• MAMY BRĄZOWY MEDAL!

• Dnia 16 listopada 2022 r., w Grodziskiej Hali Sportowej rozegrany został Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku wywalczyła brązowy medal zajmując III miejsce wśród szkół powiatu grodziskiego (rocznik 2010 i młodsi).

Brawo!

Nauczyciel wych. fizycznego Karol Cieloch

• ANDRZEJKI KLAS DRUGICH

• Uczniowie klas drugich ze swoimi wychowawczyniami, które były organizatorkami imprezy, spędzili radośnie czas bawiąc się w piątkowe popołudnie 25 listopada na Andrzekowej Dyskotece. Były kolorowe stroje, tańce, wróżby, konkursy, zabawy, smakołyki i międzyklasowa integracja!

• Postać siedzącego pluszowego misia w kolorze beżowym i kokardą na szyi
            • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada klasy 1-3 świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia wiele dzieci przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela – Misia. Mimo różnic, każdy Miś jest piękny i każdy wyjątkowy! Podczas spotkania w sali gimnastycznej p. Agnieszka Białous czytała dzieciom bajki, były także zagadki o misiach oraz zostały wręczone nagrody za udział w Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel Miś". Prace uczniów oceniło jury w składzie: Bożena Osiadacz, Beata Sokołowska oraz Marika Wojsław. Oto werdykt:

1 miejsce: Oskar Hac 1B, Krzysztof Kompanowski 2B, Jan Melon 3A

2 miejsce:  Blanka Szewczyk 1B, Weronika Kwiatkowska 2B, Kacper Latek 3A,

3 miejsce: Tymoteusz Niedbalski 1B, Magdalena Siezieniewska 2B, Leon Dobrogost 3B

To bardzo miły i radosny dzień!

Przy organizacji i przebiegu projektu czuwały panie: Anna Sawwidis, Anna Siekierska, Monika Piekut, Natalia Poncyljusz-Leszczyńska

• BYŁA ZABAWA!

• Była, była zabawa, dużo się działo... Samorząd Uczniowski zorganizował 24 listopada 2022 r. dyskotekę, na którą czekaliśmy z utęsknieniem. Zobaczcie sami!

• CIEKAWE LEKCJE

• W poniedziałek 21.11.22 r., klasa 2a rozpoczęła spotkanie z mnożeniem i dzieleniem. Do swojej matematycznej przygody uczniowie zaprosili klamerki i miarki. Pomogły one w sposób intuicyjny zrozumieć tajemnice mnożenia i dzielenia. W czwartek podróż przybrała inny wymiar - leśny. Klasa zdążyła jeszcze w jesiennej aurze skonstruować i rozwiązać kilka zadań z treścią. Mnożenie i dzielenie nie straszne nawet w lesie! Przygodo trwaj!

Aktywna lekcja plastyki na świeżym powietrzu? To możliwe! Biały puch, którgo było pod dostatkiem, to świetna inspiracja do stworzenia rzeźb. Uczniowie klasy 4c z p. Mariką Wojsław postanowili wykorzystać swój potncjał twórczy, pomysłowość i ulepić śniegowe figury.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

• 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Zachęcamy do udziału w naszej szkolnej akcji, która będzie okazją do rozdawania gestów i słów pełnych życzliwości. Akcja trwa od 21.11. do 28.11.2022 r., choć może uda się pozostać na dłużej w tym miłym i serdecznym nastroju.

Dzisiaj już strumieniami popłynęły:  życzliwość, uprzejmość i serdeczność okazywane spontanicznie i z uśmiechem na twarzy.

• SKĄD SIĘ WZIĘŁY PIENIĄDZE? WYCIECZKA KL. 1B

• Klasa 1B przygód się nie boi! Mimo małej mżawki znów ruszyliśmy pociągiem na podbój Warszawy. Dojechaliśmy do stacji Warszawa Powiśle a stamtąd pieszo ruszyliśmy do Muzeum Narodowego. Tam czekała na nas nie mała gratka: wystawa o tym, jak powstał pieniądz. Udało nam się nawet zaprojektować wygląd własnej monety. Każdy miał także możliwość wybicia monety! Zobaczcie sami!

W drodze powrotnej wpadliśmy jeszcze do muzeum Wojska Polskiego!

Z dumą możemy pochwalić się, że nasi uczniowie potrafią zachować się w komunikacji miejskiej. Już nie możemy się doczekać kolejnych podróży.

Panie: Paulina Tomaszek & Anna Siekierska

• WARSZTATY FILMOWE

• Zapraszamy dzieci powyżej 12 roku życia na warsztaty filmowe, które prowadzą absolwenci łódzkiej filmówki oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

• WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA MILANÓWKA

• 16 listopada 2022r. po raz pierwszy w Milanówku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Milanówka. W naszej Szkole uczniowie wybierali spośród dwóch kandydatów. Wybory wygrała Sylwia Górska z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy!