• Chemia

• WYDARZENIA

• ROK SZKOLNY 2012/2013

W poniedziałek, 08.10.2012r., w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja chemii dla gimnazjalistów pt: „Ropa naftowa”. Projekt edukacyjny autorstwa największej firmy chemicznej w Polsce, jaką jest PKN ORLEN, spotkał się z dużym entuzjazmem  uczniów. Zajęcia miały na celu kształtować świadomość obecności chemii w każdym aspekcie naszego życia. Głównym tematem interaktywnych zajęć było wydobycie, przetwórstwo oraz praktyczne zastosowanie ropy naftowej. Uczniowie klas 2 i 3 GIM poznali na żywo ideę i zasady procesu destylacji, któremu w rafinerii poddawana jest ropa naftowa. Pozostałe elementy procesu przerobu ropy, niemożliwe do pokazania w warunkach szkolnych, uczestnicy mogli obejrzeć na specjalnie przygotowanym filmie. Dowiedzieli się także, w jakich produktach niekojarzących się na co dzień z ropą ma ona zastosowanie.