• ZOSTAJĘ W DOMU

• Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie!

Rusza konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ich rodzin!

Do Hymnu! #zostańwdomu i weź udział w konkursie!

O konkursie

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs Narodowego Centrum Kultury dla szkół podstawowych. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, podjęliśmy decyzję o przesunięciu przesłuchań szkolnych w całej Polsce, zaplanowanych do końca marca 2020 i zaproponowaliśmy w zamian internetową formę konkursu.

Konkurs Do Hymnu jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

/nck.pl/

Regulamin konkursu:

Regulamin Do Hymnu #zostanwdomu

Załącznik 1 Materiały nutowe

Załącznik 2 Oświadczenie

*********************

• Milanowskie Centrum Kultury zaprasza!

Do Hymnu! #zostańwdomu i weź udział w konkursie!

Już za chwilę Święto Narodowe Trzeciego Maja. Nie możemy być razem, ale możemy razem zaśpiewać!

Narodowe Centrum Kultury przygotowało konkurs internetowy Do Hymnu! #zostańwdomu. To ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych na wykonanie hymnu państwowego oraz wybranych pieśni hymnicznych.

Milanowskie Centrum Kultury chce pomóc Wam wziąć udział w tym konkursie. Wybraliśmy pieśń, stworzyliśmy instruktaż wraz z podkładem jak ją wykonać. Waszym zadaniem (uczniowie szkół podstawowych) jest nagranie filmu z Waszym wykonaniem tej pieśni  i wysłanie go do nas do 10 maja. Oprócz tego, że umieścimy Wasze indywidualne nagranie na YT i ono weźmie udział w ogólnopolskim konkursie NCK, wykorzystamy je do stworzenia naszego lokalnego klipu z pieśnią patriotyczną.

My przygotowaliśmy dla Was pomoc przy wykonaniu ukochanej pieśni I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego pt. Marsz Pierwszej Brygady.

Wystarczy, że w rytm filmu przygotowanego przez współpracującego z nami Marcina Koszuty nagracie sami lub ze swoimi bliskimi, nawet telefonem komórkowym filmik. Zastosujcie się tylko do kilku prostych punktów:

– nagrywamy stosując się do rad Marcina zawartych w filmiku;

– śpiewamy w słuchawkach, aby na nagraniu było słychać tylko Wasz głos.

– przesyłacie filmik wraz z wypełnionym oświadczeniem na adres sekretariat@mckmilanowek.pl

Ale to nie koniec!

Wspólnym klipem uczcimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Dla uczestników akcji przygotowaliśmy upominki!

Szczegółowe informacje, potrzebne załączniki (w tym filmik instruktażowy wraz z podkładem) znajdziecie na naszej stronie http://mckmilanowek.pl/do-hymnu-zostanwdomu-i-wez-udzial-w-konkursie/

Zespół MCK