• AKTUALIZACJA KONTA W DZIENNIKU VULCAN

• Szanowni Państwo,

została udostępniona nowa wersja Dziennika VULCAN.

Rodzice i Uczniowie już teraz mogą korzystać z nowej wersji Dziennika VULCAN. Aby tego dokonać konieczna jest aktualizacja konta. Podczas aktualizacji Rodzic oraz Uczeń dokonują wyboru pomiędzy dwoma typami kont – zwykłym kontem lub kontem eduVULCAN, którego aktywacja umożliwi między innymi korzystanie z nowej aplikacji mobilnej dla Rodzica i Ucznia. W celu dodatkowej weryfikacji poprosimy Ucznia i Rodzica o podanie czterech ostatnich cyfr numeru PESEL Ucznia.

Aktualizacja logowania Rodziców i Uczniów: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz/

• BEZPŁATNE WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

• Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania "Cyber Przygoda w świecie AI"!

"Koduj z Gigantami" to organizowana przez Gigantów Programowania ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W tej edycji, oprócz dobrej zabawy i podstaw programowania, uczestnicy poznają tajniki sztucznej inteligencji i nauczą się, jak mądrze wykorzystywać narzędzia AI.

Uczniowie będą mieli okazję stworzyć własne programy i gry w następujących środowiskach:

• 6-7 lat: ScratchJr
              • 7-9 lat: Scratch i Minecraft Education
              • 10-12 lat: Scratch, Minecraft Education oraz AppInventor
              • 13-15 oraz 16-18 lat: C# i Python

Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice na stronie https://kodujzgigantami.pl lub telefonicznie: 607 904 609.

Zajęcia odbywają się w terminach: 29-31 sierpnia, 7-8 września oraz 12-15 września 2024 r.

Każdy uczestnik może wziąć udział w 2 zajęciach trwających po 90 minut. Liczba miejsc jest ograniczona!

Spotykamy się w placówce Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Obrońców Getta 19

Do zobaczenia na warsztatach!