• Napis Fundacja Rosa oraz grafika kolorowego kwiatka
            • 1,5% PODATKU DOCHODOWEGO DLA *JEDYNKI*

• Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Sympatycy Szkoły!

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na potrzeby naszych uczniów. Nasza szkoła bierze udział w programie Fundacji Rosa „Twoja Szkoła”, która zgromadzone środki przekazuje na działania statutowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku.

Zachęcamy do przekazywania nam 1,5%!

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, bo dzięki Waszej ofiarności w ubiegłym roku uzyskaliśmy kwotę: 5236,80 zł.

Społeczność SP1

• Złoty puchar
            • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• 3 lutego 2023 r., odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych na ściance wspinaczkowej w Hali Sportowej nr 2 w Milanówku. Organizatorem zawodów był Dział Sportu Milanowskiego Centrum Kultury. Nasi uczniowie spisali się fantastycznie! GRATULACJE!

WYNIKI ZAWODÓW

• RYMcerze - NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

• W piątek 10 lutego 2023 r., odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas 6-8 z udziałem duetu RYMcerze (raperzy Bęsiu (wł. Łukasz Bęś) i DJ Yonas (wł. Jonatan Blank). Raperzy zaprezentowali projekt profilaktyczny Nie Zmarnuj Swojego Życia, podczas którego opowiadali zgromadzonej w hali sportowej młodzieży o swoich doświadczeniach życiowych, w tym o swojej walce z nałogami. Wartości te są zawarte także w ich utworach, również prezentowanych na spotkaniach. W czasie spotkania raperzy zaprosili młodzież do spróbowania swoich sił w konkursie freestyle.

• POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 8 lutego 2023 r., uczennice klas ósmych miały możliwość sprawdzenia umiejętności w XV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego zorganizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Milanówku.

Cel imprezy to podnoszenie sprawności ortograficznej, popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny oraz integracja uczniów i nauczycieli. Dyktando napisało 27 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pan Robert Papieski - pracownik Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, tłumacz, krytyk literacki, eseista oraz redaktor "Przegląd u Filozoficzno-Literackiego" poprowadził wykład pt. "Sztuka edytorska".

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• "Działajmy razem" to hasło obchodzonego 7 lutego 2023 r. Dnia Bezpiecznego Internetu, promującego działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. W ostatnich dniach dużo rozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie. Nowe technologie na stałe zagościły w naszym życiu - dają nam wiele możliwości, jednak niosą też szereg zagrożeń. By być bezpiecznym w Internecie włącz krytyczne myślenie i nie zapominaj o netykiecie.

Zapraszamy do przetestowania swojej wiedzy młodych i starszych w Interlandii.

• 160. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

• Z okazji obchodów 160. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczcili pamięć bohaterów walk tamtych dni, biorąc udział w zajęciach, podczas których poznawali przebieg powstania na naszych terenach - w roku 1863 wioski Milanówek i miasteczka Grodzisk. Poznali także postać płk. Ludwika Żychlińskiego. To on zorganizował na terenie ówczesnego powiatu warszawskiego powstańczy Oddział Dzieci Warszawy. Zorganizował w Grodzisku fabrykę broni, tajną siatkę współpracy pracowników kolei. W lipcu i sierpniu 1863 r., w okolicach Milanówka oddziały płk. Żychlińskiego brały udział w potyczkach z oddziałami rosyjskimi.

W źródłach historycznych uczniowie wyszukiwali informacji o rodzinie Lasockich, która po upadku powstania utraciła majątki, a niektórzy członkowie rodu nawet życie - syn Michała Lasockiego, właściciela Milanówka - zginął w drodze na Syberię.

W ,,Pamiętnikach byłego dowódcy Dzieci Warszawskich i byłego naczelnika sił zbrojnych powiatów warszawskiego i rawskiego" płk L. Żychliński pisał o powstańcach: ,,uratowali honor narodowy i dali dowody, że naród polski ginął na polu chwały w obronie świętych zasad: WOLNOŚCI, RÓWNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI"

Nauczycielka historii: Nina Pietrzak

• NASZE SUKCESY

• Rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "Forget-me -not" sesja zimowa

Niezmiernie miło mi poinformować o sukcesach naszych Uczniów w Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego "Forget -me- not". Uczniowie otrzymali bardzo wysokie wyniki.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Olaf Szymański z klasy 4c

Aleksandra Pokorska z klasy 6a

Mateusz Błoński z klasy 8b

Izabella Sobieszczuk z klasy 8c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu: Iwona Błońska