• J. angielski

• LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2022/2023

• SZKOLNA LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VIII

Termin składania prac: 10 grudnia 2022 r. Prace uczniowie oddają swoim nauczycielom prowadzącym zajęcia z języka angielskiego.

KLASY 4-5

Zrób plakat przedstawiający osobę historyczną, czyli taką, która już nie żyje. Naokoło tej osoby zrób chmurki, w których opiszesz:

1. narodowość i miejsce działalności
            2. wygląd (wygląd i ubiór)
            3. charakter (co najmniej 5 cech)
            4. zawód, zajęcie
            5. dokonania

KLASY 6

Science-fiction

Wymyśl biografię nieżyjącej osoby, która była pierwszym człowiekiem, który dokonał czegoś na innej planecie. Napisz też, dlaczego to, co zrobił, było ważne dla ludzkości i dlaczego ty podziwiasz tę osobę. Do pracy dołącz rysunek przedstawiający swojego bohatera i jego dzieło życia. Praca powinna zawierać minimum 50 słów.

KLASY 7-8

Nasi idole, którzy odeszli. W formie wpisu na blogu napisz notatkę o osobie, która wywarła na Ciebie wpływ, ale już odeszła:

* napisz kim była i co robiła

* z jakich powodów uważasz go/ją za ważną dla Ciebie osobę

* wyjaśnij, dlaczego warto mieć kogoś, kogo się podziwia, czyli po co nam idole

Praca powinna zawierać od 80 do 150 słów w języku angielskim.