• ZIELONY KONCERT 2024

• Już niebawem kolejna odsłona "Zielonego Koncertu" w wykonaniu naszych uzdolnionych młodych artystów, którzy zaprezentują program słowno - muzyczny z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

• SUKCES RECYTATORÓW

• Twórczość Jarosława Iwaszkiewicza i Zbigniewa Herberta była tematem XXII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza, który organizowany jest przez Muzeum w Stawisku. W  poetyckich zmaganiach uczestniczyło kilkoro uczniów naszej szkoły, wśród nich dwoje zostało laureatami. Trzecie miejsce w turnieju zdobyła Antonina Kalbarczyk z kl. IVb, a Nagrodę Burmistrza Milanówka otrzymał Jakub Ciesielski z kl. Va. Serdecznie gratulujemy!

• EDUKACJA Z WOJSKIEM

• W Jedyneczce mieliśmy przyjemność gościć ppor. Julię Schirmer i por. Jarosława Bandurę z Jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej w Książenicach. Bardzo interesujące okazały się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w życiu realnym, ale także w cyberprzestrzeni. Klasa 7b poznała ścieżkę kariery wojskowej. Ciekawe było wyposażenie żołnierskie oraz opowieść o zachowaniu się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Rozmawialiśmy też o zaufaniu społecznym do służb mundurowych. Z takimi żołnierzami na pewno czujemy się bezpiecznie!

• INFORMACJA

• W tym tygodniu uczniowie klas VIII piszą Egzamin Ósmoklasisty. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki!

Przypominamy, że dni 14, 15, 16 maja 2024 r., są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I – VII. 17 maja 2024 r., także nie ma zajęć.

W tych dniach dla uczniów kl. I - III, których rodzice/opiekunowie nie mogą zapewnić opieki dziecku we własnym zakresie, w szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 - 17.00.

• DZIEŃ EUROPEJCZYKA 2024

• Good morning! Maidin mhaith! Jó reggelt kívánok! W piątek 10 maja 2024 r., klasy 1-3 podsumowały projekt o krajach założycielskich Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała ciekawostki i potrawy z wylosowanego przez siebie kraju. Przedstawiciele klas pochwalili się wiadomościami o krajach UE podczas quizu. To już druga Olimpiada wiedzy o "Syriuszu". Następnie uczniowie przyglądali swoje stoika w poszukiwaniu informacji o różnych krajach. Na koniec... DEGUSTACJA! Było wspaniale!