• Edukacja wczesnoszkolna

• PROGRAMY EDUKACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH

• Znalezione obrazy dla zapytania sniadanie daje mocW roku szkolnym 2015/2016 w klasach 1-3 SP realizujemy program edukacyjny "Śniadanie daje Moc".

Biorąc udział w programie Śniadanie Daje Moc:
            - zrealizujemy lekcje o zdrowym odżywianiu,
            - weźmiemy udział w wyjątkowych wydarzeniach: Dzień Śniadanie Daje Moc - 6 listopada 2015r.
            - weźmiemy udział w konkursach dla szkoły, nauczycieli i uczniów,
            - będziemy inspirować się nawzajem pomysłami na zdrowe i pyszne śniadania do domu i szkoły.
            Więcej informacji na stronie:
            www.sniadaniedajemoc.pl

Znalezione obrazy dla zapytania owoce i warzywa w szkole o programie

Bierzemy także udział w kolejnej edycji  programu "Owoce i warzywa w szkole". Program – administrowany przez Agencję Rynku Rolnego - ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety oraz zmianę nawyków żywieniowych, a w szczególności zwiększenie ilości spożywanych przez nie owoców i warzyw.

W ramach programu dzieci klas 1- 3 SP otrzymują 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. W skład porcji owocowo-warzywnych wchodzą: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewki papryka, rzodkiewki, kalarepka, pomidorki oraz soki owocowe i warzywne. Ważnym elementem programu, oprócz udostępniania owoców i warzyw, są specjalne działania edukacyjne, w których uczestniczą dzieci. Szkoły podstawowe uczestniczące w programie co najmniej dwa razy w semestrze organizują zajęcia w ramach których dzieci uczą się m.in. zasad zdrowego odżywiania oraz pochodzenia owoców i warzyw. Najpopularniejsze działania to warsztaty kulinarne, zakładanie ogródków przyszkolnych, wycieczki do sadów itp.

Więcej o programie http://owocewszkole.org/

przyjaciele zippiego maleKontynuujemy realizację programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego". Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych  w pierwszych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.