• DYNIOŻERCY NA START!

  DYNIOŻERCY NA START! - Obrazek 1

 • SZKOLNE SPOTKANIA Z TEATREM

  SZKOLNE SPOTKANIA Z TEATREM - Obrazek 1W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, organizujemy szkolne wycieczki do warszawskich teatrów. Dzięki temu nasi uczniowie mają okazję zobaczyć wartościowe i atrakcyjne przedstawienia w wykonaniu najlepszych aktorów scen polskich.

  Już we wrześniu rozpoczęliśmy tegoroczną edycję  „Szkolnych spotkań z teatrem”, organizując dla klas VI wyjazd do Teatru Polskiego na spektakl „Podróże Guliwera”.

  W październiku ósmoklasiści uczestniczyli w lekcji teatralnej w Teatrze Narodowym, co pozwoliło im poznać kulisy działalności teatru, spojrzeć na widownię z perspektywy aktora oraz porozmawiać z ludźmi teatru o ich codziennej pracy. Wraz z opiekunami i przewodnikiem byli w pracowniach krawieckiej, szewskiej, oglądali teatralne rekwizyty (niektóre naprawdę imponujące) i mogli docenić, jaki ogrom pracy trzeba wykonać, zanim zobaczymy przedstawienie na deskach teatru.

  Wczoraj (14.11.18 r.), odbyła się wycieczka na musical „Metro” prezentowany w Teatrze Buffo  - siódmoklasiści chętnie dzielili się wrażeniami z przedstawienia, wielu z nich było naprawdę poruszonych tym, co zobaczyli na scenie. Już jutro, 16 listopada chętni uczniowie klas III gimnazjum oraz ósmoklasiści obejrzą w Teatrze Narodowym komedię Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” w świetnej obsadzie aktorskiej.

  Kolejne wyjazdy – w styczniu. Uczniowie gimnazjum będą mogli zobaczyć jedną z najnowszych propozycji Teatru Polskiego (sztuka miała premierę w ubiegłym miesiącu) – komedię muzyczną „Żołnierz królowej Madagaskaru”, a klasy VII zapraszamy na świetną inscenizację „Zemsty” prezentowaną na deskach Och-Teatru.

  Zachęcamy do śledzenia informacji o planowanych wycieczkach i zapraszamy do wspólnych wyjazdów.

  Koordynator spotkań teatralnych: Agnieszka Matus

 • POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

  POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - Obrazek 1W tegorocznym Powiatowym Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Żółwinie nasze uczennice z klasy VIIIc - Kasia Puźmirowska, Gabrysia Korycińska, Milena Pietrzak i Weronika Kolińska zajęły 5. miejsce.

  Gratulujemy!

  POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - Obrazek 2  POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - Obrazek 3  POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - Obrazek 4

   

 • Drodzy Państwo!

  Nawiązując do zeszłorocznej edycji Projektu Edukacyjnego – Miasto, powstałego dzięki inicjatywie rodziców, Urzędu Miasta i Biblioteki Miejskiej zapraszamy Państwa dzieci do drugiej edycji twórczej aktywności badawczej!

  II EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO - MIASTO - Obrazek 1

 • NASZE LEKCJE

  NIEPODLEGŁOŚĆ - POLSKA - OJCZYZNANASZE LEKCJE - Obrazek 1

  Uczniowie klas piątych i szóstych

  na lekcjach języka polskiego próbowali

  rozkodować te najważniejsze dla nas słowa.

  Czwartoklasiści złożyli swojej Polsce najpiękniejsze życzenia.

                                                                        Anna Wróbel

 • FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁA. MILANÓWEK"

  FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁA. MILANÓWEK" - Obrazek 1Dzień, w którym spotkaliśmy się, to bardzo wyjątkowy, niepowtarzalny czas. W całej Polsce, we wszystkich Jej zakątkach byliśmy razem po to, aby uczcić 100. rocznicę niepodległości przez naszą Ojczyznę. 

  FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO "NIEPODLEGŁA. MILANÓWEK" - Obrazek 2Kolejnym wydarzeniem w naszej szkole, wpisującym się w te piękne obchody był finał Miejskiego Konkursu Plastycznego ,,Niepodległa. Milanówek", który honorowym Patronatem objęła Burmistrz Miasta Milanówka Wiesława Kwiatkowska. Jesteśmy szczęśliwi, że ponad 150 uczniów milanowskich szkół wzięło udział w konkursie, zaś 75 z nich dostało się do finału.

  Zadaniem uczniów i jednocześnie głównym celem było ukazanie dziejów Milanówka w stuletniej perspektywie. Nasi młodsi plastycy przedstawiali swoje miasto projektując makietę, przed starszymi uczniami zaś postawiliśmy zadanie, którego celem było wykonanie pracy metodą kolażu. Prace były tworzone w zespołach.

  Udziałem w jury zaszczycili nas: Pani Aneta Majak - dyrektor MCK, Pani Anna Żaczek-Siwczuk - artystka plastyk, grafik, ilustrator książek oraz wieloletni przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 1, znawca historii, kultury i sztuki Milanówka - artysta malarz, wieloletni nauczyciel plastyki w milanowskich szkołach - Pan Włodzimierz Starościak.

  Finaliści konkursu:

  kategoria I  klasy I - III SP

  I miejsce zespół uczniów klasy III B SP 2 pod kierunkiem Pani Iwony Sobolewskiej

  II miejsce zespół uczniów klasy III B SP1 pod opieką Pani Katarzyny Balijskiej

  III miejsce zespół uczniów klasy IIIA SP2 pod opieką Pani Moniki Krawczyk

  Wyróżnienia dla:

  zespół uczniów klasy III A SP2 z Panią Moniką Krawczyk

  zespół uczniów klasy III SP2 również z Panią Moniką Krawczyk

  zespół uczniów klasy III B SP2 z Panią Iwoną Sobolewską

  Kategoria II  klasy IV - VI SP

  I miejsce zespół uczniów klasy VI B SP 3 pod kierunkiem Pani Elżbiety Dąbrowskiej

  II miejsce zespół uczniów klasy VI C SP 1 pod opieką Pani Aleksandry Dyoniziak

  III miejsce zespół uczniów klasy VI C również pod kierunkiem Pani Aleksandry Dyoniziak

  Wyróżnienie dla zespołu uczniów z SP2 pod kierunkiem Pani Renaty Fronczak

  W kategorii III klasy VII - VIII SP i GIMNAZJUM

  Wyróżnienie dla zespołu uczniów klasy VIIIC SP1

  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy uczestnikom i nauczycielom, pod których kierunkiem powstały wyjątkowe prace.

  Koordynatorki Konkursu:

  Anna Wróbel i Nina Pietrzak

  Fotki: Milena Pietrzak, Wiktoria Guzak

 • "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

  W piątek, 9 listopada 2018 r., o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. #RekordDlaNiepodległej

  Filmik zrealizowany przez panią BEATĘ SOKOŁOWSKĄ

  Było pięknie! Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólne odśpiewanie hymnu! Ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce oraz 102 szkoły polonijne. To był prawdziwy#RekorddlaNiepodległej 

  "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" - Obrazek 1

   

 • *JEDYNKA* DLA NIEPODLEGŁEJ!

  Przedstawiamy fotorelację z obchdów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

  w naszej szkole dn. 9.11.2018 r.

  *JEDYNKA* DLA NIEPODLEGŁEJ! - Obrazek 1

  Fotki podczas uroczystych apeli oraz gazetek szkolnych

  wykonała pani BEATA SOKOŁOWSKA

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

  Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

   

  w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

  W związku z powyższym, kierujemy do Rodziców i Opiekunów list, i prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

   

  2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

  Z poważaniem

   

  Anna Zalewska 

  Minister Edukacji Narodowej

  Jarosław Pinkas
  Główny Inspektor Sanitarny

 • ANKIETA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW

  ANKIETA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW - Obrazek 1Szanowni Państwo,

  Ankieta dotyczy szkół podstawowych biorących udział w „Programie dla szkół" (owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne).

   

  Uprzejmie informuję, że na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4 została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół" w roku szkolnym 2017/2018.

  Proszę o wypełninie ankiety dla rodziców dzieci biorących udział ww. programie.

  Zależy nam na zebraniu, jak największej ilości odpowiedzi.

  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,

  Agnieszka Kępista

  Główny Specjalista

  Wydział Rozwoju Rynków Rolnych

  +48 22 531 15 79

  www.kowr.gov.pl

   

 • POMÓŻMY ZWIERZĘTOM!

  POMÓŻMY ZWIERZĘTOM! - Obrazek 1

  Prosimy o przynoszenie karmy i podarunków do sekretariatu szkoły.

  Koordynatorem akcji jest pani psycholog Magdalena Benedykcińska.

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

  Jeszcze tylko do 7 listopada można zapisać się na konkurs informatyczny "Bóbr" w naszej szkole. Odbywa się on on-line, w pracowni komputerowej, dlatego też ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy u nauczycieli informatyki lub koordynatora konkursu - Beaty Sokołowskiej.

  Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Strona konkursu: https://www.bobr.edu.pl/ 

  Terminarz konkursu:

  14 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII oraz ostatnie klasy gimnazjum

  15 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI

  Zobacz galerię obrazków - kliknij link
   

 • PAMIĘTAMY!

  Delegacja nauczycieli z naszej szkoły złożyła kwiaty na grobie wieloletniego kierownika SP 1 w Milanówku  pana Ludwika Starościaka.

  PAMIĘTAMY! - Obrazek 1

   

 • JUBILEUSZOWY KONCERT JESIENNY "WSPOMNIEŃ CZAR"

  JUBILEUSZOWY KONCERT JESIENNY "WSPOMNIEŃ CZAR" - Obrazek 1„110 lat minęło, jak jeden dzień…” Takie słowa piosenki w wykonaniu solistek Karoliny, Aleksandry, Alicji i zespołu wokalnego „Arfik”, usłyszeliśmy podczas  Jubileuszowego Koncertu Jesiennego w piątkowy wieczór 26 października 2018 r. Ten sentymentalny, urodzinowy koncert zgromadził wielu przemiłych Gości. Chyba nikt nie przypuszczał, że spotka Ich taka cudowna „podróż” przez lata szkolne. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Sawwidis w towarzystwie nauczycielki muzyki Pani Beaty Osiadacz, a potem przystąpiliśmy do artystycznej prezentacji talentów wokalnych, aktorskich i recytatorskich w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów. Ta „historyczno – muzyczna wędrówka”, będąca niejako podsumowaniem 110-letniej działalności szkoły pokazała, jakich zdolnych mamy uczniów i absolwentów, którzy bardzo chętnie powrócili do lat szkolnych i znowu mogli wystąpić na scenie „poczciwej staruszki”. Tuż po piosence wystąpiły najmłodsze przedstawicielki braci uczniowskiej, pierwszoklasistki Julia i Helena, które recytacją wiersza oczarowały wszystkich gości. Po recytacji pojawiły się piękne słowa narracji w wykonaniu Tomasza, Damiana, Tymona i Maksa z klasy VII a, którzy swobodnie snuli opowieść o latach szkolnych, przeplatanych cytatami z kronik szkolnych, które czytali przedstawiciele klasy III b gimnazjum: Ignacy, Dymitr, Kajetan i Damian. Wspaniałe scenki obrazujące rok szkolny,  zaprezentowali uczniowie klasy VIII c w osobach: Mileny, Gabrysi i dwóch Damianów w towarzystwie specjalnie na tę okazję przebranej za postać „Jedynki” – Weroniki, która skrywała się w starej skrzyni. Takie skrzynie skrywają ciekawe wspomnienia… i u nas też tak było. Wspomnienia te ubarwione były ciekawymi interpretacjami piosenek, wierszy i skeczy, które w 110-letniej historii szkoły były już prezentowane na naszej scenie, ale tego wieczoru nabrały świeżej i radosnej aury. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik”, solistek Patrycji i Alicji, cudownego duetu: Oliwii i Adama, wspaniałych absolwentek: Ewy, Anny, Marzeny i Magdy oraz przyjętych z wielkim entuzjazmem przedstawicieli zespołu wokalnego  „Wesołe Nutki” – absolwenci: Dorota, Basia, Jakub, Basia i Agnieszka, który przez wiele lat prowadzony był przez Panią Alicję Brzeską. To dopiero była niespodzianka! Niektórzy z nich spotkali się na jednej scenie ze swoimi dziećmi! Wspaniałe recytacje i scenki kabaretowe zaprezentowali obecni uczniowie: Robert, Lena, Gabrysia, Weronika i dwóch Filipów oraz absolwenci: Katarzyna, Natalia, Agnieszka, Jan, Mikołaj, Hubert i Antoni. W tle spektaklu można było podziwiać piękne, stare fotografie w projekcji multimedialnej, którą prezentował Olaf a realizacją dźwiękową sterował Karol.

  Tego wieczoru artyści dostarczyli wszystkim zebranym wielu wzruszeń i przeżyć. Szkolnej opowieści przyglądała się wspaniała publiczność, m.in. Pani Burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska, Grono Pedagogiczne „Jedynki”, dawni nauczyciele i pracownicy szkoły, nasi Kochani Rodzice, uczniowie, licznie zgromadzeni absolwenci, przyjaciele i sympatycy naszej Jubilatki. Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.

  Beata Osiadacz

 • KONKURS PLASTYCZNY "JEDZ WARZYWA I OWOCE, BO WITAMIN W NICH SĄ MOCE"

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie zaprasza dzieci z klas IV-V szkół podstawowych z województwa mazowieckiego do udziału w konkursie plastycznym pt:„Jedz warzywa i owoce, bo witamin w nich są moce". 

  Tematami konkursowymi są:

  • zasady zdrowego żywienia,
  • kolorowe przekąski owocowo – warzywne,
  • mój ulubiony zdrowy posiłek,
  • owoce i warzywa w codziennej diecie.

  Praca konkursowa zgodna z tematyką powinna być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.) w formacie A4, w układzie poziomym lub pionowym. Każda placówka oświatowa może zgłosić maksymalnie trzy prace konkursowe.

  Zgłoszenia i prace konkursowe należy dostarczyć do Oddziału terenowego KOWR w Warszawie pocztą lub osobiście do 23.11.2018 r. do godz. 14:00 na adres:

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Oddział Terenowy w Warszawie

  ul. Plac Bankowy 2 

  00-095 Warszawa

  z dopiskiem na kopercie : KONKURS PLASTYCZNY „Jedz warzywa i owoce, bo witamin w nich są moce".

  Za datę doręczenia zgłoszenia i pracy konkursowej przyjmuje się datę ich wpływu do Oddziału Terenowego KOWR w Warszawie.

  Prace konkursowe przesłane po wskazanym terminie zgłoszenia oraz niezgodne z treścią Regulaminu Konkursu Plastycznego „Jedz warzywa i owoce, bo witamin w nich są moce" zostaną odrzucone.

  Na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w zakładce informacje z regionów znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne załączniki oraz Regulamin konkursu.

   

  nr-1-załącznik-regulamin-konkursu_załącznik.pdf

  nr-2-załącznik-zgoda-i-oświadczenie-opiekuna_załącznik.pdf

  nr-3-załącznik-zgłoszenie_załącznik.pdf

   

 • KONKURS PLASTYCZNY "TU MIESZKAM, TU ODDYCHAM"

  Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

  „Tu mieszkam, tu oddycham”.

  Konkurs organizowany jest w ramach kampanii społecznej „Tu mieszkam, tu oddycham”.

  Szczegóły na plakacie.

  KONKURS PLASTYCZNY "TU MIESZKAM, TU ODDYCHAM" - Obrazek 1

  REGULAMIN KONKURSU

   

 • OŚWIADCZENIE

  26.10.2018

  Szanowni Państwo
  w związku z licznymi zapytaniami o potwierdzenie informacji przekazywanej wśród rodziców, dotyczącej napaści na uczennicę naszej szkoły, w efekcie podjętych przez nas działań, uzyskaliśmy oświadczenie Rzecznika Komendy Powiatowej Policji
  w Grodzisku Mazowieckim, które publikujemy poniżej:


  Szanowni Państwo,

  W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że ani wczoraj, ani dziś do
  Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. nie dotarły żadne informacje o zdarzeniu z udziałem dziecka w podanym wieku.  Policjanci z Komisariatu w Milanówku nie otrzymali również żadnego zgłoszenia od mieszkańców, którzy byliby pokrzywdzonymi lub świadkami takiej sytuacji.  Ustalenia w szpitalu  nie potwierdziły przyjęcia dziecka z jakimikolwiek obrażeniami w tym terminie. Nie potwierdziliśmy także materiałów pisanych na ten temat, aby była możliwość skontaktowania się z osobą przekazującą taką niepokojącą informację innym mieszkańcom Milanówka, a także mediom.
  Z poważaniem
  asp.szt. Katarzyna Zych
  Oficer Prasowy KPP w Grodzisku Maz.

 • KONKURS PLASTYCZNY *NIEPODLEGŁA. MILANÓWEK*

 • KONKURS NA KOMIKS

  logoMuzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie na komiks o historii z życia Marszałka. Kierujemy go do uczniów szkół podstawowych klas 1-8.

  Każdy uczestnik może nadesłać jedną planszę papierową lub kartonową formatu A4 lub A3. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2018 r. Przygotowane nagrody to tablety graficzne i profesjonalne przybory do rysowania.

  Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie: https://muzeumpilsudski.pl/przepis-na-komiks/

 • PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

  24 października Światowy Dzień walki z Otyłością

  MOJE DZIECKO JEST GRUBE - CO ROBIĆ?

  Otyłość to epidemia XXI wieku! To nie żart!

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała otyłość za chorobę cywilizacyjną, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób, także tych najmłodszych. Jakie są tego przyczyny? Jak z tym walczyć? Co zrobić by uchronić nasze dzieci przed wieloma konsekwencjami tego schorzenia? WIĘCEJ...

  Pielęgniarka szkolna Irena Chojnacka