• REKRUTACJA DO MGR

• Drodzy Rodzice,

Stowarzyszenie RES dzięki współpracy z Urzędem Miasta Milanówek ma zaszczyt zaprosić młodzież z klas 6-8 szkół podstawowych na kolejną edycję zajęć Młodzieżowych Grup Ratowniczych (MGR) z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia realizowane będą w ramach 3 spotkań (po jednym we wrześniu, październiku i listopadzie). Zwieńczeniem nabytej wiedzy będzie międzyszkolny turniej, za udział w którym przewidziane są nagrody. Po turnieju, zajęcia będą nadal realizowane w ramach comiesięcznych spotkań.

Zajęcia prowadzone będą przez ratowników ze Stowarzyszenia RES i obejmą część teoretyczną oraz praktyczną, podczas której uczestnicy wykorzystają wyuczone uprzednio techniki oraz procedury podczas symulacji wypadków i innych zdarzeń losowych. Każde z planowanych zajęć będzie trwało około 3 godziny.

Za udział w zajęciach i turnieju będzie wystawiane zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Udział młodzieży w zajęciach MGR jest możliwy po dokonaniu zgłoszenia przez rodzica/opiekuna prawnego. Aby zgłosić dziecko prosimy o wypełnienie formularza na stronie: https://stowarzyszenieres.pl/mlodziezowe-grupy-ratownicze-2/

Pierwsze zajęcia odbędą się 14 września 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Milanówku przy ulicy Literackiej 20, o godzinie 18.00. Kolejne terminy zostaną ustalone na początku roku szkolnego.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Stowarzyszenia RES

Projekt sfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Milanówek w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

• BEZPŁATNA NAUKA PROGRAMOWANIA

• Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich:

* Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 2-3, 9-10 oraz 16-17 września,

* Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor,

* Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python, C++

Tematem warsztatów będzie Sztuczna Inteligencja - „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

* Zajęcia odbędą się w Grodzisku Mazowieckim przy ul. H. Sienkiewicza 52

* Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/

Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem!

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Minister Edukacji i Nauki.