• ŚWIETLICA SZKOLNA

• HARMONOGRAM DNIA PRACY ŚWIETLICY

•     7.00 – 9.30 zajęcia według zainteresowań uczniów:

Ø  dowolne gry stolikowe (memo, bierki, pchełki, domino itp.)

Ø  zabawy tematyczne w kącikach zabaw (z wykorzystaniem klocków różnego typu)

Ø  zabawy z kartką i ołówkiem

Ø  czytanie literatury dziecięcej, książeczek

Ø  zabawy swobodne

Ø  słuchanie muzyki

Ø pogadanki tematyczne

9.30 – 11.30 zajęcia programowe:

Zajęcia programowe prowadzone przez wychowawców zgodnie z rocznym planem pracy:

Ø  zajęcia plastyczno – techniczne rozwijające zainteresowania i zdolności plastyczne

Ø  zajęcia muzyczno - relaksacyjne rozwijające zainteresowania muzyczne, nabywanie umiejętności słuchania muzyki klasycznej i relaksacyjnej, rozwijanie małej i dużej motoryki poprzez zabawy przy muzyce, wprowadzenie elementów pantomimy itp.

Ø  zabawy integracyjne (zabawy z chustą animacyjną, kształtujące umiejętność współpracy w grupie)

Ø  zabawy ruchowe:  w sali lub na powietrzu rozwijające zainteresowania sportowe

Ø  zajęcia rozwijające mowę i myślenie: różne formy pracy z tekstem kształcące umiejętność słuchania, opowiadania, wczuwania się w różne role, inscenizowania, ćwiczenie i rozwijanie pamięci, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie wyobraźni. Rozwiązywanie konkursów, quizów, zagadek, rebusów itp.

11.30 – 13.30 obiad/zabawy według zainteresowań uczniów

Ø  wyjście do stołówki szkolnej

Ø  doskonalenie czynności samoobsługowych

Ø   kształtowanie odpowiednich nawyków z zakresu zdrowia, odżywiania i higieny

Ø  przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w stołówce i podczas spożywania posiłku, mycie rąk

Ø  zabawy według zainteresowań uczniów

13.30 – 15.30 zajęcia programowe:

Zajęcia programowe prowadzone przez wychowawców zgodnie z rocznym planem pracy:

Ø  zajęcia muzyczno - relaksacyjne rozwijające zainteresowania muzyczne, nabywanie umiejętności słuchania muzyki klasycznej i relaksacyjnej, rozwijanie małej i dużej motoryki poprzez zabawy przy muzyce itp.

Ø  zabawy ruchowe na powietrzu lub w sali gimnastycznej rozwijające zainteresowania sportowe.

Ø   odrabianie pracy domowej z dziećmi

15.30 – 17.00 zajęcia indywidualne według zainteresowań uczniów:

Ø  zabawy swobodne dzieci

Ø  oglądanie filmów na DVD

Ø  prace użyteczne na rzecz świetlicy (przygotowanie gazetki oraz elementów dekoracji świetlicy itp.

*Plan dnia może ulegać modyfikacjom w zależności od potrzeb i aktywności dzieci, a także warunków pogodowych.