• Muzyka

• TEMATYKA PREZENTACJI (PRACE DODATKOWE)

• Klasy IV - VI szkoły podstawowej

1. Charakterystyka polskich tańców narodowych (polonez, krakowiak, mazur, kujawiak, oberek).

2. Charakterystyka tańców różnych narodów:

walc, tango, samba, rumba, cha cha, rock `n ` roll,  jive, polka, hopak.

3. Znani kompozytorzy i ich dzieła:  Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi, Franciszek Schubert - notatka biograficzna, najważniejsze kompozycje, ciekawostki z życia kompozytorów.

Klasa VII

1. Znani kompozytorzy i ich dzieła: Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Grażyna Bacewicz - notatka biograficzna, najważniejsze kompozycje, ciekawostki z życia kompozytorów.

2. Prezentacja multimedialna wybranego gatunku muzycznego z przykładami muzycznymi: jazz, blues, rock, pop, rap, hip - hop, disco.

3. Wykonanie plakatu ulubionego wykonawcy muzyki rozrywkowej dowolną techniką w formacie A3 (praca plastyczna).