• PATRON SZKOŁY

• Uroczystości szkolne

• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2018

W dniu 15.02.2018 r., uczniowie klas drugich pod opieką wych. Aliny Gołębiowskiej i Aleksandry Krystek uczcilii Święto Szkoły uroczystym apelem. Życie i twórczość patrona ks. Piotra Skargi przedstawili w formie krótkiej inscenizacji. Ważnym momentem był quiz wiedzy dla klas I - III na temat naszej szkoły i jej patrona. Uczniowie ze wszystkich klas wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat życia i twórczości ks. Piotra Skargi, historii szkoły i miejsca zamieszkania.

Wychowawczynie klas II

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2017

APEL Z OKAZJI DNIA PATRONA KS.PIOTRA SKARGI przygotowany przez kl.6c pod kierunkiem p. E. Lipińskiej, odbył się w czwartek 2.02.2017r. w sali gimnastycznej

Klasy 1-5 SP – godz. 11.35

Klasy 6SP I 1-3 GIM - godz. 12.40

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2016

W poniedziałek 25 stycznia 2016r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona ks. Piotra Skargi. Z tej okazji klasa 2c gimnazjum pod kierunkiem wych. p. E. Tadzik przygotowała apel okolicznościowy. W programie  poświęconym patronowi ucz. Ryszard Kucharski przypomniał krótko jego życiorys. Obejrzeliśmy także fragment "Kazań Sejmowych" P. Skargi  w interpretacji Andrzeja Roga. Potem przed zebranymi stanął Piotr Skarga w osobie ucznia Mikołaja Suchłabowicza, został bowiem zaproszony na konferencję prasową. W role dziennikarzy wcielili się ucz. Antoni Czyżkowski, Krystian Matyjaszek i Kacper Kosiewski. Zadali oni naszemu patronowi szereg trudnych pytań. Całe spotkanie zakończył quiz wiedzy o patronie poprowadzony przez ucz. Kasię Pasińską i Oliwię Pierścieniak.

UROCZYSTE APELE 2015

W piątek  06.02.2015r. obchodziliśmy w naszej szkole

DZIEŃ PATRONA KS. PIOTRA SKARGI

- apel dla klas 1-3 SP odbył się o godz. 10.40

- apel dla klas 4-6 SP odbył się o godz. 11.35

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 2014

7 lutego 2014 r., obchodziliśmy w naszej szkole

DZIEŃ PATRONA

w tym dniu o godz.11.35  odbył się uroczysty apel

(uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych)

Ogłaszono konkursy:

1. konkurs indywidualny dla klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum: wykonanie plakatu/planszy o księdzu Piotrze Skardze

• zadaniem uczestników konkursu było wykonanie planszy/plakatu poświęconego Patronowi (format A2)
            • plakat należało wykonać samodzielnie lub w parach (uczniowie z tej samej klasy)
            • prace uczniowie  składli w sali 22 do 4 lutego 2014 r. (wtorek)
            • przy ocenianiu prac pod uwagę wzięto: wartość merytoryczną, oryginalność, estetykę
            • wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu w Dniu Patrona 7 lutego 2014 r.

2. konkurs międzyklasowy dla klas 1-3 gimnazjum o życiu i działalności księdza Piotra Skargi

• każda klasa wybrała 3 przedstawicieli, którzy po zapoznaniu się ze wskazaną literaturą rozwiązywali zadania dotyczące Patrona.
            • konkurs odbył się 5 lutego 2014 r. (środa) na 6. godz. lekcyjnej w sali 22.
            • wyniki konkursu ogłoszono na apelu 7 lutego 2014 r.

Literatura:

• film dokumentalny o życiu i działalności Piotra Skargi dostępny w Internecie
            • informacje o Piotrze Skardze z Wikipedii,
            • "Kazanie o ojczyźnie" fragm. -tekst u wychowawców klas.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali punkty za pracę na rzecz klasy.

W Konkursie Plastycznym na plakat/planszę o patronie wzięło udział 36 osób, wpłynęło 19 prac. I miejsce Wiktoria Wiśniewska z Va, II - Julia Dębska, Anastazja Zawadzka i Aleksandra Kudełko z IV b (wspólna praca), III - 2 prace: Moniki Wajsgerber i Gabrieli Jastrzębskiej z IV a oraz Kacpra Kamińskiego i Kamila Korycińskiego z VIa. Wyróżnienia: Anna Kwiatkowska z IVa, Jakub Namiota i Konrad Tołwiński z Vb oraz Piotr Musiał, Mikołaj Dobrzyński i Franciszek Górka z Ic gim.

W Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o życiu i działalności Piotra Skargi I miejsce dla III B (Aleksandra Kilczewska, Paweł Dzierżyński i Michał Walczak), II miejsce dla III A (Katarzyna Sokołowska i Jakub Szyszka), III miejsce dla dwóch klas - IA (Katarzyna Kolecka, Konrad Pajączek i Piotr Sekulski) oraz IIA (Mateusz Dębowski, Adam Ruszkowski i Piotr Szczepaniak).

Koordynatorki: A. Matus, I. Błońska

UROCZYSTE APELE 2013

Dni Patrona Szkoły ks.Piotra Skargi

28.02.2013r. dla uczniów klas 4-6 SP i 1-3 GIM pod kierunkiem

pp. N. Pietrzak i M. Sobczak

1.03.2013r.  dla uczniów klas 1-3 SP pod kierunkiem

pp. A. Gołebiowskiej i A. Krystek

Uczniowie z tej okazji uczcili święto strojami galowymi.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 3.02.2012 R.

W piątek 03.02.2012 r., obchodziliśmy

Dzień Patrona Naszej Szkoły ks. Piotra Skargi.

Z tej okazji uczniowie klasy 2a SP pod opieką wychowawczyni p. A. Gołębiowskiej, przygotowali przedstawienie.

Uczniowie klas I gimnazjum z wychowawczyniami, przeprowadzili wśród uczniów klas IV-VI SP i I-III GIM

QUIZ WIEDZY O PATRONIE.

ODBYŁ SIE TAKŻE KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI

"Ksiądz Piotr Skarga – Patron Naszej Szkoły"