• Edukacja dla bezpieczeństwa

• NIE dla czadu

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły kampanię informacyjną „NIE dla czadu”. Akcja ma na celu edukację w kwestii zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprawidłowe używanie piecyków gazowych i urządzeń grzewczych, które w konsekwencji może prowadzić do śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla. Podczas dwóch poprzednich sezonów grzewczych (listopad- marzec) tlenek węgla zabił w sumie 217 osób, a prawie 4 tys. osób było poszkodowanych. Akcja informacyjna potrwa do marca 2013 r., czyli do końca sezonu grzewczego.

W związku z powyższym nasza szkoła  włączyła się w akcję informacyjną „NIE dla czadu” w ramach zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Wszelkie niezbędne materiały edukacyjne zawierające m.in. informacje o tym jakie są pierwsze objawy zatrucia, jak pomóc osobie, która ulegnie zatruciu czadem oraz wskazówki, co zrobić, aby ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla dostępne są na stronach: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komendy Głównej Straży Pożarnej. Zostały one także udostępnione za pośrednictwem strony Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Film edukacyjny, informator i ulotka NIE dla czadu