• Zespół wokalny *ARFIK*

        • Nasze osiągnięcia

        •  

          Śpiewająca „Jedynka”

          ROK SZKOLNY 2022/2023

          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 dla klas 1-7 zespół wokalny "Arfik" zaśpiewał na pożegnanie piosenki "Letnia cza-cza" z układem tanecznym i "Biegnij przed siebie".

          UDZIAŁ W KONKURSACH WOKALNYCH

          Kilka uczennic z zespołu podjęło także solowy udział w konkursach wokalnych zorganizowanych w szkole, jak i lokalnych palcówkach oświatowych i ośrodkach kultury osiągając sukcesy i wysokie lokaty oraz wyróżnienia:

          10.11.22 r., Natalia Zapert i Patrycja Pruszyńska I miejsce ex aequo, Ewa Bożek II miejsce i Julia Gdak, Nikola Krzyżanowska, Amelia Żarkiewicz wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych "Śpiewem o niepodległej".

          11.11.22 r., Patrycja Pruszyńska II miejsce w I Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Żabiej Woli.

          7.12.22 r., Patrycja Pruszyńska I miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej "Śpiewać każdy może" w Grodzisku Mazowieckim. Udział w Konkursie wzięła także Amelia Żarkiewicz.

          ZIELONY KONCERT 2023

          Już niebawem, bo 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki, w czerwcu kolejne radosne wydarzenia to… Dzień Dziecka i Dzień Ojca, dlatego też w piątek 19 maja 2023 r., odbyła się w naszej Szkole kolejna edycja Zielonego Koncertu pod hasłem: „Moja wesoła rodzinka”. Wiele radości i uśmiechów na twarzach licznie zgromadzonych w sali gimnastycznej widzów, wywołały humorystyczne scenki przygotowane przez młodych aktorów (Martyna Ligęza, Hanna Szorc, Milena Smolińska, Natalia Sawicka, Karolina Strzelczyk, Aleksandra Skoneczna, Maksym Lisniak, Tymoteusz Hołub, Antoni Olejniczak, Juliusz Jarek, Patrzyk Brzezowski) pod kierunkiem wychowawczyni klasy 3a p. Natalii Poncyliusz – Leszczyńskiej, z fantastycznym udziałem ucznia klasy 7b Bartosza Parchana oraz Mai Misteckiej z klasy 8c w roli narratora. Wspaniali recytatorzy (Natalia Kurant, Magda Siezieniewska, Michalina Czarnecka, Zofia Romańska, Katarzyna Skiba, Maja Rybka, Olaf Szymański, Joanna Siezieniewska, Iga Lenart), zaprezentowali wiersze o rodzinie w połączeniu z prezentacją multimedialną. Były popisy instrumentalne w wykonaniu uczniów z kl. 2b, 2a i 3a na Bum Bum Rurkach w utworze „Clap, Calp Song” oraz „Letkiss, letkiss” H. Strassera i „Marsz turecki” W. A. Mozarta w opracowaniu rytmicznym na instrumentach perkusyjnych. Zespół wokalny „Arfik” wyśpiewał radośnie i entuzjastycznie piosenki: „Moja wesoła rodzinka”, „Mama w kuchni”, „Na majówkę”, „Walczyk dla mamy”, „Piosenka dla taty”, „Familijny blues” oraz „Familijny rock`n`roll”. Wzruszającym akcentem Koncertu była wykonana przez zespół "Arfik" piosenka „Dom” z repertuaru Cleo, dedykowana rodzinom z Ukrainy. O miły, uroczy i sympatyczny przebieg naszego Koncertu zadbały Izabella Sobieszczuk i Aleksandra Andraszewska z klasy 8c. Realizacji akustycznej imprezy podjęli się chłopcy z klasy 6b: Norbert Lewandowski, Sebastian Ślesiński oraz Tymon Gruziel. Pomysłodawczynią i reżyserem tego rodzinnego spotkania była p. Beata Osiadacz. Ogromną radość sprawiła nam obecność najmłodszych widzów, a Rada Rodziców przygotowała pyszności w kawiarence - dziękujemy!

          Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością!

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik" Beata Osiadacz

          232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          W piątek 28.04.2023 r., społeczność szkolna "Jedynki" świętowała kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości pani Dyrektor Barbara Mazur w swojej wypowiedzi zaakcentowała istotę wspólczesnego znaczenia patriotyzmu oraz zachęciła do udziału w miejskich obchodach święta Konstytucji 3 Maja. Wspomniała także o solidarności z uczniami z Ukrainy, których gościmy w naszej Szkole.

          Apele szkolne odbyły się w dwóch odsłonach, podczas których uczniowie zaśpiewali hymn państwowy, obejrzeli dwa filmy edukacyjne "Święta majowe" i "Konstytucja w Polsce - jak powstała?" Uczennice z kl. 8b zaprezentowały krótką opowieść dotyczącą ważnych faktów z historii Polski, a zespół wokalny "Arfik" zaśpiewał piosenkę "Polska flaga". Podsumowaniem spotkań było wykonanie klasowej pracy plastycznej - kolorowanki - związanej z wydarzeniami historycznymi.

          Pani Nina Pietrzak czuwała nad sprawnym przebiegiem uroczystości, zachęcając uczniów do dostojnego i radosnego świętowania. Uroczystego charakteru dzisiejszym spotkaniom dodały dekoracje oraz stroje galowe wykonawców i zgromadzonej w sali publiczności wzbogacone biało-czerwonymi akcentami, a na korytarzach szkolnych pojawiły się odświętne gazetki tematyczne.

          Mamy nadzieję, że była to wyjątkowa i nieprzeciętna lekcja historii i patriotyzmu dla wszystkich uczestników!

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik" Beata Osiadacz

          DZIEŃ PRZYJAZNEJ SZKOŁY

          We wtorek 21 marca 2023 r., tuż przed godziną 17:30 zaczęli się zjawiać nasi pierwsi goście, których powitała Pani Dyrektor Barbara Mazur i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Koło teatralne zaprezentowało bajkę "Szelmostwa lisa Witalisa", a zespół wokalny "Arfik" wykonał piosenki "Rzeka marzeń" i "Szkolny rock`n`roll". Podczas prezentacji multimedialnej rodzice i przyszli pierwszoklasiści poznali ofertę placówki - staraliśmy się pokazać, co dokładnie wyróżnia nas spośród innych szkół i z czego jesteśmy dumni! 

          Następnie przyszedł czas na udział w licznych atrakcjach, które zostały przygotowane dla naszych nowych uczniów. W kilkuosobowych grupach pod opieką nauczycieli, dzieci wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić naszą Szkołę, zajrzeć do sal lekcyjnych, gdzie prezentowane były różne zajęcia tematyczne, m.in. zabawy językowe, eksperymenty chemiczne, muzyczne przygody z Bum Bum Rurkami, zabawy robotami edukacyjnymi, degustacja pysznych gofrów oraz zabawy plastyczne - oczywiście w asyście wolontariuszy, którzy chętnie dzielili się zdobytą wiedzą i twórczą aktywnością. 

          Rodzice mogli uzyskać informacje dotyczące działalności edukacyjnej, wychowawczej i opiekuńczej naszej Szkoły, porozmawiać z nauczycielami różnych przedmiotów, odwiedzić kawiarenkę przygotowaną przez Radę Rodziców. 

          Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Dnia Przyjaznej Szkoły serdecznie dziękujemy!

          Mamy nadzieję, że ze wszystkimi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia spotkamy się 1 września 2023 roku!

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik" Beata Osiadacz

          KONKURS WOKALNY "ZIMA W MILANÓWKU" 2023

          W sobotę 21 stycznia 2023 r., w Przedszkolu nr 1 "Pod dębowym listkiem" odbył się finał XVII edycji Konkursu Wokalnego "Zima w Milanówku". Zespół wokalny "Arfik" otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. 1-4 zespoły za wykonanie piosenki "Święta, święta, święta" z akompaniamentem na Bum Bum Rurkach.

          Gratulacje!

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik" Beata Osiadacz

          CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

          W piątkowy wieczór 16 grudnia zagościła w naszej Szkole świąteczna atmosfera. Sale i korytarze zdobiły tematyczne gazetki, choinki, dekoracje, słychać było także gwar dzieci, nauczycieli i rodziców przygotowujących stoiska na Kiermasz Świąteczny. 

          W radosny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas 2-5, którzy przedstawili "Bajkowe Jasełka". Do szopki, w której zasiedli Maryja z Dzieciątkiem i Józef w otoczeniu aniołów, przyszli ze swoimi darami pasterze, Trzej Królowie oraz bajkowe postacie: Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Smerfetka, Pszczółka Maja, Calineczka, Kopciuszek, Królowa Śniegu. Pięknie wyśpiewane przez zespół wokalny "Arfik" kolędy i pastorałki współgrały z treścią spektaklu, który przygotowały pp. Jagoda Walska i Beata Osiadacz. Miłym akcentem spotkania była prezentacja pieśni bożonarodzeniowych w języku ukraińskim w wykonaniu Karyny, Anny i Valerii wspieranych przez p. Olexandrę Ynborg oraz układ taneczny dzieci ze świetlicy szkolnej do piosenki w języku włoskim z udziałem absolwentki naszej Szkoły Kamili Rutkowskiej, który przygotowały pp. Iwona Kuczyńska i Agnieszka Rutkowska. Całości dopełniła scenografia i dekoracja sali gimnastycznej przygotowana przez klasę 8b pod opieką pp. Mariki Wojsław i Iwony Błeszyńskiej.

          Po przedstawieniu Pani Dyrektor Barbara Mazur zaprosiła wszystkich do odwiedzenia stoisk z ozdobami świątecznymi. Można było także wziąć udział w warsztatach, podczas których rodzice ze swoimi dziećmi mogli wykonać własnoręcznie dekoracje i ozdoby. Na degustację pyszności w kawiarence zaprosiła także Rada Rodziców. Nie zabrakło też wspólnych wykonań kolęd i piosenek świątecznych. To wszystko dzięki kreatywnym pomysłom i wspólnej pracy twórczej uczniów, rodziców, wychowawców klas i nauczycieli uczących w naszej Szkole. W uszach wychodzących widzów zapewne jeszcze długo będą brzmiały melodie świąteczne, a w sercach pozostanie radość i pogodny nastrój. Wesołych Świąt!

          Opiekun zespołu wokalnego "Arfik" Beata Osiadacz

          ROMANTYCZNE I BAŚNIOWE TONY

          Kilkudziesięciu artystów z naszej szkoły zaprosiło w czwartkowy wieczór 27.10.2022 r., na „Koncert Jesienny”. Hasło tegorocznego spotkania ze sztuką brzmiało „Romantycznie, baśniowo, muzycznie” i nawiązywało do dwóch jubileuszy – obchodów 200. rocznicy rozpoczęcia epoki romantyzmu w Polsce oraz 180. rocznicy urodzin poetki - Marii Konopnickiej. W czar blasku przyozdobiona sala – jak zawsze – wypełniona była widzami, którzy oklaskiwali oryginalne i innowacyjne zestawienia dzieł literackich oraz muzycznych.
          W pierwszej części mogliśmy oglądać scenkę nawiązującą do przesłania ballady „Świtezianka” Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy 8c przestrzegali przed łamaniem danego słowa, uleganiu pokusom, kłamstwom, gdyż nie zawsze piękne słowa są odzwierciedlane dobrymi czynami – „Słowicze wdzięki w mężczyzny głosie, a w sercu lisie zamiary” - jak wskazywał wieszcz. Romantyczne dzieło przeplatane było muzycznymi występami – zespół „Arfik” wykonał kilka standardów współczesnej muzyki rozrywkowej, które – szczególnie rodzicom i innym dorosłym widzom - przypomniały „romantyczne epoki” w ich życiu. Piosenkę "Im więcej Ciebie, tym mniej" zaśpiewała nasza absolwentka Alicja Rutkowska. Ciekawym akcentem koncertu był występ instrumentalistów, którzy na dzwonkach chromatycznych i metalofonach wykonali standard muzyczny A. Wolkera „Faded”. W drugiej części prowadzący Józefina i Bartosz zaprosili nas do poznania twórczości Marii Konopnickiej. Wiersz „Stefek Burczymucha” wprowadził nas w klimat dziecięcych wyobrażeń, a już po chwili artyści z klasy 3a udowodnili nam - poprzez mistrzowską interpretację utworu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, że „Krasnoludki są na świecie”. Godzinny koncert nagrodzony został gromkimi brawami. Kilkudziesięciu artystów z klas 2-8 pod kierunkiem Pani Beaty Osiadacz - głównej organizatorki i reżyserki oraz Pani Natalii Poncyliusz - Leszczyńskiej - wychowawczyni klasy 3a dostarczyło wielu emocji! Czas jesiennej szarugi został ubarwiony słowem, dźwiękiem, aktorskimi talentami. Po uczcie dla ducha można było wzmocnić ciało - w szkolnej kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców, można było skosztować wspaniałych wypieków. 

          Tekst: Wojciech Morawski - nauczyciel j. polskiego

          W programie udział wzięli:

          Klasa 8c Aleksandra Andraszewska, Maja Mistecka, Iga Lenart, Izabella Sobieszczuk, Borys Szelągowski

          Klasa 7b Józefina Wiatrak, Bartosz Parchan

          Klasa 3a Kacper Beniowski, Patryk Brzezowski, Alan Filipiak, Tymoteusz Hołub, Juliusz Jarek, Martyna Ligęza, Nikodem Maciaszek, Tymoteusz Nalej, Maja Rybka, Natalia Sawicka, Katarzyna Skiba, Aleksandra Skoneczna, Milena Smolińska, Karolina Strzelczyk, Hanna Szorc, Bartłomiej Szustek

          Klasa 8a Aleksandra Rozmarynowska, Natalia Zapert, Tomasz Gostyński, Szymon Kowalczyk, Cezary Lipiński

          Klasa 7a Aleksander Rutkowski, Mikołaj Rutkowski

          Klasa 6b Julia Gdak, Kamil Ignaczak, Nikola Krzyżanowska, Amelia Żarkiewicz

          Klasa 5b Matylda Jankowska

          Klasa 5c Ewa Bożek, Olga Lesiakowska, Marlena Pawlak

          Klasa 4a Tola Hołub, Zofia Michałowska, Maja Pletkus

          Klasa 4c Joanna Siezieniewska, Olaf Szymański

          Klasa 3b Aleksander Ynborg

          Klasa 2b Michalina Czarnecka, Natalia Kurant, Zofia Romańska, Magdalena Siezieniewska

          Napisali o nas: Obiektywna.pl Jesienny Koncert w milanowskiej SP nr 1

          *************************

          ROK SZKOLNY 2021/2022

          PREZENT MUZYCZNY

          ZESPÓŁ WOKALNY "ARFIK" PREZENTUJE KONCERCIK ŚWIĄTECZNY

           


          ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KONCERTU JESIENNEGO 

          Materiał filmowy p. Beata Sokołowska

          Montaż i produkcja p. Beata Osiadacz

           

          KONCERT JESIENNY „Jesień poezją i muzyką malowana”

          „TAM, GDZIE KOLOROWY WSTAJE DZIEŃ, TAM, GDZIE CZYSTY BŁĘKIT,

          GDZIE SNY TĘCZOWY ZAWSZE MAJĄ SMAK, TAM MY”

          Dnia 28 października 2021 r., naszą Szkołę odwiedziła złota, polska jesień, a to za sprawą niezwykle nastrojowego koncertu pod hasłem „Jesień poezją i muzyką malowana”. Koncerty jesienne są długoletnią tradycją naszej szkoły. Cieszymy się, że mimo pandemii impreza mogła się odbyć w pełnej, jesiennej krasie. Pomysłodawczynią i siłą napędową całego przedsięwzięcia była pani Beata Osiadacz, której należy się ogromne uznanie. Dekoracje pod czujnym okiem p. Beaty wykonała klasa 7a, uczennice z klasy 6a i 6b we współpracy z paniami ze świetlicy szkolnej: Agnieszką Rutkowską i Iwoną Kuczyńską.
          Nagłośnienie i oprawę akustyczną imprezy zapewnili: Szymon Kowalczyk i Cezary Lipiński, uczniowie klasy 7a.

          Zgromadzona publiczność entuzjastycznie oklaskiwała recytacje wierszy Julina Tuwima, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow i innych polskich poetów w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego, które w tym roku prowadzi nasz nowy polonista, pan Wojciech Morawski.  

          W liryczny, jesienny nastrój wprowadziły słuchaczy piękne piosenki wspaniale zaśpiewane przez Zespół Wokalny „Arfik”. Widzowie razem z Zespołem nucili takie szlagiery jak: „Remedium” Maryli Rodowicz, „Malowany latawiec”, „Pamiętajcie o ogrodach” Agnieszki Osieckiej oraz skoczne, wesołe piosenki: „Deszczowa muzyka”, „W deszczowym rytmie”. Miłą niespodziankę widzom sprawiły uczennice klasy 3b i 1a wykonując układ choreograficzny do utworu „Papaya Dance”. Całości przedsięwzięcia towarzyszyła prezentacja multimedialna z jesiennym pejzażem naszej okolicy uchwyconym na fotografiach oraz subtelne dźwięki kompozycji Chopina, Vivaldiego czy Debussy`ego.

          Tego wieczoru świętowaliśmy ważny jubileusz. W tym roku Zespół Wokalny „Arfik” obchodzi piętnastolecie swojej działalności. Nie obyło się bez gratulacji, życzeń i urodzinowego tortu.

          Serdecznie gratulujemy Jubilatom i pani Beacie Osiadacz, założycielce i prowadzącej Zespół. Życzymy wielu dalszych lat owocnej i satysfakcjonującej pracy.

          Wszystkim młodym artystom gratulujemy udanego występu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Tym koncertem ofiarowaliście nam odrobinę normalności w tych trudnych, pandemicznych czasach.

          Gratulujemy i dziękujemy!

          Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie „Arfikowego” tortu.

          Dyrektor i cała Społeczność SP nr 1 w Milanówku

          *************************

          ROK SZKOLNY 2020/2021

          DLA MAMY, DLA TATY...

          (kliknij fotkę)

          DLA MAMY, DLA TATY... - Obrazek 1

          *************************

          ZESPÓŁ WOKALNY "ARFIK" ŚWIĄTECZNIE

          Muzyczne życzenia od naszych młodych artystów (kliknij fotkę)

          *************************

          ROK SZKOLNY 2019/2020

          FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO "ZIMA W MILANÓWKU"

          Rozśpiewana "Jedynka" na I miejscu! 

          Z ogromną radością przekazujemy wiadomość, że w finale Konkursu Wokalnego "Zima w Milanówku" w sobotę 25 stycznia 2020 r., wystąpił zespół "Arfik", zajmując pierwsze lokaty w grupach wiekowych: klasy I - IV SP i V - VIII SP, w kategorii zespół wokalny. Grupę wiekową kl. I - IV SP reprezentowały uczennice klasy IIc, wykonując kolędę "Lulajże Jezuniu" w dwugłosowym opracowaniu wokalno - instrumentalnym. Natomiast piosenką "Gloria" pierwsze miejsce wyśpiewała w dwugłosie starsza grupa wiekowa.  

          W kategorii solowej ex aequo zwyciężyły uczennice naszej szkoły (zgłoszenia indywidualne): Patrycja Korszeń z kl. Vc, która wykonała piosenkę "Pierwsza gwiazda" oraz Patrycja Pruszyńska z kl. Vb z piosenką "Noel".

          Gratulacje!

          FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO "ZIMA W MILANÓWKU" - Obrazek 1 FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO "ZIMA W MILANÓWKU" - Obrazek 2  

                  

            

           

          KONCERT JESIENNY - STULECIE GMINY MILANÓWEK

           

          Zachęcamy do przeczytania reportażu z Koncertu Jesiennego. 

          Na portalu obiektywna.pl znajduje się artykuł o Koncercie z galerią fotograficzną.

           

           

          *************************

          ROK SZKOLNY 2018/2019

          DWÓJKOWY KALEJDOSKOP TALENTÓW

          W czwartek 23 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "DWÓJKOWYM KALEJDOSKOPIE TALENTÓW", prezentując swoje zdolności wokalne, taneczne, sportowe i literackie. Miło było zobaczyć na scenie uczniów z klasy Ic, IIIa, IVb, Vb oraz przedstawicielki zespołu wokalnego "Arfik". 

          Artykuł na portalu obiektywna.pl

           

           

           

           

          ZIELONY KONCERT 17.05.2019

          Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Zielonego Koncertu

           

          DZIEŃ KOBIET ORAZ WYBORY MISS I MISTER`A SZKOŁY

          8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, pełen radości i uśmiechu, to Dzień Kobiet, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych małych. W tym dniu uczniowie we współpracy z nauczycielkami przygotowali prezentację multimedialną pt. "Niepodległość jest kobietą". Wśród prezentowanych postaci znalazły się Panie, które na przestrzeni ostatnich stu lat (a nawet więcej), miały ogromny wkład w rozwój różnych dziedzin naukowych. Przybliżyliśmy postacie Polek, które swoimi osiągnięciami w sferach sportu, kultury i sztuki oraz działalności społecznej, pozostaną na długo w świadomości młodego odbiorcy, a może będą też inspiracją do naśladowania. Optymizmem napawa fakt, że połączone działania nauczycielek i uczniów przyniosły bardzo ciekawy efekt edukacyjny i społeczny. Elementami łączącymi to ciekawe przedsięwzięcie, były piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego "Arfik".  Nasi gimnazjaliści w sali gimnastycznej przygotowali galerię prac plastycznych pt. „Surrealistyczny portret kobiety”. Prace przedstawiające zdeformowane i nieco odrealnione postacie kobiet wzbudzały podziw, zachwyt, zaskoczenie, a czasami zadumę wśród oglądających ekspozycję.

           

          SUKCES "ARFIKÓW"

          SUKCES "ARFIKÓW" - Obrazek 124 stycznia 2019 r., w Przedszkolu nr 1 w Milanówku odbył się Finał Konkursu WokalnegoSUKCES "ARFIKÓW" - Obrazek 2 "Kolędnicy, wędrownicy", w którym miał zaszczyt wystąpić zespół "Arfik". Nasi rozśpiewani uczniowie zajęli II miejsce - grupa młodsza za wykonanie piosenki "Skrzypi wóz" i III miejsce - grupa starsza za wykonanie piosenki "Zaśnieżone miasta". W kategorii solowej nagrodę otrzymała Natalia Zapert - II miejsce za wykonanie piosenki "Gore gwiazda". Patrycja Pruszyńska zdobyła GRAND PRIX Konkursu za wykonanie piosenki "Kolęda warszawska". Gratulacje!

           

           

          "MAGIA ŚWIĄT ZAWSZE ZWYCIĘŻA"

          Zbliżające się święta Bożego Narodzenia przepełniają nas radością, szczęściem i refleksją. My postanowiliśmy w tym roku zaprezentować przedstawienie pt. „Magia świąt zawsze zwycięża”. Wtedy wszystko staje się możliwe, a dobro zawsze wygrywa. Tak też była przedstawiona fabuła naszego spektaklu wg scenariusza p. Mariki Wojsław i w realizacji pp. Barbary Mazur, Iwony Błeszyńskiej, Joanny Staśczak – Mierzejewskiej i Beaty Osiadacz, w wykonaniu Naszych młodych aktorów: Mileny Pietrzak, Damiana Jasińskiego, Gabrieli Korycińskiej, Kajetana Kani, Weroniki Kolińskiej, Tomka Rowińskiego, Witka Reszki, Damiana Raczkiewicza, Olafa Warowickiego, dzielnie wspieranych przez recytatorów: Zofię, Wiktorię i Antoninę Soroki, Emilię Wojsław, Antoniego SkonecznegoDominikę Kamińską, Aleksandrę Melon, Alicję Rutkowską, Alicję Łomako, Aleksandrę Prus, Polę Trocką oraz zespół wokalny „Arfik” i „Belfer Band”. Piątkowe spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Sawwidis w asyście nauczycielek pp. Mariki Wojsław i Beaty Osiadacz, witając w murach Naszej Jubilatki szacownych gości w odświętnie przystrojonej na tę okoliczność sali gimnastycznej. Dekorację przygotowali pp. Marika Wojsław, Iwona Błeszyńska, Aleksandra Dyoniziak, Karol Cieloch, Beata Osiadacz dzięki zaangażowaniu i pomocy rzeczowej Państwa Włodarczyków.

          „W zaśnieżone miasta, w rozpędzone sny, w świat, któremu braknie tchu spokój się zakrada znów…” Takie oto słowa piosenki wyśpiewane przez zespół „Arfik” rozpoczęły świąteczną opowieść o zwykłej rodzinie, która boryka się z problemami codzienności, pospiesznym przygotowaniem świątecznych potraw, ironiczną wymianą zdań, troską o dzieci i oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia. Opowieść snuta słowami narracji (Damian Madany i Maks Zawadzki), wierszy, dialogów i pieśni z minuty na minutę nabierała różnorodnego obrotu spraw i nieskrywanych emocji, aż wreszcie pojawiły się Anioły, które tchnęły powiew dobroci i miłości do rodzinnego domu, gdzie zapanowały zgoda, radość i szczęście. Nawet podwórkowi chuligani zmienili swoją postawę i zasiedli do stołu z rodziną, aby uczcić to święto w kręgu domowego ogniska. Przesłanie, które towarzyszyło temu przedstawieniu to zwrócenie uwagi na wartość rodziny, która odgrywa najistotniejszą rolę w naszym życiu, to pamięć o najbliższych i przyjaciołach, to wreszcie odrodzenie najbardziej skrywanych uczuć: miłości, dobroci oraz umiejętności dzielenia się serdecznością z drugim człowiekiem. Nie zabrakło także Mikołaja (Adam Wyszyński) z rozśpiewaną gromadą uczniów w piosence „Merry Christmas Everyone” i tańczącymi elfami (Patrycja Zielińska, Anastazja Wacławek, Julia Babańczyk, Karolina Rozmarynowska, Anita Pietrzak, Aleksandra Sowińska, Martyna Krzyżanowska, Oliwia Trzcińska), które podarowały prezenty rodzince. Klamrą spinającą cały spektakl były piosenki zespołowe i solowe (Alicja Rutkowska „Biały Boston” i Dominka Kamińska „Sianko na stół”) oraz melodie utworów instrumentalnych F. Chopina, P. Czajkowskiego i Z. Preisnera.

          Spotkanie to miało również wydźwięk międzypokoleniowy. Zaszczycili Nas swoją obecnością dawni dyrektorzy (p. Elżbieta Przeździecka, p. Leon Zdrojewski), emerytowani nauczyciele, teraźniejsze grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, przyjaciele i sympatycy „Jedynki”. Do opowieści o uroczystościach świątecznych obchodzonych przed laty w Naszej szkole zaprosiliśmy pp. Elżbietę Przeździecką i Bożenę Osiadacz, miłą niespodzianką była zaśpiewana w dwugłosie kolęda „Cicha noc” przez pp. Alicję Brzeską i Beatę Osiadacz. Oj, zakręciła się niejedna łezka w oku… Pięknie zabrzmiała piosenka finałowa „Dzień jeden w roku”, zaśpiewana wspólnie przez zespół „Arfik” i grono pedagogiczne - „Belfer Band”.

          Podczas spotkania odbyło się wręczenie nagród uczniom za udział w Konkursie Plastycznym ph. „Lubię ludzi – jak to rozumiesz?” w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Konkurs poruszał zagadnienia społeczne dotyczące wrażliwości, życzliwości i współpracy. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu autorów prac z Naszej Szkoły! Brawo! 

          Gratulacje, podziękowania i życzenia popłynęły także z ust obecnego wśród gości zastępcy Burmistrza Pana Ryszarda Rabana. Życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Pawłowska.

          Na zakończenie zaprezentowali się przedstawiciele klas VII i VIII w świątecznym repertuarze wokalnym, wykonując piosenki w języku: niemieckim, angielskim i hiszpańskim. Projekt ten przygotowały: pp. Małgorzata Fallach, Agnieszka Bywalec, Agnieszka Jasińska. Wystąpiła także uczennica kl. 4 b Patrycja Pruszyńska, która zaśpiewała przejmującą i chwytającą za serce „Kolędę warszawską”, Lidia Zadykowicz uczennica klasy 8 c, która wykonała piosenkę „Uciekali” z musicalu „Metro” oraz Alicja Rutkowska, która zaśpiewała piosenkę "Winter Wonderland". Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajmowali się Karol Wojciechowski i Bartek Zieliński.

          Kończąc to serdeczne, pełne wzruszeń i radości przedświąteczne spotkanie Pani Dyrektor Anna Sawwidis podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom „Jedynki” za przygotowanie tego przedsięwzięcia, Radzie Rodziców za kolejną edycję Kiermaszu Świątecznego oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          Wszystkim, którzy przyczynili się choć w najmniejszym geście pomocy w przygotowanie tej uroczystości, serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Dziękujemy również za przygotowanie stroików świątecznych Paniom ze świetlicy szkolnej.

          Zespół Organizacyjny

          ARTYKUŁ NA PORTALU OBIEKTYWNA.PL

           

           

          "ARFIKI" W KRAINIE... GWIAZD!

          Grupa dziewcząt z zespołu wokalnego "Arfik" wzięła udział w charytatywnym pokazie mody "Zima mroźna nam niegroźna" w grodziskiej Mediatece, którego organizatorką już po raz piąty jest Pani Hanna Głowacka "HGFilm". Piękna impreza i szczytny cel - wsparcie w postaci ciepłej zimowej odzieży trafi do dzieci samotnych matek z grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W pokazie mody wzięły udział znane i lubiane Gwiazdy w towarzystwie dzieci. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę "Zła zima", a nasza solistka Alicja Rutkowska wykonała piosenki "Biały boston" i "Winter Wonderland".

          Serdecznie dziękuję Wam dziewczynki za tę uroczą niedzielę, Rodzicom dziękuję za ogromne wsparcie i gorąco pozdrawiam! Brawo!
          P.S. Chociaż na ściance nie ma logo "mojej firmy", to spódniczki dla Zuzi, Emilki, Oliwki, Kasi i Patrycji są zaprojektowane i uszyte przeze mnie. A co... szyć też potrafię   

          Beata Osiadacz

          CHARYTATYWNY POKAZ MODY - GWIAZDY Z DZIEĆMI NA WYBIEGU. RELACJA W PROGRAMIE TV "PYTANIE NA ŚNIADANIE"

           

          UROCZYSTE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          Przedstawiamy fotorelację z obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole dn. 9.11.2018 r.

           

          WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W MIEJSKICH OBCHODACH JUBILEUSZU

          11.11.2018 r., młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku wzięli udział w lokalnych obchodach święta niepodległości Vivat Niepodległa, Vivat Milanówek! #KIEDYMYŻYJEMY

           

          JUBILEUSZOWY KONCERT JESIENNY "WSPOMNIEŃ CZAR"

          „110 lat minęło, jak jeden dzień…” Takie słowa piosenki w wykonaniu solistek Karoliny, Aleksandry, Alicji i zespołu wokalnego „Arfik”, usłyszeliśmy podczas  Jubileuszowego Koncertu Jesiennego w piątkowy wieczór 26 października 2018 r. Ten sentymentalny, urodzinowy koncert zgromadził wielu przemiłych Gości. Chyba nikt nie przypuszczał, że spotka Ich taka cudowna „podróż” przez lata szkolne. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Sawwidis w towarzystwie nauczycielki muzyki Pani Beaty Osiadacz, a potem przystąpiliśmy do artystycznej prezentacji talentów wokalnych, aktorskich i recytatorskich w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów. Ta „historyczno – muzyczna wędrówka”, będąca niejako podsumowaniem 110-letniej działalności szkoły pokazała, jakich zdolnych mamy uczniów i absolwentów, którzy bardzo chętnie powrócili do lat szkolnych i znowu mogli wystąpić na scenie „poczciwej staruszki”. Tuż po piosence wystąpiły najmłodsze przedstawicielki braci uczniowskiej, pierwszoklasistki Julia i Helena, które recytacją wiersza oczarowały wszystkich gości. Po recytacji pojawiły się piękne słowa narracji w wykonaniu Tomasza, Damiana, Tymona i Maksa z klasy VII a, którzy swobodnie snuli opowieść o latach szkolnych, przeplatanych cytatami z kronik szkolnych, które czytali przedstawiciele klasy III b gimnazjum: Ignacy, Dymitr, Kajetan i Damian. Wspaniałe scenki obrazujące rok szkolny,  zaprezentowali uczniowie klasy VIII c w osobach: Mileny, Gabrysi i dwóch Damianów w towarzystwie specjalnie na tę okazję przebranej za postać „Jedynki” – Weroniki, która skrywała się w starej skrzyni. Takie skrzynie skrywają ciekawe wspomnienia… i u nas też tak było. Wspomnienia te ubarwione były ciekawymi interpretacjami piosenek, wierszy i skeczy, które w 110-letniej historii szkoły były już prezentowane na naszej scenie, ale tego wieczoru nabrały świeżej i radosnej aury. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik”, solistek Patrycji i Alicji, cudownego duetu: Oliwii i Adama, wspaniałych absolwentek: Ewy, Anny, Marzeny i Magdy oraz przyjętych z wielkim entuzjazmem przedstawicieli zespołu wokalnego  „Wesołe Nutki” – absolwenci: Dorota, Basia, Jakub, Basia i Agnieszka, który przez wiele lat prowadzony był przez Panią Alicję Brzeską. To dopiero była niespodzianka! Niektórzy z nich spotkali się na jednej scenie ze swoimi dziećmi! Wspaniałe recytacje i scenki kabaretowe zaprezentowali obecni uczniowie: Robert, Lena, Gabrysia, Weronika i dwóch Filipów oraz absolwenci: Katarzyna, Natalia, Agnieszka, Jan, Mikołaj, Hubert i Antoni. W tle spektaklu można było podziwiać piękne, stare fotografie w projekcji multimedialnej, którą prezentował Olaf a realizacją dźwiękową sterował Karol.

          Tego wieczoru artyści dostarczyli wszystkim zebranym wielu wzruszeń i przeżyć. Szkolnej opowieści przyglądała się wspaniała publiczność, m.in. Pani Burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska, Grono Pedagogiczne „Jedynki”, dawni nauczyciele i pracownicy szkoły, nasi Kochani Rodzice, uczniowie, licznie zgromadzeni absolwenci, przyjaciele i sympatycy naszej Jubilatki. Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.

          Beata Osiadacz

          ARTYKUŁ NA PORTALU OBIEKTYWNA.PL

           

           

          ŚWIĘTO MIASTA MILANÓWKA 9.09.18 R.

          W sobotę 9 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Miasta Milanówka. Rano w cyklu "Gwiazdy zwierzętom - Śniadanie na trawie" piosenki z "Akademii Pana Kleksa" wykonał zespół wokalny "Arfik". 

           

           

           

           

           

          *************************

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          ZIELONY KONCERT PT. "GRUNT TO RODZINKA"

          ZIELONY KONCERT to cykliczna forma artystyczna, prezentująca dorobek aktorski i wokalny uczniów naszej szkoły. W tym roku, w piątek 25 maja na „Jedynkowej” scenie, po raz kolejny zagościli wspaniali młodzi artyści prezentując przedstawienie pt. „GRUNT TO RODZINKA”. Licznie zebraną publiczność przywitały: dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis oraz spiritus movens koncertu p. Beata Osiadacz.

          Z dedykacją wokalną dla wszystkich Mam wystąpiła Patrycja Pruszyńska z kl. III b SP, która z ogromnym zaangażowaniem wykonała piosenkę z repertuaru Violetty Villas „List do matki”, przyjętą przez widzów z radością i nieukrywanym wzruszeniem.  

          Następnie w przestawieniu zaprezentowano scenki z życia codziennego rodziny w specjalnie zaaranżowanej na potrzeby spektaklu scenografii. Mama z tatą (Weronika Górska i Jakub Sulerzycki), którzy bez skrępowania mówili o radościach i troskach towarzyszących wychowywaniu dzieci. Babcia (Antonina Kawka), która nie mogąc zaznać chwili spokoju, stara się pomóc w opiece nad małym Jacusiem (Alan Lesiakowski), wybierając się z nim do wesołego miasteczka, w której to wyprawie towarzyszy im niezwykła przygoda – przejażdżka autostopem. Pojawia się też niezapowiedziany gość – ciotka z Ameryki (Ewa Okoń), która w pogoni za nowymi interesami, odwiedza swoją rodzinkę w Polsce. Nie zabrakło także scenek o pierwszych uczuciach dwojga nastolatków (Marta Młynarska i Patryk Kosowski). Wszystko to, co działo się na scenie było zgrabnie ubarwione piosenkami z repertuaru: Czerwonych Gitar, Marii Koterbskiej, Karin Stanek, Anny Jantar, Magdy Umer oraz Kabaretu Starszych Panów i przepięknie, radośnie wyśpiewane przez zespół wokalny „Arfik” oraz solistki: Dobrawę Szynkarewicz – „Karuzela”, Alicję Rutkowską – „Moje jedyne marzenie” i Aleksandrę Melon – „Już szumią kasztany” – okraszone gromkimi brawami! Nad sprawnym przebiegiem dźwiękowo - multimedialnym spektaklu czuwali: Anna Piliszek i Karol Wojciechowski.

          Mieliśmy zaszczyt w tym dniu gościć: wspaniałe Rodziny naszych uczniów a przede wszystkim Kochane Mamy, przedstawicielki władz Miasta Milanówka: pp. Wiesławę Kwiatkowską, Małgorzatę Trębińską, Bożenę Osiadacz, Aleksandrę Krystek, grono pedagogiczne, sympatyków "Jedynki", uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz młodsze rodzeństwo naszych artystów.

          Goście otrzymali prezenty w postaci barwnych bukietów kwiatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły przy ogromnym zaangażowaniu p. Mariki Wojsław.

          Na koniec spotkania uwieczniliśmy to wydarzenie pamiątkową rodzinną fotografią.

          Mamy nadzieję, że te chwile spędzone z nami w przeddzień Święta Matki na długo zapadną w pamięć i serca uczniów oraz zaproszonych gości.

          Beata Osiadacz

          Artykuł o Zielonym Koncercie na portalu obiektywna.pl

           

           

           

           

          XVI MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ "PIOSENKA NIE ZNA GRANIC"

          To już XVI edycja Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Międzynarodowej "Piosenka nie zna granic" w Międzyborowie, w której 18.05.18 r., wzięły udział przedstawicielki naszej szkoły. Choć nie odniosły spektakularnego sukcesu, to należą się Antoninie Kawce z kl. III B  i Lidii Zadykowicz z klasy VII C ogromne podziękowania i brawa za reprezentowanie szkoły w zmaganiach wokalnych. Konkursy wokalne nie należą do najłatwiejszych, ponieważ poziom wymagań i spełnienie oczekiwań jury wobec uczestników jest bardzo różnorodne, a śpiewanie to sztuka wyjątkowa i bardzo indywidualna. Obie uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom swoich występów wokalnych.

          Miłym akcentem tego rozśpiewanego spotkania był występ Kuby Szmajkowskiego, który był uczestnikiem telewizyjnego talent show "The Voice Kids", a w jury dzisiejszego konkursu zasiadał Kuba Jurzyk laureat Festiwalu - w latach szkolnych - obecnie znany (głos) z piosenek Disney`a i wokalista Studia Accantus.

          Beata Osiadacz

           

          Finał Konkursu Literackiego „Słowa i słówka dla Milanówka”

          14 kwietnia 2018 r., gościliśmy w naszej szkole wszystkich uczestników finału III edycji Konkursu Literackiego „Słowa i słówka dla Milanówka”. Obecnością zaszczycili nas rodzice, dyrektorzy milanowskich szkół podstawowych i Przedszkola nr 1, biblioteki miejskiej oraz harcerze. Konkurs rokrocznie odbywa się pod patronatem burmistrza Milanówka pani Wiesławy Kwiatkowskiej. To z Jej rąk uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a laureaci cenne nagrody. Spotkanie z „milanowskimi słówkami” prowadziła pani Mira Opalińska pomysłodawczyni konkursu oraz pani Iwona Dornarowicz przedstawicielka jury konkursu. Były słowa podziękowań i gratulacje od pani dyrektor Anny Sawwidis.

          Finał tegorocznej edycji konkursu „Słowa i słówka dla Milanówka”, był szczególnie szczęśliwy dla Dobrawy Szynarkiewicz, uczennicy klasy VI c naszej szkoły. Dobrawa treścią swego wiersza ujęła jurorów i zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 12-16 lat. Pierwsze miejsce w kategorii 7- 11 lat zostało przyznane także uczennicy naszej szkoły Mariannie Wincenciak, która swój wiersz ozdobiła barwnymi ilustracjami. Wyróżnienie oraz nagrodę w kategorii II (wiek 12 - 16 lat) otrzymała Emilia Bączkowska z klasy VI b. Mogliśmy wzruszyć się słuchając opowieści o „takiej zwykłej ulicy” pana Adama i uśmiechnąć się przy wierszu o „skarpetce na Biegu Stonogi”.

          Miło jest, kiedy poezji towarzyszy muzyka. Spotkanie umilił nam zespół wokalny „Arfik” pod kierunkiem pani Beaty Osiadacz a szczególnie dwugłosowa pieśń W. A. Mozarta „Alfabet”, która upiększyła nam muzycznie to literackie spotkanie, choć nie zabrakło piosenek z zabarwieniem poetyckim. Pięknie zaśpiewały solowe piosenki uczennice Patrycja Pruszyńska i Alicja Rutkowska.

          Dziękujemy organizatorom . Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          Anna Wróbel – nauczycielka jęz. polskiego

           

          KONKURS WOKALNY "JADĄ KOLĘDNICY"

          W XII edycji konkursu wokalnego „Jadą kolędnicy”, wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. Do eliminacji przystąpił zespół wokalny „Arfik” w dwóch grupach wiekowych oraz solistki: Patrycja Pruszyńska z kl. III i Dominika Kamińska z klasy IV. Uczniowie starannie przygotowali repertuar konkursowy, by zmierzyć się z bardzo liczną grupą uczestników. Jest nam niezmiernie miło pogratulować wygranej: zespołowi „Arfik” (kl. IV – VII SP i GIM.) za zajęcie I miejsca w kategorii zespoły wokalne (wykonanie dwugłosowe kolędy pt. „Cicha noc”) oraz młodej solistce Patrycji Pruszyńskiej za zajęcie II miejsca, która zaśpiewała pastorałkę pt. „Od serca do ucha”. Brawo dla wszystkich uczestników konkursu!

          Beata Osiadacz

           

          "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

          Uczniowie klasy II a gimnazjum wraz z pp. Mariką Wojsław i Magdaleną Wardzińską, postanowili wprowadzić widzów w bożonarodzeniowy klimat i przygotowali przedstawienie na motywach ,,Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, pokazujące, że w wigilię świąt Bożego Narodzenia zdarzają się rzeczy niezwykłe i tajemnicze, a czasami zaciera się granica między rzeczywistością i zaświatami. Czasem nawet duchy odwiedzają ludzi, by… udzielić przestrogi. Ci, którzy przyszli na przedstawienie 22 grudnia, mieli okazję się o tym przekonać. Razem ze Scroogem (Alan Lesiakowski), przeżyli niezwykłe chwile, które nakłoniły do refleksji nad własnym postępowaniem i istotą świąt Bożego Narodzenia. Doskonała gra aktorska, piękna, nastrojowa muzyka i ponadczasowe przesłanie wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Inscenizację uświetniły klimatyczne piosenki i kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik”, prowadzonego przez p. Beatę Osiadacz. Na szczelnie wypełnionej widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły, dyrekcja oraz nauczyciele. Miłym akcentem artystycznym była prezentacja taneczna w wykonaniu pierwszaków przygotowanych przez p. Iwonę Błeszyńską. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, dziękując w ciepłych słowach za przygotowanie przedstawienia oraz złożyła życzenia świąteczne całej społeczności uczniowskiej i gronu pedagogicznemu.

           

          11 LISTOPADA

          W TYM ROKU OBCHODZIMY 99. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE. W NASZEJ SZKOLE UCZCILIŚMY TO ŚWIĘTO UROCZYSTYMI APELAMI I ODŚWIĘTNYM STROJEM GALOWYM Z PRZYPIĘTĄ KOKARDĄ NARODOWĄ.

          Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się w czwartek 9 listopada. Antonina Grabarczyk, która prowadziła narrację spotkania, przypomniała najważniejsze wydarzenia z kart historii Polski, a uczniowie klas III a i c gim., recytowali wiersze patriotyczne M. Konopnickiej, L. Staffa, K. K. Baczyńskiego, E. Brylla i J. Radzymińskiej. Wszyscy obecni usłyszeli wykonane przez zespół „Arfik” i solistów znane pieśni i piosenki: „Mówię o Tobie dobrze” w wykonaniu K. Józwika, „Mazurek Dąbrowskiego” (pierwowzór tekstu), „Rota”, „Pierwsza brygada, wiązanka piosenek powstańczych, „Psalm stojących w kolejce” - K. Ordyniec, „Mury” - P. Kosowski, A. Kilak i A. Kwiatkowska oraz „Jedenasty listopada” w wykonaniu D. Szynkarewicz i A. Rutkowskiej. W prezentacji multimedialnej nie zabrakło obrazów historycznych i fragmentów filmowych – zabrzmiała pieśń rycerstwa polskiego „Bogurodzica” z „Krzyżaków” oraz scena powołania K. Wojtyły na stolicę Piotrową.
          Uroczystość tę uczniowie przygotowali pod kierunkiem pp. Edyty Przewiedzikowskiej i B. Osiadacz, dekorację sceny wykonała p. M. Wojsław.

           

          KONCERT JESIENNY PT. "NA OLIMPIE"

          „Na Olimpie” to spektakl, podczas którego publiczność i główni bohaterowie odbywają niezwykłą podróż w antyczny świat bogów. Akcja przedstawienia rozgrywa się w starożytnej Grecji, na Olimpie, gdzie zasiada i niepodzielnie rządzi Zeus. Towarzyszy mu żona Hera, która chcąc mieć duży wpływ na męża przyprawia go o wieczny ból głowy. Rozpoczyna się zwykły dzień na Olimpie i oto na scenie zasiada Zeus. Nieco zmęczony, czyta gazetę. Wtem pojawia się Hera, pełna wymówek wobec niesfornego męża. Niestety najwyższy z bogów musi rozpocząć swoje codzienne obowiązki, czyli głównie rozstrzyganie różnych sporów, sporów rodzinnych…

          W piątek 27.10.2017 r., młodzi aktorzy w sposób komediowy przedstawili sceny z życia boskiej rodzinki we współczesnych realiach życia codziennego – kłopoty z wychowaniem dzieci, które pragną rozwijać się i poznawać świat po swojemu. To dzięki niebanalnemu poczuciu humoru mitologicznych bohaterów, współczesnemu językowi, dowcipowi i wrażliwości aktorów zaprezentowany spektakl stanowił dla widzów dostępną i ciekawą skarbnicę wiedzy o starożytności. Na Olimpie nie zabrakło więc dostojnych bogów i bogiń, którzy w pięknych kostiumach, z rekwizytami, bawili nas swoimi humorystycznymi scenkami. Całe przedstawienie było ubarwione współczesnymi piosenkami w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik” oraz popisami solowymi. Wykonano m.in. piosenki: „Chcę wyjechać na wieś”, którą zaśpiewały D. Szynkarewicz i A. Prus, „Szukaj mnie” w wykonaniu M. Krysowskiej, „Narcyz się nazywam” zaśpiewał D. Jasiński, „Damą być” wykonała A. Rutkowska. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy piosenki: „Greccy Bogowie”, „Wojna domowa" i przebój z serialu „Rodzinka.pl”, zaadaptowany na potrzeby spektaklu jako „Rodzinka z Olimpu”. Wśród zaproszonych gości na Olimpie zasiadali: burmistrz Miasta Milanówka p. Wiesława Kwiatkowska, przewodnicząca Rady Miasta p. Małgorzata Trębińska, wiece przewodnicząca Rady Miasta, nasza pani pedagog p. Bożena Osiadacz, dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, wiece dyrektor p. Monika Zimnicka, nauczyciele, nasi kochani Rodzice, oraz wspaniali absolwenci „Jedynki”, sympatycy i przyjaciele szkoły.

          Myślę, że sztuka dostarczyła widzom miłych wrażeń, ale również refleksji, a dla Rodziców była źródłem radości i dumy z własnych pociech. 

          Na koniec pragnę wymienić wszystkich moich uczniów, którzy przyczynili się do powstania tego widowiska i podziękować im za trud, zaangażowanie oraz wspaniałą współpracę. W spektaklu udział wzięli:

          Zeus Robert Heinrich

          Hera Marta Młynarska

          Atena Wiktoria Szacha - Głuchowicz

          Apollo Alan Lesiakowski

          Artemida Anna Piliszek

          Hermes Jakub Sulerzycki

          Hefajstos Piotr Borowski

          Afrodyta Weronika Górska

          Iris Antonia Grabarczyk

          Demeter Monika Nestorowicz

          Charyty - boginie wdzięku, piękna i radości: Maria Krysowska, Oliwia Dembińska, Monika Piotrowska

          Narcyz Damian Jasiński

          Jury Barbara Tybora, Antonina Kawka

          Modelka Ewa Okoń

          Prezenter TV Damian Raczkiewicz/Prezenterka TV Karolina Ordyniec

          oraz wspaniali wokaliści z zespołu „Arfik”:

          Magda Smolińska, Oliwia Głowacka, Helena Bożek, Emilia Zielińska, Zuzanna Jankowska, Hanna Osińska, Milena Dłużniewska, Anna Kaczorowska, Dominika Kamińska, Hanna Prasek, Emilia Błeszyńska, Aleksandra Sowińska, Aleksandra Gołębiowska, Magda Lipińska, Małgorzata Skwarek, Kamila Rutkowska, Katarzyna Polkowska, Kinga Polańska, Natalia Nowak, Aleksandra Prus, Dobrawa Szynkarewicz, Alicja Łomako, Weronika Ruszkowska, Martyna Krzyżanowska, Alicja Rutkowska, Natalia Budulak, Aleksandra Melon, Sandra Legieć, Karolina Ordyniec, Anna Kielak, Anna Kwiatkowska.

          Wspaniale spisał się nasz szkolny akustyk Karol Wojciechowski, który czuwał nad sprawnym przebiegiem dźwiękowym naszego przedstawienia. Nad przygotowaniem dekoracji czuwały: Milena Makulec, Marta Młynarska, Antonia Grabarczyk i Monika Nestorowicz.

          Spektakl zaprezentowano społeczności uczniowskiej 30.10.2017 r., w dwóch odsłonach. Taka forma spektaklu spotkała się z dużym uznaniem, o czym świadczyły radość, zadowolenie uczniów oraz gromkie brawa uznania dla aktorów i śpiewających.

          Jestem dumna z moich uczniów.

          Beata Osiadacz

          *************************

          ROK SZKOLNY 2016/2017

          ***ZIELONY KONCERT - "MAMA, MAMUSIA, MATECZKA"***

          26 maja to wyjątkowy dzień - DZIEŃ MATKI. Artyści z naszej szkoły uczcili to święto koncertem, który był dedykowany właśnie najważniejszym osobom w naszym życiu.

          Wszystkich gości przywitała p. dyrektor Anna Sawwidis. W czasie Zielonego Koncertu wyśpiewaliśmy życzenia piosenkami, wzruszaliśmy widzów, a zwłaszcza mateczki popisami solowymi - Ala Rutkowska zaśpiewała piosenkę "Dla mamy" z repertuaru K. Paschalskiej, Hania Kaflik wykonała piosenkę z repertuaru E. Geppert "Nie żałuję". Cały spektakl poprowadzili niezawodni, młodzi adepci sztuki aktorskiej: Weronika Górska i Kacper Dąbrowski, którzy zasiedli w zaaranżowanym studiu TV; w czasie audycji pojawił się blok reklamowy w wykonaniu Alicji Zawadzkiej, Eweliny Brzezińskiej i Weroniki Dudek... ach, te różowe okulary i barwna piosenka na chandrę - "Chodź pomaluj mój świat...", sonda uliczna, którą przygotowali uczniowie gimnazjum: Marta Młynarska, Ewa Okoń, Wiktoria Szacha - Głuchowicz, Antonia Grabarczyk, Weronika Górska, Anna Piliszek, Maria Krysowska i Robert Heinrich. W scenkach teatralnych pojawili się uczniowie z kl. VIc: Weronika Kolińska i Damian Jasiński w bajce o "Zielonym Kapturku" oraz mamusia z synkiem - Milena Pietrzak i Damian Raczkiewicz w scence pt. "Śmiejmy się", przygotowanych przez p. Agnieszkę Matus. Niecodzienną sytuację sceniczną stworzyli uczniowie w parodii programu "Jeden z dziesięciu" - Antek Czyżkowski, Antonina Grabarczyk, Marta Młynarska, Jakub Sulerzycki, Filip Przyborowski i Kacper Kosiewski - ze śmiechu "wrzała" cała widownia, kiedy Antek zadawał uczestnikom pytania, o odpowiedziach nie mówiąc!!! Cóż za galimatias słowny. Nad całością programu czuwali niezawodni akustycy Albert Sawicki i Mateusz Grudkowski, projekcję filmową zaprezentowały Anna Piliszek i Maria Krysowska. Na zakończenie piosenkę "Przez Twe oczy zielone" zaprezentował nasz wspaniały showman Jakub Stępniewski w towarzystwie roztańczonych koleżanek.

          Bardzo dziękuję wszystkim artystom, za przygotowanie tego wyjątkowego programu, dedykowanego wszystkim Mamom! I jak śpiewał zespół "Arfik" w jednej z piosenek "Mamy kochać trzeba...", pamiętajmy o Nich zawsze, nie tylko od święta!

          Ogromna radość towarzyszy nam, kiedy na widowni zasiadają nasi przemili goście: rodzice, nauczyciele, przyjaciele, sympatycy i absolwenci „Jedynki” oraz przedstawiciele władz miasta – swoją obecnością zaszczyciła nas Burmistrz Miasta Milanówka p. Wiesława Kwiatkowska. Dziękujemy i zawsze zapraszamy na nasze „Jedynkowe” przedstawienia.

          Beata Osiadacz

          Fotki: Magdalena Wardzińska

          Zapraszamy do przeczytania na portalu Obiektywna Gazeta Internetowa artykułu p. Ewy Kubackiej o Zielonym Koncercie w "Jedynce".

           

           

          ***KONCERT JESIENNY***

          Tej jesieni młodzi artyści z „Jedynki”, w piątkowy wieczór 28 października 2016 r., zaprosili swoich rodziców, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły na Koncert Jesienny ph. „Przygody Pana Henryka”. Przywracając pamięć o naszym nobliście, chcieliśmy uczcić postać pisarza, któremu dedykowano obecny rok:

          "Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości" napisano w uchwale Senatu RP.

          Wieczorne spotkanie słowno - muzyczno - multimedialne rozpoczęła dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, witając zaproszonych gości a następnie rolę gospodarza Koncertu przejął Antoni Czyżkowski, który wcielił się w postać pisarza Henryka Sienkiewicza. Niemałe zdziwienie wzbudził swym wyglądem zewnętrznym, prezentując się w stroju z epoki (dzięki uprzejmości p. Pawła Grabarczyka, który udostępnił nam strój teatralny) i charakteryzacją. Swoje przygody, które ciepłym głosem snuł pan Henryk, przeplatane były narracją (prowadzoną przez Weronikę Górską, Oliwię Dembińska, Kacpra Dąbrowskiego i Szymona Boguckiego), piosenkami i krótkimi scenami filmowymi dzieł poety. Zasłuchanym gościom zaprezentowano także fragment „Latarnika” w wykonaniu Filipa Przyborowskiego i Jakuba Stępniewskiego (Skawiński) z dobiegającą w tle melodią Poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” M. K. Ogińskiego. Ogromną radość i wzruszenie wśród gości, wzbudzili uczniowie: Alicja Zawadzka, Weronika Dudek i Kacper Dąbrowski, którzy zaśpiewali „Dumkę na dwa serca”. Z dużym entuzjazmem została przyjęta także piosenka z nowej wersji filmu „W pustyni i w puszczy” – „Rzeka marzeń”, wykonana przez uczennice: Alicję Rutkowską, Karolinę Ordyniec, Aleksandrę Melon, Kamilę Rutkowską, Zuzannę Jankowską, Aleksandrę Rozmarynowską, Anitę Pietrzak i Karolinę Rozmarynowską oraz zespół wokalny. Pojawiły się jeszcze inne piosenki w wykonaniu zespołu „Arfik”: „W stepie szerokim”, „Hej, sokoły” – refren rozbrzmiewał chyba w całej szkole – oraz piosenka „Tak dużo napisałeś” na melodię popularnej piosenki Czerwonych Gitar. Spotkanie zakończyła grupa uczniów z klasy VIc (Maciej Truszkiewicz, Weronika Kolińska, Damian Raczkiewicz, Wiktoria Guzak, Milena Pietrzak i Damian Jasiński), prezentując wierszowane zagadki związane z postaciami sienkiewiczowskich dzieł. Na zakończenie uczniowie zachęcali do czytania pozycji literackich H. Sienkiewicza i obdarowali gości zakładkami do książek w kształcie serca. Te drobne upominki przygotowali uczniowie klas III gim. i Va.

          Pani dyrektor podziękowała gościom za przybycie. Uczniom gratulowała występu, a nauczycielkom: Marii Sobczak, Ninie Pietrzak i Beacie Osiadacz dziękowała za przygotowanie ciekawej uroczystości. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to naprawdę mile spędzony czas.

          Dekorację sceny wykonały uczennice kl. III C gim. Katarzyna Pasińska, Oliwia Pierścieniak i Paulina Kaczmarek. Nad sprawnym przebiegiem projekcji multimedialnej czuwał Mikołaj Suchłabowicz, o oprawę dźwiękową zadbali Mateusz Grudkowski i Albert Sawicki. Zdjęcia do szkolnej fotogalerii wykonał Ryszard Kucharski.

          Ten sam spektakl został zaprezentowany społeczności uczniowskiej 4 listopada 2016 r.

          Zachęcamy do obejrzenia fotek z Koncertu Jesiennego oraz artykułu na portalu Obiektywna.pl

          Tekst: Beata Osiadacz

           

          ROK SZKOLNY 2015/2016

          ***ZIELONY KONCERT***

          Kolejna edycja „Zielonego Koncertu” zaowocowała prezentacją talentów aktorskich, wokalnych i tanecznych, składających się z uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. O tym, że teatr bawi, uczy i wychowuje nie trzeba chyba nikogo przekonywać. A już na pewno nie trzeba tego tłumaczyć utalentowanej młodzieży naszej szkoły, która od wielu lat przygotowuje programy artystyczne prezentowane szerokiej publiczności.
           

          Zajęcia zespołu wokalnego „Arfik”, spotkania teatralne bardzo korzystnie wpływają na wszechstronny rozwój biorących w nich udział uczniów poprzez integrację grup wiekowych, kreatywny i twórczy rozwój osobowości oraz zdobywanie nowych doświadczeń zarówno artystycznych, jak i wychowawczych.
          Uczniowie biorący udział w spotkaniach organizowanych w „Jedynce”, to młodzi artyści, którzy swój wolny od nauki czas chcą poświęcić na rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Wieloletnia tradycja i zainteresowanie tymi zajęciami świadczą o tym, że istnieje potrzeba kontynuowania takiej formy spotkań pozalekcyjnych.
          Oczywiście efektem i najlepszą reklamą poczynań młodych amatorów życia artystycznego są przedstawienia, które najczęściej wystawiane są dla społeczności szkolnej i lokalnej.
          Kolejnym z rezultatów pracy utalentowanych artystów było wystawione 20 maja 2016 r., przedstawienie muzyczno - teatralne pt. „Kopciuszek współcześnie". Humorystyczna, umiejscowiona w dzisiejszych realiach opowieść, zgromadziła wielopokoleniową publiczność. Sama inscenizacja nawiązywała tematycznie do oryginalnej bajki, jednak jej charakter miał bardzo współczesną wymowę. W spektaklu pojawiły się także postacie z innych, dobrze znanych bajek.
          W tym miejscu należy dodać, że na ostateczny kształt spektaklu miała wpływ cała grająca w nim grupa. Młodzi aktorzy, oprócz swojego scenicznego zaangażowania, wnosili do przedstawienia propozycje dotyczące strojów, układów tanecznych czy nawet samego scenariusza spektaklu. Całe przedsięwzięcie teatralne przeplatane było przebojami zespołu „Abba” zaśpiewanymi przez solistów: Marzenę Bolc, Weronikę Wiśniewską, Annę Kraszewską, Kamilę i Alicję Rutkowskie, zespół wokalny „Arfik” oraz układami tanecznymi przygotowanymi przez grupę dziewcząt z klas III gimnazjum: Anitę Kasperuk (choreografia), Martynę Zawalską, Klaudię Szacha – Głuchowicz, Martę Młynarską, Weronikę Wiśniewską, Patrycję Puźniak, Justynę Skowrońską, Wiktorię Okoń, Annę Kraszewską. Na usta cisną się też słowa uznania dla Mateusza Grudkowskiego i Alberta Sawickiego za obsługę akustyczną Koncertu.
          Ocenę widowiska pozostawiamy publiczności, która nie zawiodła i świetnie się z nami bawiła, dając wyraz niejednokrotnie rozbrzmiewającym salwom śmiechu i radości. Wysiłek włożony w przygotowanie bajki został nagrodzony gromkimi brawami.
          A jeśli już o pracy mowa, to podczas prób nie zawsze było lekko i łatwo. Zajęcia w kilkudziesięcioosobowej grupie to duże wyzwanie, które wymaga nie tylko dobrej organizacji, ale także zaufania i odpowiedzialności za pozostałych jej członków. Jednak wspólny cel i pasja motywowały do działania i dawania z siebie jak najwięcej.
          Podsumowując Koncertowe spotkanie z teatrem, muzyką i tańcem, należy docenić przede wszystkim to, że są młodzi ludzie, którym chce się działać i którzy udowadniają, że chcieć, to móc. Szkoda, że niektórzy z nich kończą już edukację w „Jedynce” – wielu z występujących uczniów zaczynało „karierę” już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jak sami przyznali, widzą potencjał w swoich młodszych kolegach i koleżankach. My życzymy Im powodzenia i sukcesów na „nowej scenie” życia.

          Obsada przedstawienia pt. „Kopciuszek współcześnie”

          Kopciuszek – Martyna Zawalska,

          Macocha – Marzena Bolc,

          Ojciec – Piotr Sekulski,

          Córki: Anastazja – Weronika Górska,

          Gryzelda – Natalia Jaworska,

          Książę – Filip Przyborowski,

          Brat Księcia – Szymon Bogucki,

          Charlie King – Filip Frankowski

          Kelner Antonio – Antoni Czyżkowski,

          Mrs Spark (Dobra Wróżka) – Anna Kraszewska,

          Groszkowa (Księżniczka na ziarnku grochu) – Weronika Wiśniewska,

          Śpiąca (Królewna) – Weronika Dudek,

          (Czerwony) Kapturek – Oliwia Dembińska,

          Barbie – Julia Kania

          Na zakończenie artyści z klas III gimnazjum podziękowali p. Beacie Osiadacz za współpracę, rozwijanie i pielęgnowanie młodych talentów oraz opiekę artystyczną i wieeeeeeele radosnych przeżyć na scenie, Dyrekcji Zespołu Szkół Gminnych nr 1 za wspieranie inicjatyw kulturalnych i kultywowanie tradycji artystycznej szkoły.

          KONIECZNIE OBEJRZYJCIE FOTKI Z KONCERTU!!!

          GALERIA FOTOGRAFICZNA OBIEKTYWNA.PL

           

          ***YOU CAN SING - KONKURS WOKALNY***

          25 LUTEGO 2016 r., odbył się w Zespole Szkół technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim Konkurs Piosenki Angielskiej "YOU CAN SING", w którym wzięły udział uczennice naszego gimnazjum: Anna Kraszewska i Weronika Wiśniewska. 

           

          ***ŚWIĄTECZNA WARSZAWSKA***

          19 grudnia 2015 r., odbył się świąteczny festyn miejski, w którym wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele. W samo południe wystąpiły zespoły "Arfik" i "Belfer Band" z wokalnym programem świątecznym. Mieszkańcy Milanówka usłyszeli w naszym wykonaniu piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki oraz instrumentalne wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu" (flażolety).

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          MILANOWSKIE RELIGARE

          RELACJA FOTOGRAFICZNA Z WIGILII MIEJSKIEJ

           

          ***WĘDRÓWKA DO BETLEJEMSKIEJ STAJENKI***

          Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE, które 18.12.15 r. wystawili uczniowie klas 1-3 SP. Młodzi artyści pokazali swoje talenty wokalne, instrumentalne, taneczne i aktorskie przed liczną widownią, która nagradzała ich gromkimi brawami. Świąteczną atmosferę występu wzbogaciło wspólne kolędowanie z zespołem Arfik i Belfer Band. Odwiedził nas Król Afrykański, żeby zaprosić dzieci na Orszak Trzech Króli 6.01.2016 r. Pani Burmistrz Wiesława Kwiatkowska podzieliła się z widzami wrażeniami z występu, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła mieszkańców Milanówka na miejską wigilię. Rada Rodziców prowadziła przez cały wieczór kiermasz rękodzieła i kawiarenkę. Można było zakupić wykonane przez dzieci bombki, choinki i stroiki, a także pyszne ciasta. Największe emocje wzbudziła wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł dzieciom słodycze. Fotogaleria (fot.p.T.Kossut)

          Występ przygotowali:

          aktorzy - młodzi artyści z klas 1-3 przygotowani przez wychowawczynie

          scenariusz - p. A. Grzeszyk

          dekoracje - p. H. Duszyńska

          oprawa muzyczna - p. B. Osiadacz

          uczniowie z zespołu Arfik

          nauczyciele - zespół Belfer Band

          Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Gościom za tak liczne przybycie.

          O JASEŁKACH NA PORTALU OBIEKTYWNA.PL

           

          ***11 LISTOPADA 2015 R.***

          Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w  poniedziałek 09.11.2015 r., o godz. 11.35 odbył się uroczysty apel dla klas 4-6 SP i 1-3 GIM przygotowany przez  młodych artystów pod kierunkiem pp. K. Dławichowskiej, E. Przewiedzikowskiej i B. Osiadacz oraz zespołu wokalnego *ARFIK*.

           

           

           

           

          ***NA LUDOWĄ NUTĘ***

          W jesienny wieczór 23 października 2015 r., sala gimnastyczna „Jedynki” po raz kolejny zapełniła się przemiłymi gośćmi, sympatykami i przyjaciółmi naszej szkoły. Tegoroczny Jesienny Koncert poświęcony był polskiemu folklorowi oraz postaci znakomitego dyrygenta i kompozytora F. Dzierżanowskiego – patrona 2015 roku. Słowo wprowadzające wygłosiła p. dyr. Edyta Sawicka – Domasiewicz, witając gości tekstem gwarowym. Oprawę recytatorską (ze wspaniałym wierszem recytowanym gwarą góralską przez Antka Dzielecińskiego) oraz taneczną (trojak) przygotowała klasa 2a SP ze swoją wychowawczynią p. Beatą Sokołowską, zaś całą oprawę muzyczną i taneczną przygotowali uczniowie z klas IV – VI SP i I – III Gim na czele z zespołem wokalnym „Arfik” pod opieką p. Beaty Osiadacz.

          Uczniowie zaprezentowali pieśni regionalne oraz tańce: krakowiaka, polkę tramblankę i poloneza. W trakcie koncertu pojawiła się projekcja multimedialna poprowadzona przez uczennice kl. IIa Gim: Katarzynę Kuczyńską, Alicję Zawadzką, Weronikę Dudek i Aleksandrę Wałęgę, które opowiedziały historię o Feliksie Dzierżanowskim, twórcy Polskiej Kapeli Ludowej okraszoną fotografiami z życia kompozytora, który związany był z Milanówkiem a także był honorowym gościem naszej szkoły podczas wydarzeń kulturalnych. Zaprezentowali się także uczniowie klasy 2b SP – laureaci konkursu  „Dziecięce prezentacje piosenki ludowej”: Artur Berkowski, Jan Siepietowski i Wojtek Jedliński wykonując piosenkę „Ten ten enken”.

          Przeżyliśmy również miłe chwile w towarzystwie muzyki instrumentalnej w wykonaniu gimnazjalistek Katarzyny Koleckiej i Alicji Zawadzkiej, które wykonały w duecie „Kujawiaka” H. Wieniawskiego. Rzewnymi dźwiękami na skrzypcach zachwyciła uczennica kl. Va SP Karolina Ordyniec, wykonując utwór „Czerwone jabłuszko”. Podczas tego spotkania goście nagradzali artystów gromkimi brawami i dali namówić się do wspólnego śpiewania!!! Miłym akcentem pożegnalnym były bibułowe kwiaty przygotowane przez klasy III Gim.

          Dziękujemy wszystkim, którzy ten wieczór spędzili razem z nami!!!  

           

          ***JUBILEUSZ 10 - LECIA MU3W - monografia***

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          *************************

          ROK SZKOLNY 2014/2015

          • Dzień Edukacji Narodowej we współpracy z SU,
          • Koncert Jesienny pt. "Romeo i Julia - pół żartem, pół serio",

            

           

           

           

           

           

          • Święto Odzyskania Niepodległości,

           

          •  
          •  
          •  

           

          • Dzień Przyjaznej Szkoły – program artystyczny w wyk. zespołu wokalnego „Arfik” (grupa młodsza),
          • Udział w konkursach wokalnych: „Tulipanada 2015”, Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”,
          • Musicalowy Zielony Koncert,
          • Udział w imprezie dla dzieci i młodzieży „Harmider” – solistki zespołu „Arfik”,
          • Musicalowe Show – IV Piknik Rodzinny

             *************************

          ROK SZKOLNY 2013/2014

          Z udziałem uczniów zrealizowano następujące projekty artystyczne:

          • Dzień Języków Obcych 27.09.2013 r.,

          • Dzień Edukacji Narodowej 14,15.10.2013 r.,

          • Koncert Jesienny – „Tuwimowo” 25.10.2013 r., (dla społeczności lokalnej),

          • Święto Odzyskania Niepodległości – uroczyste apele szkolne 8.11.2013 r.,

          • Program bożonarodzeniowy „Bajkowe Jasełka” 19.12.2013 r., dla słuchaczy MU3W

               i 10.01.2014 r., dla uczniów klas I - V SP.

                

                   • Dzień Kobiet 7.03.14 r.
           

           

                   • XII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”

                      w Międzyborowie 12.05.14 r.

                   • Kabaretowy Zielony Koncert ph. "Kobieta, żona, matka..." 23.05.14 r.

          *************************

          ROK SZKOLNY 2012/2013

          W trakcie roku szkolnego przygotowałam uczniów do następujących imprez szkolnych, lokalnych i konkursów wokalnych:

          • Dzień Języków Obcych – impreza językowa dla społeczności uczniowskiej (26.09.12 r.),
          • Dzień Edukacji Narodowej – uroczysty apel szkolny i ślubowanie kl. I gim. (16.10.12 r.),

          • Koncert Jesienny (26.10.12 r.) dla społeczności lokalnej,

          • Uroczystość Odzyskania Niepodległości – uroczysty apel szkolny (9.11.12 r.),

          • Wieczór Kolęd – koncert dla społeczności lokalnej (20.12.12 r.),

          • Dzień Kobiet – mini koncert dla klas IV – VI SP i I – III Gim. (8.03.13 r.),

          • XI Konkurs Piosenkarski „Tulipanada” w Ursusie (9.04.13 r.),
          • XI Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”

                  w Międzyborowie (29.04.13 r.),

          • Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go maja (30.04.13 r.),

          • Zielony Koncert ph. „Festiwalowy misz – masz” (27.05.13 r.) - koncert dla społeczności     

                  uczniowskiej i lokalnej z udziałem uczniów kl. I b SP

          *************************

          ROK SZKOLNY 2011/2012

          Zespół przygotował i wystąpił podczas następujących uroczystości szkolnych:

          Dzień Edukacji Narodowej – uroczysty apel szkolny (13.10.11 r.)

          Koncert Jesienny (27.10.11 r.),

          Uroczystość Odzyskania Niepodległości – uroczysty apel szkolny (10.11.11 r.),

          Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – soliści i instrumentaliści /zespół muzyczny uczniów gimnazjum/ (8.01.12 r.),

          Apel szkolny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – scenka kabaretowa (8.03.12 r.),

          Uczestnictwo w konkursach i festiwalach wokalnych (18.04.12 r., Międzyborów – X Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”,

          13.04.12 r. I etap, 27.04.12 r., II etap Warszawa Ursus Konkurs Piosenkarski „Tulipanada 2012”)

          „Zielony Koncert” (25.05.12 r.)

          Uroczyste zakończenie roku szkolnego (29.06.12 r.)                                   

                                                  

          *************************

          ROK SZKOLNY 2010/2011

          Rozwijanie pasji śpiewaczej w życiu młodego człowieka często rozpoczyna się niespodziewanie. Najpierw ciche nucenie melodii, niezdarne śpiewanie piosenek a potem udział w koncertach, audycjach i konkursach muzycznych. Tak właśnie powoli na naszych oczach wyrastają talenty wokalne. W Naszej szkole możliwości prezentacji uzdolnień muzycznych jest wiele.

          Jesienią młodzież zaprezentowała ciekawy program artystyczny pt. „Spacer z Chopinem”. Na kanwie historycznej zaprezentowali dzieła literackie znanych pisarzy (A. Mickiewicza, J. Słowackiego, C. K. Norwida, Cz. Miłosza i W. Chotomskiej), w przepięknej oprawie muzycznej F. Chopina – także wersje rockowe utworów - oraz fragmentów filmów: „Chopin – pragnienie miłości” i „Pianista”. Zespół wokalny „Arfik” oraz soliści wykonali pieśni i piosenki poświęcone sławnemu kompozytorowi.

          „Kwiatek na Dzień Kobiet” w postaci uroczystego apelu podarowali uczniowie klasy VI b, w uroczej oprawie wokalnej dziewcząt z zespołu „Arfik”. Wykonały niezapomniane „babskie” przeboje: „Być kobietą”, „Babę zesłał Bóg”, „Najpiękniejsza w klasie”, Nie dokazuj”, „Sex appeal”oraz Woman In Love”.

          Potem nasze śpiewy można było usłyszeć w Ursusie na Konkursie Piosenkarskim Tulipanada 2011” i w Międzyborowie. IX edycję Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic” w kategorii gimnazjum, wygrała Małgorzata Dziewicka. Wykonała piosenkę Jessie J „Price Tag”, która jest singlem promującym album 22-letniej Angielki „Who You Are”.

           Życzymy wszystkim artystom dalszych sukcesów i osiągania coraz lepszych wyników na niwie artystycznej.

          *************************

          ROK SZKOLNY 2009/2010

          Za trud, za serce życzenia składamy w podzięce.

          13 października 2009 r., miał miejsce uroczysty koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W kameralnej atmosferze spotkali się pracownicy milanowskich publicznych placówek oświatowych, którym dedykowano program słowno – muzyczny w opracowaniu pp. Katarzyny Dławichowskiej i Beaty Osiadacz. Treść przedstawienia – nieco żartobliwa – splatała się ze scenami z życia szkolnego uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty.

           

           

          „Już nie zapomnisz mnie…”

          Następną uroczystością, która odbyła się 13 listopada, była gala obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. I tu miła niespodzianka… Wielokrotnie koncerty odbywające się w naszej szkole, związane były tematycznie treścią literacką i pieśniami z okresem walki o niepodległość. Tym razem w programie wykorzystano fragmenty materiałów dokumentalnych, poświęconych postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Po krótkim wprowadzeniu historycznym, narratorzy (Sylwia Szponder, Wiktoria Wójtowicz, Konrad Kozdój i Bartosz Kowalski), przybliżyli widzom atmosferę kabaretu dwudziestolecia międzywojennego. Na scenie pojawili się uczniowie, wcielający się w znane postacie artystów tamtego okresu: Hanka Ordonówna – Ewa Biegańska i Weronika Kocewiak, Adolf Dymsza – Artur Parol, Zula Pogorzelska – Małgorzata Dziewicka, i hit wieczoru!  Eugeniusz Bodo – Daniel Drzewiecki, który wystąpił w kobiecym przebraniu, wykonując piosenkę „Sex appeal”. Pięknie zaśpiewały strofy o Warszawie przekupka warszawska – Sandra Janik oraz Wiktoria Klonowska i Angela Sinnicka. Usłyszeliśmy również znane szlagiery tamtych czasów „Tango Milonga”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Tylko we Lwowie” w wykonaniu zespołu wokalnego „Arfik” oraz wiersze i szmoncesowe dowcipy zaprezentowane przez uzdolnionych recytatorów (Z. Skulska, M. Suchan, J. Jarząbek, D. Świtalski, H. Sikorski i J. Czupryniak). Ten ciekawy i jakże odmienny spektakl przygotowały pp. Katarzyna Dławichowska i Beata Osiadacz.

           

           

          „Wszystkim, którzy o nas pamiętali…”

          Kolejne wydarzenie związane było z obchodami 101. urodzin „Jedynki” - 11 grudnia 2009 r. W tym dniu uczniowie, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice uczestniczyli we Mszy św., w kościele M.B. Bolesnej, następnie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej wieloletniemu  kierownikowi i nauczycielowi, Ludwikowi Starościakowi. Następnie pani dyrektor zaprosiła przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców do gmachu szkoły. W części oficjalnej nie zabrakło przemówień, Dyrekcji szkoły Elżbiety Przeździeckiej i Burmistrza Miasta Milanówka Jerzego Wysokiego, który w swoim wystąpieniu wspomniał o prezencie urodzinowym. Szkoła otrzymała ekran do mobilnych projekcji multimedialnych. Pragniemy podziękować p. J. Wysokiemu za ten dar, który będzie nam ułatwiał pracę dydaktyczną i artystyczną. Słowa uznania należą się p. Barbarze Wiśniewskiej (absolwentka „Jedynki”, radna), która była inicjatorką uczczenia pamięci wieloletniej pracy pedagogicznej Ludwika Starościaka. Jemu także dedykowana była część artystyczna, której treść scenariusza oparta była na zapisach kroniki szkolnej, prowadzonej przez ówczesnego kierownika i Jego następcy Edwarda Puczyłowskiego. Piotr Zwoliński swym aksamitnym głosem, prowadził narrację przy wtórze konferansjerów (Sylwia Szponder, Wiktoria Wójtowicz, Konrad Kozdój i Bartosz Kowalski). Recytatorzy deklamowali piękne wiersze z tomiku poezji p. Bożeny Starościak. Opieką literacką uczniów otoczyły pp. Katarzyna Dławichowska i Elżbieta Przeździecka. Wspaniałe wrażenia wywołały recytacje Małgosi Dziewickiej, Zuzi Skulskiej i Karoliny Ziemniak. Miłym akcentem było pojawienie się na scenie dwóch uzdolnionych wokalnie absolwentek: Marysi Bartosiewicz, która wykonała piosenkę „Mam cudownych rodziców” i Joanny Dziewickiej, która zaśpiewała „Truskawki w Milanówku”. Wracając wspomnieniami do pierwszych uniesień serca, wspaniale swoją interpretacją piosenki „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”, wzruszali zebranych gości, Małgorzata Dziewicka i Artur Parol. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego, którego wyrazicielem był Daniel Drzewiecki, śpiewając piosenkę z repertuaru A. Rosiewicza „Pytasz mnie… o Polskę”. Największą niespodzianką było wykonanie piosenki „Zegarmistrz światła”, którą zaprezentował zespół muzyczny (powołany na tę okoliczność) w składzie: Marcin Osiadacz (gitara akustyczna, wokal), Adam Brzeski (gitara elektr., wokal) i Wojciech Sławacki (perkusja). Mamy nadzieję, że nie był to ich pierwszy występ i usłyszymy ich jeszcze w innych przedsięwzięciach muzycznych. Oprawę muzyczną przygotowała p. Beata Osiadacz wraz zespołem wokalnym „Arfik”.

           

          ************************* 

          ROK SZKOLNY 2008/2009

          Zespół przygotował i wystąpił podczas następujących uroczystości szkolnych:

          - Dzień Edukacji Narodowej Koncert „Melodie świata” (16.10.08 r.)

          - Uroczystość Odzyskania Niepodległości z klasą II c Koncert (7.11.08 r.)

          - Obchody Stulecia Szkoły Koncert Jubileuszowy(12.12.08 r.)

          Fotogaleria z uroczystości

          - Koncert Bożonarodzeniowy z klasą Va (17.12.08 r.)

          - Koncert dla Rodziców – Jubileusz szkoły (14.01.09 r.)

           

          *************************

          ROK SZKOLNY 2007/2008

          Uroczystości z udziałem zespołu:

          16 X 2007 r.  Dzień Edukacji Narodowej

          14 XI 2007 r. Wieczornica z okazji święta Odzyskania Niepodległości „Jesteś wolna Polsko!”

          19 XII 2007 r. Koncert Bożonarodzeniowy dla klas IV – VI szk. podst. i I – III gimn.

          19 XII 2007 r. Koncert Bożonarodzeniowy dla klas I – III szk. podst.

          28 V 2008 r. Zielony Koncert – „Podróż słowiańskiej duszy”

           

           

           

           

           

           

          Udział w konkursach i festiwalach wokalnych – osiągnięcia:

          27 XI 2007 r. VIII Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Śpiewu Patriotycznego w Warszawie – wyróżnienia dla J. Dziewickiej, M. Maślakiewicz, M. Bartosiewicz i P. Naporowskiej

          8 IV 2008 r. Konkurs Piosenkarski „Tulipanada 2008” w Ursusie

          22 IV 2008 r. Koncert laureatów Konkursu Piosenkarskiego „Tulipanada 2008” Warszawa - Ursus wyróżnienie w kategorii soliści dla Joanny Dziewickiej uczennicy klasy II a gimn. za wykonanie piosenki  A. Keys „How come you don`t call me”

          26 – 27 IV 2008 r. Koncert laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta” Lidzbark Warmiński – Milanówek Nagroda Grand Prix dla Joanny Dziewickiej za wykonanie                                  piosenki „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Cz. Niemena. Laureat tego konkursu weźmie udział w programie TVP 2 „Szansa na Sukces” E. Skrętkowskiej.

           

          28 IV 2008 r. udział w VI edycji Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic” Międzyborów

          I miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobyła Małgorzata Dziewicka uczennica klasy Va za wykonanie piosenki „Faith” z repertuaru G. Michaela

          I miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowej zdobyła Maria Bartosiewicz uczennica klasy III c gimn. za wykonanie piosenki „My immortal” z repertuaru Evanescence

          Obie uczennice za uzyskanie I miejsca w festiwalu będą konkursową piosenkę nagrywać w profesjonalnym studiu nagraniowym M. Steczkowskiego.      

           

              *************************

          ROK SZKOLNY 2006/2007

          Śpiewać każdy może… a w milanowskiej „Jedynce” dzieci i młodzież wyjątkowo chętnie podejmują wyzwania wokalne. Najlepszym dowodem na to jest ich udział w festiwalach, konkursach wokalnych czy uroczystościach okolicznościowych. Oto efekty:

          Grand Prix w V edycji Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Międzyborowie dla Joanny Dziewickiej uczennicy I klasy gimnazjum, za wykonanie piosenki „Jesus to a child”, II miejsce w kategorii gimnazjum za piosenkę „What if” zdobyły Maria Bartosiewicz i Monika Maślakiewicz (klasa II) i I miejsce w kategorii szkół podstawowych za wykonanie „My road” otrzymała Małgorzata Dziewicka uczennica klasy IV.

          W maju odbyła się również V edycja Konkursu Piosenkarskiego „Tulipanada 2007” w Ursusie, w którym nasze uzdolnione uczennice zdobyły III miejsce w kategorii zespoły wokalne: Maria Bartosiewicz i Monika Maślakiewicz.

          Miłą niespodzianką była wiadomość, że nagrodę GRAND PRIX Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zdobyła Dominika Tomaszewska, absolwentka naszej szkoły, która pierwsze szlify wokalne zdobywała właśnie w milanowskiej „Jedynce”.

          Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nas wspierają w naszych przedsięwzięciach artystycznych: pani dyr. Elżbiecie Przeździeckiej, która swoją przychylnością i radością obdarza każdego młodego artystę a jednocześnie stwarza dogodne warunki w twórczej pracy uczniów, panu Burmistrzowi Jerzemu Wysockiemu i Przewodniczącemu Rady Miasta Jerzemu Olczakowi za obdarowanie zespołu wokalnego koszulkami z logo Naszego miasta, co również służy promocji Milanówka w sferze kulturalno – artystycznej. Zespół wokalny w strojach od darczyńców zaprezentował się podczas uroczystości otwarcia Hali Sportowej nr 2 w dn. 27 kwietnia 2007 r.

          Rodzicom życzymy jeszcze więcej szczęśliwych chwil, które pozwolą im przeżywać radosne uniesienia podczas uroczystości, w których biorą udział ich zdolne pociechy.

           

              

          Maria Bartosiewicz i Monika Maślakiewicz laureataki TULIPANADY 2007

           

          Dominika Tomaszewska z nagrodą Grand Prix TULIPANADY 2007