• Beata Sokołowska

• Zasady pracy i oceniania na lekcjach zajęć komputerowych I INFORMATYKI

Co trzeba przynosić na lekcje:

Zeszyt w kratkę 16 lub 32 kartkowy, podręcznik, klej, nożyczki.

Co będzie oceniane?

1. Wysiłek włożony w pracę na lekcjach. Możesz uzyskać + lub – za:  przygotowanie do lekcji, robienie notatek, aktywność na lekcji

(trzy plusy składa się na ocenę bardzo dobrą, a trzy minusy na ocenę niedostateczną w kategorii odpowiednio „praca na lekcji” lub „przygotowanie do lekcji”). Masz prawo do dwóch nieprzygotowań w semestrze. Za każde następne otrzymasz 1.

2. Sprawdziany. Ocenę można poprawić w ciągu dwóch tygodni od sprawdzenia prac, ale ocena z poprawy nie likwiduje tej ze sprawdzianu.

3. Ćwiczenia wprowadzające (gdy uczymy się czegoś nowego) wykonane na lekcjach

4. Ćwiczenia utrwalające wykonane samodzielnie na lekcjach.

5. Zadania dodatkowe wykonane samodzielnie w domu lub na lekcjach.

Na ocenę mają też wpływ postawa na lekcji i wysiłek włożony w pracę, reprezentowanie szkoły w konkursach,

Jak możesz poprawić ocenę cząstkową?

Wykonując powtórnie najgorzej ocenione zadania (lub zadania podobnego typu).

Co zrobić, gdy zdarzyła ci się dłuższa nieobecność?

W miarę możliwości wykonać istotne ćwiczenia i zadania wykonywane na opuszczonych lekcjach. Możesz je przesłać mailem do nauczyciela lub przynieść na nośniku USB najpóźniej na 2. lekcję po powrocie do szkoły.

Co zrobić, aby mieć szóstkę?

· Mieć średnią ocen cząstkowych wyższą niż 5.

· Wykonać w jednym semestrze przynajmniej 2 zadania dodatkowe uzgodnione z nauczycielem.

Powodzenia

Beata Sokołowska