• Informatyka

• DLA RODZICÓW

• BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

We wtorek 07.03.2017 r.  o godz. 17.30  odbyło się spotkanie dla Rodziców „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych" .

Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii zorganizował spotkania dla rodziców pt. „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych", uświadamiające rolę Internetu w życiu dzieci i młodzieży oraz wynikające z tego faktu szanse i zagrożenia.Spotkania poprowadził pan Piotr Deputowski, którego obszarem zainteresowań badawczych są zagrożenia i ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży. W dzisiejszym, zinformatyzowanym świecie, w którym technologia związana jest mocno z pracą, nauką  i rozrywką konieczne staje się częstsze zwracanie uwagi na sprawę bezpieczeństwa   w wirtualnej przestrzeni. Powszechny dostęp do komputera, a przede wszystkim korzystanie z Sieci to poza wieloma zaletami, liczne zagrożenia czyhające na ich użytkownika.