• BIBLIOTEKA SZKOLNA

• Regulamin biblioteki szkolnej

REGULAMIN CZYTELNI

1. Z czytelni może korzystać każdy uczeń, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły.

2. Przed wejściem do czytelni należy wyłączyć telefony komórkowe.

3. W czytelni należy zachować ciszę.

4. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów – zgłaszając bibliotekarzowi.

5. Wykorzystane książki, czasopisma i inne dokumenty oddaje się bibliotekarzowi.

6. Książki, czasopisma i inne dokumenty biblioteczne należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłaszać bibliotekarzowi.

7. W czytelni zabronione jest jedzenie i picie.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

2. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki.

3.Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 2 tygodni.

4. Za zgodą nauczyciela bibliotekarza można przedłużyć czas wypożyczenia książki.

5. Ze słowników, encyklopedii i czasopism można korzystać na miejscu.

6. Wypożyczonej książki nie można samowolnie odstępować innej osobie.

7. Stwierdzone uszkodzenia przy wypożyczaniu książki należy zgłosić bibliotekarzowi.

8. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi ją odkupić.

9. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem lub zgubieniem.

10. Na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego należy zwrócić wszystkie książki.

Nie należy przetrzymywać książek!

Czekają na nie inni czytelnicy!

REGULAMIN PRACOWNI MULTIMEDIALNEJ

1. Centrum służy uczniom jako źródło wiedzy i informacji.

2. Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają osoby realizujące konkretny temat.

3. Centrum jest czynne w godzinach otwarcia czytelni szkolnej.

4. Z Internetu można korzystać tylko w celach edukacyjnych.

5. Przed skorzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu odwiedzin. Przy zmianie stanowiska komputerowego należy ponownie wpisać właściwe miejsce.

6. Korzystający odpowiada materialnie za stanowisko i za wyrządzone szkody (zniszczenie sprzętu, zawirusowanie).

7. W przypadku drukowania należy zaopatrzyć się we własny papier kopiowy (jednorazowo można drukować do 5 stron).

8. Przy jednym stanowisku mogą pracować maksymalnie 2 osoby.

9. Zabronione jest instalowanie na dyskach komputerów oprogramowania przyniesionego z zewnątrz.

10. Zabronione jest zapamiętywanie prywatnych haseł do odwiedzanych stron www.

11. Niedozwolone jest składowanie własnych i usuwanie istniejących plików na dyskach twardych.

12. Dokonywanie jakichkolwiek napraw, przekonfigurowywanie sprzętu, samowolne manipulowanie sprzętem (przełączanie lub odłączanie klawiatur, monitorów, myszy, rozkręcanie jednostek centralnych) jest zabronione!

13. Słuchawki można uzyskać od opiekuna pracowni multimedialnej.

14. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń otrzyma zakaz korzystania z pracowni przez określony przez nauczyciela czas.

15. W przypadku dużej ilości chętnych do korzystania z centrum multimedialnego czas pracy przy komputerze może być skrócony.

16. Wykorzystanie centrum w celach innych niż naukowe dopuszczalne jest w przypadku wolnych stanowisk.

17. W pracowni obowiązuje cisza.

18. Użytkownik musi posiadać podstawową znajomość obsługi komputera i programu, z którego korzysta.

19. W czasie przerw lekcyjnych korzystanie z komputerów możliwe jest tylko w szczególnych przypadkach i za zgodą opiekuna pracowni multimedialnej.

Zatwierdzono uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 16.09.2013 r.

Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej

w czasie trwania pandemii COVID-19