• Samorząd uczniowski

• Regulamin wyborów do Samorządu Uczniowskiego

w Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku

1. Zgłoszenie kandydatur i kampania przedwyborcza

♦ uczniowie kandydujący w wyborach zgłaszają swoje kandydatury do opiekuna SU

♦ uczniowie kandydujący nie mogą mieć niższej oceny z zachowania niż dobra

♦ termin zgłaszania kandydatur kończy się na tydzień przed ustalonym terminem wyborów

♦ programy wyborcze kandydaci prezentują w formie pisemnej na tablicy SU

♦ kandydaci przygotowują ulotki wyborcze, plakaty, organizują spotkania z wyborcami

♦ zwolennicy danego kandydata organizują akcje reklamujące i agitacyjne podczas przerw

międzylekcyjnych

2. Wybory odbywają się w ostatnim tygodniu września lub pierwszych dniach października

3. Przebieg wyborów

Ustala się 6 obwodów wyborczych:

obwód nr 1 - klasy II gim.

obwód nr 2 - klasy III gim.

obwód nr 3 - klasy IV SP

obwód nr 4 - klasy V SP

obwód nr 5 - klasy VI SP

obwód nr 6 - klasy VII SP

• Komisje wyborcze dla każdego obwodu ustala opiekun SU
            • W skład poszczególnych komisji wchodzą:

przewodniczący (nauczyciel)

gospodarze z poziomu klas

• Przewodniczący komisji odpowiadają za prawidłowe przygotowani i przebieg głosowania
            • Uprawnieni do głosowania są wszyscy uczniowie klas IV - VII SP oraz II - III Gim.
            • W dniu głosowania uczniowie otrzymują kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów w kolejności alfabetycznej.
            • Wyborcy oddają tylko jeden głos na wybranego kandydata.
            • Po przeprowadzeniu głosowania we wszystkich obwodach komisje liczą głosy i sporządzają protokół.
            • Przewodniczący komisji obwodowych wraz z opiekunem SU na podstawie protokołów ustalają ogólnoszkolne wyniki wyborów, sporządzają protokół i podają do publicznej wiadomości ostateczne wyniki przez wywieszenie ich na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.
            • W bezpośrednich wyborach zostaje wyłoniony przewodniczący SU.
            • Pozostali członkowie Rady SU są wybierani spośród pozostałych kandydatów na pierwszym zebraniu (większością głosów, w głosowaniu tajnym).
            • Po wyborach przewodniczący podaje informacje o składzie Rady SU do publicznejwiadomości.
            • Kadencja Rady SU trwa 2 lata.