• PROJEKTY EDUKACYJNE

• PROJEKT *ZIELONO NAM*

• PROJEKT "ZIELONO NAM" - Obrazek 1

W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole realizowany będzie projekt "Zielono nam", którego autorką i koordynatorem jest Elżbieta Głowacka-Jędruszczak.

W trakcie projektu uczniowie postarają się odkryć otaczające szkołę środowisko przyrodnicze, jako miejsce wytchnienia, inspiracji, zabawy i nauki.

Dowiedzą się, jak czerpać z natury to, co najlepsze za pomocą wszystkich zmysłów i otwartego umysłu.

Na skutek działań podjętych przy współpracy z Radą Rodziców spróbują wykorzystać potencjał terenu wokół budynku szkoły do stworzenia stref relaksu i nauki na świeżym powietrzu. Planujemy wspólne wykonanie mebli z palet, kwietnej łąki i zielników. Uczniowie wybiorą się również na wycieczkę do pasieki. Będziemy wędrować po lesie, gotować w plenerze, bawić się, a przede wszystkim szukać wśród zieleni równowagi emocjonalnej i wytchnienia, które w dzisiejszych czasach są nie do przecenienia.

Fundusze na realizację projektu pozyskaliśmy z programu Edukacja Inspiracja, któremu patronują Fundacje EFC i Szkoła z Klasą.

PIELĘGNACJA KRZEWÓW NA TERENIE ZIELONYM WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY

W czasie zajęć w ramach  projektu "Zielono nam" uczniowie szukali równowagi i spokoju przy prowadzeniu prac ogrodniczych.

Pod kierunkiem wykwalifikowanego ogrodnika pani Lucyny Uziak, uczyliśmy się pielęgnacji krzewów na terenie zielonym wokół naszej szkoły. Czas spędzony na świeżym powietrzu i energiczne cięcia sekatora przyniosły nam dużo satysfakcji.

Z niecierpliwością czekamy na to, by wraz z rozwojem zieleni zobaczyć efekty naszej pracy.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Mechockiemu z firmy Kuźnia Narzędzi za podarowanie naszej szkole zestawu narzędzi ogrodowych, które ułatwią i uatrakcyjnią nam realizację założeń projektu "Zielono nam".

SZAŁASY

Po ciężkim dniu w szkole nie ma nic lepszego niż odpoczynek wśród zieleni, na świeżym powietrzu i dobra zabawa!  Uczestnicy projektu "Zielono Nam", w czasie zajęć w lesie, wykorzystali gałęzie połamane przez wichury, które nawiedziły nas w ostatnim czasie, do stworzenia własnych szałasów. To był wspaniały czas wypełniony radością, ruchem i kreatywnością. Las dał nam spokój i wytchnienie.

WYCIECZKA DO PASIEKI W LIPCE

Uczestnicy projektu "Zielono nam" korzystali z uroków wiosny w czasie wycieczki do Pasieki w Lipce. W czasie naszej wyprawy mieliśmy okazję poznać niezwykle ciekawe zwyczaje pszczół. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę odgrywają w przyrodzie. Niesamowitym przeżyciem było podglądanie ich pracy w ulu. Aby było bezpiecznie wystroiliśmy się we wspaniałe kapelusze, co powodowało u wszystkich ogromne rozbawienie. Po lekcji smakowaliśmy różne rodzaje miodu. Naszą wycieczkę zakończyła zabawa na dworze i ognisko z kiełbaskami.

"ZIELONA KLASA"

Uczniowie w czasie zajęć w ramach projektu "Zielono Nam" malowali "zieloną klasę", która powstała w czasie "Weekendu czarowania zielenią". Nasze prace nie tylko uatrakcyjniły wygląd mebli, ale zabezpieczyły je także przed wilgocią i szkodnikami. Wszystkim malowanie sprawiło wiele frajdy i dało poczucie, że taka pożyteczna praca może być także dobrą zabawą.

ZIELNIK

Wiosna to czas radości z otaczającej nas zieleni. Chcieliśmy mieć swój wkład w wiosenne upiększanie i jeszcze silniej poczuć działania natury na naszą równowagę i spokój. Dlatego wspólnie stworzyliśmy zielnik i zasadziliśmy rośliny ozdobne w donicach przy wejściu do szkoły, aby były miłym akcentem każdego naszego poranka.

WIELKIE GOTOWANIE W PLENERZE

Przyszedł czas, by wykorzystać naszą "zieloną klasę" na przyjemności, dlatego odbyło się wielkie gotowanie w plenerze. Nic tak nie smakuje jak samodzielnie zrobione placki i do tego na świeżym powietrzu. A kiedy pasja kulinarna i apetyty zostały zaspokojone, przyszedł czas na zabawę.