• -57

          • DLA RODZICÓW

          • WARSZTATY DLA RODZICÓW

            Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii serdecznie zaprasza na cykl 8 bezpłatnych warsztatów skierowanych dla rodziców pt. „Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną”.

            Pozytywna Dyscyplina jest metodą wychowawczą, której początki powstawały już 30 lat temu  w Stanach Zjednoczonych. Oparta jest ona na filozofii  psychologów Adlera i Dreikursa, oznacza nie tylko traktowanie ludzi z szacunkiem, ale i wiarę, że zarówno dorośli jak i dzieci przy odpowiedniej motywacji potrafią przyswoić i opanować postawy a także umiejętności, które są niezbędne do szczęśliwego oraz produktywnego życia w społeczeństwie.

            Metoda jaką jest Pozytywna Dyscyplina polega na okazywaniu szacunku dla innych ludzi, postrzeganiu dziecka, które się źle zachowuje, jako dziecka zniechęconego oraz wspieraniu  i uczeniu umiejętności życiowych.

            Warsztaty poprowadzi Pani Sylwia Anderson-Hanney, która jest trenerem umiejętności wychowawczych, profilaktykiem i coachem.

            Spotkania odbywać się będą przy ul. Kościuszki 58, w godzinach 19.00-21.00.

            Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 marca 2017r.

            Zapisy na warsztaty:

            P. Magdalena Jachna

            Główny Specjalista ds. Profilaktyki i Uzależnień

            tel. kom. 797-832-787

            e- mail: profilaktyka@ops.milanowek.pl

            Ilość miejsc ograniczona.

            BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

            We wtorek 07.03.2017 r.  o godz. 17.30  odbyło się spotkanie dla Rodziców „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych" .

            Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii zorganizował spotkania dla rodziców pt. „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych", uświadamiające rolę Internetu w życiu dzieci i młodzieży oraz wynikające z tego faktu szanse i zagrożenia.Spotkania poprowadził pan Piotr Deputowski, którego obszarem zainteresowań badawczych są zagrożenia i ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży. W dzisiejszym, zinformatyzowanym świecie, w którym technologia związana jest mocno z pracą, nauką  i rozrywką konieczne staje się częstsze zwracanie uwagi na sprawę bezpieczeństwa   w wirtualnej przestrzeni. Powszechny dostęp do komputera, a przede wszystkim korzystanie z Sieci to poza wieloma zaletami, liczne zagrożenia czyhające na ich użytkownika.