• MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA

• W piątek 7.10.22 r., odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Milanówek: Sekretarzem Miasta p. Sebastianem Litewnickim oraz paniami z Referatu Oświaty: Bożeną Ciesielką i Agnieszką Madany. Pan Sekretarz przedstawił uczniom klas 7 i 8 zasady ordynacji wyborczej, zakres działania i zadania Młodzieżowej Rady Miasta Milanówka. W kameralnym gronie, zainteresowani udziałem w wyborach uczniowie zadawali pytania przedstawicielom Urzędu Miasta, poruszyli tematykę potrzeb młodzieży w sprawach kulturalno-rozrywkowych, sportowych.

• PIERWSZOKLASIŚCI W TEATRZE

• 5 października  klasa 1B wybrała się do warszawskiego Teatru "Lalka", który mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Na miejsce pierwszoklasiści udali się pociągiem. Podróż bardzo się im podobała. Następnie dzieci obejrzały zachwycający spektakl muzyczny "Krzesiowo". Przedstawienie to przygotowane zostało przez Jarosława Kiliana oraz Grzegorza Turnaua na podstawie jednej z najpiękniejszych baśni Andersena. To historia o odwadze, dążeniu do spełnienia marzeń, o sile miłości i wyobraźni. Na scenie dzieci miały szanse oglądać piękną scenografię i misternie wykonane lalki. Wycieczkę uważamy za udaną i już czekamy na kolejne przygody.

Wych. kl. 1b Paulina Tomaszek, nauczycielka współorganizująca kształcenie Anna Siekierska

• CIEKAWE SPOTKANIE

• W piątek 16 września 2022 r., uczniowie naszej szkoły spotkali się z Sigurbjörg Karlsdóttir – opowiadaczką z Islandii w ramach międzynarodowego projektu „Drzewa cenniejsze niż złoto”, który jest częścią 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Pani Sigurbjörg Karlsdóttir snuła „Opowieści z krainy ognia i lodu”. Tę edukacyjną przygodę zorganizowały przedstawicielki Fundacji "Musszelka".