• O SZKOLE SŁÓW KILKA...

        • Rok szkolny 2019/2020

        • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

          Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się 2 września 2019 r. w dwóch odsłonach. Klasy IV - VIII spotkały się w hali sportowej o godz. 8.30, natomiast klasy I - III o godz. 9.30. 

           

           



          "ZOSTAŃ RODZINNYM ARCHIWISTĄ"

          W poniedziałek 30 września kl. 7c uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku (będącym jednym z oddziałów Archiwum Państwowego w Warszawie) w ramach ogólnopolskiego projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Mieliśmy okazję zwiedzić magazyny, mieć w rękach najstarsze dokumenty i wysłuchać prelekcji na temat konserwacji zbiorów rodzinnych oraz obejrzeć oryginalne dokumenty, listy i pamiątki twórców Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabiu Naturalnego w Milanówku znajdujące się w „Zbiorze rodziny Witaczek 1944 - 1952”

          P.S.

          Po drodze, mimo deszczu i wiatru, włączyliśmy się w akcję Sprzątania Świata!

          Wychowawczyni: Nina Pietrzak


          ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

          Kolejny tydzień roku szkolnego rozpoczął się Dniem Edukacji Narodowej. W naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość - Ślubowanie Pierwszoklasistów. Wszyscy uczniowie bardzo przejęci oczekiwali na wejście do sali gimnastycznej, gdzie ze sceny dobiegały już dźwięki "Naszej piosenki" w wykonaniu uczniów klas III. Potem energicznym krokiem weszły Pierwszaki śpiewając piosenkę "Idę do szkoły". W przyjaznej atmosferze - wśród rodziców, zaproszonych gości, grona pedagogicznego oraz kolegów i koleżanek z klas trzecich - Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności edukacyjne, rozwiązując zadania prezentowane przez starszych uczniów, przeplatane piosenkami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania na sztandar szkoły oraz Pasowanie na uczniów, którego dokonały panie: dyrektor Anna Sawwidis i wicedyrektor Monika Zimnicka. W ten sposób Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. P. Skargi w Milanówku. Uczniowie usłyszeli wiele życzeń i miłych słów od: burmistrza Miasta Milanówka p. Piotra Remiszewskiego, p. Doroty Malarskiej - dyrektor Przedszkola nr 1, która także podarowała dzieciom słodką niespodziankę oraz p. Anny Sawwidis, dyrektor "Jedynki". Trzecioklasiści na ręce pań wychowawczyń: Agnieszki Grzeszyk, Aliny Gołębiowskiej i Anny Wróbel przekazali własnoręcznie przygotowane prezenty.

          14 października to święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Miłym akcentem podczas uroczystości były życzenia i podziękowania dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły przekazane przez Pana Burmistrza i Panią Dyrektor. 

          Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości swoją pracą, dobrym słowem czy miłym gestem, uśmiechem.

          Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.


          JUBILEUSZ GMINY MILANÓWEK

          Obrazek 2019-10-27 22:10:04Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej z okazji Stulecia Milanówka odprawianej w intencji Miasta i jego Mieszkańców.

           

           

           

           


          KONCERT JESIENNY - STULECIE GMINY MILANÓWEK

          Zachęcamy do przeczytania reportażu z Koncertu Jesiennego. 

          Na portalu obiektywna.pl znajduje się artykuł o Koncercie z galerią fotograficzną.








          ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          „LATAWCE WOLNOŚCI”

          Święto  Niepodległości miało w naszej szkole godną oprawę. Uczniowie klas młodszych z zaciekawieniem wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych przygotowanych przez drugoklasistów. Mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny. Zaśpiewali hymn z całą szkolną społecznością.

           

          Latawce Wolności przygotowane przez uczniów i ich rodziców dodały mu szczególnej oprawy. Pięćdziesiąt biało – czerwonych latawców zawisło na szkolnych korytarzach. Nasi uczniowie są z nich bardzo dumni, a my jesteśmy dumni z naszych uczniów.

          Przy sprzyjających wiatrach uniosą się w powietrze.

          Bardzo Wam dziękujemy!

           pp. Jolanta Łaszczotko,  Anna Wróbel

          11 LISTOPADA 2019 R.,

          PRZYPADA 101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W NASZEJ SZKOLE UROCZYSTE APELE ODBYŁY SIĘ W PIĄTEK 8 LISTOPADA 2019 R., W DWÓCH ODSŁONACH: KLASY 1-3 GODZ. 9.45 PROGRAM ARTYSTYCZNY W WYKONANIU UCZNIÓW KLAS 2  

          KLASY 4-8 GODZ. 11.35 PROGRAM ARTYSTYCZNY W WYKONANIU KLASY 7C I ZESPOŁU WOKALNEGO "ARFIK"

          WŁĄCZYLIŚMY SIĘ RÓWNIEŻ W AKCJĘ #SZKOŁA DO HYMNU. ODŚPIEWALIŚMY CZTERY ZWROTKI HYMNU PAŃSTWOWEGO O SYMBOLICZNEJ GODZ. 11.11. UCZNIOWIE W TYM DNIU PRZYBYLI DO SZKOŁY W STROJACH GALOWYCH Z PRZYPIĘTĄ KOKARDĄ NARODOWĄ.

          Zdjęcia wykonała p. M. Osiadacz

          Wych. klas 2 pp. G. Walczak, A. Kodzik, J. Łaszczotko,

          wych. kl. 7c p. N. Pietrzak,

          naucz. plastyki p. M. Wojsław,

          naucz. muzyki p. B. Osiadacz


          PRZY STOLE

          Savoir-vivre czy survival?

          Otoczenie pięknego Pałacu w Jabłonnie, elegancki ubiór, duża dawka kultury osobistej. My i zasady przy stole. Wypadło świetnie! Wiemy, co robić z kokilką, co z łyżeczką po zjedzeniu deseru, jak trzymać widelec w lewej ręce i dużo więcej, czyli... „Piruet z łyżką i widelcem...". Ważne, abyśmy uczyli się kultury osobistej, znaczenia dobrych obyczajów we wzajemnym wyrażaniu szacunku, nowych umiejętności społecznych.

          To bardzo udana i mądra wycieczka.

          Uczniowie klas 7b i 7c oraz troszkę z kl. 6 b


          SPOTKANIE Z MISIEM W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          Dnia 25 listopada klasa 2a obchodziła święto Światowego Dnia Pluszowego Misia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku. Na wstępie Panie Bibliotekarki zaznajomiły uczniów z ofertą biblioteki. Następnie uczniowie otrzymali zadanie znalezienia ukrytych w książkach puzzli, które po ułożeniu przedstawiały cień pewnego Misia. Odpowiedź na pytanie: Do kogo należy ten cień?, padła bardzo szybko. Kolejno przy pomocy „podkreślanki" uczniowie dowiedzieli się, co powiedziałby Kubuś Puchatek, jeśli przez dłuższy czas przebywałby w bibliotece. A potem zasmakowali ulubionego przez Misia pysznego miodu. I bardzo szybko odgadli, o jakim Misiu pisał Czesław Janczarski. Spotkanie w Bibliotece zakończyły warsztaty kreatywne z bibułą i piórami 3D, które posłużyły uczniom do stworzenia zakładki oczywiście w kształcie Misia oraz mała ciasteczkowa niespodzianka.

                    


          OTWARCIE PORADNI STOMATOLOGICZNEJ W MILANÓWKU

          Obrazek 2019-11-28 23:35:30

          Uroczyste otwarcie nowej Poradni Stomatologicznej w Milanówku


          DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          29 LISTOPADA 2019 R., SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZORGANIZOWAŁ DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ POŁĄCZONĄ Z WRÓŻBAMI.


          "BETLEJEM JEST W NAS" 17.12.19 r. 

          "Betlejem jest blisko, na odległość ludzkiego serca.

          Na odległość szeroko otwartej dłoni.

          Betlejem jest blisko.

          Każdego dnia możesz tu przyjść"

          Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku po raz kolejny udowodniła, że potrafi się zjednoczyć i działać razem. Dnia 17 XII 2019 r. odbył się Kiermasz Świąteczny, z którego cały dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Uzbieraliśmy blisko 12 000 zł, co nie byłoby możliwe bez zaangażowania naszych uczniów, którzy zainspirowani  przez nauczycieli i wspierani przez rodziców samodzielnie przygotowali ozdoby świąteczne. Z wielkim zapałem zorganizowali stoiska na kiermaszu i sprzedawali swoje prace. Takiego dynamicznego marketingu i prężnych sprzedawców mogłyby nam pozazdrościć profesjonalne sklepy. Wybór asortymentu był ogromny: kartki świąteczne, ręcznie malowane bombki, pachnące poduszeczki,  samodzielnie wykonane świece, pięknie zdobione pierniczki, syrop z cytryny, śpiewniki z kolędami, mnóstwo wymyślnych stroików... A na zmęczonych zakupami klientów czekała kawiarenka pełna przepysznych ciast przygotowana przez Radę Rodziców naszej Szkoły.

          Punktem kulminacyjnym wieczoru było nastrojowe przedstawienie pt. "W drodze do Betlejem" w wykonaniu Koła Teatralnego pod kierunkiem p. Barbary Mazur i Zespołu Wokalnego „Arfik” p. Beaty Osiadacz. Spektakl skłaniał do refleksji nad wartościami, którymi warto kierować się w życiu. Kolejne sceny uświadamiały widzom, jak łatwo w codziennym zabieganiu zapomnieć o tym, co najważniejsze: o życzliwości i szacunku wobec drugiego człowieka, a przecież wystarczy otworzyć serce.

          Tekst: p. Barbara Mazur 

          Fotki dzięki uprzejmości p. Moniki Kamińskiej - mamy Dominiki oraz p. Beaty Sokołowskiej.


          PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          We wtorek 28.01.2020 r., uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy 8a Helena Wałachowska oraz Tomasz Rowiński w sposób bardzo ciekawy i wesoły. Były zagadki ze znajomości bajek i baśni oraz quiz „Zgaduj Zgadula”. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i perfekcyjnie odpowiadały na zadawane im pytania. Zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę oraz zostali pasowani „Wielką Księgą Bajek”. Miłym akcentem było sfinansowanie i przekazanie przez Radę Rodziców książeczek wszystkim pierwszakom autorstwa Agnieszki Antosiewicz pt. „Mądre Bajki”, za co serdecznie dziękujemy. Życzymy wszystkim naszym najmłodszym czytelnikom miłej lektury oraz zapraszamy do biblioteki szkolnej.

          p. Agnieszka Białous


          PANDEMIA COVID-19 W POLSCE

          W 2020 roku potwierdzono epidemiczne zachorowania na terenie Polski na ostrą zakaźną chorobę układu oddechowego COVID-19 wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono 4 marca 2020 roku w szpitalu w Zielonej Górze, gdzie zdiagnozowano zachorowanie 66‑letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec. W okresie od 14 do 20 marca 2020 obowiązywał w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a od 15 marca 2020 wprowadzono na granicach Polski kordon sanitarny, znacząco ograniczający ruch graniczny. Od 20 marca 2020, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia obowiązuje w Polsce stan epidemii. (www.wikipedia.pl)

          Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. (www.gov.pl)

          Zaczęła się nowa rzeczywistość szkolna. Uczniowie zamiast przychodzić na zajęcia do budynku szkolnego, zasiedli do komputerów, telefonów i tabletów, aby podjąć nauczanie na odległość. Początkowo edukacja zdalna miała odbywać się przez kilka tygodni, ale niestety, placówki pozostały zamknięte aż do końca roku szkolnego 2019/2020.

          My nie poddaliśmy się i mimo przeciwności losu staraliśmy się uczyć i bawić także w nowych warunkach edukacyjno-wychowawczych.

          Na stronie internetowej szkoły utworzono zakładkę „Jesteśmy w domu i…” uczniowie przesyłali swoje propozycje spędzania czasu w domu, włączali się aktywnie wraz ze swoimi nauczycielami do zdalnych działań edukacyjnych i artystycznych. Oto przykłady tych działań:

          OBCHODZIMY DZIEŃ ZIEMI

          Kilkoro uczniów z klasy 1c, podczas zdalnych zajęć komputerowych przygotowało życzenia z okazji DNIA ZIEMI 2020

          DZIEŃ ZIEMI 2020 - Obrazek 1  DZIEŃ ZIEMI 2020 - Obrazek 2  DZIEŃ ZIEMI 2020 - Obrazek 3  DZIEŃ ZIEMI 2020 - Obrazek 4

          WYKONUJEMY ZOOLOGICZNE ZABAWY PLASTYCZNE

          Hania Wiśniewska z kl. 2c przygotowała akwarium

          *** - Obrazek 1

          SŁUCHAMY MUZYKI I TWORZYMY OBRAZKI

          E. Grieg Peer Gynt "Poranek"

          Ilustracja Kacpra M. z kl. 5b                         Praca plastyczna Sylwii z kl. 5a

          *** - Obrazek 1  

          Praca plastyczna Aleksandra z kl. 4a stworzona razem z tatą

            

          Ilustracja Martyny P. z kl. 2a do utworu E. Griega "Pieśń Solwejgi"

          A. Vivaldi "Cztery pory roku" - "Lato"

          Julia z kl. 1b                                                 Lena z kl. 1b

             

          Janka z kl. 1b

          M. Musorgski "Obrazki z wystawy"

          Prace Mateusza z kl. 3a

           „Chatka na kurzej stopce”                           „Wielka brama w Kijowie”

               

          RYSUJEMY, MALUJEMY...

          Prace plastyczne Emilki z kl. 7c

          *** - Obrazek 1  *** - Obrazek 3  

          *** - Obrazek 5     

            *** - Obrazek 2

            

          Prace plastyczne Lilianki z kl. 2a

          *** - Obrazek 1  *** - Obrazek 2

          UKŁADAMY LISTĘ PRZEBOJÓW WIOSENNYCH

          Mikołaj z kl. 4a proponuje "zaprzyjaźnić się" z piosenkami o wiośnie.

          Oto Jego propozycje:

          Maszeruje Wiosna 
          Wszystko kwitnie wkoło 
          Znów przyszła wiosna 
          Idzie wiosna
          Nie śpijcie kiedy wiosna 
          Piosenka o wiośnie 
          Wiosna w błękitnej sukience 
          Wiosna w ogródku 
          Wiosna, ach to ty 

          Miłego odbioru!

          KONSTRUUJEMY INSTRUMENTY

          Ekoinstrumet Pawła z kl. 4a

          Ekoinstrumet Aleksandra z kl. 4a

          Instrument Liliany z kl. 2a

          Instrument Kaliny z kl. 2c

          Takie oto cudo stworzył Igor z kl. 4b

          888 - Obrazek 1

          Dzieło wykonane przez Darię z kl. 4b

          *** - Obrazek 1

          Instrument wykonany przez Helenkę z kl. 4a

          *** - Obrazek 1

           

          *** - Obrazek 2

          Motyw świąteczny na ekoinstrumentach wykonanych przez Mikołaja z kl. 4a

          *** - Obrazek 1

          W klasach V uczniowie wykonywali samodzielnie instrumenty strunowe:

                           Magda z kl. 5a                  Fabian z kl. 5a                        Natalia z kl. 5a

              

                       Kacper M. z kl. 5b        

          Ania z kl. 5b  

            

          Veronica z kl. 5b

          Kliknij fotkę!

          Prezentacja instrumentu w wykonaniu Filipa z kl. 5c

          Kliknij fotkę!

          ŚPIEWAMY I GRAMY

          Wira z kl. 1b przygotowała piosenkę "Zawsze razem"

           POSŁUCHAJCIE! 

          Natalia z kl. 5a przygotowała piosenkę turystyczną "Ja mam tylko jeden świat"

          Kliknij fotkę!

          Dominika z kl. 6c przygotowała piosenkę "Damą być"

          Kliknij fotkę!

          Liwia z kl. 4a przygotowała piosenkę "Ekorock"

          z akompaniamentem perkusyjnym na samodzielnie wykonanym instrumencie

          Kliknij fotkę!

          888 - Obrazek 1

          Nagranie Patrycji ,,Kolorowy wiatr" Edyty Górniak

          Kliknij fotki!

          Nagranie Patrycji z kl. 5c coveru "Czarno-biały film" Hani Sztachańskiej

          *** - Obrazek 1

          Patrycja w wykonaniu piosenki Alicji Szemplińskiej "Imperium płonie".

          *** - Obrazek 1

          Zostań w domu i śpiewaj!

          GRAMY NA INSTRUMENTACH

          Marlenka z kl. 2c - kliknij fotkę. Znasz ten utwór?

          *** - Obrazek 1

          Ciekawe czy rozpoznajecie ten utwór? 

          *** - Obrazek 1

          A tę kompozycję znacie? Liwia z kl. 4a

          SKŁADAMY ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

          KARTKI WIELKANOCNE UCZNIÓW

          INSPIRUJEMY SIĘ LITERATURĄ

          Praca Zuzi z kl. 6a wykonana na zajęcia jęz. polskiego

          Oliwia z kl. 6a - Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - "Koncert Wojskiego"

          kliknij fotkę

          Franek z kl. 6a - Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - "Koncert Wojskiego"

          kliknij fotkę

          UKŁADAMY PRZEPISY KULINARNE

          Praca przygotowana przez Magdę R. z kl. 4b (praca zdalna z języka polskiego)

          "Książka kucharska" Igora z kl. 4b (praca zdalna z języka polskiego)

          BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSACH ZDALNYCH

          Z ogromną radością informujemy, że uczennica kl. 2a Lilianka Łuniewska zajęła I miejsce

          w internetowym konkursie plastycznym ph. "SPORT W PUDEŁKU" zorganizowanym przez Dział Sportu MCK.

          GRATULACJE!

          SUKCES NASZEJ UCZENNICY - Obrazek 1

          OGLĄDAMY BAJKI I TWORZYMY ILUSTRACJE

          Każdy poznaje tego bohatera bajki!

               To ilustracja Oli z kl. 1c,                                a to praca Oli z kl. 1b.

                 

                                                                Praca Julci z kl. 1b                                            

            

          Dzieło plastyczne Olafa z kl. 1c, obok praca Olafa we współpracy z mamą

            

                        Praca Janki z kl. 1b                                 Praca Zosi z kl. 1a

                  

          Praca Wiry z kl. 1a

          Wiosenne przygody Krasnala 

          Ilustracja Liliany z kl. 2a


          AKCJA ŻONKILE 2020

          Program wirtualnych obchodów 19 kwietnia

          77 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Dlatego POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich, już po raz ósmy organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, która symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach. 

          Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie. 

          Z tej okazji Muzeum POLIN przygotowało program wirtualnych obchodów 77. rocznicy Akcja Żonkile 2020 - Obrazek 1powstania w getcie warszawskim, które będzie można obejrzeć na muzealnym Facebooku. W planie m.in. relacja spod pomnika Bohaterów Getta oraz modlitwa naczelnego Rabina, wykład prof. Jacka Leociaka, muranowski spacer z Beatą Chomątowską. Będzie też można odsłuchać fragmenty książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” czytane przez ambasadora Akcji Żonkil – Andrzeja Seweryna. Książka, będąca lekturą szkolną, jest zapisem rozmowy H. Krall z Markiem Edelmanem – ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim, który co roku, 19 kwietnia, składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

          To dlatego Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. 

          Pełny program na 19 kwietnia wraz z podanymi godzinami transmisji tych wydarzeń znajdziecie tutaj: Akcja Żonkile 2020. Program wirtualnych obchodów

          A 20 kwietnia muzeum zaplanowało również specjalny program edukacyjny skierowany w szczególności do młodzieży szkolnej: Program wydarzeń edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji w ramach Akcji Żonkile 2020

          Wszystkich zainteresowanych zachęcam również do obejrzenia poniższych materiałów:

          -Film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943"Akcja Żonkile 2020 - Obrazek 2

          -Kalendarium powstania w getcie warszawskim  

          -Komiksowa opowieść o Marku Edelmanie 

          -Powstanie w getcie warszawskim. Informacje historyczne (wykład dr Krzysztofa Persaka o powstaniu w getcie warszawskim)

          Ania Krzemińska uczennica klasy 8c - Wolontariuszka Akcji Żonkil

          List do Wolontariuszy

          Treść postów na FB i Instagram

           


          PAMIĘTAMY O SETNEJ ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

          Patrycja z kl. 5c śpiewa piosenkę Doroty Osińskiej "Zostań z nami" dla Św. Jana Pawła II

          Kliknij fotkę!

          26 MAJA PAMIĘTAMY O NASZYCH MAMACH

          Najdroższe Mamy!

          Zawsze cierpliwe, oddane, troskliwe, zawsze spieszące z pomocą, żyjcie w szczęściu i zdrowiu... Sto lat!

           

           

           

           





          ŚPIEWAMY, TAŃCZYMY, UKŁADAMY WIERSZE DLA MAMY, DLA TATY.

          ► Bartek z kl. 4b ze swoją siostrą Eweliną przygotowali przeuroczą muzyczną dedykację dla Rodziców

          ► I jeszcze wierszyk Bartka

          ► W rytmie rock and rolla dla Rodziców tańczy Natalia z kl. 5a 

          ► Mikołaj z kl. 4a ułożył strofy dla Mamy 

          „Zawsze ta sama” 

          Kiedy rano otwieram oczy,

          Mama ze śniadaniem kroczy.

              Zawsze miła, uśmiechnięta

              Taka jest odkąd pamiętam...

          Pilnuje żebym odrabiał lekcje

          W grach na komputer robi selekcje.

              Chociaż pracy ma dość dużo,

              Zawsze mi pomocą służy.

          A gdy znajdzie dłuższą chwilkę,

          Idzie ze mną pograć w piłkę.

              Razem w ogródku sadzimy kwiatki,

              Podlewamy żółte bratki.

          Gdy będzie miała lat dużo więcej,

          Przytulę jej spracowane ręce...

          Do serca mojego - zawsze kochającego

          I powiem: kocham Cię Mamo!

          Bądź dla mnie zawsze tą samą!

          ► Klara z kl. 4a ułożyła własną piosenkę na Święto Mamy i Taty

          ► Wiersz Igora z kl. 4b

          WSPOMNIEŃ CZAR...

          W tym roku szkolnym w związku z epidemią nie odbył się "Zielony Koncert", ale mamy wspaniałą pamiątkę z wydarzenia poświęconego naszym Kochanym Mamom. Dzięki uprzejmości naszych absolwentów (Marta Młynarska, Weronika Górska, Ewa Okoń, Wiktoria Szacha-Głuchowicz, Anna Piliszek, Antonina Grabarczyk, Maria Krysowska /operator kamery/, Robert Heinrich), prezentujemy "Sondę o mamusich", która była częścią spektaklu pt. "Mama, mamusia, mateczka" 2017.

          MUZYKUJEMY WAKACYJNIE!

          Szanta "Morskie opowieści" w wykonaniu rodzeństwa: Mikołaja, Kamili i Alicji

          Kliknij fotkę!

          POZYTYWNE MYŚLENIE

          W ramach godziny wychowawczej klasa 5c realizuje projekt Uniwersytetu Dzieci "Lekcje o emocjach".  Na ostatniej godzinie wychowawczej online rozmawialiśmy o pozytywnym myśleniu. Iga i Iza po lekcji spontanicznie przygotowały wspaniałą prezentację.

          ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI


          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

          26 czerwca 2020 r. dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Był to rok wyjątkowy, który przejdzie do historii jako pierwszy, w którym uczniowie przez okres trzech miesięcy kontynuowali naukę w sposób zdalny. Epidemia koronawirusa nieco zdezorganizowała całe życie szkolne, choć dość sprawnie wspólnie pokonaliśmy trudności. Z dnia na dzień uczniowie przeszli z tradycyjnego systemu nauczania do zajęć edukacyjnych na odległość. Przesunięte zostały egzaminy ósmoklasistów, które odbyły się w dn. 16-18 czerwca. Mimo wielu przeciwności i trudności jakie spotkały uczniów, nauczycieli i rodziców rok szkolny zakończył się szczęśliwie. W tym dniu uczniowie spotkali się w "Jedynce" (stosując się do zasad reżimu sanitarnego), odebrali swoje świadectwa i wyróżnienia, pożegnali ze swoimi wychowawcami. Ósmoklasiści zdali swoje egzaminy i czekają na wyniki. Pozostali uczniowie spokojnie udają się na wakacje, by odpoczywać po tym niezwykle trudnym roku.

          Czego życzyć Wam w nadchodzące wakacje? 

          A TAK ŻEGNAJĄ UCZNIÓW NAUCZYCIELE!


          SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

          KONKURS PLASTYCZNY

          Uczennica klasy IIc Helena Boryś zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Mój Pies"

          Wychowawca: Jolanta Łaszczotko


          KLASA II A W "WIOSCE POD KOGUTEM"

          We wtorek 22 października 2019 r., klasa II a była na wycieczce w „Wiosce Pod Kogutem”. Wycieczkę tę dla kolegów wygrała w wojewódzkim konkursie „Puchar zdrowia” Liliana Łuniewska zajmując I miejsce.  Uczniowie zwiedzali mini-zoo oraz brali udział w „Wełnianych warsztatach”.

          Uczennica klasy IIa Lilianna Łuniewska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie "Puchar zdrowia". Nagrodą jest wycieczka dla całej klasy do ośrodka "Wioska Pod Kogutem" na warsztaty wełniane. 

          Wych.: Gabriela Walczak

           

           


          O KROK OD BRĄZOWEGO MEDALU

          W piątek 25 października w Miejskiej Hali Sportowej w Brwinowie odbył się turniej unihokeja drużyn mieszanych. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza "Mazovia". Do zawodów przystąpiło osiem zespołów: Brwinów (dwie drużyny), Podkowa Leśna, Leszno, Milanówek, Michałowice, Błonie, Nadarzyn (Młochów). Gminę Milanówek reprezentowali uczniowie z naszej szkoły w składzie:  

          *Błaszczak Łukasz
          *Błeszyńska Emilia
          *Chlebowski Dawid
          *Kostrzyński Bartłomiej
          *Kowalczyk Martyna
          *Prus Aleksandra
          *Sokoliński Jakub
          *Szelągowski Maciej
          *Wiśniewski Dominik
          *Żach Bartosz
                Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Zespół z Milanówka zajął drugie miejsce w swojej grupie przegrywając z mistrzami turnieju Brwinowem 1. Zgodnie z regulaminem dawało to możliwość gry o trzecie miejsce. W meczu o brąz drużyna Milanówka spotkała się z drużyną z Leszna. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 0:0. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, więc kolejnym etapem były rzuty karne. Pierwsza seria rzutów karnych zakończyła się remisem, dopiero druga rozstrzygnęła o ostatecznym wyniku meczu. 
          Klasyfikacja końcowa:
          Brwinów 1
          Podkowa Leśna
          Leszno
          Milanówek
          Brwinów 2
          Michałowice
          Błonie
          Nadarzyn (Młochów)

          Opiekun drużyny: Karol Cieloch


          MISTRZOSTWO POWIATU GRODZISKIEGO W UNIHOKEJU DLA... "JEDYNKI"

          Reprezentacja naszej szkoły z klas 7 i 8, w środę 13.11.2019 r.,  pojechała do Józefiny na powiatowy turniej unihokeja chłopców. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn. Jak zawsze rywalizacja była ogromna, szczególnie z gospodarzami. Chłopcy grali bardzo ambitnie i z ogromną determinacją. Na zawodach zajęliśmy II miejsce za drużyną z Józefiny, a przed zespołem SP nr 2 z Milanówka. Już w czasie zawodów dopatrzyliśmy się z innymi trenerami, że jest ze strony gospodarza - powiedzmy delikatnie - nieścisłość, co do występujących zawodników. W rezultacie spowodowało to dyskwalifikację drużyny z Józefiny i uznanie zwycięstwa zespołu z milanowskiej "Jedynki".

          Nauczycielka wychowania fizycznego:
          Hanna Duszyńska


          FINAŁ KONKURSU "PREZENT DLA FRYDERYKA"
          Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „Prezent dla Fryderyka” i rozdanie nagród odbyło się 6 grudnia 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Milanówku. 

           

          Mamy przyjemność przedstawić naszych finalistów:

          klasy 1 - 3

           I miejsce Joanna Siezieniewska kl. 1c

          II miejsce ex aequo Liliana Łuniewska kl. 2a

          Wira Stupnicka kl. 1b

           III miejsce Antoni Sopiela 1c

          Wyróżnienie:

          Janina Ratajewicz 1b

          Helena Boryś 2c

          Julia Boryś 2c

          Paweł Pilich 2c

          klasy 4 - 6

          II miejsce ex aequo Józefina Wiatrak kl. 4b

          Szymon Kowalczyk kl. 5a

          Wyróżnienie:

          Oliwia Matusiak kl. 4a

          klasy 7 - 8

          II miejsce Emilia Błeszyńska

          GRATULACJE!


          UNIHOKEJ – III miejsce dla milanowskiej "Jedynki" 

          Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 reprezentowała powiat grodziski w Międzypowiatowym Finale XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej w Brwinowie. Zespół z "Jedynki" uplasował się na III miejscu turnieju ustępując reprezentacjom powiatu pruszkowskiego i warszawskiego zachodniego.

          Karol Cieloch - nauczyciel wych. fiz.


          KONKURS „Eko-zajęcia z Enfosiem”

          FILM KLASY 1c

           

           


          SUKCES W KONKURSIE "WZOROWA ŁAZIENKA"

          W grudniu 2019 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w  konkursie ,,Wzorowa łazienka", organizowanym przez firmę Unilever - producenta środków czystości Domestos. Nagrodą główną jest kwota 30 000 złotych na remont łazienki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu p. Bartłomieja Niemirskiego oraz nauczycielki plastyki p. Mariki Wojsław zdobyliśmy 1. miejsce i tym samym otrzymaliśmy całą kwotę na remont łazienki.

          Zachęcamy do obejrzenia zmian toalety dla dziewcząt na parterze!

          Tak było ...

                     

          Tak jest ...

                   


          ROZGRYWKI SPORTOWE MAZOVIA CUP

          22.01.2020 r., reprezentacja chłopców z klas VII i VIII wzięła udział w zawodach piłki siatkowej w ramach rozgrywek Mazovia Cup, które odbyły się w Nadarzynie. Byliśmy jednocześnie reprezentantami miasta Milanówka. W zawodach brało udział 7 zespołów. Po zaciętych meczach grupowych zagraliśmy o V miejsce i wygraliśmy. Cieszy dobra postawa chłopców w czasie rozgrywek i ambitna gra.


          FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO "ZIMA W MILANÓWKU"

          Rozśpiewana "Jedynka" na I miejscu! 

          Z ogromną radością przekazujemy wiadomość, że w finale Konkursu Wokalnego "Zima w Milanówku" w sobotę 25 stycznia 2020 r., wystąpił zespół "Arfik", zajmując pierwsze lokaty w grupach wiekowych: klasy I - IV SP i V - VIII SP, w kategorii zespół wokalny. Grupę wiekową kl. I - IV SP reprezentowały uczennice klasy IIc, wykonując kolędę "Lulajże Jezuniu" w dwugłosowym opracowaniu wokalno - instrumentalnym. Natomiast piosenką "Gloria" pierwsze miejsce wyśpiewała w dwugłosie starsza grupa wiekowa.  

          W kategorii solowej ex aequo zwyciężyły uczennice naszej szkoły (zgłoszenia indywidualne): Patrycja Korszeń z kl. Vc, która wykonała piosenkę "Pierwsza gwiazda" oraz Patrycja Pruszyńska z kl. Vb z piosenką "Noel".

          Gratulacje!

          Opiekun zespołu: Beata Osiadacz


          ZAWODY SPORTOWE

          29.02.2020 r., w naszej szkole odbyły się Zawody Piłki Nożnej Szkół Podstawowych naszego miasta o puchar Burmistrza Milanówka. Naszą szkołę reprezentowali: B. Wójcik, K. Tchórznicki, M. Deka, Ł. Błaszczak, B. Żach, D. Madany. Chłopcy po zaciętych i bardzo wyrównanych spotkaniach zajęli III miejsce. Zwycięzcami zostali: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce zajęła drużyna z Integracyjnej Społecznej Szkoły Podstawowej.

          Wszystkim gratulujemy!

          ZAWODY SPORTOWE - Obrazek 1 ZAWODY SPORTOWE - Obrazek 2 ZAWODY SPORTOWE - Obrazek 3


          KONKURSY PLASTYCZNE

          SUKCES NASZEJ UCZENNICY - Obrazek 1Z ogromną radością informujemy, że

          uczennica kl. 2a Lilianka Łuniewska zajęła I miejsce

          w internetowym konkursie plastycznym ph. "SPORT W PUDEŁKU" zorganizowanym przez Dział Sportu MCK.

          GRATULACJE!

          ********

          Gratulacje dla Liliany Łuniewskiej za udział w zdalnym Konkursie Plastycznym dla dzieci pn. „Bezpieczne dzieci w sieci”.

           Praca uczennicy została wyróżniona w kategorii kl. I - II SP


          WYGRALIŚMY MOBILNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ

          Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego (100 Mb/s), bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

          Program został stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. 

          W ramach programu OSEWyzwanie, dzięki złożeniu kompletnej dokumentacji nasza szkoła otrzymała Mobilną Pracownię Komputerową, w której skład wchodzi 16 laptopów umieszczonych w mobilnej szafie z punktem dostępowym do Internetu.

          Dziękujmy wszystkim za współpracę, wsparcie i zaangażowanie. 

          Obrazek 2020-05-08 20:02:37    


          "I LIKE MONIUSZKO"

          Uczennica kl. IIa Liliana Łuniewska jest ilustratorką wyjątkowej książki o Stanisławie Moniuszce zilustrowanej przez dzieci i młodzież do opowiadania autorstwa Izabeli Michty. Książka powstała w ramach Programu Grantowego Patroni Roku Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, realizowanego przez Fundację Sofijka – edukacja i rozwój. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, a jego celem jest przybliżenie życia i twórczości wielkiego kompozytora oraz rozwijanie talentów plastycznych najmłodszych.

          Obrazek 2020-06-14 23:08:12   

           

          ***************

          Liliana Łuniewska zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat pt: „MAJÓWKA W MILANÓWKU” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3

          Gratulacje!


          MIĘDZYNARODOWY KONKURS  *KANGUR MATEMATYCZNY*

          Wyróżnienie otrzymali:
          Julia Ratajewicz kl. IVa
          Dominik Marinkovič kl. VIb
          Anna Kaczorowska kl. VIc

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


          NAJLEPSZA ABSOLWENTKA *JEDYNKI*

          Za wybitne osiągnięcia edukacyjne STATUETKĄ SOWY została nagrodzona uczennica klasy 8c

          ZOFIA SOROKA

          Gratulacje!

           

           

           

           

           


          Akcje, projekty, wykłady, spotkania

          OGÓLNOPOLSKI PROJEKT CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO 2019/2020

          W roku szkolnym 2019/20 w naszej szkole będą odbywać się zajęcia dodatkowe w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Partnerami projektu jest  5 najlepszych polskich uczelni technicznych. Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej. 

          Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, a także aktywizacja uczniów uzdolnionych informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych. 

          W ramach grantu od października 2019 r., do maja 2020 r., kontynuowana będzie działalność tzw. Klub Kodowania „Milankod” (więcej informacji: milankod.blogspot.com )  

          W programie:
          *programowanie w Scratch,
          *podstawy języka Python
          *przygotowanie i udział w konkursach informatycznych (Bóbr, CMI)
          *udział w godzinie Kodowania, Dniu Scratcha;
          *praca z zestawem robotycznym – Arduino, oraz Lofirobotami;
          *zajęcia wyjazdowe – Dom Technologii, Muzeum Techniki.

          Ponieważ zgłosiło się dużo więcej chętnych niż było miejsc, przeprowadzono eliminacje. Nabór do Klubu jest już zakończony. Pierwsze zajęcia już się odbyły.

          Grantobiorcą z ramienia naszej szkoły jest Beata Sokołowska – nauczyciel informatyki.

          Całkowita wartość projektu: 50 239 096,15 zł
          Kwota dofinansowania: 49 885 951,15 zł
          w tym wartość dofinansowania ze środków UE: 42 218 480,45 zł 

          Więcej informacji o projekcie https://cmi.edu.pl/


          Obrazek 2019-09-05 23:36:34


          Obrazek 2019-09-06 21:14:08

           


          MCK ZAPRASZA

          Obrazek 2019-09-17 23:17:15


          Jubileusz Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”

          Piętnastolecie "Mazovi" było okazją do spotkania młodych sportowców regionu zachodniego Mazowsza. Podium w punktacji po sezonie 2018/19 dla Michałowic (I miejsce) następnie Brwinów i Błonie. Gmina Milanówek zajęła V miejsce. Dwudziestu uczniów z "Jedynki" reprezentowało naszą gminę na wręczeniu nagród i spotkaniu z mistrzami piłki ręcznej, reprezentantami Polski, m.in: Sławomirem Szmalem, Grzegorzem Tkaczykiem, Karolem Bieleckim oraz Radosławem Wasiakiem. Po oficjalnych uroczystościach część młodzieży wzięła udział w treningu piłki ręcznej, a na zakończenie nie obyło się bez zdjęć i autografów.

          Opiekun: Hanna Duszyńska


          MAŁE CENTRUM NAUKI

          W październiku przyjechała do nas z Politechniki Łódzkiej wystawa doświadczeń fizycznych „Miniphänomenta”, czyli sprawdzone już w Niemczech małe centrum nauki, na które składa się 31 stacji eksperymentalnych umieszczonych w naszej szkole.

          W dniach 3 - 17 października 2019 r., wszyscy uczniowie klas I – VIII mogą korzystać z poszczególnych stanowisk, eksperymentując, obserwując i wyciągając samodzielne  wnioski.

          Podczas "dnia otwartego" eksperymentowania spróbowali również rodzice naszych uczniów. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców, tych, których ciekawi samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zjawisk fizycznych do sali gimnastycznej. 

          Transport wystawy został sfinansowany z funduszy Rady Rodziców.

          Dokładnych informacji i odpowiedzi na pytania, udziela organizatorka tej wystawy w naszej szkole pani Iwona Medykowska. 

          Bożena Osiadacz, Iwona Medykowska


          DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          Uczniowie kl. IIc w ramach ,,Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" odwiedzili pierwszaków z naszej szkoły. Przeczytali im jedno z opowiadań pt. ,,Wielki koncert" z książki Renaty Piątkowskiej ,,Gang Słodziaków". Uczniowie klas pierwszych uważnie słuchali opowiadania oraz aktywnie brali udział w spotkaniu, podziwiając walory płynnego czytania swoich starszych kolegów. Drugoklasiści zaprezentowali maskotki związane z przygodami bohaterów książki. Ponadto wszyscy uczniowie z kl.IIc otrzymali ,,Dzienniczki Postępów Czytania". Ich zadaniem jest codzienne głośne czytanie przez 10 minut wybranej przez siebie książki. Każdego dnia otrzymują za to super naklejki do dzienniczka. Trzymamy kciuki za wytrwałość mając nadzieję, iż zachęci to naszych małych czytelników do systematycznego odwiedzania biblioteki szkolnej, a co za tym idzie do czytania. Powodzenia!

          Organizatorzy akcji: 

          Wychowawczyni klasy 2c Jolanta Łaszczotko oraz bibliotekarze: Maria Sobczak, Agnieszka Białous


          AKCJA #SZKOŁA PAMIĘTA

          "JEDYNKA" PAMIĘTA

          Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
          W roku ważnych wydarzeń 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 100-lecia Milanówka, chcemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.
          Dlatego też zachęceni propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej, przystąpiliśmy do akcji #SzkołaPamięta.
          W dniu 25 października 2019 r., ostatnim piątku przed 1 listopada uczniowie klasy 8b naszej szkoły wraz z p. Bożeną Osiadacz i p. Moniką Zimnicką udali się na pieszą wycieczkę na pobliski cmentarz, aby w ramach akcji #SzkołaPamięta uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych, odwiedzić lokalne miejsca pamięci, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątać bezimienne i opuszczone groby.

          ^^^^^^^^^^^^^^^^^^

          PAMIĘTAMY...

          Delegacja z naszej szkoły złożyła kwiaty na cmentarzu powązkowskim na grobie pierwszego kierownika szkoły Ludwika Starościaka.








          W PAMIĘCI NASZEJ POZOSTANĄ...

          Wieczorem 25 października 2019 r., w naszej szkole odbył się „Koncert Jesienny” związany z obchodami Stulecia Gminy Milanówek, który dedykowany był Mieszkańcom Milanówka. #SzkołaPamięta o tych, którzy zasłużyli się dla jego rozwoju na różnych płaszczyznach. Wspominaliśmy założyciela Letniska Milanówek hr. Michała Lasockiego, pierwszego wójta Apoloniusza Csáky, założycieli Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej Henryka i Stanisławę Witaczków, sławnych artystów związanych z naszym miastem: śpiewaka Stanisława Gruszczyńskiego, rzeźbiarza Jana Szczepkowskiego oraz światowej sławy kompozytora Fryderyka Chopina, którego urna z sercem przechowywana była na przełomie 1944 – 1945 roku na plebanii kościoła św. Jadwigi Śląskiej czy ojca polskiej opery Stanisława Moniuszko, którego rok 2019 ogłoszono Jego imieniem. Wspominaliśmy okres okupacji i tych, którzy walczyli o życie, o przetrwanie w niełatwych warunkach - w czasie trwania powstania warszawskiego do Milanówka przeniosły się najważniejsze organy Polskiego Państwa Podziemnego, co nadało mu przydomek "małego Londynu" i status faktycznej stolicy wolnej Polski. W pięknej oprawie muzycznej, plastycznej i literackiej snute były wiersze o tematyce jesiennej okraszone slajdami przypominającymi historię naszego miasta – ogrodu. W spektaklu wystąpili uczniowie z klas I - VIII, zespół wokalny "Arfik" i absolwentki, które przed laty występowały w szeregach zespołu.

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik"

          Beata Osiadacz

            

            

            

          ^^^^^^^^^^^^^^^^^^

          UROCZYSTOŚĆ ROCZNICOWA

          Uczniowie z klasy 8b z wychowawczynią p. Bożeną Osiadacz i p. Moniką Zimnicką reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości rocznicy śmierci Michała Lasockiego, założyciela Milanówka. Było to wydarzenie związane z obchodami stulecia Milanówka. Przedstawiciele społeczności "Jedynki" złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą Michała Lasockiego oraz wzięli udział w uroczystości odsłonięcia miniatury kościoła w Żukowie na terenie Ogrodu Miniatur Architektonicznych Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej w Milanówku.

          Wych. klasy 8b Bożena Osiadacz

              

              


          ZDROWE ŚNIADANIE

          8 listopada to szczególny dzień dla wszystkich, którym bliska jest idea edukacji żywieniowo-kulinarnej. Jak co roku, tego dnia obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły najzdrowsze śniadanie świata! 

          Pielęgniarka szkolna Irena Chojnacka

          KOLOROWO I PACHNĄCO!

          W piątek 8 listopada, w klasie 1C było bardzo kolorowo, bardzo pachnąco. Nie, to nie były kolory i zapachy jesieni. Tak wyglądało i pachniało nasze śniadanie. Było bardzo smacznie, bardzo kolorowo i bardzo zdrowo! Twarożki, pasty, dipy do warzyw, świeżo pieczony chleb, razowe naleśniki, słoje świeżego koktajlu. Po godzinie na stołach zostały… serwetki. Uczniowie klasy 1C i ja, pisząca te słowa bardzo dziękujemy RODZICOM.

          Wych. Anna Wróbel

          PS.

          Wiemy już, że to niejedyne takie nasze śniadanie.


          MISIOWY DZIEŃ W "JEDYNCE"

          25 listopada 2019 r., uczniowie klas 1-3 uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Tego dnia każde dziecko mogło przyjść do szkoły ze swoją ulubioną maskotką. Najbardziej oczekiwanym momentem było odczytanie wyników konkursu pod tytułem „Mój Pluszowy Miś” oraz wręczenie nagród. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, ponad setka dzieci wykonała misie różnymi technikami plastycznymi. Jury wyłoniło aż po 7 laureatów na każdym poziomie klas. Dzięki funduszom Rady Rodziców, mogłyśmy wręczyć nagrody dla wszystkich uczestników. Miłym akcentem były pytania połączone z prezentacją dotyczącą żywych misiów oraz tych z ulubionych bajek. Uczniowie znający prawidłowe odpowiedzi, nagradzani byli słodyczami.

          Organizatorki: Monika Piekut i Natalia Poncyliusz-Leszczyńska

                  


          SZLACHETNA PACZKA

          W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji: "Szlachetna Paczka". Celem jest pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej i przygotowanie dla nich paczek na Święta Bożego Narodzenia.

          Akcja trwała do 5 grudnia

          POMAGAM!

          PODAROWALIŚMY PRODUKTY POTRZEBUJĄCYM NA ŚWIĘTA

          Żywność trwała: makaron, kasza, olej, mąka, mleko w kartonach, płatki kukurydziane, konserwy mięsne i rybne, dżem, krem czekoladowy lub orzechowy, warzywa w puszkach, sól, przyprawy, herbata, kawa, cukier, słodycze. 

          Środki czystości: proszki, płyny do prania, mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny do sprzątania, artykuły higieniczne.

          Materiały szkolne: zeszyty, kredki, bloki rysunkowe, farby, plastelina.

           


          SPOTKANIE DLA KL. I - III

          „Zefir” z wizytą w Milanówku. Zajęcia dla dzieci przeprowadzone przez Straż Miejską i Straż Ochrony Kolei



          PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

          Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgłaszali swoje propozycje do zakupu nowych książek. Nabyto lektury, literaturę dla dzieci, książki popularnonaukowe, materiały edukacyjne dla nauczycieli.

          Zapraszamy do wypożyczania nowości oraz życzymy miłej lektury.

          pp. Maria Sobczak, Agnieszka Białous

           

           

           

           




          "My nie chorujemy, bo odżywcze koktajle pijemy''

          W ramach programu profilaktycznego w poniedziałek 3.02.2020 r., uczniowie przynieśli wykonane w domu koktajle warzywno - owocowe - zielone, czerwone, pomarańczowe i... (bez mleka i jogurtu). W salach lekcyjnych odbyły się prezentacje pysznych napojów z opisem składu i wartości odżywczych.

          Pielęgniarka szkolna Irena Chojnacka

           

           

           

           


           


          OSTATNIE POŻEGNANIE

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           



           

          "Ogarnia nas ból, żal, smutek,

          Tak ciężko jest zrozumieć Jej śmierć,

          Młodziutkiej, niewinnej, wspaniałej osoby."

          W środę 18 grudnia 2019 r., pożegnaliśmy uczennicę naszej szkoły

          Ewelinę Słabą

          Pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci.