• J. angielski

• PSO I - III SP

• Przedmiotowe zasady oceniania z języków obcych dla klas 1-3

1. Przedmiotowe zasady oceniania na lekcjach języków obcych są zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania umieszczonymi w Statucie Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. W klasach I-III oceny bieżące, śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne są ocenami opisowymi.

2. Nauczyciel w bieżącym ocenianiu zajęć edukacyjnych, w II półroczu klasy III, oprócz oceny opisowej może zastosować skalę ocen, o której mowa § 67 ust. 1 Statutu Szkoły.

3. W ocenie bieżącej, równolegle z ocena opisową, nauczyciel może zastosować zapis procentowy wyniku przeprowadzonego sprawdzianu.

4. Śródroczna i roczna opisowa ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych uwzględnia poziom i postępy w opanowaniu przez ucznia wiadomości i umiejętności w stosunku do odpowiednich wymagań i efektów kształcenia oraz wskazuje potrzeby rozwojowe i edukacyjne ucznia związane z przezwyciężaniem trudności w nauce lub rozwijaniem uzdolnień.

5. W przypadku nieobecności ucznia, uczeń jest zobowiązany do nadrobienia zaległości i uzupełnienia zeszytu ćwiczeń oraz zeszytu przedmiotowego w ciągu tygodnia od powrotu do szkoły.

6. W przypadku, gdy uczeń odmawia pracy na lekcji otrzymuje dodatkowe zadania do domu.

7. Gdy uczeń zapomni książek, jest zobowiązany do nadrobienia materiału na najbliższe zajęcia.

8. Uczeń nie może uzupełniać ćwiczeń w książce lub zeszycie ćwiczeń z wyprzedzeniem - jeżeli nauczyciel nie zadał danego materiału.

9. Uczeń i jego rodzice zostają zapoznani z wymaganiami edukacyjnymi wynikającymi z realizowanego programu,

z zasadami oceniania i sposobami sprawdzania wiedzy i umiejętności na początku roku szkolnego;

10. Ocena jest jawna, uczeń i jego rodzice są na bieżąco informowani.

Formy aktywności podlegające ocenie w klasie pierwszej:

- rozumienie prostych poleceń i właściwe reagowanie na nie;

- nazywanie obiektów w najbliższym otoczeniu;

- recytowanie wierszyków i rymowanek, śpiewanie piosenek z repertuaru dziecięcego;

- rozumienie sensu opowiadanych historyjek, gdy są wspierane obrazkami, gestami, lub przedmiotami;

- aktywny udział w grach i zabawach na lekcji;

- systematyczne przygotowanie do lekcji (odrabianie prac domowych, przynoszenie materiałów);

- wykonywanie sprawdzianów i kartkówek;

- odpowiedzi ustne;

- prace wykonywane w zeszycie – zaangażowanie, staranność i kompletność;

- udział w konkursach i projektach.

Formy aktywności podlegające ocenie w klasie drugiej i trzeciej:

- werbalne i niewerbalne reagowanie na polecenia nauczyciela;

- ćwiczenie rozumienia ze słuchu ;

- ćwiczenia z czytania;

- recytowanie wierszyków, rymowanek i śpiewanie piosenek;

- uczestniczenie w zadaniach komunikacyjnych, ustnych i pisemnych;

- ćwiczenia z pisania;

- ćwiczenia językowo-plastyczne;

- prace wykonywane w zeszycie – zaangażowanie, staranność i kompletność;

- współpraca w grupach zadaniowych, projektach;

- aktywny udział w zadaniach lekcyjnych, zaangażowanie;

- wykonywanie sprawdzianów i kartkówek;

- udział w konkursach.