- Historia szkoły
- Nasze atuty
- Kalendarium
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
Rok szkolny 2013/2014
Uroczyste rozpoczęcie roku szk. 2013/2014
Dn. 2 września 2013 r., o godz. 11.00 w hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyli przede wszystkim uczniowie i ich rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie przywitała pani dyrektor Edyta Sawicka - Domasiewicz, życząc owocnej nauki i pracy oraz najwyższych osiągnięć i sukcesów w nowym roku szkolnym. Kilka ciepłych słów skierował do uczniów, rodziców i pracowników szkoły pan burmistrz Jerzy Wysocki, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym uroczystym dniu. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
*****************************************
CIEKAWE WYDARZENIA 2013/2014
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2013
W piątek 27.09. 2013r., odbyły się w naszej szkole WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.
Wypełnioną kartę do głosowania uczniowie mogli wrzucić do urny wyborczej w obecności komisji w czasie godziny wychowawczej. Wyniki wyborów ogłoszono 30.09.13 r. Więcej informacji
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W piątek, 27.09.13 r., obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli przygotowany z tej okazji program artystyczny przygotowany przez zaspół "Arfik" pod kierunkiem p. Beaty Osiadacz, a także wzięli udział w quizie wiedzy o językach obcych przygotowany przez nauczycielki pp. I. Błońską i K. Ciesielską. Najwięcej radości sprawiło zebranym wspólne odśpiewanie znanych przebojów "Mamma Mia", "Felicita" oraz "Ai Se Eu Te Pego".
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013
"ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na trzeci tydzień września.
27.09.2013 r., uczniowie klasy 3c SP wyposażeni w worki i rękawice ruszyli "posprzątać świat" !!! Na poboczach ulic niedaleko szkoły zalegały butelki, puszki, stara odzież. Wystarczyło przejść kilkadziesiąt metrów od szkoły i torby były napełnione.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013
"Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".14 października 2013 r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - z mocy art. 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela jest ustanowiony świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.
W naszej szkole 14.10.13 r., odbyło się uroczyste spotkanie dla wszystkich pracowników okraszone pięknym koncertem w wykonaniu uczniów. Śmiechu było co nie miara: oprócz MINI KONCERTU ŻYCZEŃ, odwiedziła poczciwą "Jedynkę" MAGDA TESTER (Klaudia Szacha - Głuchowicz z kl. I C gim.), która poprowadziła KUCHENNE REWOLUCJE oraz MARYLKA (Agnieszka Łapińska z kl. II C gim) we wspaniłej scence kabaretowej. Nad całością czuwał BOGUSŁAW POŁOSZAŃSKI (Jakub Szyszka kl. III A gim.)Po wspaniałej zabawie dla ducha, grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele i pracownikami administracji i obsługi zaproszeni zostali do stołówki szkolnej na słodka strawę dla ciała. Koniecznie zapraszamy do obejrzenia fotek z tej imprezy!!! Pomysłodawczynią spektaklu była p. Beata Paczkowska współpracująca z pp. Agnieszką Jasińską i Beatą Osiadacz.
Apel z okazji DEN dla klas 6 SP i 1-3 GIM odbył się we wtorek 15.10.2013 r. Zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów oraz odbyło się Ślubowanie kl. I gimnazjum.
KONCERT JESIENNY "TUWIMOWO"
W piątek 25.10.2013 r., w "Jedynce" odbył się tradycyjny jesienny koncert dla Rodziców i Przyjaciół szkoły. Koncert w wykonaniu zespołu "Arfik" i młodych artystów tym razem nosił tytuł "Tuwimowo" i poświęcony był twórczości Juliana Tuwima w związku z przypadającą w tym roku 60. rocznicą śmierci poety. Uczniów do występu przygotowały pp. Beata Osiadacz, Maria Sobczak i Nina Pietrzak.
Artykuł o koncercie i galerię zdjęć zamieścił portal "Obiektywna.pl".
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTEK
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 08.11.2013 r. (piątek) w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poszczególne klasy przygotowały z tej okazji gazetki ścienne (konkurs Samorządu Uczniowskiego). Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i okolicznościowymi kotylionami. Poczet Sztandarowy ZSG nr 1 uczestniczył w uroczystościach miejskich 11.11.2013 r.
Po zakończeniu uroczystego apelu nastąpiło przekazanie sprzętu komputerowego dla naszej szkoły przez burmistrza Jerzego Wysockiego w ramach programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Milanówek".
I GMINNY PRZYSTANEK PAT W MILANÓWKU
W dniach 29-30 listopada 2013 roku odbył się program profilaktyczny Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Program był realizowany jako I Gminny Przystanek PaT. PaT to program mody na życie bez uzależnień, profilaktyki rówieśniczej, dobrych wiadomości, a nie protestów, zaproszeń, a nie wykluczeń, bez nagród i działania za coś, nie robienia co się chce ale odpowiedzialności za siebie i innych. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień! (www.milanowek.pl)
MISKA DLA SCHRONISKA
COŚ DLA DUCHA
„METRO" WCIĄŻ ZACHWYCA
W ostatni piątek stycznia kolejny rocznik naszych gimnazjalistów – tym razem klasy pierwsze - obejrzał musical „Metro” w Teatrze Buffo. Mimo iż od premiery minęło ponad 20 lat, nie schodzi on z afisza i wciąż przyciąga tłumy widzów. Na widowni i w piątek nie było wolnych miejsc. Gimnazjaliści pytani po spektaklu, co im się podobało, zgodnie odpowiadali: „Wszystko!” I muzyka, i choreografia, i teksty piosenek, i gra świateł, i wreszcie – sama fabuła. Trzeba przyznać, że artyści w tym spektaklu naprawdę się nie oszczędzają. Tańczą niezwykle dynamicznie, co podkreśla oświetlenie, swym śpiewem trafiają do serc widzów, ich gra jest bardzo naturalna, a przez to przekonująca. Jednym słowem – musical wciąż na piątkę (szóstkę?) Mamy nadzieję, że grupa teatromanów z naszej szkoły od piątku znacznie się powiększyła. Okazja do kolejnego spotkania z teatrem już 8 marca - tym razem zobaczymy komedię omyłek „Księżniczka na opak wywrócona” w Teatrze Narodowym. Zapraszamy!
RELACJA Z WYJAZDU DO TEATRU POLSKIEGO
W mroźny (ale na szczęście już nie wietrzny) sobotni wieczór 7 grudnia wybraliśmy się na „Zemstę”. Było warto! Niech żałują ci, którzy z nami nie pojechali. Uczniowie znający tę komedię mogli ją skonfrontować z tekstem Fredry i adaptacją filmową, a ci, którzy omawianie utworu mają przed sobą, poznali ją w takiej formie, w jakiej powinno się poznawać utwory dramatyczne – na deskach teatralnych. Teatr Polski po raz kolejny zachwycił nas grą aktorów. Cześnik i Rejent pełni wigoru, mimo wieku (Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn), zabawna Podstolina (Joanna Trzepiecińska), urocza i dowcipna Klara (Lidia Sadowa), jej wybranek Wacław (Paweł Krucz) i wreszcie doskonały Papkin (Jarosław Gajewski), o którym recenzenci pisali, że w tej roli osiągnął aktorskie mistrzostwo - zapewnili nam niezapomniany wieczór. Po spektaklu ręce bolały nas od bicia braw – wywoływaliśmy nimi aktorów na scenę aż czterokrotnie. Taką „Zemstę” zapamiętamy na długo! Dodatkową atrakcją wycieczki był wieczorny spacer rozświetlonym świątecznie Krakowskim Przedmieściem. Kolejne spotkania z teatrem już w styczniu – dla klas IV i V „Pinokio”, także w Teatrze Polskim, a dla klas I gimnazjum musical „Metro” w Teatrze Buffo. Zapraszamy!
SPOTKANIA Z TEATREM
Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczęliśmy od komedii „Wieczór Trzech Króli” , którą obejrzeliśmy w Teatrze Polskim. Autor sztuki, William Szekspir, kojarzy się większości z nas z wielkimi tragediami. Tym razem dał się poznać jako komediopisarz. Uwspółcześniona wersja jego najzabawniejszej komedii w znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Polskiego okazała się doskonałą zabawą dla miłośników teatru w każdym wieku. Widzowie co i raz wybuchali śmiechem, a najgłośniej śmialiśmy się my. Siedząc w pierwszych rzędach, mieliśmy możliwość zarejestrowania i docenienia każdego szczegółu – gestu, grymasu na twarzy, pomruku … Owacja na stojąco (zainicjowana przez uczennice klasy III B), a potem kwiaty dla aktorów były naszym podziękowaniem za wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.
Kolejna propozycja spotkań z teatrem skierowana jest tym razem do młodszych uczniów - klasy IV wybierają się 12 listopada do Teatru Polonia na inscenizację baśni „Kopciuszek”. Zapraszamy!
JEDYNKOWE JASEŁKA
16 grudnia 2013 r., w wieczornej, miłej atmosferze odbyły się "Jedynkowe Jasełka" w wykonananiu uczniów klas I - III SP. W świątecznie przygotowanej hali sportowej, w blasku barwnych swiateł można było podziwiać wspaniałych artystów (pod czujną opieką wychowawczyń), skupionych przy betlejemskiej stajence. Artyści recytowali piękne teksty, śpiewali piosenki i kolędy - zagrane także na instrumentach - zaproszonym gościom, przjaciołom i sympatykom "Jedynki", nauczycielom oraz przede wszystkim swoim rodzicom. Po koncercie można było zakupić wyjątkowe i niepowtarzalne prezenty gwiazdkowe podczas "Świątecznego Kiermaszu" zorganizowanego przez Radę Rodziców oraz spotkać się z miłym, starszym panem z siwą brodą, ulubieńcem dzieci ..., czyli Mikołajem. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!
Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu "Obiektywna.pl"
oraz obejrzenia fotorelacji na stronie Miasta Milanówka
"BAJKOWE JASEŁKA" W MU3W
Piękny, świąteczny prezent sprawili uczniowie "Jedynki" słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Milanówku. W czwartkowy wieczór, 19 grudnia 2013 r., odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział uczniowie kl. 3 a SP z wychowawczynią p. Barbarą Ślusarczyk i zespół "Arfik" (grupa z gimnazjum) z p. Beatą Osiadacz. Młodzi artyści zaprezentowali "Bajkowe Jasełka" urozmaicone pięknymi, "anielskimi" śpiewami. W świątecznej scenerii i cudownych strojach (brawa i podziękowania dla Rodziców !!!), można było podziwiać piękne postacie Świętej Rodziny skupionej przy żłóbku, pasterzy, aniołów, Trzech Króli i wspaniałych gości z dziecięcych bajek, którzy swoimi recytacjami wzruszali do łez zaproszonych gości oraz rodziców. Do stajenki z darami przybyli: "Dziewczynka z zapałkami", "Czerwony Kapturek", "Calineczka", "Pszczółka Maja", "Smerfetka", "Jaś i Małgosia", "Pinokio", "Sierotka Marysia", "Królowa Śniegu" oraz "Wróżki". Za serce chwytały także pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, a zwłaszcza: "Nie było miejsca dla Ciebie" w wykonaniu Antoniny Kossut, "Lulajże Jezuniu", którą wykonała Karolina Ordyniec (Maryja) i "Gdy śliczna Panna" wyśpiewana przez Magdę Komosę. Swoim dostojnym głosem przywitał oraz złożył świąteczne życzenia wszystkim zebranym w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Milanówka uczeń klasy 3 B gimnazjum Hubert Sikorski. Pani Dominika Inkielman - prezes MU3W, podziękowała naszym artystom za wspaniały, wzruszający występ i wręczyła słodkie upominki. Na zakończenie części artystycznej wszyscy zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Gościom bardzo podobało się nasze przedstawienie, czego dowodem były nieustające brawa i liczne podziękowania.
Tekst: Beata Osiadacz
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA
Świąteczne spotkania klasowe odbyły się w piątek 20.12.2013 r., w godz. 8.00 - 9.30 dla klas 1 - 3 GIM oraz w godz. 9.30 - 11.00 dla klas 1 - 6 SP
GÓRA GROSZA 2013
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI "GÓRA GROSZA"!
ZEBRALIŚMY W "JEDYNCE" ŁĄCZNIE 863,27 zł.
BRAWO!!!
JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA SZKOŁY W AKCJI
– Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
– Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
– Efekt prestiżowy – o akcji dużo mówi się w mediach. Jesteśmy uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. A. Jasińska
NASZE WRAŻENIA PO SPEKTAKLU "PINOKIO"
7 stycznia 2014 r., uczniowie klas IVa i Vb mieli prawdziwą przyjemność obejrzenia spektaklu „Pinokio”. Historia drewnianego pajacyka, który chciał zasłużyć na to, by być prawdziwym chłopcem, ożyła dla nas na nowo na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Wspaniałe przedstawienie przyciąga uwagę widzów już od pierwszych scen – jest niezwykle barwne, dynamiczne, wypełnione mnóstwem postaci, poprzetykane rytmicznymi piosenkami i dowcipnymi tekstami. Scena teatralna zamienia się w mroczny las, morską otchłań, cyrkową arenę… Wiele sytuacji angażuje dzieci emocjonalnie – kiedy aktorzy w roli uczniów w Krainie Zabawek rzucali w siebie i w nas kolorowymi poduszkami – z radością przyłączyliśmy się do nich, a gdy scena stała się nagle ogromnym wielorybem, nie obyło się bez pisków i krzyków na zaciemnionej widowni. Uroczy Gadający Świerszcz w soczyście zielonym fraczku zapadający się nieoczekiwanie pod ziemię, niebieskowłosa Wróżka czuwająca nad niesfornym pajacykiem, działający podstępnie Lis i Kot, niegrzeczni chłopcy zamienieni w smutne osiołki i wreszcie główny bohater, Pinokio – zabawny w swych wybrykach, ale i wzruszający, gdy kolejny raz szczerze żałuje złych postępków - na długo zostaną w naszej pamięci. Choć przedstawienie było dość długie i pewnie dla najmłodszych widzów trochę męczące, do domów wracaliśmy w doskonałych nastrojach.
Koordynator: p. A. Matus
"BAJKOWE JASEŁKA" DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ 10.01.14 R.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2014
11 lutego 2014 roku, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klas I - III SP obejrzeli spektakl "SIECIAKI" w wykonaniu zespołu teatralnego Grupa T z Torunia. Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki” propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. W spektaklu poruszone zostały problemy cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. W spektaklu pojawiły się również treści dotyczące uzależnień, ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z psychologiem dziecięcym i pedagogiem szkolnym.
Uczniowie klas 4-6 SP o godz. 9.00 wzięli udział w spotkaniu ph: "Stop cyberprzemocy" prowadzonym przez Policję. Dla uczniów klas gimnazjalnych takie spotkania odbędą się w piątek 14.02. na 4 i 5 lekcji.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się konkurs na prezentację lub plakat uwzględniający hasło "Razem tworzymy bezpieczny Internet".
11 lutego 2014r. rozstrzygnięto konkurs dla klas IV - VI.Na konkurs wpłynęły 4 plakaty, jury postanowiło przyznać nagrody:
1 miejsce Amelia Koper
2 miejsce Michał Dyra
3 miejsce Anna Kwiatkowska
Wyróżnienie - Justyna LewandowskaSpośród 25 prezentacji jury nagrodziło 5 osób:
1 miejsce Hanna Kaflik
2 miejsce Magdalena Okrasa, Adrian Reszczyński
3 miejsce Aleksandra Wałęga, Kamil KosiewskiGRATULACJE!!!
AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE 2014"
w Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku, odbędzie się w dniach 17 - 28.02.2014 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych:
- dla uczniów klas I - IV szkoły podstawowej - zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne, gry planszowe, gry i zabawy ruchowe, ścianka wspinaczkowa
- dla uczniów klas V - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum - zajęcia sportowe (piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, piłka koszykowa, tenis stołowy, unihokej), ścianka wspinaczkowa.
PROGRAM "PSIA ŁAPA" DLA MILANOWSKICH SZKÓŁ
W ramach akcji „Zima w mieście”, 20 lutego 2014 r., funkcjonariusze Straży Miejskiej zaprosili uczniów milanowskich szkół na zajęcia modułowe, dotyczące właściwego traktowania zwierząt – w szczególności psów. Zajęcia odbyły się w ZSG nr 1 przy ul. Królewskiej 69.
DZIEŃ KOBIET I WYBORY MISS I MISTER`A SZKOŁY
Dnia 7 marca 2014 r., o godz. 11.35 odbył się apel z okazji DNIA KOBIET i kolejna edycja WYBORÓW MISS & MISTER`A SZKOŁY. Uczniowie przygotowani przez p. Beatę Osiadacz zaprezentowali program kabaretowy o kobietach i dla kobiet - który wywołał euforię braw i salwy śmiechu!!! Wszystkim Paniom małym i dużym życzymy wiele radości i spełnienia marzeń...
AKCJA "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"
Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 ROKIEM SZKOŁY W RUCHU. Celem podjętej inicjatywy był rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej. W związku z powyższym Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do udziału w akcji „Ćwiczyć każdy może". Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji.
ŚLADAMI BOHATERÓW "KAMIENI NA SZANIEC"
19 marca 2014 r., klasy III A i B gimnazjum ruszyły na wycieczkę szlakiem bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Historia Zośki, Alka i Rudego jest uczniom doskonale znana dzięki lekturze, wielogodzinnym rozmowom na jej temat, a także dzięki dwóm filmom: fabularnemu „Akcja pod Arsenałem” i dokumentalnemu „Rudy, Alek, Zośka”. Widzieli także najnowszy film „Kamienie na szaniec”. Choć na większości z nich zrobił duże wrażenie, to bez trudu potrafili wskazać liczne odstępstwa od treści książki, co czyni go w ich oczach, niestety, niewiarygodnym.
Swoją wiedzę o tamtych czasach pojechaliśmy zweryfikować w trakcie wycieczki. Doskonały przewodnik, który oprowadzał nas od Liceum im. Batorego – szkołę Zośki, Alka i Rudego, przez budynki przy Alei Szucha, gdzie był katowany Janek Bytnar, przez więzienie na Pawiaku – miejsce kaźni tysięcy Polaków, aż po groby bohaterów na Wojskowych Powązkach, przekazał nam wspaniałą lekcję historii. Opowiadał niezwykle zajmująco, wplatając wiele ciekawostek i szczegółów zapadających w pamięć, sprawił, że naprawdę poczuliśmy i zrozumieliśmy grozę czasów wojny.
Oto fragmenty powycieczkowych refleksji uczniów III B:
Na długo zapamiętam grypsy czytane w muzeum na Pawiaku i cele w podziemiach Alei Szucha. Wstrząsnęły mną.
Nie mogłam opanować wzruszenia, słuchając tego, co pisali więźniowie Pawiaka do swoich bliskich.
Pokonywaliśmy autokarem tę samą trasę, którą jechała więźniarka z Rudym. Bardzo to przeżyłam.
Braliśmy udział w inscenizacji zamachu na Franza Kutscherę. Przewodnik świetnie to poprowadził. To było niezwykłe doświadczenie.
Miejsca, które zobaczyłam, wystawy i prezentacje bardzo mną poruszyły i dały do myślenia.
Wolałbym, abyśmy mieli więcej czasu na Powązkach. Chciałbym zatrzymać się dłużej przy grobach Zośki, Rudego i Alka. Na pewno tam wrócę.Historia wojny stała się dla mnie bardziej namacalna. Już nie jest tylko tekstem w podręczniku do historii.
DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW
Dzień Otwarty w „Jedynce” już za nami. W piątek, 4 kwietnia, od godz.17:00 do gmachu szkoły schodzili się przyszli uczniowie ze swoimi rodzicami. Już od progu czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Komitet powitalny uczennic gimnazjum wręczał foldery reklamowe „Jedynki” oraz naklejki z symbolami zajęć tematycznych i częstował najmłodszych cukierkami. Naszych miłych gości powitała w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Edyta Sawicka - Domasiewicz wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego. Spotkanie rozpoczął występ artystyczny uczniów klasy 3 a SP przygotowany przez pp. Beatę Osiadacz, Iwonę Błeszyńską i Barbarę Ślusarczyk. Dzieciaki popisywały się nie tylko recytacją i śpiewem, ale zaprezentowały także kilka układów tanecznych. W tle można było podziwiać prezentację archiwalnych i współczesnych zdjęć ze szkolnej fotogalerii nawiązujących do występu małych artystów. Mali widzowie zasiedli w pierwszych rzędach i już od początku spotkania wykazywali ogromne zainteresowanie programem, przy wykonaniu naszej szkolnej wersji przeboju „Bałkanica” śmiało włączyli się w śpiew i gromkie oklaski. Po występie nauczycielki zaprosiły dzieci do zabawy w salach, a rodzice mieli okazję poznać ofertę placówki, którą przedstawiła Pani Dyrektor. Pani pedagog, Marzena Osiadacz, zapoznała rodziców z zagadnieniem gotowości szkolnej sześciolatka. Zajęcia dla przyszłych uczniów „Jedynki” były na tyle atrakcyjne, że wystarczyło czasu na zadanie przez rodziców wszystkich nurtujących ich pytań. Pani Dyrektor zapewniła, że nasza szkoła jest gotowa na przyjęcie wszystkich maluchów i postara się sprostać oczekiwaniom rodziców. Na zakończenie spotkania można było zwiedzić szkołę, po której oprowadzali starsi uczniowie. Pracownie na parterze i na piętrze, świetlica, biblioteka, gabinety pedagoga, logopedy, pielęgniarki i sekretariat były tego wieczora dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Przyszli uczniowie otrzymali pierwszy szkolny gadżet, ołówek ze specjalną korygującą nakładką ułatwiającą właściwy uchwyt. Rodzice mogli złożyć w sekretariacie kartę zapisu swojego dziecka. Mamy nadzieję, że z naszymi małymi gośćmi spotkamy się w nowym roku szkolnym.
DBAMY O ZDROWIE "TRZYMAJ FORMĘ"
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w piątek 11.04.14 r., o godz.11.35 odbył się apel tematyczny dla ucz. kl. 1-3 GIM przygotowany przez kl. 2ag pod kierunkiem p. Barbary Kopeć i pielęgniarki szkolnej p. Ireny Chojnackiej. Na apelu został podsumowany konkurs na prezentację multimedialną o zdrowym stylu życia w ramach programu "TRZYMAJ FORMĘ".
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
W dniu 8 kwietnia 2014 r., mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece szkolnej niezwykłą postać w osobie p. Bożeny Starościak. Odwiedziła nas w związku ze Światowym Dniem Poezji.
Nasz Gość to milanowska poetka, która przedstawiła nam swój dorobek twórczy dzieląc go na dwa etapy: pierwszy to wiersze romantyczne zakochanej nastolatki i drugi – refleksyjny – dojrzałej kobiety. Pani Bożena opowiedziała o swoim warsztacie, dając wskazówki młodym adeptom tej sztuki, jak tworzyć, jak poszukiwać inspiracji i o tym jak istotnym elementem twórczości jest posługiwanie się pięknym, czystym i poprawnym językiem polskim. Nadmieniła również o swoich fascynacjach twórczością Kazimierza Wierzyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Czytała ich ulubione utwory. Przedstawiła także swoją twórczość - wiersze z pierwszego zbioru pt. ,,W ciszę poezji zaklęci...”, które są pełne ciepła, nostalgii i milanowskiej aury oraz wiersze, które czekają na wydanie w nowym tomiku.
W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów związanych z biblioteką, miłośników poezji i mamy nadzieję – następców naszego Gościa. Kameralne spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy ciasteczku (przygotowanym przez ucz. kl. IB Agnieszkę Zadrożną). Po oficjalnej części nastąpiły indywidualne rozmowy. Spotkanie uważamy za udane i spełnione.
Nauczycielki biblioteki: M. Sobczak i N. Pietrzak
ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI
World Art Day został ustanowiony przez General Assembly z inicjatywy International Association of Art - Guadalajara/Meksyk w 2011 roku. Data 15 kwietnia nie jest przypadkowa, wybrana została na pamiątkę urodzin Leonarda da Vinci! (www.wikipedia.pl)
Ideą jest otwarcie na sztukę i zwiększanie świadomości społeczności międzynarodowej w dziedzinie sztuki. To dzień dla wszystkich artystów i miłośników sztuki na świecie.
Przygotowaliśmy specjalną fotogalerię dla najciekawszych propozycji artystycznych, wyjątkowych i oryginalnych pomysłów/charakteryzacji!!!! Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w zabawie związanej z przygotowaniem ciekawych interpretacji dzieł sztuki! Zobaczcie sami!!!!
W tym dniu odbyła się także prezentacja projektu gimnazjalnego uczennic z klasy II B gim., dotycząca historii rysunku azjatyckiego. Ciekawym elementem prezentacji był konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV - VI SP. Efekty można podziwiać na fotkach z tego spotkania.
Opiekun projektu: Beata Osiadacz
DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach już od 1970 roku i jest to największe ekologiczne święto na świecie! Tegoroczne wydarzenia przebiegają pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!". W naszej szkole 28.04.14 r., odbyły się apele z okazji Dnia Ziemi dla klas 1- 6 SP oraz 1- 3 GIM przygotowane pod kierunkiem pp. A. Wróbel i K. Cisek.
ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 - GO MAJA
W środę 30.04.14 r., o godz. 10.40 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 4-6 SP i 1-3 GIM z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.
"NIEBIESKA SZKOŁA"
Uczniowie klas II i III gim. 9 maja 2014 r., wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką "Niebieskiej Szkoły" Fundacji STS Fryderyk Chopin. Obejrzeli prezentację i film o dwumiesięcznym rejsie edukacyjnym na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin. Bezkres oceanu, szum fal, poznawanie nowych kultur a przede wszystkim nowe przyjaźnie sprawiają, że udział w rejsie "Niebieskiej Szkoły" jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Uczniowie poznali zasady rekrutacji na rejs prowadzonej przez Fundację.
DZIEŃ EUROPEJCZYKA
W piątek 09.05.2014 r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejczyka. Występ artystyczny z tej okazji zaprezentowali uczniowie kl. I A GIM i kl. IV B SP pod kierunkiem pp. M. Fallach, I. Błońskiej i B. Osiadacz.
KABARETOWY *Zielony Koncert* 23.05.14 r.
Za nami niezwykły wieczór w "Jedynce". Obejrzeliśmy kolejny wspaniały Zielony Koncert w wykonaniu naszych artystów i szkolnego zespołu wokalnego "Arfik". W tym roku program był poświęcony kobietom, żonom i matkom, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki. Kabaretowe skecze, piosenki i wiersze wywoływały burzę oklasków i salwy śmiechu. Nie zabrakło też chwil zadumy i wzruszeń. Dziękujemy artystom i p. Beacie Osiadacz za przygotowanie tego wspaniałego występu.
III EDYCJA PIKNIKU RODZINNEGO W *JEDYNCE*
Z okazji DNIA DZIECKA 6 czerwca 2014 r., w "Jedynce" odbył się III PIKNIK RODZINNY.
DLA NASZYCH GOŚCI PRZYGOTOWALIŚMY MNÓSTWO ATRAKCJI I NIESPODZIANEK: konkurs z nagrodami, gry i zabawy sportowe, kącik zdrowia, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, zabawy matematyczne, warsztaty przyrodnicze, fantonerię, antykwariat, mini siłownię, planszówki, scrabble, pokazy tańca, sportów walki, spotkanie ze strażakami, harcerski kurs pierwszej pomocy i strzelnicę, kawiarenkę, stoiska gastronomiczne, występ zespołu SHOW "GŁOS BELFRA BRZMI ZNAJOMO"
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII:)
W Konkursie dla dzieci nagrody wylosowali:
Nagroda główna - Adam Prus
Nagrody pocieszenia: Marcel Kamiński, Partycja Banasiewicz, Filip Polański, Max Jastrzębski, Piotr Kuczyński
Gratulujemy!
Dziękujemy naszym SPONSOROM:
MPM PRODUKT, URZĄD MIASTA MILANÓWKA, KS MILAN, Państwo Warowiccy, Pani Przyborowska, Pani Bodych Pizzeria GRUBY BENEK z Grodziska Maz. oraz wszystkim, mamom, które upiekły ciasta do kawiarenki, wszystkim, którzy przynieśli fanty do fantonerii i przekazali książki do antykwariatu.
WAKACYJNY PAKIET PROFILAKTYCZNY
W dniach 24-26.06.2014 r. uczniowie wzięli udział w Wakacyjnym Pakiecie Profilaktycznym.
24.06.2014 r.- DZIEŃ SPORTU
25.06.2014 r.- DZIEŃ ZDROWIA
PYSZNY I ZDROWY - PIKNIK KLASOWY
W środę, 25 czerwca 2014 r., został zoraganizowany w szkole "sniadaniowy dzień", w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z klas IV - VI SP i I - III GIM, już od godz. 8.00 przygotowywali wspaniałe, pomysłowe i smaczne posiłki. Na talerzach znalazły się kolorowe, zdrowe kanapki oraz słodkie, kuszące barwami desery!!!. Klasy IV SP spiasły się na medal i otrzymały soczyste nagrody... ARBUZY! Inni też skosztowali tej słodkiej nagrody.
Klasy I - III SP swoje kulinarne spotkanie rozpoczęły o godz. 10.40. Obserwując przygotowania i starania w wykonaniu potraw przez najmłodszych, można byłoby pomyśleć, że jesteśmy w najlepszych restauracjach - menu godne podziwu! W klasie II c SP dzieci wykonały śniadanko samodzielnie (bez pomocy dorosłych). Przynieśli obfite zakupy i wykonali wybitne potrawy śniadaniowe - brawo!!! Pozostali uczniowie także bardzo starannie i pieczołowicie wykonali swoje prpopzycje kulinarne. W nagrodę pojawiły się również soczyste ARBUZY!
Realizacja pomysłu PIKNIKU KLASOWEGO odbyła się w ramach programu profilaktycznego pod kierunkiem pielęgniarki szkolnej p. Ireny Chojnackiej przy współpracy nauczycieli pełniących w tym dniu opiekę nad uczniami oraz naszej kochanej Rady Rodziców - głównego sponsora słodkich nagród!. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i życzę zdrowych, smacznych i atrakcyjnych posiłków podczas wakacji!!!
Koordynator programu: Irena Chojnacka
26.06.2014 r.- DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbyło się w piątek 27 czerwca 2014 r., o godz. 11.45 w hali sportowej (dla wszystkich klas).
AKCJE, PROJEKTY
AKCJA "LATO W MIEŚCIE"
Akcja "Lato w mieście" w Zespole Szkół Gminnych nr 1 odbyła się w dniach 30.06 - 11.07.2014 r.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 prowadzili nauczyciele naszej szkoły.
Poprowadzono zajęcia:
- gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych,
- zajęcia taneczne,
- mini siłownię,
- zajęcia sportowe: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, unihokej, tenis stołowy, nordic walking.
JEDYNKA - "SZKOŁĄ W RUCHU"
Z dumą informujemy, że nasza szkoła pozytywnie przeszła weryfikację sprawozdania z zadań zrealizowanych w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" i uzyskała tytuł SZKOŁY W RUCHU!!!
Rok Szkoły w Ruchu
O programie
W listopadzie 2013 roku nasza szkoła zgłosiła się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.
Wynikiem naszych starań będzie przyznanie szkole tytułu Szkoła w Ruchu.
Celem akcji jest podjęcie działań na rzecz aktywności fizycznej w różnych obszarach.
Obok Ministra Edukacji Narodowej organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl
Nasze zadania:
Zadanie 1 – przykłady dobrych praktyk, dowodzące, że lekcje wychowania fizycznego mogą być ciekawe i atrakcyjne (obszar 1).
Zadanie 2 – alternatywne zajęcia ruchowe na lekcjach wychowania fizycznego (obszar 2)
Zadanie 3 – przeprowadzenie akcji związanych z aktywnością ruchową w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (obszar 5).
Zadanie 1 – przykłady dobrych praktyk, dowodzące, że lekcje wychowania fizycznego mogą być ciekawe i atrakcyjne (obszar 1)
Od lat zajęcia ruchowe, czy to w formie lekcji wychowania fizycznego, czy zajęć pozalekcyjnych, są naszym priorytetem. Jesteśmy świadomi tego, jak wiele korzyści przynoszą one uczniom.
Staramy się stworzyć warunki, aby zajęcia te swoją atrakcyjnością przyciągnęły uczniów do świadomego i dobrowolnego uczestnictwa.
Dostosowując metody pracy, system oceniania, zapoznając dzieci z nowymi formami aktywności ruchowej, uważamy, że osiągamy sukcesy na tym polu.
W naszej szkole długoterminowe zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego są rzadkością i wynikają głównie z problemów zdrowotnych.
Kładziemy nacisk na kształtowanie postaw gwarantujących udział w szeroko rozumianej kulturze fizycznej przez całe życie człowieka, wskazując ruch jako podstawę zdrowego stylu życia.
Odnosząc się do dobrych praktyk na lekcjach wychowania fizycznego chcielibyśmy wskazać między innymi na:
Karta samooceny dla uczniów klas IV-VI SP
-
Kartę samooceny i samokontroli dla II i III etapu nauczania, zawierającą próby sprawnościowe (uczniowie przez 3 letni cykl kształcenia monitorują swoje wyniki i dokonują samooceny)
Lp.
Data (miesiąc, rok)
Klasa
Test Coopera
Indeks sprawności fizycznej K. Zuchory
sprint
skok
zwis
skłon T
bieg
wynik
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Karta samooceny dla uczniów klas I-III gimnazjum
Lp.
Data (miesiąc, rok)
Klasa
Test Coopera
Indeks sprawności fizycznej K. Zuchory
sprint
skok
zwis
skłon T
bieg
wynik
1.
2.
3.
4.
5.
6.
- wykorzystanie nowych form aktywności ruchowej takich, jak: taniec towarzyski, tańce narodowe, Nordic Walking, wspinaczka ściankowa.
Przykładowe lekcje wychowania ficzycznego:
-
Nauka kroków i figur tanecznych poloneza.
link: Scenariusz lekcji wychowania fizycznego „Nauka kroków i figur tanecznych poloneza”.Polonez(1).docx
-
Kształtowanie siły mm. RR w ćwiczeniach na drabinkach i ściance wspinaczkowej.
link: Scenariusz lekcji wychowania fizycznego „Kształtowanie siły mm. RR w ćwiczeniach na drabinkach i ściance wspinaczkowej”.Scianka(2).docx
Zadanie 2 – alternatywne zajęcia ruchowe na lekcjach wychowania fizycznego (obszar 2)
Podążając za zmieniającą się rzeczywistością oraz wypełniając różne prawa i rozporządzenia organów państwowych, gdy główną rozrywką wśród dzieci i młodzieży stają się gry komputerowe i Internet poszukujemy różnych sposobów zachęcenia uczniów do aktywności fizycznej.
Wykorzystujemy ankiety, w których pytamy o ich zainteresowania ruchowe. Na podstawie wyników tych ankiet organizujemy zajęcia z wychowania fizycznego w takiej formie, aby sprostać oczekiwaniom uczniów.
W bieżącym roku szkolnym zaplanowaliśmy między innymi zajęcia z tańca (tańce towarzyskie, aerobik), nordic walking, wspinaczki ściankowej.
Dokumentacja realizacji zadania:
Zadnie 3 – przeprowadzenie akcji związanych z aktywnością ruchową w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (obszar 5).
Pragniemy zaprezentować 3 imprezy rekreacyjne jako realizację tego zadania. Były to akcje przeprowadzone w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, uczestnictwo było dobrowolne:
Wycieczka na miejskie lodowisko, sztucznie mrożone, do sąsiedniego miasta – Grodziska Mazowieckiego. Była to wycieczka dla gimnazjum.
Termin: 23.01.2014 r.
-
Wycieczka na pływalnię „Wodnik 2000” w Grodzisku Mazowieckim dla klas IV – VI szkoły podstawowej.
Termin: 7.02.2014 r. SZKOŁA W RUCHU - BASEN
-
Link do scenariusza: Scenariusz_zajeć_na_pływalni.pdf
-
Sobotnia wycieczka rowerowa w ramach naszych cotygodniowych, autorskich zajęć pt. „Aktywna sobota”.
KONKURS *SZKOŁA Z TRADYCJĄ*
Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła z Tradycją" , organizowanego przez Fundację „Od pokoleń dla pokoleń” pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza.
DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ODDANE GŁOSY - ZDOBYLIŚMY ICH 1169
*****************************************
TVP - portal edukacyjny dla uczniów
TVP we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła portal edukacyjny skierowany do uczniów klas IV–VI szkół podstawowych. Od 1 września na portalu dostępnych jest blisko tysiąc odcinków 40 najciekawszych serii edukacyjnych Telewizji Polskiej oraz aktualne informacje z danej dziedziny.
Oferta programowa zawarta na portalu może być wykorzystywana na lekcjach: języka polskiego, języków obcych, przyrody, geografii, historii, a także na zajęciach z nauki o człowieku, kulturze i sztuce. Znaleźć tu można ekranizacje lektur i linki do audiobooków, materiały wideo, dzięki którym uczniowie poznają tajniki szyfrowania, dźwięku, powody powstawania trąb powietrznych czy dowiedzą się, jak wykorzystać zasady fizyki do trików na deskorolce.
Twórcy portalu zapowiadają, że niebawem udostępnią testy wiedzy (w tym dyktanda), zabawy (quizy, krzyżówki) oraz autorskie filmy i zdjęcia użytkowników. Docelowo z portalu będą mogli korzystać uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum, licealiści, nauczyciele, a także rodzice.
Serwis znajduje się pod adresem: www.edu.tvp.pl
TEKST: OPERON.PL
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW 2013/2014
KONKURS PLASTYCZNY "RÓŻNI A RÓWNI"
NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM "RÓŻNI A RÓWNI" DLA DOMINIKI ICKIEWICZ UCZ. KL. III A GIM. GRATULUJEMY!!!
****************************
W piątek 06.06.2014 r., nasza drużyna chłopców zdobyła I miejsce w powiatowych zawodach w dwa ognie szkół podstawowych.
****************************
W konkursie miejskim "Straż Miejska Dzieciom" rozstrzygniętym 30.05.2014 r. II miejsce w kategorii klas 5sp wywalczył Jakub Namiota, II miejsce w kategorii klas 3 gimnazjum zdobył Sebastian Swandzikowski. Gratulacje!!!
****************************
Z dumą informujemy, że gimnazjaliści z "Jedynki" we wtorek 03.06.2014 r., zostali laureatami Powiatowego Konkursu Ekologicznego w formie Sesji Naukowej organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Milanówku.
I miejsce dla K. Sokołowskiej i R. Błaszkiewicza za prezentację na temat: "Czy zielona energia pozwoli nam na użycie energii bez ograniczeń i negatywnego wpływu na środowisko geograficzne?"
II miejsce dla M. Walczaka i J. Siekierskiego za prezentację na temat "Leki, suplementy diety, doping chemiczny- czy tylko dawka ma znaczenie?"
III miejsce (niestety nie było już nagrodzone) również zajęła drużyna z naszej szkoły H. Sikorski i P. Zajączkowski, którzy zaprezentowali w sposób jasny i prosty temat bardzo trudny "Komputer kwantowy". Nasi gimnazjaliści byli bezkonkurencyjni, zachwycili jury konkursowe swobodą wypowiedzi oraz doskonałym przygotowaniem merytorycznym.
Gratulujemy!****************************
MAMY WICEMISTRZÓW POLSKI W SCRABBLE
Reprezentanci naszego Gimnazjum (Rafał Błaszkiewicz i Konrad Pajączek) powtórzyli w piątek sukces sprzed roku – w XII Mistrzostwach Szkół w Scrabble, które odbyły się 30 maja 2014 r., w Kutnie, zdobyli tytuł wicemistrzów! Potwierdzili tym samym wysoką klasę i niemałe umiejętności, ulegając jedynie niekwestionowanym faworytom. Tuż za podium, na 4. miejscu, uplasowała się nasza druga drużyna – Paweł Dzierżyński i Hubert Sikorski. Dla całej czwórki wielkie brawa!
Tegoroczne Mistrzostwa przyciągnęły do Kutna ponad 100 graczy z wielu miast Polski – m.in. Warszawy, Zabrza, Białegostoku, Łodzi, Rybnika i Ostrowa Wielkopolskiego. Połowa z nich to uczniowie gimnazjów – w tej kategorii wystartowało 26 dwuosobowych zespołów. Pozostali walczyli w kategorii szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli nasi czwartoklasiści - Mateusz Król, Kuba Pielak, Dymitr Wilk-Sokołowski i Franek Zawalski z klasy IV a. Nie odnieśli sukcesów (jeszcze), ale stawiają dopiero pierwsze kroki w scrabblowaniu i z pewnością za rok lub dwa będą się liczyli w walce o podium. Tego im i sobie życzymy.
Aż trzech spośród czterech naszych utytułowanych scrabblistów już kończy naukę w gimnazjum, zatem szukamy następców. Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy na zajęcia Szkolnego Koła Scrabble, które ruszą po wakacyjnej przerwie od września. Będziemy zgłębiać tajniki gry, poznawać nowe słowa, szlifować umiejętności i na pewno dobrze się przy tym bawić. Czekamy na chętnych!
Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za wkład finansowy w wyjazd naszych uczniów na Mistrzostwa, a Milanowskiemu Centrum Kultury za współfinansowanie wyjazdu i komplet koszulek dla naszych reprezentantów. Panu Maciejowi Czupryniakowi z Milanowskiego Klubu Scrabble MATRIKS, współautorowi wszystkich naszych scrabblowych sukcesów, gorąco dziękuję za nieszczędzenie czasu na dzielenie się z uczniami swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami.
Opiekun koła scrabble: Agnieszka Matus
****************************
23.05.2014 r. odbył się SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ GIMNAZJUM.
kl. 1- 3 SP - 4 lekcja (p. Karolina Ciesielska)
kl. 4- 6 SP - 2 lekcja (p. Iwona Błońska)
kl. 1- 2 G - 1 lekcja (p. Małgorzata Fallach)
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA KLAS 1- 3 SP
KLASY 1:
I Ola Sowińska kl. 1c
II Bartek Żach kl. 1b
III Martyna Żach kl. 1b
Wyróżnienia:
IV Abigail Pinnock kl. 1c
V Marcela Ciborowska kl. 1a
VI Wiktoria Lewandowska kl. 1a
KLASY 2:
I Julia Galewska kl. 2b
II Zosia Soroka kl. 2b
III Aaron Stankiewicz kl. 2b
KLASY 3:
I Tymon Wiatrak kl. 3b
II Milena Miciałkiewicz kl. 3b
III Józio Kaflik kl. 3b
Wyróżnienia:
IV Daniel Kądziela kl. 3a
V Hania Ciborowska kl. 3b
Tymon Pandera kl. 3a
****************************
IV GIMNAZJADA FIZYCZNA
Z dumą informujemy, że ucz. kl.3b Rafał Błaszkiewicz został laureatem IV Gimnazjady Fizycznej! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
****************************
KONKURS GEOLOGICZNO-ŚRODOWISKOWY
Miło nam poinformować, że uczennica kl. 5a SP Jagna Rybarczyk otrzymała wyróżnienie w Konkursie Geologiczno-Środowiskowym „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Zadanie konkursowe było niełatwe, polegało na wykonaniu pracy plastycznej na temat: "Od pionierów życia do gazu łupkowego". Do konkursu uczennicę przygotowała p. K.Cisek. Praca Jagny wzbudziła uznanie jury konkursowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
****************************
XII FESTIWAL PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ "PIOSENKA NIE ZNA GRANIC" W MIĘDZYBOROWIE
12.05.2014 R. Z radością informujemy, że uczennica "Jedynki", Magdalena Komosa otrzymała wyróżnienie na XII Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Międzyborowie. Uczennice, Magdalenę Komosę i Antoninę Kossut do udziału w konkursie przygotowała p. Beata Osiadacz. Gratulujemy!!!
1 czerwca 2014 r., Magda wystąpiła podczas koncertu laureatów, który został zorganizowany z okazji obchodów Dnia Międzyborowa.
****************************
ZAWODY SPORTOWE
Z radością informujemy, że drużyna reprezentująca "Jedynkę" w składzie: Sandra Przeniczkowska, Marta Jankowska, Ewelina Brzezińska pod opieką p. I. Błeszyńskiej wywalczyła 3 miejsce w grze miejskiej "Odnajdź się w Milanówku". Organizatorem gry miejskiej, która odbyła się we wtorek 29 kwietnia 2014 r. w Milanówku był Zespół Szkół nr 2 im. gen. J. Bema przy współpracy z portalem grymiejskie.waw.pl. Gorące gratulacje dla dziewcząt z kl. 6a!!!
Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła w piątek, 11 kwietnia, I miejsce w Powiatowych Zawodach w piłce nożnej chłopców klas 4-6 SP rozgrywanych na stadionie "Turczynek" w Milanówku. Brawo chłopcy!!!
****************************
"MŁODZI O ŁUPKACH"
Miło nam poinformować, że w ramach konkursu filmowego "Młodzi o łupkach", którego organizatorem jest Fundacja Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy. Praca konkursowa autorstwa uczennic Gimnazjum nr 1 w Milanówku - Anny Kraszewskiej i Katarzyny Sokołowskiej została wysoko oceniona przez jury konkursowe i pomyślnie przeszła przez 1-wszy etap oceny. W związku z powyższym autorki pracy zakwalifikowały się do II etapu konkursu, w ramach którego wraz z opiekunem panią Katarzyną Cisek wzięły udział w warsztatach filmowych, które odbyły się w dniach 14-15 kwietnia 2014 r. w Warszawie.
****************************
"OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" - KONKURS
Jesteśmy dumni, że II miejsce w kategorii rysunek gimnazjalistów XIII edycji Powiatowego Konkursu plastyczno-literacko-multimedialnego „Ocalić od zapomnienia” zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 - Katarzyna Szyszko i Piotr Glinka. Brawo!!!
****************************
KONKURS FOTOGRAFICZNY I FILMOWY
Wiktoria Zielińska z kl. 2 b gimnazjum otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Powiat Grodziski w moim obiektywie”. Zadanie polegało na pokazaniu innym jak ciekawa i piękna jest nasza „Mała Ojczyzna”. Rozdanie nagród odbyło się 20 marca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. J. Bema przy ul. Wójtowskiej 3 w Milanówku.
****************************
Dwie uczennice naszej szkoły Anna Kraszewska z kl.1c gimnazjum oraz Katarzyna Sokołowska z kl.3a gimnazjum awansowały do finału Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Młodzi o łupkach”. Zadanie konkursowe było niełatwe, polegało na opracowaniu scenariusza filmowego, w którym należało zaprezentować aspekty geologiczne, środowiskowe i społeczne wydobycia gazu z łupków. Nasze uczennice znalazły się w gronie najlepszych. W nagrodę zostały zaproszone na dwudniowe warsztaty łączące wiedzę o gazie łupkowym z warsztatami filmowymi. Z finałowych scenariuszy wybrany zostanie najlepszy, który zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową!
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
****************************
ZAWODY WSPINACZKI ŚCIANKOWEJ
7 marca 2014 r., na ściance wspinaczkowej w Miejskiej Hali Sportowej nr 2 przy ZSG nr 1 w Milanówku, przeprowadzone zostały otwarte zawody o „Puchar Burmistrza Miasta Milanówka” dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez Dział Sportu MCK. Znakomite sukcesy odnieśli na tych zawodach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1!
Zwycięzcy zawodów
w kategorii dziewczynek:
Marta Czyżewska I
Sandra Przeniczkowska II
Anita Pietrzak III
Ola Melon IV
w kategorii chłopców:
Maciek Miklaszewski I
Szymek Czyżewski II
Piotr Sadecki IV
Pan Burmistrz Jerzy Wysocki pogratulował startującym osobom oraz wręczył okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniom "Jedynki"!
****************************
SUKCES SCRABBLISTÓW!
15 marca 2014 r., reprezentacja Szkolnego Koła Scrabble zdeklasowała rywali w IV Turnieju Scrabble o Puchar Niepublicznego Gimnazjum nr 12 w Warszawie. Zwycięzcą Turnieju, w którym uczestniczyło 78 uczniów ze szkół warszawskich, z Kutna i Radomia oraz Milanówka, został Rafał Błaszkiewicz z klasy III b gim. a na 2. stopniu podium stanął Konrad Pajączek z klasy I a gim.
Gratulujemy!!!
****************************
MISTRZ ORTOGRAFII
Miło nam poinformować, że w gronie naszych uczniów jest Mistrz Ortografii!!!
6 marca 2014 r., w Zespole Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku odbył się VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Starosty” Powiatu Grodziskiego. Laureatem Konkursu został Rafał Błaszkiewicz z kl. III B gim.
****************************
W niedzielę 9 lutego 2014 r., odbył się finał Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez MCK w Milanówku ph. "Krówka z Milanówka". Zadanie polegało na wykonaniu plastycznej pracy przestrzennej z dowlonych materiałów. Ola (ucz. kl. VI b), wykonała misterną "robotę", ozdobioną niezliczoną ilością cekinów. Kto tylko spojrzał na Jej dzieło, otwierał szroko oczy ze zdumienia a z ust płynęło zaskakujące: WOW!!!. Opłacało się, bo praca zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI SP. Brawo Ola!
Do konkursu w tej samej kategorii zgłoszona została również praca Aleksandry Boguckiej z klasy V b.
Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!!!
****************************
XIX POWIATOWY KONKURS "OPOWIADANIE BAJEK, BAŚNI I LEGEND"
****************************
20 LAT SEGREGACJI ODPADÓW W MILANÓWKU
W szkolnym etapie konkursu plastycznego ph. "20 Lat segregacji odpadów w Milanówku", organizowanego przez Urząd Miasta Milanówka wyłoniliśmy najlepsze prace uczniów szkoły podstawowej i najlepsze hasło związane z tematem konkursu zgłoszone przez uczniów gimnazjum.
Autorzy prac plastycznych:
Sara Strączkowska, Kamil Koryciński, Daria Koralewska.
Zwycięskie hasło wybrane spośród klas I - III Gim
Autor: Klasa III B GIM. z wych. p. I . Medykowską
"DWIE DEKADY SEGREGACJI - TO POWÓD DO SATYSFAKCJI"
****************************
PUCHAR BURMISTRZA DLA NASZYCH SCRABBLISTÓW
3 grudnia 2013 roku czteroosobowa reprezentacja Szkolnego Kola Scrabble stoczyła zwycięski pojedynek z uczniami Gimnazjum Niepublicznego nr 12 w Warszawie i zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Milanówka w II Mikołajkowym Meczu Scrabble. Nasi uczniowie (Rafał Błaszkiewicz, Paweł Dzierżyński, Hubert Sikorski z kl. III B oraz Konrad Pajączek z klasy I A) pokonali drużynę przeciwną, wygrywając 13 na 20 partii. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Rafał Błaszkiewicz, zdobywając łącznie 1978 punktów, co daje średnią na partię prawie 400 punktów. Jest to wynik, jakiego z pewnością nie powstydziliby się doświadczeni scrabbliści. Naszej reprezentacji serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Najbliższa okazja już wkrótce – 15 grudnia jedziemy do Warszawy na Turniej Mikołajkowy organizowany przez Polską Federację Scrabble i firmę Mattel Polska.
Opiekun koła scrabble: A.Matus
II Mikołajkowy Mecz Scrabble o Puchar Burmistrza Miasta Milanówka
****************************
Uczniowie nagrodzeni w XVI Konkursie Poezji i Pieśni Religijno - Patriotycznej
kategoria klas 1-3 SP
Wyróżnienia: Julia Galewska, Wisława Wanat, Jan Wołowski
kategoria klas 4-6 SP
II miejsce Michał Dyra "Pielgrzym"
kategoria klas 1-3 GIM
I miejsce - Katarzyna Kolecka "Śmierć Pułkownika" nagroda: rower!
II miejsce - Michał Walczak "Orlątko"
III miejsce - Aleksandra Kilczewska "Jubileusz"
****************************
Do etapów rejonowych konkursów kuratoryjnych zakwalifikowali się laureaci etapów szkolnych: Szymon Bogucki kl. 6a - matematyka, Ryszard Kucharski kl. 6b - przyroda, Rafał Błaszkiewicz kl. 3bg - chemia i Milena Kantorek klasa 1ag - j. angielski.
****************************
W finale XIV Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Chroniąc przyrodę dbasz o jej urodę” w kategorii klas 1-3 SP wyróżnienie otrzymała Karolina Ordyniec z klasy III a.
****************************
W dniach 12-15.11.13 r., odbył się szkolny konkurs dla wszystkich klas "Smaczne, zdrowe, kolorowe - śniadanie w klasie". Na pochwałę zasługuje wyjątkowe zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w czasie Pakietu Wakacyjnego.
-