• S K S

• Nasze osiągnięcia

• ROK SZKOLNY 2012/2013

W czwartek 18.04.2013r., nasza reprezentacja ze szkoły podstawowej wywalczyła II miejsce w eliminacjach do Powiatowych Zawodów w piłce nożnej na Stadionie "Orlika" w Milanówku, 19.04.2013 zajęła VI miejsce w rozgrywkach "Orlików" w Grodzisku Maz.

**************************************************

Drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej w składzie: Anita Kasperuk, Justyna Skowrońska, Patrycja Puźniak, Katarzyna Chojnowska, Wiktoria Lipińska, Martyna Brzezińska, Ewelina Brzezińska, Marta Młynarska, Marta Jankowska, Zuzanna Rakoczy, wywalczyła II miejsce  w zawodach sportowych w piłkę koszykową rozgrywanych w dniu 16.10.2012 r. Dziewczęta przygotowała do udziału w zawodach p. Iwona Błeszyńska. Gratulujemy!!!

**************************************************

Sprawozdanie z zajęć SKS w roku szk. 2010/2011

Zajęcia SKS dla IV klasy były prowadzone w poniedziałek (2 godz. dziewczęta) i we wtorek (2 godz. chłopcy). Grupy dziewcząt prowadziła Iwona Błeszyńska,  grupy chłopców prowadził Arkadiusz Ciborowski.

Na zajęcia uczęszczało od 13 do 20 uczniów. Zajęcia prowadzone były w formie rekreacyjnej i sportowej. Głównym założeniem było przygotowanie uczniów na zawody powiatowe w Dwa ognie". Dziewczęta w zawodach powiatowych zajęły miejsce II, chłopcy miejsce I. Oprócz gry w Dwa ognie" uczniowie poprzez gry i zabawy poznawali także inne dyscypliny sportowe( mini piłka siatkowa, mini piłka koszykowa, unihokej, tenis stołowy, mini piłka nożna).

W 2007 roku oddano do użytku nowoczesną halę sportową, dzięki czemu młodzież  ma wreszcie bardzo dobre warunki do ćwiczeń i doskonalenia swojej sprawności fizycznej.

Poza lekcjami wychowania fizycznego dla dzieci organizowane są dodatkowo zajęcia SKS, które cieszą się bardzo dużą frekwencją. Na zajęciach doskonalimy poznane elementy na lekcji w-f i przygotowujemy się do zawodów sportowych.

Największe osiągnięcia z ostatnich  lat nasi uczniowie osiągają w unihokeju, biegach przełajowych i tenisie stołowym.

2004/2005

I miejsce w zawodach powiatowych w Unihokeju dziewcząt z gimnazjum;

I miejsce w zawodach międzypowiatowych i kwalifikacje do Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( III etap);

I miejsce w zawodach powiatowych w Unihokeju chłopców z gimnazjum;

I miejsce w zawodach powiatowych w biegach przełajowych chłopców
            z gimnazjum;

I miejsce w zawodach powiatowych w biegach przełajowych dziewcząt
            z gimnazjum

2005/2006

I miejsce w zawodach powiatowych w biegach przełajowych chłopców z szkoły podstawowej;

I miejsce w zawodach powiatowych w Unihokeju chłopców szkół podstawowych;

2007/2008
            I miejsce w zawodach powiatowych w Tenisie stołowym dziewcząt szkół podstawowych.

Artykuł ukazał się w "Biuletynie Miasta Milanówka" - grudzień nr 7/2009

Uczniowie ZSG nr 1 najlepszymi piłkarzami w Milanówku.

W Miejskiej Hali Sportowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Milanówka Szkół Podstawowych
            i Gimnazjalnych w piłce nożnej. Mecze były zacięte, ale przebiegały w duchu fair play.
            Najlepszymi zawodnikami zostali: Piotr Niedźwiecki (kl. V Szkoła Podstawowa nr 1) i Tomasz Marjański (kl. III Gimnazjum nr 2).

Wśród bramkarzy najlepszymi okazali się Marcin Derejczyk (szkoła podstawowa) i Andrzej Wysocki (gimnazjum).

Burmistrz Jerzy Wysocki pogratulował sportowej postawy i wręczył zwycięskim drużynom medale oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki turnieju:

1 miejsce – ZSG nr 1