• PROJEKTY EDUKACYJNE

• #SuperKoderzy

• ROK SZKOLNY 2017/2018

Po długich nagraniach udało się! Fundacja Orange przygotowała film reklamujący kolejną edycję swoich programów m.in. Superkoderów. "Twarzą" nowej edycji są SuperKoderzy z naszej szkoły z klasy 4a. Zarówno film, jak i nasze dokonania można obejrzeć na blogu: https://milankod.blogspot.com/
            A my szykujemy się już do nowej rekrutacji!

Beata Sokołowska

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

14 stycznia 2018

Superkoderzy z Jedynki 14 stycznia 2018 wspierali WOŚP swą wiedzą i umiejętnością obsługi LofiRobotów. Zarobiliśmy na naszym stoisku ponad 270 zł! Relację z tego wydarzenia oraz kolejnych spotkań #SuperKoderów można przeczytać i obejrzeć na blogu MilanKodu lub Superkoderów. Zapraszamy:

#Superkoderzy wystartowali

KONIECZNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZEGO BLOGA

Majsterkowicze 6.0

Kolejne, długo wyczekiwane spotkanie #Superkoderów w naszej szkole było pełne niespodzianek. Po pierwsze otrzymaliśmy paczkę od organizatorów a w niej m.in koszulki, które zachwyciły wszystkich. Zatem zaczęliśmy nasze zajęcia od sesji zdjęciowej niczym celebryci. Sesja była krótka, bo jednak wszyscy mamy duszę majsterkowiczów i bardzo już chcieliśmy dokończyć składanie Lofiego. Nie było łatwo, musieliśmy pokonać niepokorne śrubki (każda grupa znalazła swój, oryginalny sposób na skręcenie Lofi Brain i osłony), wygraliśmy też siłową walkę z podkładkami na trzpień silników. Praca była tak fascynująca, że nie zwracaliśmy uwagi na upływ czasu  Nasi Majsterkowicze spisali się na 6!!!

Za tydzień kosmetyczne poprawki i ruszamy Lofiego – dość już tej bezczynności

Zobacz galerię obrazków

#SuperKoderzy z Milanówka – spotkanie 3

8 listopada 2017

Nareszcie! Przypomnieliśmy już sobie język Lofiego i doczekaliśmy się zajęć z robotami. Poznajemy nasze roboty od śrubki po kolejne czujniki. Niesamowite, że roboty mają podobne zmysły jak ludzie! Użyliśmy naszych zmysłów, aby sprawdzić czy wszystkie czujniki i mózg Lofiego działają Złożyliśmy też boki naszego przyszłego robota i zamontowaliśmy silniki. Wiemy, że Lofi nie może żyć bez prądu, tak jak my bez powietrza

Więcej – na naszym blogu

SuperKoderzy z Milanówka wystartowali

7 października 2017

Nasz szkolny klub MilanKod jest już po 4 godzinach przypominania sobie języka Scratch. W przyszłym tygodniu zaczniemy składać nasze Lofi Roboty. Grupa jest bardzo silna – liczy 18 osób z klas 4 i 5. Jak dotąd stworzyliśmy dwie gry: Akwarium i Tabliczka Mnożenia, w które można zagrać wchodząc do naszego studia. Więcej informacji o działalności naszego klubu zamieszczamy na naszym blogu

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY FUNDACJI ORANGE

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na innych zajęciach edukacyjnych .

#SuperKoderzy to lepszy start w przyszłość!

ROK SZKOLNY 2016/2017

#SuperKoderzy W NASZEJ SZKOLE!

Nasza szkoła jest jedną ze 135 szkół zakwalifikowanych do programu #SuperKoderzy, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest nauka programowania uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej. W ramach #SuperKoderów nasi uczniowie będą realizować ścieżkę Majsterkowicze 2.0. – składać i programować Lofi Roboty. Środki na zakup robotów otrzymamy od Fundacji Orange. Fundacja doceniła nasz filmik rekrutacyjny. Serdeczne podziękowania dla aktorów z klasy 3asp, których zapał i praca na pewno wpłynęły na pozytywny odbiór filmu. W naszej szkole nabór uczniów do #Superkoderów odbędzie się we wrześniu 2017 r.

W dniach 15 - 23 października nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2016. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w lekcjach programowania w Scratchu i zajęciach z kodowania offline.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Nasza szkoła bierze udział w III edycji programu "Mistrzowie Kodowania".

Zapraszamy na bloga milankod.blogspot.com/

Szczegóły o programie na stronie: mistrzowiekodowania.pl/

Zajęcia dla uczniów klas 1-3 SP w piątki w godz. 14.30-16.00 prowadzi p. A. Grzeszyk

Zajęcia dla klas 4a i 5abc SP we wtorki w godz. 14.30-16.00 prowadzi p. H. Czechowicz