanówka: pp. Wiesławę Kwiatkowską, Małgorzatę Trębińską, Bożenę Osiadacz, Aleksandrę Krystek, grono pedagogiczne, sympatyków "Jedynki", uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz młodsze rodzeństwo naszych artystów.

            Goście otrzymali prezenty w postaci barwnych bukietów kwiatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły przy ogromnym zaangażowaniu p. Mariki Wojsław.

            Na koniec spotkania uwieczniliśmy to wydarzenie pamiątkową rodzinną fotografią.

            Mamy nadzieję, że te chwile spędzone z nami w przeddzień Święta Matki na długo zapadną w pamięć i serca uczniów oraz zaproszonych gości.

            Beata Osiadacz

            Artykuł o Zielonym Koncercie na portalu obiektywna.pl

             

             

            **********************************

            DLA MAMY

            Naszym Mamom słowa i słówka. Miłość zamknięta w słowach. Haiku.

                 

             

             Klasa VI c

            **********************************

            KOKTAJLOWA FIESTA 21.05.18 R.

            **********************************

            WSPANIAŁA LEKCJA HISTORII

            W dniu 14.05.2018 r. kl. VI a pod opieką nauczycielki historii p. Niny Pietrzak, udała się do Biblioteki Miejskiej w Milanówku. Odbyło się tam spotkanie z p. Zbigniewem Bujakiem – politykiem i współtwórcą „Solidarności”. Pan Bujak, autor książki pt. ,,Konstytucja starsza niż myślisz”, zapoznał nas z procesem powstawania obecnie obowiązującej Konstytucji III RP oraz zawartych w niej prawach i obowiązkach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali nietuzinkowego polityka i brali aktywny udział w zajęciach. To była wspaniała lekcja historii!

                                                                                                Ola Gołębiowska kl. VIa

            **********************************

            MURALE POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

            W dniu 10 maja 2018 r., uczniowie klasy VI b naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach prowadzonych przez Pana Włodzimierza Starościaka. Warsztaty rozpoczęły cykl spotkań w ramach Projektu Murale Polskiej Niepodległości zorganizowanego i przygotowanego przez Milanowskie Centrum Kultury w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych rzeczy dotyczących historii Polski, usłyszeli również ciekawostki dotyczące Milanówka. Każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu projektu MURALE Polskiej Niepodległości oraz poznać i zastosować w praktyce styl ART DECO. Uczniowie okazali sie zdolnymi plastykami, którzy pod fachową opieką p. Włodzimierza Starościaka, przelali swoje pomysły na papier i tak powstało 18 nowych szkiców, które jako pierwsze zostały przekazane do MCK.  

            W ramach realizacji tego projektu odbędzie się jeszcze w Milanówku więcej atrakcji. Najbliższe to  warsztaty muralowe (27.05.18r.), odbywające się w KURNIKU - wylęgarni kultury. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji organizowanych przez Milanowskie Centrum Kultury. My już dołączyliśmy. 

            Kl. VI b z wychowawczynią Bożeną Osiadacz

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            **********************************

            WARSZTATY Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY

              

            PLAN WARSZTATÓW 

            PIĄTEK 18.05.18 R.

            GODZ. 8.00 - 10.00 KLASA 7A, 7B SALA 17

            GODZ. 10.00 - 12.00 KLASA 7A SALA 17

            GODZ. 10. 00 - 12.00 KLASA 7B SALA 16

            GODZ. 10.00 - 14.00 KLASA 7C SALA 25

            **********************************

            ,,U ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁEJ”

            ,,U ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁEJ” - taki tytuł miały zajęcia zorganizowane dla klas IV. Archeolog – pani Małgorzata Krasna-Korycińska opowiedziała nam o swojej pracy oraz o historycznych korzeniach naszej Ojczyzny. Mieliśmy okazję założyć repliki strojów pierwszych Słowian, poznać obyczaje i tradycje naszych przodków. W pięknej opowieści dowiedzieliśmy się, jak powstawało nasze państwo, skąd pochodzimy.

            Nauczycielka historii: Nina Pietrzak

            **********************************

            27 KWIETNIA 2018 R., UCZCILIŚMY 227. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA PODCZAS UROCZYSTEGO SPOTKANIA W HALI SPORTOWEJ. 

            Majowe święta to czas na przybliżenie uczniom ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. W formie map pamięci, murali, grafik, plastycznej interpretacji tekstów poetyckich prezentowali informacje dotyczące dat, postaci, wydarzeń związanych z Narodowym Świętem Konstytucji Trzeciego Maja.

            Społeczność naszej szkoły miała także możliwość wspólnego świętowania. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, ubrani w stroje z epoki uczniowie odczytali tekst preambuły do Konstytucji z 1791 roku, a także obecnie obowiązującej. Próbując przybliżyć atmosferę roku 1791 wszyscy zaśpiewali pieśń „Mazurek Trzeciego Maja”.

            Pamiętaliśmy także o najmłodszym wydarzeniu, jakim jest „Święto Flagi”. Naszą „Jedynkową” biało – czerwoną można obejrzeć na zdjęciach.

            Bardzo dziękujemy uczniom, którzy godnie potrafili uczcić to święto.

            Nina Pietrzak, Anna Wróbel

            **********************************

            APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

            APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce. Program realizują obecnie w naszej szkole dwie klasy: VIb wych. Bożena Osiadacz i kl. Vc wych. Nina Pietrzak.

            Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

            Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

            Program jest adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat. Nauczyciele - realizatorzy prowadzą zajęcia omawiając następujące zagadnienia:

            1. Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy? 

            2. Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej! 

            3. Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!

            4. Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty! 

            5. Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

            6. Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie! 

            7. Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia! 

            8. Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych! 

            9. Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka! 

            10. Marzenia -  wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami! 

            Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

            Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

            Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

            Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.pozytywnaedukacja.pl

            **********************************

            NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

            Świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę! Jednak  często zastanawiamy się, jak się to zaczęło? Dowiedzieliśmy się tego na zajęciach ,,W okopach wielkiej wojny", poprowadzonych przez Panią Małgorzatę Krasną - Korycińską - historyka w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

            Jak doszło do wojny? O czym marzyli polscy żołnierze w okopach? Dlaczego I wojnę światową nazywamy wielką? Jak wpłynęła na losy Rzeczpospolitej? Kim był Józef Piłsudski? Dzięki tej niezwykłej lekcji, znamy już odpowiedzi na te pytania. Świetna historia, historia Naszej Ojczyzny. NIEPODLEGŁEJ!

            Uczniowie klasy 5c 

            **********************************

            EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018

            TRZY DNI NAUKOWYCH ZMAGAŃ JUŻ ZA NAMI. W ŚRODĘ 18 KWIETNIA NASI UCZNIOWIE PRZYSTĄPILI DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE, W DRUGIEJ CZĘŚCI EGZAMINU ROZWIĄZYWALI TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO. W CZWARTEK O GODZ. 9.00 PISALI CZĘŚĆ PRZYRODNICZĄ, A O GODZ. 11.00  ZMIERZYLI SIĘ Z ZADANIAMI Z MATEMATYKI. W PIĄTEK OSTATNI DZIEŃ EGZAMINU. UCZNIOWIE SPRAWDZILI SWOJE WIADOMOŚCI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

             

            **********************************

            ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W "JEDYNCE"

            Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W 2018 roku są to działania pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich". Z tej okazji 6 kwietnia wspólnie z partnerami programu ,,Start po zdrowie,’’ w naszej szkole odbyły się krótkie prezentacje, przypominające naszym uczniom o dobroczynnym wpływie warzyw i owoców na nasze zdrowie. Prezentacje połączone były z degustacją świeżych soków przygotowanych przez naszych gości oraz wręczeniem drobnych upominków dla uczniów kl. 1 – 5 SP.

            Pielęgniarka szkolna: Irena Chojnacka

            **********************************

            PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - ATRAKCYJNE "WAGARY" KL. 6B

            Pierwszy Dzień Wiosny postanowiliśmy spędzić na twórczych "wagarach". W tym celu z mapami w rękach, uczniowie klasy 6b wraz z wych. Marzeną Osiadacz i p. Moniką Zimnicką wyruszyli z samego rana na piękny i zarazem ciekawy spacer szlakami Milanowskich Willi. Przewodnikiem grupy był Pan Michał z Milanowskiego Centrum Kultury. Pogoda okazała się przyjazna i mimo lekkiego chłodu zaświeciło nad spacerowiczami piękne słońce. Pan Michał opowiadał wiele ciekawostek np. „Dlaczego ul. Wójtowska nosi taką nazwę?”, „Jak naprawdę nazywał się wójt z tamtych czasów?”, „Ile jest szlaków turystycznych i spacerowych w naszym mieście?” i wreszcie „Pod jakimi ciekawymi nazwami i jaką historię kryją stare, prawie stuletnie wille w Milanówku?”. Następnie odwiedziliśmy Willę „Matulka”, obejrzeliśmy wystawę fotograficzną "Serwus Witkowska" i pod twórczym okiem p. Emilki z MCK przywoływaliśmy wiosnę, rysując milanowskie wille i tworząc piękne, wiosenne kwiaty. Dzień twórczych "wagarów" zakończyliśmy w pizzerii, spędzając miło czas: mogliśmy razem pośmiać się i porozmawiać oraz zagrać w różne gry, rozkoszując się jednocześnie smakiem wyśmienitej włoskiej pizzy. Jedynym mankamentem był szybko upływający czas, ale co przeżyliśmy to nasze. Dziękujemy bardzo Pani Emilii i Panu Michałowi z MCK za poświęcony nam czas, wspólny spacer i ciekawe zajęcia. Dziękujemy mamie Julki za wspólnie spędzony czas. Pierwszy Dzień Wiosny jest tylko raz w roku, ale i tak coś jeszcze wymyślimy, może… jak przywitać początek lata?

            Wych. kl.6b Marzena Osiadacz

            **********************************

            DZIEŃ PRZYJAZNEJ SZKOŁY

            W środę 21 marca 2018 r., w naszej szkole odbył się Dzień Przyjaznej Szkoły dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać przedszkolakom i ich opiekunom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas, którzy swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

            Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, która serdecznie przywitała przybyłych gości, następnie p. M. Opalińska zaprosiła przedszkolaki na krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas trzecich, przygotowanych pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli uczących w klasach III. Dzieci wysłuchały recytacji, prezentacji wokalnej (Patrycja Pruszyńska zaśpiewała piosenkę „Gdzieś tam za tęczą”), instrumentalnej (grupa uczniów z kl. III a zagrała „Poleczkę” na dzwonkach chromatycznych) oraz obejrzały zabawę taneczną „Belgijka”. Następnie pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, ruszyły na zajęcia przygotowane w poszczególnych salach a rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną „Jedynki” zaprezentowaną przez panią dyrektor. Mogli też porozmawiać z pedagogami i psychologiem szkolnym. Zaprosiliśmy dzieci z rodzicami do zwiedzania szkoły i obejrzenia zajęć tematycznych w salach lekcyjnych, gdzie zostały przygotowane różnorodne niespodzianki: m. in. w sali przyrodniczej czekały na dzieci zwierzątka, które przynieśli w tym dniu uczniowie starszych klas, w pracowni chemicznej odbywały się ciekawe doświadczenia, w pracowni komputerowej zagościły roboty, którymi dzieci mogły się pobawić, w sali muzycznej - pograć na instrumentach perkusyjnych a także odwiedzić salę języków obcych, świetlicę szkolną i inne ciekawe miejsca w szkole. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wzięli udział w prezentacji naszej szkoły maluchom i ich rodzicom.

            Wiosenny pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. „Jedynka” to szkoła, która ma do zaproponowania szereg programów edukacyjnych i zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę psychologiczno – pedagogiczną oraz zajęcia w świetlicy szkolnej. Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

            PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 

            **********************************

            WIOSNA NA TALERZU - "SZKOŁA NA WIDELCU"

            WIOSNA NA TALERZU - to kolejna kulinarna przygoda naszych uczniów. 21 marca powitaliśmy wiosnę pysznymi, zdrowymi i kolorowymi sałatkami oraz ziołowymi ogródkami. Kontynuując program SZKOŁA NA WIDELCU" zachęcamy rodziców i ich pociechy do zdrowego odżywiania! Koniecznie zajrzyjcie na stronę ROŚLINNIE JEMY!

            Irena Chojnacka - pielęgniarka szkolna

             

            **********************************

            DZIEŃ KOBIET

            No i już wszystko jasne! Wiemy, skąd biorą się Kobiety - Anioły! Ósmego marca na "Jedynkowej" scenie w artystyczno - chemicznym laboratorium przeprowadzono doświadczenia nad nowym wynalazkiem! Nasi Artyści (Kuba Stępniewski, Kuba Sulerzycki i Alan Lesiakowski), poszukiwali Kobiety doskonałej. Snując swoją opowieść, z pomocą wspaniałych chemików (pani Iwona Medykowska, Basia Tybora i Tosia Kawka) pod opieką Mistrza (Robert Heinrich), w wyniku przeprowadzonych doświadczeń, stworzyli trzy piękne istoty... Kobiety - Anioły! (Weronika Górska, Marta Młynarska i Antonina Grabarczyk). Nie zabrakło wysłannika piekieł, który chciał misterny plan zniweczyć (Adrian Wyleziński), ale nie udała się Jemu ta sztuczka! Wygrała nauka i dobro, jak to zazwyczaj w bajkach bywa! Na spotkanie zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli prowadzący dzisiejsze spotkanie - Sebastian Plackowski. Przebieg spektaklu umiliły utwory instrumentalne w wykonaniu uczniów z kl. Vb, Vc, VIa i VIb. Kolejnym miłym akcentem uroczystystości były wybory Miss i Mister`a Szkoły przygotowane przez Samorząd Uczniowski (wyniki głosowania zaprezentowali Oliwia Dembińska i Robert Heinrich) wraz z opiekunkami pp. Agnieszką Jasińską i Moniką Bulińską - Nodzak. Brawo dla WSZYSTKICH ARTYSTÓW I WSPANIAŁYCH CHEMIKÓW! Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali: Ania Piliszek i Karol Wojciechowski. Dziękujemy także wszystkim uczniom, którzy zaofiarowali swoją nieocenianą pomoc w przygotowaniu dzisiejszego spotkania! 

            WYNIKI WYBORÓW MISS I MISTER’A SZKOŁY

            KL. 4-6 SP

            MISS NAUKI – Maja Wróblewska

            MISTER NAUKI – Antoni Kolecki

            MISS SPORTU – Katarzyna Polkowska

            MISTER SPORTU – Maks Zawadzki

            MISS UŚMIECHU – Kamila Rutkowska

            MISTER UŚMIECHU – Tymon Dolaniecki

            MISS ELEGANCJI – Kinga Polańska

            MISTER ELEGANCJI  - Artur Berkowski

            Kl. 7 SP i 2-3 GIM

            MISS NAUKI – Barbara Tybora

            MISTER NAUKI – Kuba Wawrzyniak

            MISS SPORTU – Anna Piliszek

            MISTER SPORTU – Sebastian Plackowski

            MISS UŚMIECHU – Marta Młynarska

            MISTER UŚMIECHU – Michał Polkowski

            MISS ELEGANCJI – Julia Berkowska

            MISTER ELEGANCJI  - Dawid Giersin

            Samorząd Uczniowski i Artyści z "Jedynki"

            **********************************

            MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

            22 lutego w naszej szkole uczniowie klas 4 - 6 SP, „bawili się” językiem polskim w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Odkrywaliśmy wspólnie wiele ciekawostek językowych. Poszczególne klasy przedstawiały przygotowane przez siebie scenki z literatury oraz kalambury frazeologiczne.

            Ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów związanych ze świętem języka polskiego.

            W Szkolnym Dyktandzie Ortograficznym Mistrzami zostali:

            Oliwia Wysmułek. kl. 4a

            Wiktoria Kulczak kl. 4b

            Ola Michalak kl. 4c

            Tymek Janczak kl. 5a

            Martyna Żach kl. 5b

            Kasia Gostyńska kl. 5c

            Damian Madany kl. 6a

            Natalia Lesiakowska i Natalia Szlaga kl. 6b

            Zosia Soroka kl. 6c

            W Konkursie ,,Opowiedz mi, proszę..."

            I miejsce Wojtek Jedliński kl. 4b

            oraz wyróżnienia dla:

            Emilki Zielińskiej, Zuzi Krzemińskiej, Zuzi Jankowskiej, Franka Kossuta i Adama Wyszyńskiego z kl. 4a, Magdy Pęzior i Heleny Wałachowskiej z kl. 6a.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

            **********************************

            Dbajmy o nasz piękny język polski !

            21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO w 1999 r. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności.

            Z okazji Dnia Języka Ojczystego w klasach starszych odbyły się wyjątkowe lekcje języka polskiego. Uczniowie, po obejrzeniu filmików Fundacji Edukacji Polonijnej pt.: „Koniec języka za przewodnika” oraz „A jak mówi się u ciebie?”, dyskutowali o roli języka ojczystego nie tylko w codziennej komunikacji, ale także w zachowaniu tożsamości narodowej, poznaniu polskiej tradycji, literatury i historii. W ogromnym skupieniu wysłuchali piosenki kabaretu „Smile” i wynotowali z niej wszystkie celowo popełnione błędy językowe, a potem je poprawili.  O bogactwie naszego narodowego języka mogli się przekonać rysując rebusy, rozwiązując frazeologiczne łamigłówki, tworząc chmury wyrazowe. Świetnej zabawy dostarczyły uczniom interaktywne quizy polonistyczne rozgrywane z użyciem telefonów komórkowych na platformie Kahoot!

            Pamiętajmy, że o polszczyznę trzeba dbać – nie tylko od święta.

            Nauczycielka j. polskiego Magdalena Wardzińska

            **********************************

            PODZIĘKOWANIA ZA DARY

            PODZIĘKOWANIA

            **********************************

            DANIA PEŁNE ZDROWIA!

            P r o g r a m

            „DANIA  PEŁNE  ZDROWIA”

            Smacznie i zdrowo minęliśmy półmetek!

            Kolejne pyszne dania - PASTY WARZYWNE - uczniowie przygotowali 19.02.2018 r. 

            Po trzeciej edycji programu, na czołowe pozycje wysunęło się dwóch liderów:

            I miejsce klasa 4 b SP

            II miejsce klasa 3 b SP

            Na wyróżnienie zasługują klasy I a i I b SP, które mimo młodego wieku, wraz z rodzicami i wychowawczyniami, podjęły wyzwanie dla zdrowia.

            Dziękujemy wszystkim, którzy myśląc o zdrowiu swoim i bliskich, wykonali zadania kulinarne i przygotowali smaczne, zdrowe potrawy. BRAWO WY!

            Pragniemy przypomnieć, że do końca roku szkolnego zostały trzy etapy programu i wszystko jest jeszcze możliwe. Pamiętajmy, że dla naszego zdrowia warto podjąć wyzwanie!

            **********************************

            PROJEKT ZDROWIE - WARSZTATY DIETETYCZNE

            W ramach realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego, 16 lutego 2018 r., odbyły się spotkania warsztatowe w klasach I SP ph. Projekt Zdrowie!, prowadzonych przez profesjonalnych dietetyków. Uczestnicy spotkania poznali zasady zdrowego odżywiania (m.in. piramidę zdrowia, wpływ żywienia na funkcjonowanie organizmu ludzkiego). Uczniowie wzięli także udział w konkursach, w których wykazali się dużą wiedzą dotyczącą spożywania warzyw i owoców. Wszyscy  uczestnicy otrzymali kolorowe dyplomy za udział w warsztatach.

            Pielęgniarka szkolna Irena Chojnacka

            **********************************

            KONCERT WALENTYNKOWY

            14 lutego odbył sie niezwykły Koncert Walentynkowy. Uczniowie i nauczyciele zaśpiewali o miłości w różnych językach: po polsku, po angielsku, po niemiecku i po hiszpańsku. Lista wykonawców była baaardzo długa i ogromnie cieszy fakt, że tak chętnie dzieci i dorośli lubią śpiewać... o miłości! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za występy, gratulujemy ogromnej odwagi i zapraszamy do udziału w następnych wydarzeniach w naszej szkole.

            Oto nasi wykonawcy: Alicja Rutkowska 7a - Anna Jantar „Moje jedyne marzenie”, Ola Prus 6 c - Patty „Nie Ma Nas”, Marika Wojsław, Maciej Kieryło - „Kołysanka dla nieznajomej”, Perfect, Klasa 4ac - Loona „Vamos A La Playa”, Zosia Soroka, Ala Łomako, Kamil Józwik 6c - Gestört aber GeiL „Ich & Du, Klasa 4ac - David Bisbal „Nada cambiará mi amor por Tí”, Ola Czajkowska, Natalia Wiśniewska, Kamil Karpiński, Kewin Wiśniewski 4b - Alvaro Soler „Sofia”, Kacper Tondera 2ag - Shawn Mendes „Treat You Better”, Szymon Kilczewski 4b -  Eurythmics „Sweet Dreams”, Weronika Ostrowska 2ag - Rihanna „Diamonds”, Marysia Krysowska i Ewa Okoń - David Guetta and Sia „Titanium”, Aleksandra Andraszewska i Izabella Sobieszczuk 3c SP - Sylwia Przybysz i Verba - "Kochana przyjaciółko", Antonina Kawka 3cg - Christina Perri „A thousand years”, Ala Łomako 6c - Mamas & Papas „Dream A Little Dream Of Me”, Karolina Ordyniec, Ola Melon 7a - Mix piosenek (Feel „Jak anioła głos”, John Mamann „Love Life”, C&C Music Factory „Everybody Dance Now”, Gromee „Without You”), Artur Berkowski 4b - The Backing Baristas „Skin”, Dobrawa Szynkarewicz 6c Adele - „Someone like You", Julia Galewska 6b - Alex Sierra „Little Do You Know”.

            Maciej Kieryło nauczyciel j. hiszpańskiego

            **********************************

            CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

            W klasach pierwszych odbyły się lekcje z żywymi zwierzętami. Podczas spotkania uczniowie poznali egzotyczne jaszczurki. Dowiedzieli się, jakie jest ich miejsce w ekosystemie i jak dbać o takiego nietypowego pupila w domowym terrarium. To była wyjątkowa lekcja ucząca szacunku dla wszystkich stworzeń dużych i małych.

                                                                      Wychowawczynie klas pierwszych.

                 

            **********************************

            EuroWeek JUŻ ZA NAMI!

            **********************************

            DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

            W dniu 15.02.2018 r., uczniowie klas drugich pod opieką wych. Aliny Gołębiowskiej i Aleksandry Krystek uczcilii Święto Szkoły uroczystym apelem. Życie i twórczość patrona ks. Piotra Skargi przedstawili w formie krótkiej inscenizacji. Ważnym momentem był quiz wiedzy dla klas I - III na temat naszej szkoły i jej patrona. Uczniowie ze wszystkich klas wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat życia i twórczości ks. Piotra Skargi, historii szkoły i miejsca zamieszkania.

            Wychowawczynie klas II

            **********************************

            DYSKOTEKA WALENTYNKOWO - KARNAWAŁOWA

            Dnia 9.02. 2018 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka Walentynkowo - Karnawałowa dla klas IV-VII SP i Gim., zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy ogromnym wsparciu opiekunów pp. Agnieszki Jasińskiej i Moniki Bulińskiej - Nodzak. Byli obecni także nauczyciele i wychowawcy klas, którym serdecznie dziekujemy za opiekę. DJ`e naszej szkoły Karol Wojciechowski i Ania Piliszek pod kierunkiem p. Beaty Osiadacz zajęli się oprawą muzyczną i efektami świetlnymi. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie – nikt nie podpierał ścian! Dzieciaki chętnie brały udział w atrakcjach tego tanecznego spotkania - wytańczyli wszystkie przeboje: Macarena, Kaczuchy, Ona tańczy dla mnie, Przez Twe oczy zielone, Bałkanica oraz wiele, wiele innych znanych piosenek. Śpiewali tak, że chyba było ich słychać w całym Milanówku; karaoke też świetnie sprawdziło się na tej imprezie! Fotki wykonane przez p. Beatę Sokołowską prezentują to taneczne wydarzenie. Zabawa była bardzo udana i wszyscy czekają już na następną dyskotekę! 

            **********************************

            DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

            Dnia 6 lutego klasy 4b i 5c, wraz z wychowawcami, wybrały się do Biblioteki Miejskiej na lekcję zorganizowaną w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

             

             

            **********************************

            CIEKAWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

            Tuż przed feriami zawitał do naszej szkoły gość z Irlandii. Ashley pochodzi z miejscowości Limerick i razem z panią Małgorzatą Fallach, nauczycielką języka angielskiego, przeprowadziła lekcje w klasach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Dzięki zajęciom z native speaker`em, uczniowie poznali irlandzką odmianę języka angielskiego oraz dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat Irlandii. 

             

            **********************************

            26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018 r., a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

            GRALIŚMY W MILANÓWKU!   

            DZIĘKI WASZEJ HOJNOŚCI UZBIERALIŚMY KWOTĘ

            63 103 zł 21 gr

            DZIĘKUJEMY!

            **********************************

            WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - SuperKoderzy

            Superkoderzy z "Jedynki" 14 stycznia 2018 wspierali WOŚP swą wiedzą i umiejętnością obsługi LofiRobotów. Zarobiliśmy na naszym stoisku ponad 270 zł! Relację z tego wydarzenia oraz kolejnych spotkań #SuperKoderów można przeczytać i obejrzeć na blogu MilanKodu lub Superkoderów. Zapraszamy:
            https://milankod.blogspot.com/ 
            https://szkoly.superkoderzy.pl/milanowek/ 
            Zobacz galerię obrazków z wiadomości - 
            kliknij link

            **********************************

            KONKURS WOKALNY "JADĄ KOLĘDNICY"

            W XII edycji konkursu wokalnego „Jadą kolędnicy”,wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. Do eliminacji przystąpił zespół wokalny „Arfik” w dwóch grupach wiekowych oraz solistki: Patrycja Pruszyńska z kl. III i Dominika Kamińska z klasy IV. Uczniowie starannie przygotowali repertuar konkursowy, by zmierzyć się z bardzo liczną grupą uczestników. Jest nam niezmiernie miło pogratulować wygranej: zespołowi „Arfik” (kl. IV – VII SP i GIM.) za zajęcie I miejsca w kategorii zespoły wokalne (wykonanie dwugłosowe kolędy pt. „Cicha noc”) oraz młodej solistce Patrycji Pruszyńskiej za zajęcie II miejsca, która zaśpiewała pastorałkę pt. „Od serca do ucha”. Brawo dla wszystkich uczestników konkursu!

            Beata Osiadacz

             

            **********************************

            OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

            Uczniowie klasy II a gimnazjum wraz z pp. Mariką Wojsław i Magdaleną Wardzińską, postanowili wprowadzić widzów w bożonarodzeniowy klimat i przygotowali przedstawienie na motywach ,,Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, pokazujące, że w wigilię świąt Bożego Narodzenia zdarzają się rzeczy niezwykłe i tajemnicze, a czasami zaciera się granica między rzeczywistością i zaświatami. Czasem nawet duchy odwiedzają ludzi, by… udzielić przestrogi. Ci, którzy przyszli na przedstawienie 22 grudnia, mieli okazję się o tym przekonać. Razem ze Scroogem  (Alan Lesiakowski), przeżyli niezwykłe chwile, które nakłoniły do refleksji nad własnym postępowaniem i istotą świąt Bożego Narodzenia. Doskonała gra aktorska, piękna, nastrojowa muzyka i ponadczasowe przesłanie wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Inscenizację uświetniły klimatyczne piosenki i kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik”, prowadzonego przez p. Beatę Osiadacz. Na szczelnie wypełnionej widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły, dyrekcja oraz nauczyciele. Miłym akcentem artystycznym była prezentacja taneczna w wykonaniu pierwszaków przygotowanych przez p. Iwonę Błeszyńską. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, dziękując w ciepłych słowach za przygotowanie przedstawienia oraz złożyła życzenia świąteczne całej społeczności uczniowskiej i gronu pedagogicznemu.

            Beata Osiadacz

            **********************************

            DANIA PEŁNE ZDROWIA

            W poniedziałek 18 grudnia 2017 r., przygotowaliśmy zdrowe dania, tym razem w roli głównej JABŁKO, które było ciekawą bazą do wielu smacznych, aromatycznych i zdrowych potraw.

             

             

             

             

            **********************************

            PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE

            W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku, przygotowały świąteczne przedstawienie. W piątek 15 grudnia młodzi aktorzy zaprezentowali zimowe wiersze i piosenki. Do wystąpienia przygotowywali się już wiele tygodni wcześniej: ćwiczyli piosenki, recytowali wiersze, a także tworzyli ozdoby sali. Występ oglądały rodziny naszych uczniów, a także panie, pracujące w świetlicy. 

            Na naszej świetlicowej scenie wystąpili: 

            Julia Gdak, Paulina Górska, Sylwia Górska, Mateusz Gromek, Kaja Idzikowska, Kamil Ignaczak, Tymek Kobus, Nikola Krzyżanowska, Oliwia Matusiak, Teodor Mazur, Maciek Perzanowski, Ala Prasek, Patrycja Pruszyńska, Julia Ratajewicz, Zuzanna Siepietowska, Sebastian Ślesiński, Helena Tokarzewska, Amelka Żarkiewicz.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólną zabawę. To był dzień pełen wrażeń! Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli znowu gościć Was w naszej świetlicy. 

            Magdalena Luter i Natalia Poncyliusz-Leszczyńska

            **********************************

            CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA - AKCJE ŚWIĄTECZNE

            PODZIĘKOWANIA

             

            Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły za aktywne włączenie się w akcję „Za uśmiech chorego dziecka”.

            Bardzo ucieszyło mnie Wasze wielkie zaangażowanie w przygotowanie darów dla chorych dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Wasza spontaniczna i szybka odpowiedź na informację o organizowanej przeze mnie pomocy dla potrzebujących dzieci udowodniła, jak wiele jest wśród nas osób, które potrafią pozytywnie zareagować na potrzeby innych.

            W imieniu obdarowanych dzieci serdecznie dziękuję za okazane serce.

            Mira Opalińska

            ***********************************

            Szanowni Państwo,

            w imieniu społeczności szkolnej i rodzin obdarowanych bardzo dziękujemy darczyńcom, czyli „Tajemniczym Mikołajom” za zebrane dary.

            Dzięki Państwa pomocy i dobroci serca, mogliśmy obdarować świątecznymi paczkami 11 rodzin.  

            Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY za ogromne serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

            Bożena Osiadacz

            **********************************

            PROJEKT EDUKACYJNY "MIASTO"

            Podczas projektu edukacyjnego „Miasto” realizowanego przez Stowarzyszenie „Stospotkań”,  doświadczyłam wiele ciekawych przeżyć. Ja, wraz z moją grupą projektową wykonałam projekt o willi "Banczewiance". Dzięki temu dowiedziałam się o niej wiele informacji. Podobało mi się to, że każda grupa mogła sama wybrać temat projektu, który najbardziej do niej przemawiał. Na samym początku miałam dużo obaw, ale później wszystkie rozwiały się. Bardzo dobrze mi się pracowało. Myślałam na początku, że ten projekt będzie taki, jak w szkole. Wszyscy będą podnosić pięć minut rękę, aby coś powiedzieć. A było wręcz przeciwnie. Każdy dzielił się z każdym swoimi przemyśleniami i pomysłami, kiedy tylko chciał. Bardzo chętnie jeździłam na kolejne projektowe spotkania z głową zawsze pełną nowych pomysłów. Więc bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież do wzięcia udziału - mam nadzieję - w kontynuowanym projekcie.

            * Na zdjęciu grupa projektowa, od lewej: Julia Galewska, Pani Agnieszka Krzysiak - opiekunka grupy, Hanna Ciborowska, Emilia Bączkowska i Bartek Zieliński.

            Po więcej informacji zapraszam wszystkich na stronę projektu: www.miastoprojekt.edu.pl

            Julia Galewska kl. VI b

            **********************************

            KONKURS „Spelling Bee - Mistrz Literowania”- ROZSTRZYGNIĘTY!

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom z klas III i IV SP za udział w grudniowym konkursie języka angielskiego „Spelling Bee”.

            Zadaniem uczniów było poprawne przeliterowanie angielskich słówek.

            A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:

            Klasy III SP
            I miejsce: Aleksander Cieślak kl. 3a
            II miejsce: Claudia Górka kl. 3b
            III miejsce: Maja Dolaniecka kl. 3b

            Klasy IV SP
            I miejsce: Wojciech Jedliński kl. 4b
            II miejsce: Katarzyna Jaworska kl. 4a
            III miejsce: Mateusz Konkol kl. 4a

            Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy.

            Nauczyciele języka angielskiego mają nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się równie dużą popularnością. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu szkolnym (styczeń /luty).

            Iwona Błońska, Małgorzata Fallach

            **********

            KONKURS LITEROWANIA "SPELLING BEE"

            Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas III i IV SP do udziału w konkursie

            „Spelling Bee - Mistrz Literowania”

            Konkurs wzorowany jest na amerykańskim konkursie „Spelling Bee”, który cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczniów na całym świecie.

            Cele konkursu:

            popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów w kierunku języków obcych, umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną, stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa, motywowanie do udoskonalania oraz samodzielnej pracy nad językiem.

            Zakres tematyczny słów to 10 kategorii (dobrany odpowiednio do grupy wiekowej): zwierzęta, kraje i narodowości, części ciała, liczby 0 - 100, kolory, nazwy pomieszczeń, dni tygodnia i miesiące, dyscypliny sportowe, owoce, warzywa.

             

            Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach:

            l ETAP - na poziomie klasowym przeprowadzony przez nauczyciela uczącego w danej klasie

            27 listopada 2017 r. - klasy III a, III b, IV a, IV b,

             

            29 listopada 2017 r. - klasy III c,  IV c

             

             

            ll ETAP - międzyklasowy, przeprowadzony przez komisję składającą się z nauczycieli języków obcych 8 grudnia 2017 r.

             

            Szczegółowe informacje dostępne u nauczycieli języka angielskiego.

             

            Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

            Zespół nauczycieli języków obcych

            **********************************

            KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

            Uczniowie klas I - III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na konkurs wpłynęło dużo różnorodnych prac. Jury musiało dokonać trudnego wyboru. Podczas uroczystości wręczania nagród odwiedzili dzieci Masza i Niedźwiedź. To było bardzo "ciepłe i pluszowe" święto.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

             

            Organizatorzy konkursu:

            Natalia Poncyliusz Leszczyńska, Monika Piekut, Anna Siekierska

            **********************************

            ZDROWE ŚNIADANKO W KLASIE 3a SP

            **********************************

            DYNIOŻERCY NA START!

            Nasza szkoła jest miejscem, w którym promowany jest zdrowy styl życia, realizowane są programy prozdrowotne między innymi ,,Start po zdrowie’’, ,,Dobrze jemy ze szkołą na widelcu’’ oraz ,,Trzymaj formę”

            W dniu 13.11.2017 r., akcją ,,Zdrowe, dobre danie z dyni’’, rozpoczęliśmy  cykliczne imprezy na dania pełne zdrowia. Uczniowie przynieśli wykonane w gronie rodzinnym danie wraz z recepturą i zaprezentowali podczas zajęć swoje pyszności. Możecie podziwiać kulinarne zdolności naszych uczniów w galerii zdjęć. Poniedziałek był smakowitym dniem!

            Akcje ogłaszane będą raz w miesiącu wraz z propozycją głównego bohatera dania (warzywo lub owoc).

            Następna akcja odbędzie się 18 grudnia (poniedziałek). W roli głównej jabłko, które może być ciekawą bazą do wielu smacznych, aromatycznych i zdrowych potraw.

            Warzywa i owoce są jednym z podstawowych elementów prawidłowo zbilansowanej diety dziecka i nie da się ich niczym innym zastąpić. Zachęcam Państwa  do wspólnego gotowania z dziećmi i życzę owocnych przygód w kuchni.

            Najbardziej aktywne osoby z ciekawymi kulinarnymi przepisami zostaną wyróżnione i nagrodzone na zakończenie roku szkolnego.

            Pielęgniarka szkolna

            Irena Chojnacka

            **********************************

            11 LISTOPADA

             W TYM ROKU OBCHODZIMY 99. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE. W NASZEJ SZKOLE UCZCILIŚMY TO ŚWIĘTO UROCZYSTYMI APELAMI I ODŚWIĘTNYM STROJEM GALOWYM Z PRZYPIĘTĄ KOKARDĄ NARODOWĄ.

            Pierwszy uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się w czwartek 9 listopada. Antonina Grabarczyk, która prowadziła narrację spotkania, przypomniała najważniejsze wydarzenia z kart historii Polski, a uczniowie klas III a i c gim., recytowali wiersze patriotyczne M. Konopnickiej, L. Staffa, K. K. Baczyńskiego, E. Brylla i J. Radzymińskiej. Wszyscy obecni usłyszeli wykonane przez zespół „Arfik” i solistów znane pieśni i piosenki: „Mówię o Tobie dobrze” w wykonaniu K. Józwika, „Mazurek Dąbrowskiego” (pierwowzór tekstu), „Rota”, „Pierwsza brygada, wiązanka piosenek powstańczych, „Psalm stojących w kolejce” - K. Ordyniec, „Mury” - P. Kosowski, A. Kilak i A. Kwiatkowska oraz „Jedenasty listopada” w wykonaniu D. Szynkarewicz i A. Rutkowskiej. W prezentacji multimedialnej nie zabrakło obrazów historycznych i fragmentów filmowych – zabrzmiała pieśń rycerstwa polskiego „Bogurodzica” z „Krzyżaków” oraz scena powołania K. Wojtyły na stolicę Piotrową.
            Uroczystość tę uczniowie przygotowali pod kierunkiem pp. Edyty Przewiedzikowskiej i B. Osiadacz, dekorację sceny wykonała p. M. Wojsław. Na koniec spotkania p. A. Jasińska wraz z przewodniczącym SU R. Heinrichem, ogłosili wyniki konkursu na najciekawszą gazetkę niepodległościową i wręczyli nagrody zwycięskim klasom.

            „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem,

            kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał Ją i Ty, i Ty”

            Klasy młodsze również uczciły Święto Odzyskania Niepodległości 10 listopada. Nasza szkoła obchodzi to święto co roku bardzo uroczyście. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe, z kokardą narodową na piersi, z powagą i zainteresowaniem uczestniczyli w apelu. Podniosłą i radosną atmosferę tego spotkania przygotowali uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami pp. Jolantą Łaszczotko, Gabrielą Walczak i Dawidem Wolińskim. Dzieci recytowały wiersze, przypomniały również ważne wątki historyczne, na ekranie pojawiły się obrazy z historii Polski oraz teksty pieśni do wspólnego śpiewania przez wszystkich uczestników tego uroczystego spotkania. W oprawie wokalno – muzycznej uczniowie wspierani byli przez p. Beatę Osiadacz. Mali śpiewacy energicznie i z pełnym oddaniem wykonali pieśni legionowe i patriotyczne, takie jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa”, „Pierwsza brygada”, „Rota” i „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

            **********************************

            1 LISTOPADA

            W przeddzień Wszystkich Świętych delegacja nauczycieli złożyła kwiaty na grobie pierwszego kierownika naszej szkoły Pana Ludwika Starościaka.

            **********************************

            KONCERT JESIENNY PT. "NA OLIMPIE"

            „Na Olimpie” to spektakl, podczas którego publiczność i główni bohaterowie odbywają niezwykłą podróż w antyczny świat bogów. Akcja przedstawienia rozgrywa się w starożytnej Grecji, na Olimpie, gdzie zasiada i niepodzielnie rządzi Zeus. Towarzyszy mu żona Hera, która chcąc mieć duży wpływ na męża przyprawia go o wieczny ból głowy. Rozpoczyna się zwykły dzień na Olimpie i oto na scenie zasiada Zeus. Nieco zmęczony, czyta gazetę. Wtem pojawia się Hera, pełna wymówek wobec niesfornego męża. Niestety najwyższy z bogów musi rozpocząć swoje codzienne obowiązki, czyli głównie rozstrzyganie różnych sporów, sporów rodzinnych…

            W piątek 27.10.2017 r., młodzi aktorzy w sposób komediowy przedstawili sceny z życia boskiej rodzinki we współczesnych realiach życia codziennego – kłopoty z wychowaniem dzieci, które pragną rozwijać się i poznawać świat po swojemu. To dzięki niebanalnemu poczuciu humoru mitologicznych bohaterów, współczesnemu językowi, dowcipowi i wrażliwości aktorów zaprezentowany spektakl stanowił dla widzów dostępną i ciekawą skarbnicę wiedzy o starożytności. Na Olimpie nie zabrakło więc dostojnych bogów i bogiń, którzy w pięknych kostiumach, z rekwizytami, bawili nas swoimi humorystycznymi scenkami. Całe przedstawienie było ubarwione współczesnymi piosenkami w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik” oraz popisami solowymi. Wykonano m.in. piosenki: „Chcę wyjechać na wieś”, którą zaśpiewały D. Szynkarewicz i A. Prus, „Szukaj mnie” w wykonaniu M. Krysowskiej, „Narcyz się nazywam” zaśpiewał D. Jasiński, „Damą być” wykonała A. Rutkowska. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy piosenki: „Greccy Bogowie”, „Wojna domowa" i przebój z serialu „Rodzinka.pl”, zaadaptowany na potrzeby spektaklu jako „Rodzinka z Olimpu”. Wśród zaproszonych gości na Olimpie zasiadali: burmistrz Miasta Milanówka p. Wiesława Kwiatkowska, przewodnicząca Rady Miasta p. Małgorzata Trębińska, wiece przewodnicząca Rady Miasta, nasza pani pedagog p. Bożena Osiadacz, dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, wiece dyrektor p. Monika Zimnicka, nauczyciele, nasi kochani Rodzice, oraz wspaniali absolwenci „Jedynki”, sympatycy i przyjaciele szkoły.

            Myślę, że sztuka dostarczyła widzom miłych wrażeń, ale również refleksji, a dla Rodziców była źródłem radości i dumy z własnych pociech. 

            Na koniec pragnę wymienić wszystkich moich uczniów, którzy przyczynili się do powstania tego widowiska i podziękować im za trud, zaangażowanie oraz wspaniałą współpracę. W spektaklu udział wzięli:

            Zeus Robert Heinrich

            Hera Marta Młynarska

            Atena Wiktoria Szacha - Głuchowicz

            Apollo Alan Lesiakowski

            Artemida Anna Piliszek

            Hermes Jakub Sulerzycki

            Hefajstos Piotr Borowski

            Afrodyta Weronika Górska

            Iris Antonia Grabarczyk

            Demeter Monika Nestorowicz

            Charyty - boginie wdzięku, piękna i radości: Maria Krysowska, Oliwia Dembińska, Monika Piotrowska

            Narcyz Damian Jasiński

            Jury Barbara Tybora, Antonina Kawka

            Modelka Ewa Okoń

            Prezenter TV Damian Raczkiewicz/Prezenterka TV Karolina Ordyniec

            oraz wspaniali wokaliści z zespołu „Arfik”:

            Magda Smolińska, Oliwia Głowacka, Helena Bożek, Emilia Zielińska, Zuzanna Jankowska, Hanna Osińska, Milena Dłużniewska, Anna Kaczorowska, Dominika Kamińska, Hanna Prasek, Emilia Błeszyńska, Aleksandra Sowińska, Aleksandra Gołębiowska, Magda Lipińska, Małgorzata Skwarek, Kamila Rutkowska, Katarzyna Polkowska, Kinga Polańska, Natalia Nowak, Aleksandra Prus, Dobrawa Szynkarewicz, Alicja Łomako, Weronika Ruszkowska, Martyna Krzyżanowska, Alicja Rutkowska, Natalia Budulak, Aleksandra Melon, Sandra Legieć, Karolina Ordyniec, Anna Kielak, Anna Kwiatkowska.

            Wspaniale spisał się nasz szkolny akustyk Karol Wojciechowski, który czuwał nad sprawnym przebiegiem dźwiękowym naszego przedstawienia. Nad przygotowaniem dekoracji czuwały: Milena Makulec, Marta Młynarska, Antonia Grabarczyk i Monika Nestorowicz.

            Spektakl zaprezentowano społeczności uczniowskiej 30.10.2017 r., w dwóch odsłonach. Taka forma spektaklu spotkała się z dużym uznaniem, o czym świadczyły radość, zadowolenie uczniów oraz gromkie brawa uznania dla aktorów i śpiewających.

            Jestem dumna z moich uczniów.

            Beata Osiadacz

            **********************************

            W PIĄTEK 27.10.2017 R., O GODZ. 10.40

            W SALI GIMNASTYCZNEJ ODBYŁ SIĘ 

            JESIENNY KONCERT TALENTÓW KL. 1-3 SP.

            KLASY MŁODSZE ZAPREZENTOWAŁY PROGRAM ARTYSTYCZNY 

            MIENIĄCY SIĘ BARWAMI JESIENI, TALENTU I ZDOLNOŚCI.

            **********************************

            17 października - LEKCJA JĘZ. POLSKIEGO W KL. V b

            REF: KORA, KORA, PERSEFONA

            PIĘKNA I MIŁA TAKA KORA BYŁA.

            RAZ KWIATKI ZBIERAŁA NA NARCYZA NIE UWAŻAŁA

            KWIATEK ZERWAŁA I DO TARTARU ZOSTAŁA PORWANA.

            Tematem lekcji była mitologia grecka.

            Naszym zadaniem było podzielić się na grupy, wybrać jedną z trzech form prezentacji bogów greckich: scenka dramatyczna, rap, prezentacja multimedialna.

            Bartek i Wojtek przygotowali prezentację o Zeusie:

            „ – To mój ulubiony bóg, który przypomina mojego tatę". Rodzinę Zeusa przedstawili w formie bajki.

            „ – Byłem w grupie z Michałem, Filipem, Jankiem wykonaliśmy rap pt. „Kora”. Chłopcy mieli idealne stroje przygotowali rytmiczną muzykę.

            W raperów bawili się także Igor, Łukasz i Kuba oraz Mateusz i Maciek. Martyna i Oliwia przygotowały pokaz slajdów. Blanka i Wiktoria odgrywały postacie Hery i Hestii. Przygotowały stroje, nie zapomniały o atrybutach. „ – Ja, Patrycja i Anastazja ułożyłyśmy podobnie jak chłopcy mitologiczny rap".

            „ – Byliśmy bardzo z siebie dumni i zadowoleni".

            Tekst powstał na podstawie notatek sporządzonych przez uczniów po lekcji języka polskiego.

            Rap pt. „Kora”

            MATKA CÓRKI SWOJEJ SZUKA

            CAŁA ZIEMIA JEST JUŻ SUCHA

            HADES KORZE JABŁKO DAŁ

            I TAK MĘŻEM JEJ SIĘ STAŁ

            REF:

            ZEUS ZNALAZŁ ROZWIĄZANIE

            TRZY CZWARTE ROKU KORA Z DEMETER ZOSTANIE

            JEDNĄ TRZECIĄ Z HADESEM BĘDZIE KORA

            JAKO BOGINI PERSEFONA

            Dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

            Anna Wróbel

             

            **********************************

            UCZTA BOGÓW

            O tym, że mitologia nie musi być nudna przekonali się uczniowie klasy Va. Przy okazji omawiania mitów, dzieci przebrały się za greckich bogów i przygotowały prawdziwą ucztę. Z pomocą rodziców powstały pyszne ciasta i piękne stroje. Uczniowie byli zachwyceni, a atmosfera uroczysta, prawie jak na Olimpie! 

            Nauczyciel j. polskiego Magdalena Luter

             

            **********************************

            EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA

            29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu sprawdzenie swoich umiejętności oraz zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach.

            W tym dniu uczniowie klas 4a i 6b weszli w rolę edukatorów i egzaminatorów. Na terenie szkoły otworzyli punkty egzaminacyjne, gdzie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich starszych kolegów oraz osób dorosłych.

            W obrębie naszej szkoły odbyły się akcje:

            1. Nauka gry w karty „Tabliczka mnożenia”

            2. Nauka sprytnych sposobów mnożenia na palcach.

            3. I to co budziło największe emocje: Zdobycie Certyfikatu Eksperta Tabliczki Mnożenia

            Uczestnicy losowali zestawy zadań i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Zestawy były przygotowane dla 3 grup wiekowych: klasy 3-4, 5-7 oraz gimnazjum i dorośli.

            Uczniowie kl. 6 b pod opieką p. Marzeny Osiadacz egzaminowali mieszkańców i władze Milanówka w terenie. Patrol egzaminatorów gościł w Żłobku "Mini Bambini", w Straży Miejskiej, w Radzie Miasta oraz w Urzędzie Miasta.

            Wszyscy uczestnicy bardzo poważnie podeszli do egzaminów. Było trochę stresu, napięcia i śmiechu. Zarówno poddani egzaminowi dorośli, jak i młodzi egzaminatorzy byli zgodni, że bardzo trudno pracować w stresie, pod presją czasu.

            Zdjęcia przedstawiają m.in. odważnych dorosłych, którzy otrzymali od młodych egzaminatorów wyzwanie - propozycję poddania się egzaminowi oraz patrol młodych egzaminatorów w terenie.

            Do egzaminu zgłosiło się 63 uczniów i 18 dorosłych ( w tym 4 nauczycieli z naszej szkoły).

            Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 66 osób. 

            Tych, którym nie udało się zdobyć certyfikatu, zapraszamy za rok. 

            Dziękujemy wszystkim odważnym uczniom i dorosłym za przystąpienie do EGZAMINU.

            Szczególne podziękowania dla Egzaminatorów i Asystentów z klasy 4a i 6b.

            Koordynatorzy VII ŚDTM

            Marzena Osiadacz

            Beata Sokołowska

            Monika Zimnicka

            **********************************

            DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

            Dn. 29.09.17 r., odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych dla klas:

            1 - 3 SP godz. 10.40

            4 - 6 SP godz. 12.40

            7 SP i 2 - 3 GIM. godz. 13.45

            Zespół językowy

             

            **********************************

            SZKOLNE SPOTKANIA Z TEATREM

            Wkrótce rozpoczynamy tegoroczną edycję „Szkolnych spotkań z teatrem”, dzięki którym nasi uczniowie mają możliwość obejrzenia wielu wartościowych i atrakcyjnych przedstawień prezentowanych na scenach różnych teatrów warszawskich.

            W minionym roku szkolnym zorganizowano 12 takich wyjazdów, uczniowie byli w Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim oraz w teatrach muzycznych – Roma i Buffo.

            Ten rok szkolny rozpoczynamy musicalowo! Już w październiku odbędą się 4 wycieczki – do Teatru Roma na „Księgę dżungli” dla klas V i na „Alicję w Krainie Czarów” dla klas VI. Klasy VII obejrzą w Teatrze Buffo musical „Metro”, a klasy II gimnazjum zapraszamy na musical „Romeo i Julia 3D”, którego premierę zaplanowano na 24 września; my zobaczymy ten spektakl 3 tygodnie po premierze. 

            A to nie koniec teatralnych propozycji - na listopad zamówiliśmy już dla uczniów klas IV wyjazd na musical „Piotruś Pan”. Kolejne nastąpią niebawem.

            Serdecznie zapraszamy.

            **********************************

            "KUNDEL BURY, FAJNY PIES..."

            W piękną, słoneczną niedzielę 10.09.2017 r., w godz. 10.00 – 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się wydarzenie poświęcone adopcji piesków ze schroniska altw Milanówku. Tego dnia przybyli do nas sympatycy i przyjaciele czworonogów, niektórzy ze swoimi pupilami, żeby wesprzeć akcję adopcji psów z milanowskiego schroniska. Pomysłodawczyni akcji charytatywnej GWIAZDY ZWIERZĘTOM, p. Hanna Głowacka, zaprosiła na tę imprezę znane osobistości, które swoją obecnością uświetniły to spotkanie. Na wybiegu przed szkołą prezentację piesków do adopcji poprowadzili m.in. Karol Strasburger, Stan Borys, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Aleksandra Kostka, Tomasz Ciachorowski, Michał Olszański, Izabela Trojanowska, Maja Hyży, Jula, Eva BASTA, Monika Zamachowska, Iwona Węgrowska. Impreza przeplatana była różnorodnymi atrakcjami, zarówno dla właścicieli psów, jak i ich pupili:  konkursy z nagrodami, pokaz tresury, prezentacja bezpiecznego przewożenia samochodem, wskazówki, jak powinniśmy zachować się przy spotkaniu z nieznajomym psem, mini-wywiad ze Stanem Borysem, który podzielił się cennymi doświadczeniami w obcowaniu z psami oraz porady weterynarza, tresera, żywieniowca i kynoterapeuty z dzielnym wsparciem harcerzy i wolontariuszy. Nie zabrakło oczywiście naszych uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców, którzy zorganizowali „kiermasz słodkości” i plecionych własnoręcznie gryzaków dla zwierząt, a zebrane „złotóweczki” przeznaczyli na milanowskie schronisko. Dziękujemy wszystkim za dar serca dla czworonogów!

            ZAPRASZAMY NA PROFIL FB

            **********************************

            UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

            4 września 2017 r., odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W tym dniu uczniowie wzięli udział w powitalnych spotkaniach w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III SP i IV - VII SP z klasami II i III gimnazjum. Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.