• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023

• 29 września 2023 r., odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskał Bartosz Parchan z kl. 8b, tym samym został przewodniczącym. Bartosza będzie wspierała Ewa Bożek z kl. 6c, uzyskując drugie miejsce w głosowaniu. Zwycięzcom życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024.

Opiekun SU Iwona Błeszyńska

• ÓSMOKLASIŚCI W OCH-TEATRZE

• W środę 27 września ósmoklasiści obejrzeli w warszawskim Och-Teatrze przedstawienie „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Choć historia opowiedziana w spektaklu rozgrywa się w połowie ubiegłego stulecia, a od premiery nagrodzonego Oskarem filmu pod tym samym tytułem minęło 30 lat – losy grupy nastolatków z elitarnej Akademii Weltona nadal budzą spore emocje. Nic dziwnego – oglądaliśmy świetną grę młodych aktorów, ciekawą, energetyczną choreografię, której towarzyszyła nastrojowa muzyka. Przede wszystkim jednak towarzyszyliśmy nastoletnim bohaterom w ich buncie, w dążeniu do realizacji marzeń, do samodzielnego decydowania o przyszłości. Łacińska sentencja „Carpe diem” zaszczepiona w sercach chłopców przez charyzmatycznego nauczyciela Johna Keatinga to jak drogowskaz. Czy będzie nim także dla nas?

A. Matus nauczycielka j. polskiego

• KOŁO TEATRALNE

• Serdecznie zapraszam Uczennice i Uczniów klas IV - VIII zainteresowanych rozwijaniem talentów aktorskich na zajęcia teatralne. Spotykamy się w każdy piątek w godzinach 14.40-15.25 (8 lekcja) w sali nr 11.

Opiekun grupy, Wojciech Morawski

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Znowu w szkole zrobiło się radośnie i gwarno, uczniowie wypoczęci i pełni nowej, pozytywnej energii spotkali się w hali sportowej w dwóch grupach wiekowych: klasy 4-8 o godz. 10.30 oraz klasy 1-3 o godz. 11.30. W uroczystościach z udziałem Pocztu Sztandarowego naszej Szkoły uczestniczył Burmistrz Miasta Milanówka p. Piotr Remiszewski, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz licznie zgromadzeni rodzice. W czasie uroczystości pani Dyrektor Barbara Mazur wygłosiła przemówienie inauguracyjne:

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

z radością śpieszę donieść, że wakacje się skończyły. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania…

W najbliższym czasie największym z nich jest zakończenie prac związanych z termomodernizacją, które powinno nastąpić na koniec września. Nasza szkoła przestaje już przypominać fabrykę dziur i dziurek z „Akademii pana Kleksa”. Możemy cieszyć się piękną, kolorową elewacją, pompą ciepła na dachu i nowoczesną kotłownią. Pozostały jeszcze do zrobienia prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, przed nami ostatnia prosta!

Drodzy Uczniowie,

motto dzisiejszego spotkania to słowa Patricka Süskinda: „Celuj w kosmos, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami”. Nie zapraszam Was jednak na wycieczkę w odległe galaktyki ani na spacer po drodze mlecznej, ale zachęcam, abyście zastanowili się, co chcecie osiągnąć w tym roku szkolnym, co jest dla Was ważne, co jest Waszym kosmosem, i starali się najlepiej jak potraficie pracować, uczyć, aby te cele zrealizować. Jestem przekonana, że w naszej szkole spotkacie ludzi, którzy będą Was wspierać w tych działaniach. Życzę Wam, aby nauka i szkolne obowiązki były dla Was radością, a szkoła przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

Szanowni Nauczyciele,

cieszę się na kolejny rok wspólnej pracy. Jestem dumna, że mogę przewodniczyć grupie tak zaangażowanych i oddanych ludzi. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że praca w oświacie to wyzwanie dla najwytrwalszych. W nowym roku szkolnym życzę Państwu, abyście każdego dnia przychodzili do szkoły z zapałem i energią, a kontakt z uczniami był dla Was źródłem codziennej satysfakcji.

Szanowni Rodzice,

Życzę Państwu wytrwałości i niewyczerpanych pokładów cierpliwości. Wszechstronny rozwój Państwa dzieci to nasz wspólny cel. Liczę na Państwa współpracę i zaangażowanie w tworzenie przyjaznego klimatu naszej szkoły.

Na koniec poproszę wszystkich o wielkie brawa dla naszych pań woźnych i pracowników obsługi technicznej. To dzięki ich pracy nasza szkoła lśni czystością, choć przy tak zaawansowanych pracach remontowych wydawało się to niemożliwe. Jestem pełna uznania i bardzo dziękuję.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, czas odpalić rakietę ku naszym wspólnym celom.

Rok szkolny 2023/2024 uważam za rozpoczęty!

Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

LIST MINISTRA EDUKACJI I NAUKI Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024.pdf