- Historia szkoły
- Nasze atuty
- Kalendarium
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
Rok szkolny 2016/2017
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się w naszej szkole 1 września 2016 r. o godz. 9.00 w hali sportowej. Uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny w obecności swoich wychowawców, nauczycieli, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości: burmistrz W. Kwiatkowskej, sekretarza miasta M. Jastrzębskiego, kier. referatu oświaty K. Wąsińskiej - Jano i ks. proboszcza J. Mężyńskiego. W tym roku szkolnym stanowisko dyrektora szkoły objęła p. Anna Sawwidis. Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 26.09.16
W poniedziałek, 26 września 2016r., obchodziliśmy DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
1. klasy I - III SP – gry i zabawy z wykorzystaniem języka angielskiego
2. klasy IV – VI SP – gry i zabawy prowadzone przez grupy uczniów z klas II gim.
3. klasy IV – VI – przygotowanie 2 plakatów tematycznych przez klasę, na wylosowane tematy
Wymagania: słownictwo tematyczne, wymiar A3, estetyka wykonania, kolorowe, wyraźne podpisy obrazków
Klasy wylosowały następujące tematy:
4a – vegetables / instruments
4b –nature / wild animals
4c – food and drink / house
5a – body / farm animals
5b – weather / kitchen appliances
5c – furniture / hobby
6a – fruit / sports
6b – shops / school
6c – professions / clothes
4. Na nowym korytarzu, w czasie długich przerw uczniowie klas III Gim zorganizowali karaoke dla chętnych uczniów.
Zespół nauczycieli j. obcych
Z KLASĄ VI c W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH
W środę 12 października pojechaliśmy z naszą wychowawczynią na wycieczkę do Łazienek Królewskich. W drodze ze stacji Warszawa Powiśle, idąc ulicami: Aleje Jerozolimskie i Nowy Świat, mijaliśmy Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego. Widzieliśmy też budynek Kancelarii Premiera, a potem weszliśmy do parku i od razu ujrzeliśmy pomnik Fryderyka Chopina. Nie wiedzieliśmy, że jest taki duży! Wprawdzie z powodu deszczu ociekał wodą, ale i tak pięknie się prezentował na tle różnobarwnych liści. Szliśmy przez park, który wyglądał jak zadbany las, w stronę Starej Pomarańczarni. Po ścieżkach biegały oswojone wiewiórki! Karmiliśmy je orzechami. Potem weszliśmy do Pałacu na Wodzie, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedzaliśmy to miejsce oprowadzani przez pana przewodnika. W pałacu jest bardzo dużo bogato ozdobionych sal, m.in. sypialnie, garderoby, łaźnia, sala balowa, a także pokój, w którym władca przyjmował gości na słynnych obiadach czwartkowych. Podziwialiśmy obrazy wielu znanych artystów, pięknie rzeźbione kominki i inne ciekawe elementy wyposażenia. Największe wrażenie zrobiły na nas sala balowa oraz gabinet króla. Wycieczka była bardzo udana, chociaż pogoda nam nie sprzyjała. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie wybraliby się do Łazienek jeszcze raz.
Gabrysia, Weronika i Karol z VI c
WYCIECZKA EDUKACYJNA - CENTRUM NAUKI *KOPERNIK*
Dnia 20 października uczniowie klas II c, I a oraz I b SP wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki *Kopernik*. Uczniowie mieli okazję do przeprowadzenia doświadczeń, eksperymentów, poszerzenia swojej wiedzy na temat otaczającego świata. Nową atrakcją CNK jest wystawa czasowa „Płyń lub giń”, gdzie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat statków, techniki oraz żywiołów.
Odwiedziliśmy także Planetarium. Podczas projekcji filmu pt. „Sekrety kartonowej rakiety”, uczniowie mieli możliwość odbycia podróży w kosmos, „wylądowania” na Marsie, Merkurym, Wenus i innych planetach układu słonecznego.
Dominika Kazimierczak
FESTIWAL JESIENNY
Dnia 25 października 2016 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Jesienny festiwal”. Artyści z klas 1-3 SP zaprezentowali swoje talenty. Usłyszeliśmy piękne recytacje i piosenki. Własną twórczość zaprezentowały uczennice klasy III a. Obejrzeliśmy wspaniałe pokazy taneczne. Było wesoło, skocznie, ale i ludowo. W magiczny, jesienny nastrój wprowadził wszystkich grą na gitarze uczeń klasy II a Szymon Kowalczyk. Swoim talentem pochwalił się uczeń klasy III b Artur Berkowski, pokazując zmagania karateki z jesiennym wiatrem. Mimo jesiennego deszczu za oknami, wszyscy bawili się wybornie. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej, zimowej edycji naszego festiwalu.
Jolanta Łaszczotko, Gabriela Walczak
KONCERT JESIENNY
Tej jesieni młodzi artyści z „Jedynki”, w piątkowy wieczór 28 października 2016 r., zaprosili swoich rodziców, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły na Koncert Jesienny ph. „Przygody Pana Henryka”. Przywracając pamięć o naszym nobliście, chcieliśmy uczcić postać pisarza, któremu dedykowano obecny rok:
"Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości" – napisano w uchwale Senatu RP.
Wieczorne spotkanie słowno - muzyczno - multimedialne rozpoczęła dyrektor szkoły p. Anna Sawwidis, witając zaproszonych gości a następnie rolę gospodarza Koncertu przejął Antoni Czyżkowski, który wcielił się w postać pisarza Henryka Sienkiewicza. Niemałe zdziwienie wzbudził swym wyglądem zewnętrznym, prezentując się w stroju z epoki (dzięki uprzejmości p. Pawła Grabarczyka, który udostępnił nam strój teatralny) i charakteryzacją. Swoje przygody, które ciepłym głosem snuł pan Henryk, przeplatane były narracją (prowadzoną przez Weronikę Górską, Oliwię Dembińska, Kacpra Dąbrowskiego i Szymona Boguckiego), piosenkami i krótkimi scenami filmowymi dzieł poety. Zasłuchanym gościom zaprezentowano także fragment „Latarnika” w wykonaniu Filipa Przyborowskiego i Jakuba Stępniewskiego (Skawiński) z dobiegającą w tle melodią Poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” M. K. Ogińskiego. Ogromną radość i wzruszenie wśród gości, wzbudzili uczniowie: Alicja Zawadzka, Weronika Dudek i Kacper Dąbrowski, którzy zaśpiewali „Dumkę na dwa serca”. Z dużym entuzjazmem została przyjęta także piosenka z nowej wersji filmu „W pustyni i w puszczy” – „Rzeka marzeń”, wykonana przez uczennice: Alicję Rutkowską, Karolinę Ordyniec, Aleksandrę Melon, Kamilę Rutkowską, Zuzannę Jankowską, Aleksandrę Rozmarynowską, Anitę Pietrzak i Karolinę Rozmarynowską oraz zespół wokalny. Pojawiły się jeszcze inne piosenki w wykonaniu zespołu „Arfik”: „W stepie szerokim”, „Hej, sokoły” – refren rozbrzmiewał chyba w całej szkole – oraz piosenka „Tak dużo napisałeś” na melodię popularnej piosenki Czerwonych Gitar. Spotkanie zakończyła grupa uczniów z klasy VIc (Maciej Truszkiewicz, Weronika Kolińska, Damian Raczkiewicz, Wiktoria Guzak, Milena Pietrzak i Damian Jasiński), prezentując wierszowane zagadki związane z postaciami sienkiewiczowskich dzieł. Na zakończenie uczniowie zachęcali do czytania pozycji literackich H. Sienkiewicza i obdarowali gości zakładkami do książek w kształcie serca. Te drobne upominki przygotowali uczniowie klas III gim. i Va.
Pani dyrektor podziękowała gościom za przybycie. Uczniom gratulowała występu, a nauczycielkom: Marii Sobczak, Ninie Pietrzak i Beacie Osiadacz dziękowała za przygotowanie ciekawej uroczystości. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to naprawdę mile spędzony czas.
Dekorację sceny wykonały uczennice kl. III C gim. Katarzyna Pasińska, Oliwia Pierścieniak i Paulina Kaczmarek. Nad sprawnym przebiegiem projekcji multimedialnej czuwał Mikołaj Suchłabowicz, o oprawę dźwiękową zadbali Mateusz Grudkowski i Albert Sawicki. Zdjęcia do szkolnej fotogalerii wykonał Ryszard Kucharski.
Ten sam spektakl został zaprezentowany społeczności uczniowskiej 4 listopada 2016 r.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu Obiektywna.pl
Tekst: Beata Osiadacz
PAMIĘTAMY!
1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych uczniowie ZSG nr 1 zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Delegacja nauczycieli złożyła również kwiaty na grobie wieloletniego dyrektora szkoły Pana Ludwika Starościaka na Powązkach.
UCZNIOWIE MAJĄ SWOJEGO RZECZNIKA
W dniu 2 listopada przeprowadzono głosowanie w wyborach rzecznika praw ucznia w naszej szkole. W klasach 4-6 SP głosowanie przeprowadzili: Gabrysia Korycińska, Dominika Lubczuk, Kasia Puźmirowska, Weronika Kolińska, Wiktoria Guzak, Tomek Zapert, Maciek Truszkiewicz oraz Daria Ołtarzewska.
Ważne głosy: 148
Nieważne głosy: 10
Wszystkie głosy: 158
Wynik głosowania: p. Hanna Czechowicz - 30 głosów, p. Alina Gołębiowska - 15 głosów, p. Beata Osiadacz - 33 głosy, p. Marzena Osiadacz - 42 głosy, p. J.Sawic - 28 głosów.
Rzecznikiem Praw Ucznia w Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku została p. pedagog Marzena Osiadacz.
98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W przeddzień obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości, program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas II gim. oraz zespół wokalny „Arfik”. Treść spotkania dotyczyła ważnych wydarzeń historycznych – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r,. w pięknej scenografii przygotowanej przez uczennice z klas II i III gim.Utwory poetyckie i narracja prowadzona przez Wiktorię Dębską i... Kamila Ambroszczyka, podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były pieśni patriotyczne – począwszy od ,,Roty’’, ,,Warszawianki 1831” (z partią solową Hanny Kaflik z kl. III A gim.), jakże ważnym „Mazurkiem Dąbrowskiego” po „Marsz Pierwszej Brygady’’ czy „Marsz Pierwszej Kadrowej”. Nastrój recytowanych wierszy podkreślały także utwory fortepianowe F. Chopina: Preludium Des – dur nr 15 op. 28, Scherzo b-moll nr 2 op. 31, Polonez As-dur op. 53.Trzeba przyznać, że prezentowane wiersze były recytowane z dużym zaangażowaniem i atmosferą zadumy, a wykonywane pieśni, zachęcały także widownię do wspólnego śpiewania. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.Dziękujemy wszystkim artystom za zaangażowanie i patriotyczną postawę. Uczniom i nauczycielom za przyjazną, serdeczną i "śpiewaczą" atmosferę tego uroczystego spotkania.Scenariusz, reżyseria, scenografia: p. Edyta Przewiedzikowska
Oprawa muzyczna: Beata OsiadaczŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
OD DŁUŻSZEGO CZASU W SZKOLE SŁYCHAĆ BYŁO ODGŁOSY ZNANYCH KAŻDEMU POLAKOWI PIEŚNI: „NIE RZUCIM ZIEMI…”, „LEGIONY TO…”, „WOJENKO, WOJENKO…” CZY „RADUJE SIĘ SERCE…”
TAK NAJMŁODSI UCZNIOWIE POZNAWALI HISTORIĘ, PRZYGOTOWYWALI SIĘ DO UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW 98. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI .
10 LISTOPADA 2016 R., UCZNIOWIE KLAS I - V SP SPOTKALI SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ, BY UCZCIĆ TO WAŻNE W NASZEJ HISTORII ŚWIĘTO.
GALOWE STROJE, HARCESKIE MUNDURY, DEKORACJE NAWIĄZUJĄCE DO WAŻNYCH DAT TAMTYCH DNI, NADAŁY UROCZYSTOŚCI SZCZEGÓLNIE PODNIOSŁY CHARAKTER. AKTORAMI BYLI WSZYSCY UCZNIOWIE - PREZENTOWALI PIEŚNI. ZAŚ UCZNIOWIE KLASY 3b SP, PRZEDSTAWILI NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z HISTORII DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI.
W CZASIE SPOTKANIA WRĘCZONE ZOSTAŁY DYPLOMY I NAGRODY UCZESTNIKOM KONKURSU „SPOD ZNAKU ORŁA JESTEŚMY”.
DZIĘKUJEMY WSZYSKIM UCZNIOM!
W imieniu nauczycieli klas I-III SP: Anna Wróbel
WARSZTATY MUZYCZNE
18 listopada uczniowie klas drugich SP wzięli udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez MOK w Milanówku. Zajęcia, które cieszyły się olbrzymim entuzjazmem dzieci prowadził p. Glodei Mfutila. Uczniowie mięli okazję poznać kulturę afrykańską. Grali na djembe, śpiewali i tańczyli. Była to niewątpliwie wspaniała zabawa i nauka.
Dominika Kazimierczak
NA SPORTOWO
23 listopada uczniowie klas 6a, 6b, 6c i 5b wzięli udział w Lekcji WF "Artur Siódmiak Camp" na Torwarze.
OPOWIEŚCI ZIEMI
Jerzyki, opowieści, Milanówek, burmistrz, grudzień, Musszelka, prezent - połączyć takie puzzle? Naszym uczniom pięknie udało się połączyć..
5 grudnia – wyprzedzając o krok św. Mikołaja, Pani Wiesława Kwiatkowska, burmistrz naszego miasteczka była gościem naszych uczniów. Dzieciaki w mikołajkowych czapeczkach, Pani burmistrz z pudłami prezentów. To z takiego pudła ”wyfrunął”„Jerzyk z Milanówka”. Tę opowieść o zagrożonym wyginięciem ptaku – w sali zrobiło się cichutko - pięknie przeczytała Pani Burmistrz. Pora na prezenty. „Opowieści Ziemi”- Dawn Casey , Anne Wilson - cudowna książka, wokół której swą działalność rozwinęła działająca w Milanówku fundacja Musszelka. Nasi uczniowie praktycznie działali w ramach zajęć, które zorganizowała w naszej szkole.
Książka ta – to zbiór legend, przypowieści z różnych zakątków Ziemi opowiadających o tym, co ludzie z różnych kultur na całym świecie robią, by żyć w zgodzie z rytmem i prawami przyrody. Nasi uczniowie jako pierwsi w Polsce otrzymali tę magiczną książkę w prezencie od Pani burmistrz. Byli zachwyceni. Legendy są bajecznie ilustrowane, przepięknie wydane.W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy Pani burmistrz. Chyba wszystko - puzzle połączone!
Rodzicu! Poczytaj dziecku! To będą cudowne chwile!
Tekst: Anna Wróbel
KULTURALNIE PRZY STOLE
8 grudnia uczniowie klas VI a i VI c byli uczestnikami niecodziennej lekcji. W Domu Polonii w Pułtusku poznawali zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Po powrocie z wycieczki chętnie dzielili się nową wiedzą i wrażeniami. Oto niektóre z wypowiedzi:
- Przy stole siedzimy wyprostowani, nie opieramy się w trakcie posiłku. Można to zrobić po zakończonym daniu.
- Do różnych potraw są różne sztućce; zainteresował mnie widelec do sera – ma dwa ząbki.
- Kromki chleba każdy ma na osobnym talerzyku. Nie gryziemy ich, tylko przełamujemy, a potem odrywamy palcami po małym kawałku.
- Jeśli przed talerzem znajduje się widelczyk, na deser będzie ciasto, a jeśli łyżeczka – zjemy lody.
- Niektóre owoce należy jeść, posługując się sztućcami. Są to: banan, kiwi, pomarańcza, grapefruit, jabłko i gruszka.
- To bardzo przydatne zajęcia. Warto wiedzieć, jak należy się odpowiednio zachować.
Po lekcji teoretycznej przyszedł czas na praktyczne sprawdzenie tego, o czym uczniowie się dowiedzieli. W eleganckiej restauracji zjedli czterodaniowy obiad, pamiętając o przekazanych wcześniej zasadach. „Staraliśmy się być niezwykle kulturalni. Czułam się jak dama” – przyznała jedna z szóstoklasistek. Wielu uczniów deklarowało, że będzie pamiętać o poznanych zasadach savoir-vivre’u na co dzień, a z pewnością podczas rodzinnych posiłków w czasie zbliżających się świąt.
CIEKAWA LEKCJA HISTORII
12 grudnia w klasie 6c zawitał niecodzienny gość. Odwiedził nas rekonstruktor historyczny jako żołnierz Legionów Polskich. Gabrysia Korycińska wprowadziła uczniów w tajniki powstania i rozwoju Legionów Polskich 1914-1918, zaś legionista Pan Marcin Gostkowski w krótkich żołnierskich słowach zaproponował uczniom werbunek do I Brygady. Uczniowie zaprezentowali krok marszowy i zaśpiewali "Pierwszą Kadrową". W dowód uznania wypełnili karty werbunkowe do oddziału legionowego i każdy otrzymał przydział do odpowiedniej jednostki - kawalerii, piechoty, szpitala polowego albo poczty wojskowej czy kuchni.
Tekst: ucz. kl.6c Gabrysia Korycińska
JAK POWSTAJĄ CHOINKOWE BOMBKI?
W poniedziałek 12 grudnia nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego, do fabryki bombek, po której oprowadzał nas przewodnik.
W jednym z pomieszczeń widzieliśmy, jak przez rozgrzaną rurkę wydmuchuje się szklane bombki – to wyglądało bardzo śmiesznie. W innej sali pracownicy zabarwiali bombki od środka na srebrny kolor. Używali do tego igły, przez którą wpuszczali do wnętrza bombki farbę. Potem w specjalnym urządz...eniu farba była rozprowadzana po ściankach kuli, a następnie bombka musiała być wysuszona. Byliśmy też w pokoju, w którym ręcznie ozdabia się bombki przy użyciu brokatu i farb. Na koniec czekała nas najlepsza atrakcja. Sami ozdabialiśmy bombki! To było ciekawe doświadczenie, jednak kształty z brokatu nie wyszły dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Gotowe ozdoby każdy mógł wziąć do domu, by powiesić na własnej choince.
Podobała nam się ta wycieczka, bo mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Robienie bombek wcale nie jest takie łatwe. Z pewnością wielu z nas już nie będzie patrzeć w tym roku na choinkowe bombki jak na zwykłe pomalowane kulki.Milena, Mateusz, Józio z VI b
CHCEMY BYĆ CYFROWOBEZPIECZNI!
W piątek 16.12.2016r., obchodzimy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego jako wydarzenie w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Edukator projektu przeprowadził dla uczniów klas 4-6 SP spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń w sieci. Tego dnia odbędą się także warsztaty dla uczniów klas szóstych oraz szkolenie dla nauczycieli. Edukator przekaże szkole plakaty, broszury dla rodziców, broszury dla nauczycieli i płytę z filmem profilaktycznym.
JEDYNKOWE JASEŁKA
Jasełkowy występ, który odbył się 21.12.2016 r., w świątecznie przystrojonej hali sportowej, przygotowali uczniowie klas 1-6 SP pod kierunkiem pp. Małgorzaty Fallach i Gabrieli Walczak. Oprawa muzyczna: zespół "Arfik" z p. Beatą Osiadacz. Spotkanie poprzedził Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Radę Rodziców.
ŚWIĄTECZNY CZAS...
Wszyscy w szkole poczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Ozdobiono szkolne korytarze i sale lekcyjne. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 22.12.2016r., wszystkie klasy zorganizowały spotkania wigilijne. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Podczas spotkań z wychowawcami dzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i przy świątecznym poczęstunku wspólnie śpiewali kolędy.
Tego dnia o godz. 10.40 dla całej społeczności szkolnej zostały wystawione Jasełka w wykonaniu uczniów.
ZIMOWE ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM
Wokół śnieg, mróz, pełnia zimy. Co robią nasi uczniowie?
Drugo-, trzecioklasiści - grają na dzwonkach, piszą wiersze, tańczą rock`n`rolla, inscenizują.
Pierwszoklasiści - śpiewająco uczą się robić bałwana, ślizgać na ślizgawce.
A że miło jest robić to wszystko z tymi, których się kocha, zaprosiliśmy 7 lutego 2017 r., naszych kochanych Dziadków.
Razem tańczyliśmy, układaliśmy piosenki, rymowanki. Był także wywiad z naszymi gośćmi. Na wszystkie trudne pytania, odpowiedź babć i dziadków była jedna:
„Kochamy bardzo nasze wnuczęta - stąd nasza cierpliwość, radość, uśmiech.”
Wnuczęta, składając życzenia z okazji niedawnego święta swoim babciom i dziadkom także zapewnili ich o swojej miłości.
Dziadkowie, uczniowie, w imieniu wszystkich koleżanek dziękuję za wspólną zabawę.
Pani Zima – Anna Wróbel
SPOTKANIE Z MISTRZAMI POLSKI W BEATBOXIE
Pejot i CARLo - spotkanie zorganizowane przez MCK, odbyło się w czwartek 2.02.2017r. w sali gimnastycznej.
NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII
7 lutego klasy IV uczestniczyły w szczególnej lekcji historii prowadzonej przez Panią Małgorzatę Krasną-Korycińską - archeologa, historyka i muzealnika.
Poznawaliśmy dzieje pierwszych Słowian, którzy przybyli na tereny przyszłego państwa polskiego. Dowiedzieliśmy się wiele na temat stanowisk archeologicznych w Milanówku i bliskiej okolicy. Pani Małgorzata opowiedziała nam o słowiańskch domach i grodach, drużynach wojów, starosłowiańskich obrzędach i zwyczajach. Mogliśmy dotknąć historii - to znaczy mieliśmy w rękach zrekonstruowane przedmioty np: kościane grzebienie, naczynia, biżuterię, miecz i topór. Następnie mieliśmy okazję przywdziać ubrania i ozdoby takie, jakie używane były we wczesnym średniowieczu przez naszych przodków.
Bardzo podobały nam się zajęcia i wiemy, że ta wiedza zostanie z nami na długo.Uczniowie klas czwartych i nauczyciel historii Nina Pietrzak
DZIEŃ KOBIET - WYBORY MISS I MISTER`A SZKOŁY
Tradycyjnie uczniowie uczcili Święto Kobiet przygotowując mini spektakl o kobietach, które opisane były na kartach znanych tekstów literackich. Na scenie pojawili się młodzi artyści: Kacper Dąbrowski, Szymon Bogucki, Antek Czyżkowski, Filip Przyborowski, Kacper Kosiewski, Mikołaj Suchłabowicz, Jakub Sulerzycki, Mateusz Sierakowski, Jakub Stępniewski, Robert Heinrich, Mateusz Nowak, którzy zgrabnymi recytacjami uświetnili ten dzień paniom pracującym w szkole oraz swoim koleżankom. Trafionym pomysłem było zaprezentowanie hitu muzycznego "Przez Twe oczy zielone" w wykonaniu showman`a Jakuba Stępniewskiego w towrzystwie roztańczonych koleżanek (Weronika Górska, Oliwia Dembińska, Marta Młynarska, Ewa Okoń, Wiktoria Szacha - Głuchowicz). Zaprezentowano także wyniki wyborów Miss i Mister`a Szkoły, które ogłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
SZKOŁA PODSTAWOWA
Miss Nauki Karolina Ordyniec VIa
Miss Sportu Gabriela Korycińska VIc
Miss Uśmiechu Milena Pietrzak VIc
Miss Elegancji Sandra Legieć VIaMister Nauki Józef Kaflik VIb
Mister Sportu Krzysztof Pilipiuk VIb
Mister Uśmiechu Leon Trocki VIc
Mister Elegancji Damian Lubczuk VIcGIMNAZJUM
Miss Nauki Anna Piliszek IIa
Miss Sportu Paulina Kaczmarek IIIc
Miss Uśmiechu Marta Młynarska IIa
Miss Elegancji Weronika Guraj IaMister Nauki Jakub Wawrzyniak IIa Mister Sportu Patryk Szmel IIIc
Mister Uśmiechu Jakub Stępniewski IIb
Mister Elegancji Robert Heinrich Icpp. Agnieszka Jasińska, Beata Osiadacz
W AFRYKAŃSKIM RYTMIE
Kolejne warsztaty w ramach Akcja - Edukacja za nami. 15 marca 2017 r., młodzież gimnazjalna spotkała się z Glodejem Mfutila i uczyła się pod jego czujnym uchem gry na djembe.
DZIEŃ PRZYJAZNEJ SZKOŁY
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku.
DZIEŃ ZIEMI
25 kwietnia 2017 r.
Biedroneczki, barwne motyle, owieczki, orki, delfiny, złote rybki, bociany, wilki, psy, wiosenne kwiaty, zielone drzewa – jednego dnia, o jednej godzinie w naszej auli spotkali się wszyscy mieszkańcy Ziemi.
Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale odkryli tajemnicę przyrody. Wszystko, co żyje na naszej planecie, tworzy nierozerwalną nić. Wszyscy są sobie potrzebni, a my ludzie – mali i duzi - jesteśmy cząstką natury. Mamy obowiązek jej strzec !
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu i wystawy z obchodów Dnia Ziemi. Do działań włączyły się wszystkie klasy, w przygotowaniach pomogły nam także dzieci przebywające w świetlicy . Pracowały pod okiem swoich Pań. Bardzo dziękujemy. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło „Bliżej natury - bioróżnorodność”.
p. Anna Wróbel
Rodzice czytajcie dzieciom baśnie! „Opowieści Ziemi” – te baśnie mają wszyscy nasi uczniowie.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3. MAJA
W czwartek w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 1c gim i 3a gim pod kierunkiem p. Krzysztofa Biegały. Projekcje filmowe, recytacje wierszy, fragmenty pieśni patriotycznych oraz komentarze narratorów przybliżyły społeczności szkolnej doniosłe wydarzenie uchwalenia Konstytucji majowej.
DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ
W czwartek 11.05.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej.
Z tej okazji klasy 4-6 SP oraz 1-3 GIM przygotowały stoiska, na których znalazły się różne informacje, ciekawostki dotyczące wylosowanego kraju UE a także charakterystyczne potrawy. Można było także zaprezentować przebrania, stroje regionalne. Przedstawiciele klas prezentowali ustnie kraj na forum. Na korytarzach klasy wywiesiły plakaty informacyjne o krajach Unii Europejskiej.
Wylosowane kraje: 4a-Węgry, 4b-Holandia, 4c-Chorwacja, 5a-Włochy, 5b-Niemcy, 5c-Francja, 6a-Czechy, 6b-Grecja, 6c-Hiszpania, 1ag -Szwecja, 1bg-Holandia, 1cg-Hiszpania, 2ag-Chorwacja, 2bg-Niemcy, 2cg-Czechy, 3ag -Włochy, 3cg-Węgry.
Koordynatorzy: nauczyciele języków obcych i wychowawcy
SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
W środę, 17 maja uczniowie klasy Ib i II c wzięli udział w spotkaniu z p. Katarzyną Pakosińską, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Milanówku. Pani Kasia w ciekawy i zabawny sposób opowiadała, jak powstawała książka Jej autorstwa pt: „Malina cud-dziewczyna”. Były też zagadki, śmieszne historyjki i oczywiście zaraźliwy śmiech Pani Kasi. W czasie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań, także tych, dotyczących pracy scenicznej artystki.
W dalszej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: "Ilustracja do książki" realizowanego w ramach miejskiego projektu „Milanówek czyta”. Jego współautorka, p. Mira Opalińska również była obecna na spotkaniu. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy odbierali nagrody z rąk roześmianej i pełnej energii Pani Kasi. Dodatkową atrakcją były wspólne zdjęcia z artystką.
pp. Aleksandra Krystek, Dominika Kazimierczak
ZIELONY KONCERT - "MAMA, MAMUSIA, MATECZKA"
26 maja to wyjątkowy dzień - DZIEŃ MATKI. Artyści z naszej szkoły uczcili to święto koncertem, który był dedykowany właśnie najważniejszym osobom w naszym życiu.
Wszystkich gości przywitała p. dyrektor Anna Sawwidis. W czasie Zielonego Koncertu wyśpiewaliśmy życzenia piosenkami, wzruszaliśmy widzów, a zwłaszcza mateczki popisami solowymi - Ala Rutkowska zaśpiewała piosenkę "Dla mamy" z repertuaru K. Paschalskiej, Hania Kaflik wykonała piosenkę z repertuaru E. Geppert "Nie żałuję". Cały spektakl poprowadzili niezawodni, młodzi adepci sztuki aktorskiej: Weronika Górska i Kacper Dąbrowski, którzy zasiedli w zaaranżowanym studiu TV; w czasie audycji pojawił się blok reklamowy w wykonaniu Alicji Zawadzkiej, Eweliny Brzezińskiej i Weroniki Dudek... ach, te różowe okulary i barwna piosenka na chandrę - "Chodź pomaluj mój świat...", sonda uliczna, którą przygotowali uczniowie gimnazjum: Marta Młynarska, Ewa Okoń, Wiktoria Szacha - Głuchowicz, Antonia Grabarczyk, Weronika Górska, Anna Piliszek, Maria Krysowska i Robert Heinrich. W scenkach teatralnych pojawili się uczniowie z kl. VIc: Weronika Kolińska i Damian Jasiński w bajce o "Zielonym Kapturku" oraz mamusia z synkiem - Milena Pietrzak i Damian Raczkiewicz w scence pt. "Śmiejmy się", przygotowanych przez p. Agnieszkę Matus. Niecodzienną sytuację sceniczną stworzyli uczniowie w parodii programu "Jeden z dziesięciu" - Antek Czyżkowski, Antonina Grabarczyk, Marta Młynarska, Jakub Sulerzycki, Filip Przyborowski i Kacper Kosiewski - ze śmiechu "wrzała" cała widownia, kiedy Antek zadawał uczestnikom pytania, o odpowiedziach nie mówiąc!!! Cóż za galimatias słowny. Nad całością programu czuwali niezawodni akustycy Albert Sawicki i Mateusz Grudkowski, projekcję filmową zaprezentowały Anna Piliszek i Maria Krysowska. Na zakończenie piosenkę "Przez Twe oczy zielone" zaprezentował nasz wspaniały showman Jakub Stępniewski w towarzystwie roztańczonych koleżanek.
Bardzo dziękuję wszystkim artystom, za przygotowanie tego wyjątkowego programu, dedykowanego wszystkim Mamom! I jak śpiewał zespół "Arfik" w jednej z piosenek "Mamy kochać trzeba...", pamiętajmy o Nich zawsze, nie tylko od święta!
Ogromna radość towarzyszy nam, kiedy na widowni zasiadają nasi przemili goście: rodzice, nauczyciele, przyjaciele, sympatycy i absolwenci „Jedynki” oraz przedstawiciele władz miasta – swoją obecnością zaszczyciła nas Burmistrz Miasta Milanówka p. Wiesława Kwiatkowska. Dziękujemy i zawsze zapraszamy na nasze „Jedynkowe” przedstawienia.
Beata Osiadacz
Fotki: Magdalena Wardzińska
Zapraszamy do przeczytania na portalu Obiektywna Gazeta Internetowa artykułu p. Ewy Kubackiej o Zielonym Koncercie w "Jedynce".
Koncert został zaprezentowany szkolnej społeczności w środę 31.05.2017 na 5 i 6 lekcji.
WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI *KOPERNIK*
Niezwykły dzień 30 maja 2017 r., spędzili uczniowie klasy 3b na Festiwalu Nauki w Centrum Nauki Kopernik. Programowali roboty Dash&Dot, Lego Mindstorms, kodowali z ScottieGo, konstruowali elektroniczne zabawki. Uczestniczyli także w niepowtarzalnym spotkaniu z astronautą z NASA George`em Zamką. Jak kosmonauci myją zęby, ile trwa podróż w kosmos, jak jedzą, śpią, jakie doświadczenia prowadzą? Astronauta odpowiadał na wszystkie pytania naszych uczniów - bo nic w kosmosie nie jest zwyczajne. Wyjazd zorganizowany został przez Lokalne Centrum Kompetencji działające przy milanowskiej bibliotece, w ramach Klubu Kodowania. Dziękujemy pani Katarzynie Czajkowskiej, dzięki której dzieciaki mogły przeżyć tak wspaniałą przygodę.
Wych. Anna Wróbel
ŚWIĘTO DZIECI
1 CZERWCA 2017 DZIEŃ SPORTU I INTEGRACJI
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie przyszli do szkoły w szalonych, niecodziennych fryzurach, kolorowych strojach. W tym dniu nie było typowych lekcji. Specjalnie dla naszych uczniów nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy przygotowali zajęcia sportowe i integracyjne.
Klasy 1-3 SP
- zajęcia sportowe w godz.8.00-10.30 – prowadzili nauczyciele wf, wychowawcy – zajęcia opiekuńcze
- zajęcia integracyjne w godz.10.40-12.20 – prowadzili wychowawcy (w szkole lub poza szkołą).
Klasy 4-6 SP
- zajęcia sportowe w godz. 10.40-12.20 – prowadzili nauczyciele wf, wychowawcy – zajęcia opiekuńcze
- zajęcia integracyjne w godz. 8.50-10.30 lub 12.40-14.30 – prowadzili wychowawcy (w szkole lub poza szkołą)
Klasy 1-3 GIM
- zajęcia sportowe w godz. 12.40-13.25 – prowadzili nauczyciele wf, wychowawcy – zajęcia opiekuńcze
- zajęcia integracyjne w godz. 10.40-12.20 lub 13.45-15.20 – prowadzili wychowawcy (w szkole lub poza szkołą).
PIKNIK EKOLOGICZNY
Uczniowie ze Szkolnego Koła LOP uczestniczyli 4 czerwca 2017 r., w największym w kraju ekologicznym święcie na Polu Mokotowskim. Obchody Światowego Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem „W kierunku natury” i zgromadziły dziesiątki organizacji pozarządowych i instytucji promujących ekologię. Dzieci brały udział w warsztatach, konkursach i grach ekologicznych, które przybliżały tematykę związaną z bioróżnorodnością i potrzebą jej ochrony. Chociaż festyn odbywa się w niedzielę - dzień wolny od nauki w szkole, to chętnych do zdobywania wiedzy i zabawy było sporo.
Zapraszamy do udziału w Pikniku z okazji Dnia Ziemi już za rok!
Szkolne Koło LOP w Milanówku
Opiekun koła p. K. Cisek
SPOTKANIE DLA RODZICÓW
W poniedziałek 12.06.2017 o godz.19.00 w budynku naszej szkoły odbyło się spotkanie dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy 1 SP na rok szkolny 2017/2018.
Dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów przygotowano zajęcia warsztatowe na temat gotowości szkolnej. Zostały także przedstawione wybrane przez wychowawczynie podręczniki dotacyjne.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się w piątek 23.06.2017r. w sali gimnastycznej:
- dla klas 1-3 gimnazjum o godz. 8.00,
- dla klas 4-6 szkoły podstawowej o godz. 10.30,
- dla klas 1-3 szkoły podstawowej o godz. 12.30
22 czerwca 2017 r., odbyło się spotkanie dla klas I - III SP, podczas którego wręczono uczniom dyplomy i podziękowania za udział w konkursach, akcjach szkolnych i lokalnych.
TEATRALNA *JEDYNKA*
"METRO" NIGDY SIĘ NIE ZNUDZI!
Musical „Metro” grany jest w Polsce nieprzerwanie od 25 lat. W tym czasie obejrzało go ponad milion widzów. W czwartek 20 października do tego grona dołączyli kolejni uczniowie naszego gimnazjum – tym razem klasy I. W czym tkwi siła tego spektaklu? Co powoduje, że na każdym przedstawieniu widownia wypełnia się po brzegi? Pierwszoklasiści zgodnie przyznają – łatwo wpadające w ucho piosenki, niezwykle atrakcyjna choreografia, laserowe efekty świetlne i ciekawa, ponadczasowa historia o pragnieniach realizacji marzeń, wyrwania się z szarej rzeczywistości i o miłości. Sprawność i kondycja tancerzy z Teatru Buffo zdumiewają - trudno się nie zachwycać, a piosenka o tym, że razem można dokonać niemożliwego, na długo zostaje w pamięci: Wybudujemy wieżę - wierzę, wierzę, wierzę...
spełnionych marzeń napiszemy wzór…Wkrótce kolejne wycieczki do teatru. Przed nami „Podróże Guliwera”, „Piotruś Pan” i „Wieczór Trzech Króli”. Zapraszamy!
SPEKTAKLE TEATRALNE
Nasi uczniowie, jak co roku, mają możliwość udziału w wycieczkach na wybrane spektakle teatrów warszawskich. Tegoroczny sezon „Spotkań z teatrem” rozpoczęliśmy już 6 października – uczniowie klas IV obejrzeli piękną inscenizację „Królowej Śniegu” w Teatrze Polskim. 20 października gimnazjaliści z klas I wybierają się na musical „Metro” do Teatru Buffo, a 27 października klasy V obejrzą w Teatrze Polskim „Podróże Guliwera”. W grudniu chętni z klasy IVa, IVb oraz Va pojadą na musical „Piotruś Pan”, który w ubiegłym roku szkolnym cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Natomiast 5 stycznia 2017 roku zapraszamy gimnazjalistów z klas I-III na świetną inscenizację komedii Williama Szekspira „Wieczór Trzech Króli” przygotowaną przez aktorów Teatru Polskiego. Chętni do obejrzenia tego przedstawienia proszeni są o zapisywanie się (jak najszybciej) u pani Agnieszki Matus. Zgłoszenia i wpłaty będą przyjmowane do 4 listopada. Zapraszamy!
Agnieszka Matus
AKCJE SZKOLNE I LOKALNE
10 WRZEŚNIA 2016 WODNY PIKNIK EKOLOGICZNY
Nauczyciele ZSG1 przygotowali dla odwiedzających stoiska warsztatowe, których tematem przewodnim była woda. Można było dowiedzieć się m.in. ile wody jest w naszym organizmie, sprawdzić co unosi się na wodzie a co tonie, pobawić się cieczą nieniutonowską... Wyklejaliśmy wspólnie podwodny świat w technice origami z koła. Zapraszaliśmy do gier podłogowych o tematyce ekologicznej. Można było także poukładać puzzle, malować i rozwiązywać zagadki.
TU MOŻESZ OBEJRZEĆ FOTKI Z PIKNIKU
DBAMY O ZDROWIE
W ramach programu "Owoce_i_warzywa w szkole" 18 października w klasach 1 i 4 SP odbyły się warsztaty z dietetykiem.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
W dniach 15 - 23 października nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2016. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w lekcjach programowania w Scratchu i zajęciach z kodowania offline.
http://codeweek.org.pl/aktualnosci/
OPOWIEŚCI ZIEMI - EDUKACJA EKOLOGICZNA I KULTUROWA
„Opowieści Ziemi” to projekt obejmujący cykl spotkań o charakterze artystyczno-edukacyjnym, podczas których tradycyjne historie z różnych stron świata ożywają w przekazie ustnym, w połączeniu z dopełniającymi ich przekaz praktycznymi działaniami warsztatowymi prowadzonymi w duchu głębokiej ekologii, poruszającymi m.in. takie zagadnienia, jak potrzebę i obowiązek ludzi troski o Ziemię, niemarnowanie jedzenia, połączenia ekosystemowe, szacunek i współczucie dla zwierząt, właściwe obchodzenie się ze śmieciami, m.in. w kontekście relacji sąsiedzkich, recyclingu, ochrony drzew.
PODARUJ ODROBINĘ RADOŚCI
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS I HIV
1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie gimnazjum przygotowali gazetki ścienne pod kierunkiem p. Iwony Medykowskiej.
WARSZTATY - PIÓRO 3D"
W czwartek 15.12. klasa III A SP wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez Lokalne Centrum Kompetencji. Zajęcia z piórem 3D były bardzo interesujące, uczniowie z wypiekami na twarzy tworzyli świąteczne ozdoby oraz inne oryginalne rzeczy w wymiarze 3D.
Dziękujemy Pani Katarzynie Czajkowskiej oraz Lokalnemu Centrum Kompetencji za taką wspaniałą i nietypową lekcję.
Wychowawczyni klasy III a Monika Piekut
"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM"
Uczniowie! Drodzy Rodzice!
To już po raz dziewiąty otworzyliśmy w naszej szkole „Kramik dobroci”.
Dziękujemy za zakupy!
Zarobiliśmy 352 zł !
Za zebrane pieniądze uczniowie postanowili przygotować szlachetną paczkę dla potrzebujących dzieci.
To Wy drodzy uczniowie jesteście wspaniałymi św. Mikołajami.
Dzięki Wam na twarzach innych dzieci pojawi się w te święta radość!
W imieniu organizatorów - uczniów klasy 3b serdecznie dziękuję Wam - p. Anna Wróbel
PRZERWY INACZEJ
Od niedawna w "Jedynce" przerwy można spędzać słuchając muzyki w specjalnie przygotowanej do tego sali lub grając w ciekawe gry.
Muzyczne Poniedziałki to jeden ze sposobów na spędzenie przerwy w interesujący sposób. Zwykła sala lekcyjna przeobraża się w salę koncertową, gdzie można wspólnie posłuchać zarówno współczesnej, jak i klasycznej muzyki. Co więcej, można nawet pośpiewać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Aktywne Środy natomiast to spotkanie z ciekawymi grami. Do wyboru są gry logiczne, planszowe, strategiczne i wiele innych. Wystarczy przyjść do sali gier i spróbować swoich sił, zapraszając przy okazji do zabawy swoich ulubionych kolegów i koleżanki. Chętnych nie brakuje. I oby tak dalej. Miło zobaczyć, jak niektórzy chowają swój nieodłączny atrybut, czyli telefon do plecaka i odpoczywają lub bawią się z przyjaciółmi. Bo przecież muzyka łagodzi obyczaje, a gry nie tylko uczą, ale też i bawią.
p. Iwona Błońska
W piątek 3.02.2017 r., odbyły się spotkania profilaktyczne:
dla klas 1-3SP oraz 4a "Supełki" o godz. 8.45
dla klas 4b, 4c oraz 5 i 6 SP "Wielka ucieczka" o godz. 9.45
We wtorek i środę 7- 8.02.2017r. zostały przeprowadzone KONKURSY o zdrowym odżywianiu dla klas 4-6SP oraz 1-3 GIM.
KARNAWAŁ
W piątek 10.02.2017r., odbyły ZABAWY KARNAWAŁOWE dla klas I - III SP w sali gimnastycznej, po południu odbyła się DYSKOTEKA WALENTYNKOWA dla klas 4-6SP i 1-3 GIM.
PROGRAM "SZKLANKA MLEKA"
W naszej szkole realizujemy program "Szklanka mleka", który trwa do 31.05.2017 r.
Mleko rozdajemy uczniom do 08.06.2017 r.
Wpłat należy dokonać zgodnie z indywidualną deklaracją na mleko smakowe za kwiecień do 25.03.2017 r. i odpowiednio na miesiąc maj do 25.04.2017r.
W marcu szkoła realizuje tylko bezpłatne mleko białe.
*w kwietniu i w maju przewidujemy 12 dni mlecznych *
* mleko smakowe dla szkoły podstawowej cena za szt. 0,21 gr, czyli wpłata za miesiąc 2,52 zł/osoba/1 rodzaj
* mleko smakowe dla gimnazjum cena za szt.0,81 gr. czyli wpłata za miesiąc 9,72 zł/osoba/ 1 rodzaj
Przedłożona deklaracja jest jednorazowa i obowiązuje do końca 31.05.2017 r.
*PKO BP SA I O/Grodzisk Mazowiecki nr 88 1020 1055 0000 9602 0359 5139*Wpłat można dokonywać również gotówką w gabinecie księgowych 10. dnia miesiąca (wyłącznie w tym dniu).
WIELKANOCNA LEKCJA
Wielkanocna lekcja języka polskiego - praca w grupach, to ortograficzne memory, ortograficzne pisanki - dzieci wybrały sobie konkretną zasadę ortograficzną i ozdobiły swoje jajeczka wyrazami wg reguł pisowni.
Bawili się świetnie, mieli rewelacyjne pomysły. Zobaczcie fotki!
Magdalena Luter nauczycielka j. polskiego
GRA MIEJSKA
GRA MIEJSKA
w ramach Projektu „Milanówek czyta”Regulamin
1. Uczestnicy Gry Miejskiej poruszają się w patrolach 2-5 osobowych (jedna osoba pełnoletnia).
2. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 19 kwietnia 2017r.
na adres e-mail; sekretariat@zsg1.milanowek.pl
3. W czasie gry uczestnicy wykonują osiem zadań na poszczególnych punktach (wg. Karty patrolowej)
4. Zadania do wykonania dopasowane są do grupy wiekowej.
5. Każdy patrol posiada telefon komórkowy w celu zrobienia fotografii (dot. zadania między punktami)
6. Czas trwania gry ok. 3 godz. Start z ZSG nr 1 ul. Królewska 69 godz. 15.00 – 15.30, Meta w tym samym miejscu godz. 18.00
7. Każdy patrol otrzymuje kartę patrolową z zadaniami do wykonania oraz mapkę terenu – trasy gry.
8. Dla najlepszych przewidziane są nagrody i niespodzianki.
9. Dane uczestników są jedynie do wyłącznej informacji organizatora gry i nie będą wykorzystane do innych celów.DODATKOWE ATRAKCJE:
- w czasie trwania imprezy w budynku ZSG1 zorganizowane było stoisko LCK, wszyscy zainteresowani mogli poznać funkcje drukarki 3D oraz pióra 3D,
- zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy z grami planszowymi,
- wystąpił zespół wokalny "Arfik".
MAJ - MIESIĄCEM KSIĄŻKI
Do czytania zachęcamy uczniów na różne sposoby. Dziś, 9 maja, uczniowie klas trzecich SP nie tylko po raz kolejny doświadczyli, że czytanie może sprawiać wielką przyjemność, ale sami także mogą stać się autorami książki.
Wszystko za sprawą wydawnictwa „Sofijka”. Jego założycielka, pani Monika Jędrzejewska – Wiergiles, przyjechała do nas by opowiedzieć o książce charytatywnej . Uczniowie dowiedzieli się dla kogo i jak powstaje ta niecodzienna książka. Mogli jako pierwsi obejrzeć cudowne ilustracje, które znajdą się na jej łamach. Posłuchali także jednego z opowiadań powstającej właśnie książki .Opowiadanie przeczytał sam autor. Większość uczniów była wielce zdziwiona, że jest nim ich szkolny kolega, którego świetnie znają - Dominik Marinković. A że pisarzem może zostać każdy – przekonali się, gdy za sprawą kostki, która chyba miała w sobie jakąś moc, prześcigali się w układaniu opowiadań. Zapewne uczniowie zechcą mieć na swojej półce książkę, którą mogli obejrzeć, gdy jej jeszcze nikt nie widział. Jak ją zdobyć? Trzecioklasiści wiedzą! Kto jeszcze chciałby ją nabyć, odsyłamy na strony wydawnictwa.
Organizatorka spotkania p. Anna Wróbel
GÓRA GROSZA
W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Celem akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Ministerstwo Edukacji Narodowej sprawuje honorowy patronat nad akcją.
W tegorocznej akcji udało nam się zebrać 784,17 zł !
Pieniądze te zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję!
Szkoła Podstawowa: 1a - 17,87zł, 2a - 17,17zł, 2b - 15,38zł, 2c - 53,74zł,
3a - 20,64zł, 3b - 63,25zł, 3c - 9,29zł, 4a - 64,92zł, 4b - 14,83zł, 4c - 21,61zł,
5a - 30,37zł, 5b - 3,86zł, 5c - 26,54zł, 6a - 17,90zł, 6b - 16,97zł, 6c - 35,41zł
Gimnazjum: 1b - 231,27zł, 1c - 30,91zł, 2a - 33,00 zł, 2b - 9,74zł, 3c - 49,50zł
Opiekun SU: Agnieszka Jasińska
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ZBIÓRKI MAKULATURY
ZBIÓRKA MAKULATURY 2016/2017
Konkurs trwał w dniach 01.10 2016 r. - 31 maja 2017 r. Łącznie zebraliśmy 7363 kg.
Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone przez Radę Rodziców na cele szkolne .Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie a pracownikom szkoły za ogromną pomoc przy technicznej organizacji zbiórki.
Nagrodą główną jest Uczta Smakosza – zaproszenie na pizzę dla zwycięskiej klasy.
1 miejsce
3b 1539 kg 2 miejsce
5c 1188 kg 3 miejsce
4a 624 kg wyróżnienie
5a 514 kg wyróżnienie
1a 407 kg klasa ilość kg 1a 407 1b 245 1c 0 2a 35 2b 316 2c 77 3a 243 3b 1539 3c 156 4a 624 4b 302 4c 62 5a 514 5b 45 5c 1188 6a 141 6b 218 6c 251 1a gim 128 1b gim 362 1c gim 109 2a gim 0 2b gim 17 2c gim 85 3a gim 181 3 c gim 118
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Turniej Praga Cup w Karate Tradycyjnym
W dniu 11 września 2016 r., odbył się Turniej Praga Cup w Karate Tradycyjnym. Zawody zostały rozegrane w Amfiteatrze w Parku Skaryszewskim w Warszawie. W dniu startu na macie stawiło się 100 zawodników, w tym 15 osobowa reprezentacja UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki. Miło nam, że wśród zwycięzców są uczniowie naszej szkoły. Tomasz Burchard, uczeń kl.2c gim, zdobył I miejsce w kategoriach kata oraz kumite oraz III miejsce w kategorii fu-kugo. Kamil Kłok, uczeń kl.1a gim, zdobył II miejsce w kategorii kata.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!
PRACA PLASTYCZNA MARTY JANKOWSKIEJ Z KL.III A gim. WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU PT. "DROGA DO NIEPODLEGŁEJ POLSKI"!
W ramach obchodów Święta Niepodległości został ogłoszony przez Wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszkę konkurs dla uczniów liceów i gimnazjów pt. „Droga do Niepodległej Polski”. Z naszej szkoły na konkurs wysłane były dwie prace plastyczne uczennic: Marty Jankowskiej i Emilii Ostrowskiej. Spośród ponad setki wspaniałych dzieł wybrano 12 najlepszych - wśród nich znalazła się praca plastyczna Marty Jankowskiej z kl. III A gim. Gratulujemy!
Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na pracę Marty.
Praca Emilii Ostrowskiej z kl. III A gim.
Brawa dla aktorów z "Jedynki"
W milanowskim konkursie teatrzyków dziecięcych o tematyce ekologicznej EKO- TEATR 2016, aktorzy z naszej szkoły otrzymali II nagrodę za spektakl pt. „Tarapaty w Księstwie Miasta – Ogrodu”, pokonując w ten sposób wszystkie inne szkoły podstawowe.
Za swój występ aktorzy otrzymali z rąk burmistrza Wiesławy Kwiatkowskiej bardzo cenne nagrody – tablety Lenovo, a szkoła pozyskała Stację Meteo.
Nagrodzony spektakl opowiadał o tym, jak Milanówek zachował tytuł „Miasta – ogrodu”. Historię tę opowiedzieli uczniowie kl. III SP: Artur Berkowski, Adam Cieślowski, Milena Dłużniewska, Antoś Dzieleciński, Zuzia Jankowska, Wojtek Jedliński, Dominika Kamińska, Szymon Kilczewski, Franek Kossut, Iwan Królikowski, Hania Prasek, Janek Siepietowski, Oliwia Szkop, Antek Wilczyński i Oliwia Wysmułek. Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiadała pani Anna Wróbel, za scenografię pani Monika Piekut, a za muzykę pani Agnieszka Grzeszyk. Kostiumy przygotowali rodzice.
Dziękujemy naszym aktorom i wszystkim, którzy pomogli zrealizować to przedsięwzięcie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia.
Tekst: Anna Wróbel
EKO-TEATR 2016 dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 15 000,00 zł.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "SPOD ZNAKU ORŁA JESTEŚMY"
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Bardzo doceniamy Waszą pomysłowość i zaangażowanie. Dziękujemy Rodzicom, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w tej szczególnej nauce historii.
Jury w składzie: pp. Beata Osiadacz, Monika Bulińska – Nodzak, Hanna Wiechno, zdecydowało przyznać I miejsce za wykonanie konkursowych prac plastycznych. Zwycięzcy konkursu:
Jeremi Kowalski
Helena Tokarzewska
Emilia Zielińska
Weronika Kądziela i Nikola Temborowska
Zuzanna Jankowska
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Ratajewicz
Natalia Zapert
Franciszek Kossut
Jury dziecięce: Hania Prasek i Dominik Marinković nagrodzili:
Dominikę Kamińską
Gratulujemy!
Wszystkie prace można oglądać w naszej galerii. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Organizatorki konkursu: pp. Anna Wróbel i Agnieszka Grzeszyk
Aniołowo
Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym "Anioł" organizowanym przez Milanowskie Centrum Kultury zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Hanna Osińska
Helena Osińska
Gabrysia Korycińska
Ada Dróżdż
Olga JankowskaWręczenie nagród i dyplomów odbyło się w sobotę 3 grudnia 2016r. o godz. 12.00 w sali gimnastycznej ZS nr 1, ul. Piasta 14. Ponadto każde dziecko uczestniczące w konkursie również zostało nagrodzone.
Gratulujemy laureatom!
FOTKI Z WRĘCZENIA NAGRÓD - MCK
Konkurs czytelniczy
Bardzo miło nam poinformować, że wśród laureatów
Powiatowego Konkursu Czytelniczego pt. ,,Oczaruj mnie literaturą polską”
zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - Filia Grodzisk Maz. są nasi uczniowie:
I miejsce Wojtek Jedliński kl. III b SP
,,Pan Twardowski”
III miejsce Maja Chaberska kl. II c SP
własne opowiadanie ,,Magiczne Święta Bożego Narodzenia”
Wyróżnienie otrzymali:
Jaś Siepietowski kl. III b SP oraz Wiktoria Guzak kl. VI c SP
Podziękowania za udział w eliminacjach konkursu otrzymali:
Anita Pietrzak kl. IV b SP,
Daria Ołtarzewska kl. VI c SP
oraz Antek Wilczyński kl. III c SP
Serdecznie gratulujemy!
pp. Nina Pietrzak, Maria Sobczak
Mamy Mistrza!
Miło nam poinformować, że uczeń kl.6c Tomasz Zapert zdobył I miejsce w kategorii od 13 lat w Zawodach Strzeleckich z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gratulujemy!!!
Zdolna malarka z "Jedynki"
Znacie tę budowlę? Tak willę "Potęga" namalowała nasza uzdolniona uczennica z klasy III a gim., Marta Jankowska. Jej praca zajęła 2. miejsce w XVI Powiatowym Konkursie plastyczno-literacko- multimedialnym ph. "Ocalić od zapomnienia", zorganizowanym przez Nową Prywatną Szkołę Podstawową w Milanówku.
Gra Miejska
W piątek 12 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej „Odnajdź się w Milanówku”. Hasło tegorocznej gry to „Zrównoważony rozwój”. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Kowalczyk kl. Vc, Filip Malinowski kl. Vc, Aleksandra Melon kl. VIa, Karolina Ordyniec kl. VIa pod opieką p. Katarzyny Cisek zdobyła 2. miejsce. Należy dodać, że byli najmłodszą ekipą, zwyciężyli z uczniami gimnazjum oraz liceum. Tym większe BRAWA i GRATULACJE :)
KONKURS PLASTYCZNY - „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
25 maja 2017 r., odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 - etap powiatowy. Marta Jankowska z kl. 3 a gim., zdobyła 1. miejsce w kategorii uczniów gimnazjum, Jej młodsza koleżanka Gabriela Korycińska z kl. 6 c otrzymała dyplom za udział w konkursie. Koordynatorem konkursu była p. Beata Osiadacz
Kangur Matematyczny 2017
Wyniki konkursu:
w kategorii Żaczek - klasa 2 SP wyróżnienie otrzymał Bartek Błeszyński
w kategorii Maluch - klasa 3 SP wyróżnienie otrzymał Dominik Marinkovic
w kategorii Beniamin - klasa 5 SP wyróżnienie otrzymał Józef Kaflik
w kategorii Junior - klasa 3 GIM wyróżnienie otrzymała Hanna Kaflik
Gratulacje!!!
IX edycja konkursu plastyczno - filmowego „Milanówek pędzlem i okiem kamery malowany”
3 czerwca 2017 r., w Zespole Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły, które wykonały prace pod kierunkiem p. Beaty Osiadacz - nauczycielki zajęć artystycznych w klasach 3. gimnazjum.
KATEGORIA PLASTYCZNA
2. miejsce ex aequo Alicja Skalska i Anna Kielak kl. Ic gim.
3. miejsce ex aequo Sara Adamczyk i Alicja Musiał kl. Ib gim.
Gratulacje!
Konkurs "Mój Las"
organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.
Uczennica naszej szkoły Kornelia Koper kl. 5a otrzymała wyróżnienie w XXX edycji konkursu "Mój las". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy na temat "Drzewo i jego funkcja w przyrodzie". Jury podczas oceny brało pod uwagę wartość merytoryczną pracy, formę opracowania, samodzielność, ogólną estetykę i pomysłowość szaty graficznej. Gratulujemy Kornelii i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs "Słowa i słówka dla Milanówka"
„Słowa i słówka dla Milanówka” – finał konkursu miejskiego. Gratulujemy Oliwii Jaszczuk z klasy VI a. Wiersz Oliwii został doceniony i nagrodzony drugim miejscem w kategorii szkół podstawowych. Zabawny wiersz Artura Berkowskiego z klasy IIIb SP został nagrodzony wyróżnieniem. W komisji zasiadali m.in. aktor Przemysław Bluszcz oraz satyryk, pisarz Andrzej Zaorski.
p. Anna Wróbel
Konkurs fotograficzny Samorządu Uczniowskiego
Ogłaszamy wyniki konkursu "Wiosna w obiektywie"
Szkoła Podstawowa
I miejsce Wiktoria Szczuka 6b
II miejce Zuzanna Korzębska 6b
III miejsce Marcela Ciborowska 4a
Pola Trocka 4a
wyróżnienie Karolina Budner 4c
Gimnazjum
I miejsce Franciszek Zawalski 1b
II miejce Anna Kielak 1c
III miejsce Ryszard Kucharski 3c
wyróżnienie Monika Piotrowska 2b
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas I-III Gimnazjum
1. miejsce Piotr Zienkiewicz IIIc
2. miejsce Julia Szlaga Ib
3. miejsce ex aequo Anna Piliszek IIa i Ryszard Kucharski IIIc
Gratulacje!
Dziękuję wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu!
p. Agnieszka Jasińska - nauczycielka j. niemieckiego
Konkurs recytatorski
W czerwcu b.r. nasi uczniowie brali udział w XVII edycji Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Muzeum im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, w tym roku pod hasłem ,,Bolesław Leśmian i jego światy".
Nagroda Burmistrza Milanówka p. Wiesławy Kwiatkowskiej dla Damiana Raczkiewicza z kl. VI c.
Gratulujemy serdecznie!Podziękowania dla p. Agnieszki Matus za pomoc w wyborze wierszy i przygotowaniu uczniów do konkursu.
Jednocześnie za udział w konkursie oraz poprzedzających go warsztatach recytatorskich dziękujemy:
Antkowi Czyżkowskiemu, Kacprowi Dąbrowskiemu, Tosi Grabarczyk, Wiktorii Guzak, Zosi Piekarskiej, Tomkowi Rowińskiemu, Helenie Wałachowskiej, Ali Zawadzkiej.pp. Maria Sobczak, Nina Pietrzak