• PROJEKTY EDUKACYJNE

• MEGA MISJA

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się na liście zwycięskich 250 szkół, w których od września, w ramach programu MegaMisja Fundacji Orange, będą realizowane zajęcia podnoszące kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów społeczności szkolnej.

Dzieci wezmą udział w zajęciach, na których, w sposób bezpieczny nauczą się korzystać z nowych technologii. Bardzo ważnym aspektem programu jest nauka przez zabawę. W ciągu dziesięciu tygodni uczniowie będą zdobywać kompetencje z obszarów tematycznych takich jak: edycja prostych grafik, bezpieczna prezentacja i komunikacja w sieci, poszukiwanie informacji w różnych źródłach. Dowiedzą się co to są prawa autorskie, jak nagrać i odtworzyć plik video, jakie są różnice między reklamą a informacją, przekazem audio a przekazem video, a także czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku. Wszystkie zajęcia realizowane będą przez wychowawców świetlicy szkolnej przy wsparciu przedstawiciela Fundacji Orange.

Podczas realizacji MegaMisji, omawiając kolejne obszary tematyczne, dzieci będą zdobywały nagrody dla szkoły w postaci gier planszowych, zestawów kreatywnych materiałów plastycznych, zabawek edukacyjnych oraz książek i audiobooków.

"Z MegaMisją BAWIMY SIĘ, UCZYMY I ZDOBYWAMY NAGRODY"

Od października  w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Programem objęte są dwie grupy uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej. Zajęcia są oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopotów z cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne wyzwania i zdobywają punkty, które wymieniają na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

Pierwszą nagrodą, jaką otrzymaliśmy, jest zestaw kreatywny, na który składają się m.in. farby, plastelina, pastele. A to wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, którzy w każdą środę realizują kolejne misje, MegaMisje.

Liderki MegaMisji: Natalia Poncyliusz - Leszczyńska, Marika Wojsław

MegaMisja - KOLEJNE NAGRODY!

Nasza grupa realizująca MegaMisję zdobyła dla świetlicy szkolnej kolejne nagrody:

• tablet,
            • zestaw książek,
            • gry planszowe,
            • zestawy plastyczne.

Od kilku miesięcy rozwiązujemy kolejne zadania programu (przede wszystkim nasi  wspaniali pierwszoklasiści). Cały program składa się z 11 bloków: Korzystanie z informacji. Dziecko w środowisku medialnym. Język mediów. Prawo. Kreatywne korzystanie z mediów. Bezpieczeństwo w mediach i komunikacji. Etyka i wartości w mediach i komunikacji. Ekonomiczne aspekty działania mediów. Kompetencje cyfrowe. Mobilne bezpieczeństwo. Programowanie.
            Po zrealizowaniu wszystkich etapów MegaMisji dzieci będą świadomie korzystać z Internetu, poznając wcześniej zagrożenia związane m.in. z cyberprzemocą i wirusami.
            Przed nami kolejne wyzwania i kolejne nagrody do zdobycia (m.in. audiobooki i gry edukacyjne).

Lider MegaMisji: Natalia Poncyliusz-Leszczyńska