- Historia szkoły
- Nasze atuty
- Kalendarium
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
Rok szkolny 2020/2021
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Pierwszego września, po kilkumiesięcznej przerwie, uczniowie znów wrócili do szkoły, do tradycyjnej nauki. Jednak ten dzień wyglądał inaczej niż zwykle. Panująca pandemia wymusiła zmianę dotychczasowych zachowań i zwyczajów. Nasi uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach i spotkali się tylko z wychowawcami wg ustalonego harmonogramu.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w powitalnym spotkaniu z Panią Dyrektor Anną Sawwidis, pedagogiem, psychologiem i nauczycielami uczącymi pierwszoklasistów, które odbyło się w hali sportowej, w obecności rodziców (jednego przedstawiciela rodziny). To dla Nich ważny dzień, więc dołożyliśmy starań, aby w przyjaznej atmosferze, przy dźwiękach szkolnych piosenek przywitać pierwszoklasistów w nowej szkole. Następnie nasi najmłodsi uczniowie i ich rodzice spotkali się z wychowawczyniami, aby dowiedzieć się szczegółowych informacji dotyczących organizacji roku szkolnego i przebiegu zajęć zgodnych z wytycznymi bezpieczeństwa i zasadami higieny (m.in. minimalizacja zmian sal lekcyjnych przez uczniów podczas pobytu szkole, zróżnicowanie czasowe rozpoczęcia zajęć edukacyjnych, dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa w miejscach wspólnych).
Wprowadzone w naszej szkole zasady reżimu sanitarnego spowodowały również przeorganizowanie pracy stołówki, świetlicy i biblioteki szkolnej, korzystania z szatni oraz czasu przerw międzylekcyjnych tak, aby uczniowie, jak najmniej tłoczyli się w przestrzeni wspólnej. Niezbędne informacje dla uczniów i ich rodziców zostały również zamieszczone na stronie internetowej szkoły (www.jedyneczka.edupage.org)
Wszystkim uczniom życzymy ciekawości świata i wielu możliwości, aby poznawać jego tajemnice. Rodzicom wyrozumiałości i cierpliwości - wspólnie zadbajmy, aby trwający rok szkolny upłynął spokojnie i bez większych komplikacji!
JESIENNE SADZENIE KWIATÓW
W piątek, 25 września uczniowie klasy 2a wraz z nauczycielkami Agnieszką Grzeszyk i Moniką Bulińską-Nodzak, przy wsparciu finansowym i pomocy rodziców brali udział w praktycznej lekcji przyrody na temat "Jesienne sadzenie kwiatów". Uczniowie dowiedzieli się jak sadzić, nawozić i pielęgnować kwiaty w naszych przyszkolnych donicach. Sadzili wrzosy oraz starzec popielny inaczej zwany mrozem, pracowali w grupach świetnie się przy tym bawiąc. Klasowi dyżurni będą odpowiedzialni za opieką nad kwiatami podczas całego roku szkolnego. Uczniowie pracowali bardzo ciężko, a efekty tej pracy możemy podziwiać przed nasza szkołą.
Wych. kl. 2a p. A. Grzeszyk
"TA TWARZ WYGLĄDA ZNAJOMO"
Dziękujemy uczniom za udział w projekcie plastycznym z okazji
DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.
A OTO PORTRETY NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
14 października 2020 r., odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Spotkania odbyły się w sali gimnastycznej dla każdej klasy oddzielnie: 1a godz. 9.30, 1b godz. 11.45.
Ceremonię poprowadziły panie wychowawczynie: Natalia Poncyliusz - Leszczyńska i Monika Piekut. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Tekst ślubowania odczytała pani Dyrektor Anna Sawwidis, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Uczniowie obiecali, że będą godnie reprezentować imię szkoły, pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać. Następnie odbył się akt pasowania pierwszaków ogromnym ołówkiem, dokonano wręczenia legitymacji szkolnych oraz upominków od rodziców. Pani pedagog Mira Opalińska skierowała do naszych milusińskich kilka ciepłych słów, a w rozmowie z panią Dyrektor dzieci chętnie opowiedziały, co podoba im się w szkole, albo... co można w niej zmienić? Uroczystość przeplatana była dziecięcymi melodiami: „Piosenka na dobry początek”, „Pierwszaczek” i „Ślubowanie”.
To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.
"JESIENNE MALOWANIE"
"Jesienne drzewa
Kolorami się mienią,
Brązem, pomarańczem,
Żółcią i czerwienią.Moje drzewo
Będzie też mieć wiele,
Ich liście, jak chmurki
Wokół pnia przyklęję..."Tak, jak w wierszu Agaty Dziechciarczyk, drzewa uczniów klasy 3a przybrały barwy brązu i czerwieni. Pomalowane pomarańczowym i złotym kolorem rozświetliły dolny korytarz naszej szkoły. Wykonując te prace, uczniowie połączyli materiały przyrodnicze z plastycznymi.
Wych. Gabriela Walczak
MAMY SUKCES! 21-23.10.2020 r.
W XX edycji Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku pod patronatem Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego oraz Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury „Przełożone – polubione. Literatura światowa w polskich tłumaczeniach”, wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły.
Nagrody otrzymali:
W kategorii klas 5-6
III miejsce ex aequo
Bartosz Parchan ucz. kl. 5A przygotowany przez panią Barbarę Mazur za recytację wiersza „Księga straszliwej Niegrzeczności” Iana Wahybrow’a.
W kategorii klas 7-8
I miejsce
Piotr Sadecki ucz. kl. 8B przygotowany przez panią Marię Sobczak, za wykonanie utworu Paula Nerudy „Powoli umiera ten…”
II miejsce ex aequo
Witold Reszka ucz. kl. 7B przygotowany przez panią Marię Sobczak za wykonanie fragmentu Hobbita J.R.R. Tolkiena w przekładzie Marii Skibniewskiej
Jan Sura ucz. kl. 8B przygotowany przez panią Marię Sobczak za utwór Rudyarda Kiplinga „List do syna”
Nagrodę Burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego otrzymała
Nina Labahua ucz. kl. 7C przygotowana przez panią Marię Sobczak
za wykonanie fragmentu „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w przekładzie Jana Szwykowskiego.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Z okazji Dnia Kundelka, w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla Schroniska w Milanówku. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji byli przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego pod okiem pp. Agnieszki Szponder i Agnieszki Grzeszyk. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk!
GÓRA GROSZA 2020/2021
Organizatorem akcji charytatywnej „Góra Grosza” jest Towarzystwo Nasz Dom.
Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach
od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.
Uczniowie zbierają monety u siebie w domu. Potem będzie można przynieść grosze do szkoły, które zostaną zapakowane i przesłane do organizatora akcji.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Niech będzie to niezwykła Góra w tych niezwykłych czasach!
Koordynatorki akcji w szkole
Agnieszka Jasińska i Monika Bulińska-Nodzak
ZDROWE ŚNIADANIE
Zdrowe odżywianie to ważne zadanie dla każdego człowieka młodego...
Dobrze o tym wiedzą uczniowie klasy 3a, którzy 5 listopada przygotowali zdrowe i wesołe drugie śniadanie.
wych. G. Walczak
ZAPRASZAMY DO ŚPIEWANIA I ...
W 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zachęcamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania!
- "Mazurek Dąbrowskiego" (hymn państwowy)
- "Pierwsza Brygada"
- "Rota"
- "Przybyli ułani"
- "Szara piechota"
- "Wojenko, wojenko"
- "Hej, hej ułani"
Do Projektu muzyczno-filmowego „ZNAMY PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNE” przystąpiła Patrycja Korszeń z klasy VI c z prezentacją pieśni "Ostatni mazur".
Brawo!
Zapraszamy na Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada,
Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!
więcej wydarzeń i akcji znajdziesz na niepodlegla.gov.pl
Mieszkańcy spod jedenastki - interaktywne odkrywanie muzeum poprzez szereg zadań, które należy rozwiązać, żeby przejść do następnego etapu.
„Z albumu Dziadka – historia Józefa Piłsudskiego opowiedziana dla dzieci”
Wspomnienia z domu rodzinnego w Sulejówku - opowiada Jadwiga Piłsudska Jaraczewska, córka Józefa i Aleksandry Piłsudskich
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - kompleks muzealno-edukacyjny
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "NIEPODLEGŁA"
W naszej Szkole nadal świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. W ramach akcji „Niepodległa” przeprowadzone zostały w klasach III zajęcia pt. ,,Wojna, która zmieniła Rondo”. Uczniowie rozpoznawali uczucia towarzyszące bohaterom maleńkiej, bajkowej miejscowości Rondo, pomagali im budować wolną i niepodległą Małą Ojczyznę.
W ramach święta niepodległości uczniowie klas V i VI ruszyli na spacer po Milanówku. Spacer, który pozwolił poznać historyczne zaułki, tajemnice i ciekawostki o naszym kochanym mieście. Swoimi odkryciami i pogłębioną wiedzą na temat Małej Ojczyzny mogli podzielić się na zajęciach online. Przesłane zdjęcia będą inspiracją do poprowadzenia zajęć online opartymi o opowieść ,,Głupi Jaś” – historii chłopca, który w czasie II wojny światowej ocalił swoją rodzinę i przyjaciół.
Zajęcia były prowadzone w ramach akcji "Niepodległa" we współpracy z Fundacją Koncept Kultura.
Nina Pietrzak nauczycielka historii - szkolny koordynator projektu
I DALEJ ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ...
W ramach projektu ,,Patriotyzm jutra”, współrealizowany z Fundacją Koncept Kultura wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych on-line ,,Mali bohaterowie” opartych o film animowany zrealizowany do opowiadania "Głupi Jaś" autorstwa Zofii Lerentz. Poznaliśmy opowieść o przygodach i postawach dzieci w czasie wojny. Zajęcia przybliżyły rozumienie takich pojęć, jak: wojna, pokój, patriotyzm, odwaga, wspólnota, bohaterstwo.
Koordynator projektu: Nina Pietrzak
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Z NAGRODAMI!
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach I-III, zapraszając dzieci do konkursu plastycznego.Odzew był bardzo duży. Dziękujemy za Wasze misie, zarówno te uszyte przez Was, jak również za te wykonane różnymi technikami. Komisja jurorska przyznała po trzy nagrody, w trzech kategoriach wiekowych.
Zwycięzcami zostali:
Klasy pierwsze:
I miejsce: Aleksandra Skoneczna 1a
II miejsce: Adriana Walendzik 1a
III miejsce: Milena Smolińska 1a
Wyróżnienie:
Wojciech Juchniewcz 1b, Kacper Latek 1a, Antonina Kalbarczyk 1b
Klasy drugie:
I miejsce: Gabriela Suchyniak 2b
II miejsce: Aleksandra Strzemieczna 2b
III miejsce: Janina Ratajewicz 2b
Wyróżnienie:
Zofia Michałowska 2a, Małgorzata Gołębiewska 2b, Małgorzata Nielepkowicz 2c
Klasy trzecie:
I miejsce: Aleksandra Skoczylas 3a
II miejsce: Liliana Łuniewska 3a
III miejsce: Kacper Sznajder 3c
Wyróżnienie:
Marlena Pawlak 3c
Nagrody niespodzianki otrzymali wszyscy uczestnicy.
Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!
Organizatorki: Monika Piekut, Natalia Poncyliusz-Leszczyńska, Anna Siekierska
WYŚPIEWANE SUKCESY NASZEJ UCZENNICY
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Patrycja Korszeń wygrała konkurs wokalny "Jesień w piosence" w kategorii wiekowej kl. V - VIII, zorganizowany przez MCK oraz zdobyła I wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Pieśni Religijnych i Patriotycznych Sacrosong 2020
Piosenka w wykonaniu Patrycji "Jesień piękna pani" - Konkurs wokalny "Jesień w piosence".
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
W listopadzie został ogłoszony dla klas IV - VIII Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „ZABYTKI MILANÓWKA W BARWACH JESIENI”. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z lokalnymi zabytkami oraz rozwijanie umiejętności fotograficznych.
Pierwsze miejsce ex aequo zajmują Karolina Budner z klasy 8c oraz Igor Żądło z klasy 5b.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Miejsca wykonania zdjęć przez Karolinę Budner:
1. Willa „Ostromir” („Pod Góralem”), ul. Sienkiewicza 5
2. Willa „Janotka”, ul. Sienkiewicza 7
3. Willa „Zosinek”, ul. Piłsudskiego 12
4. Willa „Sosnowica”, ul. Wielki Kąt 2
5. Pomnik Przyrody Aleja Drzew, ul. Sienkiewicza (od ul. Podgórnej w stronę ul. Kościuszki)
Miejsce wykonania zdjęcia przez Igora Żądło:
Turczynek - zespół willowo - parkowy
Koordynatorki Konkursu pp. Marika Wojsław i Beata Osiadacz
SUKCES ARTYSTYCZNY
Szkoła Podstawowa im. Baśni polskiej w Niedźwiadzie Dolnej zorganizowała Ogólnopolski Konkurs pt. "Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty". W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4-8.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jednak odnieśliśmy sukces! Praca Emilii Błeszyńskiej pt. "Bzowa babuleńka" zdobyła WYRÓŻNIENIE! W Niedźwiadzie stworzono wystawę prac, na której można było podziwiać prace wszystkich naszych uczniów. Gratulujemy kochani i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Nauczycielka plastyki p. Marika Wojsław
SUKCES ARTYSTYCZNY
Milanowskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs pt. „Żywe obrazy”, w którym uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografię odtwarzającą jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa. Prezentacja miała odzwierciedlać bardzo dokładnie obraz wybranego malarza.
Nasi przedstawiciele zajęli I miejsce.
Projekt i wykonanie scenografii, kostiumów: p. Marika Wojsław
Postacie: Emilia Wojsław i Paweł Szymański.
Gratulacje!
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową",
ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski.
GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!
MUZYCZNA NIESPODZIANKA!
Atmosfera świąt Bożego Narodzenia przepełnia nas optymizmem i pozytywną energią, ciepłem i radością dzielenia się z innymi tym, co posiadamy. „Jedynkowi” uczniowie pragną w tym niezwykłym czasie podzielić się swoim talentem, pasją czy zaangażowaniem muzycznym z naszą szkolną rodziną.
Zapraszamy do obejrzenia, wysłuchania prezentacji muzycznych, które przygotowali uczniowie biorący udział w PROJEKCIE MUZYCZNYM pt.
„MOJA ULUBIONA KOLĘDA, PIOSENKA ŚWIĄTECZNA”
Kliknij wybranego wykonawcę, a przekonasz się, jaką świąteczną niespodziankę przygotował!
Antosia Kalbarczyk, Bartosz Parchan,
Olaf Szymański, Natalia Zapert,
Joasia Siezieniewska, Patrycja Korszeń,
Marlenka Pawlak, Oliwia Wysmułek,
Mateusz Janczak, Julia Suchłabowicz,
Oliwia Wideryńska, Dominika Kamińska,
Klara Stupnicka, Tymoteusz Janczak
Dziękujemy za udział w PROJEKCIE MUZYCZNYM.
Życzymy wszystkim rozbrzmiewających dźwiękami kolęd
Świąt Bożego Narodzenia!
pp. Beata Osiadacz i Marika Wojsław
PREZENT OD GRONA PEDAGOGICZNEGO (kliknij fotkę)
ZESPÓŁ WOKALNY "ARFIK"
Muzyczne życzenia od naszych młodych artystów (kliknij fotkę)
LAUREATKI KONKURSU WOKALNEGO
Milanowskie Centrum Kultury zorganizowało w styczniu Konkurs Wokalny ph. "Mój idol". Wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły.
W kategorii klasy I-IV SP
III miejsce: Aleksandra Strzemieczna,
Wyróżnienie: Joanna Siezieniewska
W kategorii klasy V-VIII SP
II miejsce: Patrycja Korszeń,
III miejsce: Dominika Kamińska,
Wyróżnienie: Patrycja Pruszyńska
GRATULACJE!
E - ferie z Bajką Pana Kleksa!
Kreatywne zajęcia online prowadzone na żywo z Bajki Pana Kleksa.
"Z Kulturą za Pan Kleks!" - cykl programów edukacyjnych dla całej rodziny: Kinoteka małego człowieka, Ptasie Radio, Od Beboka do ebooka, Literatura spod gęsiego pióra, Muzyka wesołego smyka
"FERIE PO KRÓLEWSKU ONLINE"
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich - Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
Oto cykl filmowy "Muzeum oczami dziecka": Zamek Królewski w Warszawie - wirtualny spacer po siedzibie Stanisława Augusta Poniatowskiego, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Sandomierzu, Zamek Lubelski, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Żup Krakowskich -Wieliczka, Muzyczny Spacer – Wawel oraz wspólna lektura "Królewskich bajek" - posłuchajcie jednej z najsłynniejszych warszawskich legend pt. "Syrena" Artura Oppmana. Kolejne bajki: "Złota kaczka", "Lipy św. Jacka", "Bajki" Ignacego Krasickiego, "Jak Szewczyk smoka pokonał".
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
9 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani na "Czytelników Biblioteki Szkolnej”. Zabawy było co nie miara. Prezentowane były między innymi: zagadki ze znajomości bajek i baśni, quiz i wiele innych zabaw. Dzieci wysłuchały wiersza o książce, która chciała zamknąć się w szafie. Nasi wspaniali czytelnicy doskonale wiedzieli, co trzeba zrobić, aby tak się nie stało. W dalszej części, uczniowie zostali zapoznani z obowiązującym kanonem lektur dla klas pierwszych oraz nowościami wydawniczymi, które są dostępne w naszej bibliotece. Odczytano i szczegółowo omówiono regulamin biblioteki szkolnej. W końcowej części uroczystości "Pierwszaki" złożyły przysięgę oraz otrzymały pamiątkowe książeczki, które ufundowała Rada Rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani wicedyrektor Monika Zimnicka, której również dziękujemy. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy owocnego obcowania z książką oraz serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej.
Maria Sobczak, Agnieszka Białous
WALENTYNKI
Oliwia z kl. 7a przygotowała krótki reportaż o Walentynkach obchodzonych w różnych regionach świata.
Kliknij fotkę...
MISTRZOWIE PANTOMIMY
W czwartek 18 lutego podczas zajęć lekcyjnych uczniowie klasy II B zmienili się w aktorów pantomimy. W zespołach zaprezentowali przedstawienie oparte na scenariuszu baśni pt. "Kot w butach". Za pomocą ruchu, mimiki i gestów przygotowali kilka scenek opisujących losy młynarczyka i jego kota. Uczniowie wykazali się pomysłowością, zdolnościami aktorskimi i wspaniałą organizacją pracy.
GRATULUJEMY!
Alina Gołębiowska i Aleksandra Krystek
PRACE PLASTYCZNO-TECHNICZNE
Prezentujemy Państwu prace plastyczno - techniczne, wykonane podczas zajęć zdalnych. Mimo, że mamy trudny czas, to nie próżnujemy.... Nasi wspaniali, kreatywni i pomysłowi uczniowie wykonują urocze prace. Cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych uczniów!
Nauczycielka plastyki: Marika Wojsław
PREZENTACJA ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW
PREZENTUJEMY PROJEKTY PLASTYCZNO - MULTIMEDIALNE PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW:
Kliknij wybraną osobę, a zobaczysz jakie ma zainteresowania...
MAKSYM LISNIAK 1A NIKODEM MACIASZEK 1A
WOJCIECH JUCHNIEWICZ 1B ANTONINA KALBARCZYK 1B
JULIA MAŚLAKIEWICZ 2B JOANNA SIEZIENIEWSKA 2C
LILIANA ŁUNIEWSKA 3A AMELIA SOBCZAK 3B
SZYMON KALBARCZYK 3C MARLENA PAWLAK 3C
PAWEŁ PILICH 3C STEFAN JUCHNIEWICZ 4A
OLIWIA WIDERYŃSKA 4A MACIEJ PERZANOWSKI 4B
IGOR ŻĄDŁO 5B KAROLINA PIOTROWSKA 6A
ALEKSANDRA ROZMARYNOWSKA 6A NATALIA ZAPERT 6A
MATEUSZ BŁOŃSKI 6B ANIELA KANIEWSKA 6B
DOMINIK NIEMIRSKI 6B ALEKSANDRA CZAJKOWSKA 7B
DANIEL KOŁACZ 7B ALICJA JARMOWICZ 7C
Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zgłosili się do udziału w Projekcie.
Pielęgnujcie i poszerzajcie swoje zainteresowania, pasje, bo to świetna inwestycja w rozwój osobisty, a także możliwość podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami i osiągnięciami!
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufunudowanie nagród!
Koordynatorki Projektu: Beata Osiadacz, Marika Wojsław
WITAJ WIOSNO!
Klasa 1a przywitała z radością Pierwszy Dzień Wiosny. Z utęsknieniem czekaliśmy na wiosenne słoneczko, kwiaty oraz powracające z ciepłych krajów ptaki. Zapraszam do wysłuchania uczniów z naszej klasy.
kliknij! PREZENTACJA WIOSENNA KL. 1A
Wychowawczyni klasy 1a Natalia Poncyliusz-Leszczyńska
ZALETY POKOJU NA ŚWIECIE
Ucząc na lekcjach historii o konfliktach zbrojnych II połowy XX wieku, zrodził się pomysł, aby uczniowie podjęli dyskusję na temat zalet pokoju na świecie. Z tejże wymiany zdań powstały wspaniałe prace – esej, rozmyślania, wywody. Ta twórczość uświadomiła nam, że na co dzień niepodejmowany temat jest naszym sercom bardzo bliski.
Najlepsze prace napisały:
z kl. 8a: Zuzanna Jakoniuk
z kl. 8b: Anastazja Wacławek
z kl. 8c: Katarzyna Gostyńska
Gratulujemy!
Nagrody ufundowane przez Wydział Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Milanówka do odebrania w Sekretariacie szkoły.
Nauczycielka historii: Nina Pietrzak
Oto kilka pięknych słów o tym, po co nam pokój ...
A MY BYLIŚMY W MUZEUM!
Uczestniczyliśmy we wspaniałych zajęciach organizowanych on line przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Już wiemy, jak żyli ludzie 1000 lat temu. Wiemy, jak wyglądały zabawki, ubrania, codzienne obowiązki, czym się żywiono, jak walczono. Poznaliśmy wiele, wiele ciekawostek z życia naszych przodków.
Warto poznawać historię Słowian!
Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie tych zajęć.
Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielem historii
AKCJA ŻONKILE 2021
W poniedziałek, 19 kwietnia uczniowie klasy III c pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Łaszczotko wykonali żonkile. Kwiaty te miały symbolizować pamięć o 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim. W ten sposób trzecioklasiści dołączyli się do społeczno - edukacyjnej akcji "Żonkile 2021".
KLASA 3C
230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3. MAJA
Rok 2021 został mianowany przez Sejm RP Rokiem Konstytucji 3. Maja. W 230. rocznicę uchwalenia tego ogromnie ważnego dla Polski dokumentu - pierwszej konstytucji w Europie, przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły postanowili sięgnąć do źródła i zaprezentować tekst w oryginale.
Zrozumienie naszej przeszłości pozwala rozumieć teraźniejszość i otwiera nam bramy do przyszłości.
ZDROWE ŚNIADANIE W KL. 3A I 3B
LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
LIST DO UCZNIÓW
WIOSNO, NARESZCIE PRZYSZŁAŚ!!!
Wiosna zawitała również do naszej szkoły. Klasa 2a z pomocą nauczycielek pani Agnieszki Grzeszyk i pani Moniki Bulińskiej - Nodzak, przywitała ją sadząc kwiaty. Dzięki bardzo ciężkiej, ale owocnej pracy uczniów wejście do szkoły zdobią pachnące petunie. CDN...
"KTO ZJADŁ SAŁATĘ?"
Uczniowie klasy 2c w czasie nauki zdalnej, poszukiwali zaginionej główki sałaty. Złodziejaszek, sprawca czynu, został wytropiony. Kto nim był?
Teatrzyk powstał w czasie pierwszych lekcji pobytu w szkole, po długim rozstaniu.
„Raz, dwa, trzy i jest teatrzyk!”
Wychowawczyni klasy 2c p. Anna Wróbel
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
DLA MAMY, DLA TATY...
ZAPRASZAMY NA PROGRAM ARTYSTYCZNY
PREZENT OD KLASY 2c
DLA NAJWSPANIALSZYCH MAM - NAJWSPANIALSZE DZIECI
DZIEŃ RODZINY
Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu klasy 2a
MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Z okazji Dnia Rodziny Mały Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy 1-3. Wpłynęło wiele prac, za wszystkie bardzo dziękujemy. Jury w składzie pp. Agnieszka Rutkowska oraz Ewa Podniesińska podjęły się wyzwania i wyłoniły zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy:
1. miejsce zajęła Janina Ratajewicz z kl. 2B
2. miejsce zajęła Natalia Lenart z kl. 2B
3. miejsce zajęła Julia Maślakiewicz z kl. 2B
Prace wyróżnione należą do:
Liliany Łuniewskiej z kl. 3A
Matyldy Jankowskiej z kl. 3B
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Zachęcamy wszystkich uczniów naszych najmłodszych klas do brania udziału w różnych akcjach prowadzonych przez Mały Samorząd Uczniowski.
Opiekunki MSU: Agnieszka Grzeszyk, Agnieszka Szponder
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
Miło nam poinformować, że laureatami Szkolnego Konkursu Plastycznego "Moja ulubiona bajka" zostali:
W KATEGORII KL. 1-3
I miejsce Liliana Łuniewska kl. 3a
II miejsce Aleksandra Siepietowska kl. 2c
III miejsce Maciej Podskoczy kl. 2c
WYRÓŻNIENIA
Natalia Gajewska kl. 2c
Olaf Szymański kl. 2c
W KATEGORII KL. 4-6
I miejsce Igor Żądło kl. 5b
II miejsce Oliwia Wideryńska kl. 4a
W KATEGORII KL. 7-8
I miejsce Wojciech Jedliński kl. 7b
GRATULACJE!
Nagrody i dyplomy zostały wręczone 25 czerwca 2021r.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Marika Wojsław i Beata Osiadacz
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Pomimo bardzo trudnej sytuacji edukacyjnej, w samym środku pandemii, nasi uczniowie uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OLIMPUS". Jest nam bardzo miło poinformować, że mamy ośmiu laureatów!!!
Gratulujemy:
Zuzannie Jankowskiej - III miejsce (wow!)
Józefinie Wiatrak - V miejsce
Tymoteuszowi Janczakowi - V miejsce
Igorowi Żądło - VI miejsce
Wojciechowi Jedlińskiemu - VII miejsce
Mateuszowi Błońskiemu - VIII miejsce
Mai Dolanieckiej - IX miejsce
Hannie Osińskiej - IX miejsce.
Laureaci 3 i 5 miejsca otrzymali nagrody książkowe.
Jednocześnie gratulujemy Franciszkowi Kossutowi z klasy 7a zwycięstwa w LINGWISTYCZNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OPEN YOUR MIND - OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ". Jest to konkurs objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Franek został laureatem I miejsca wśród uczniów klas siódmych i ósmych! Ogromne osiągnięcie. Brawo!!!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.
Anita Racka-Gozdek - nauczycielka języka angielskiego
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia oraz jego negatywne skutki zdrowotne. Nasi uczniowie w ramach programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie proszę” obejrzeli w tym dniu przygotowany przez kadrę szkoły filmik na temat szkodliwości palenia. W klasach 1-3 uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat: tego problemu oraz jak mu przeciwdziałać. Akcję zakończyliśmy tworząc wspólnie plakaty o tym, jak niezdrowe i szkodliwe jest palenie -nie tylko dla aktywnych palaczy, ale i biernych. Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmiku oraz zapoznania się z galerią wspaniałych prac, w którą dzieci włożyły dużo wysiłku. /www.gov.pl/
JĘZYK HISZPAŃSKI - KULINARNIE I KULTURALNIE
W roku szkolnym 2020/2021 zrealizowane zostały w naszej szkole dwie innowacje pedagogiczne z języka hiszpańskiego. Pierwsza z nich: „Hiszpański na talerzu". E-book kulinarny z przepisami na dania z krajów hiszpańskojęzycznych” była kierowana do uczniów klas szóstych. Realizacja tej innowacji byłą ciekawą podróżą kulinarną po krajach hiszpańskojęzycznych, a jej efektem jest ebook z dwunastoma przepisami na przepyszne potrawy. Wszystkie przepisy zostały opracowane przez uczniów w dwóch językach, polskim i hiszpańskim. Obejrzyjcie stworzony przez nas ebook: „Hiszpański na talerzu".
Druga innowacja realizowana była przez uczniów klas siódmych i polegała na stworzeniu bloga kulturowego na temat krajów hiszpańskojęzycznych. Uczniowie zdecydowali się nazwać blog „Un poco loco”. Na blogu znajdują się teksty w dwóch językach, polskim i hiszpańskim i dotyczą one m.in. kultury, tradycji, kuchni, znanych osób oraz ciekawych miejsc.
Zajrzyjcie koniecznie na nasz blog „Un poco loco”! Tworzenie naszego językowego bloga będziemy kontynuowali w kolejnych latach nauki.
P. Agnieszka Bywalec jęz. hiszpański
SUKCESY PLASTYCZNE UCZENNICY
Uczennica klasy 3a Liliana Łuniewska wzięła udział w konkursie plastyczno-literackim przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
GRATULACJE!
Liliana wzięła udział w konkursie plastycznym „Mój Mózg: Jestem Myślę Czuję” ogłoszonym przez Fundację Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych i Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół z województwa mazowieckiego i miał na celu popularyzowanie wiedzy neurobiologicznej. Wśród nagrodzonych prac znalazła się również praca Lilianki. Wyniki konkursu
Lila zgłosiła się także do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem”, którego celem było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową, rodzimą oraz innych krajów świata. Jej praca została wyróżniona poprzez kwalifikację do wystawy. Wystawa online.
Nasza uzdolniona uczennica Liliana Łuniewska wzięła udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Architektura Lublina i okolic "Pejzaże Mistyczne". Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w Lublinie oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Praca Lilianki zajęła III miejsce.
Młodzieżowy Dom Kultury z Mysłowic zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Muzyką malowane - muzyczne impresje w sztuce". Na ten konkurs została wysłana praca Lilianki, która zajęła II miejsce w kategorii klas I - III.
Informacje o konkursie i wynikach:
http://www.mdk.edu.pl/wyniki-konkursu-1
https://www.facebook.com/mdkmyslowice/
Liliana wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rzeka - dziedzictwo natury, kultury i tradycji". Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Łapach. Praca Lilianki otrzymała kwalifikację do wystawy.
Informacje o konkursie, wynikach:https://dklapy.pl/jury-4-okp-rzeka/
Liga Ochrony Przyrody przy współpracy z Nadleśnictwem Mielec, Nadleśnictwem Dąbrowa Tarnowska oraz Urzędem Miejskim w Radomyślu Wielkim zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021". Do tego konkursu przystąpiła również Lilianka. Jej praca otrzymała II miejsce w kategorii III (10-15 lat).
Kolejny sukces plastyczny Lilianki to udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie ilustracji do spektaklu "HISTORIA Z ZAPAŁKAMI" zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie. "Historia z zapałkami" to adaptacja znanej baśni Hansa Christiana Andersena. W drugiej kategorii wiekowej 7 - 11 lat Liliana zajęła I miejsce.
BRAWO!
Liliana Łuniewska z klasy 3a wzięła udział w konkursie plastycznym "Zbuduj ekologicznego robota detektywistycznego”, zorganizowanym przez Milanowskie Centrum Kultury. Zajęła I miejsce w kategorii kl. I-IV SP.
Liliana Łuniewska z kl. 3a wzięła udział w konkursie "Stwórz autorską kreację Żurawia" zorganizowanym przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Konkurs adresowany był do uczestników bez ograniczeń wiekowych a jego tematem była kreatywna interpretacja wizerunku zabytkowego symbolu Gdańska. Wśród 10 nagrodzonych prac, nadesłanych z różnych regionów Polski znalazła się także praca Lilianki.
Nasza uzdolniona plastycznie uczennica Liliana Łuniewska z kl. 3a otrzymała WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pt. "Drugie życie odpadów - ozdoba świąteczna z recyklingu".
Kolejny sukces Lilianki to II miejsce w kategorii wiekowej klas III za udział w Ogólnopolskim konkursie plastyczno - technicznym pt. "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa".
Liliana Łuniewska z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie dla dzieci i młodzieży z milanowskich szkół podstawowych pt. "Zainspiruj się Milanówkiem jesienią", w kategorii praca plastyczna z klas I - IV SP zorganizowanym przez Milanowskie Centrum Kultury.
Zwyciężczynią w grupie wiekowej 7-9 lat II Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Dzieła Miłości” jest Liliana Łuniewska z klasy 3a.
DZIEŃ TATY
Marzenia dzieci. Spacer z Tatą.
Klasa 2c z wych. A. Wróbel
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Rok jakże inny niż poprzednie, niezwykle trudny dla nas wszystkich. Nasi uczniowie w ostatnich miesiącach musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami związanymi ze zdalnym nauczaniem. Daliście radę, spisaliście się wspaniale! W ciągu roku szkolnego osiągnęliście wiele sukcesów w konkursach, projektach edukacyjno-artystycznych i zawodach sportowych, a przede wszystkim w nauce! Jeszcze tylko rozdanie świadectw, dyplomów, nagród i... wakacje!
Z „Jedynką” 24 czerwca, w uroczystej atmosferze i ze wzruszeniem pożegnaliśmy Ósmoklasistów. Oto wspomnienia z lat szkolnych naszych Absolwentów: A ZACZĘŁO SIĘ TAK...
Podniosły nastrój towarzyszył także uczniom klas 1-3, którzy w piątek 25 czerwca 2021 r., spotkali w hali sportowej, aby pożegnać się ze swoimi nauczycielami, koleżankami i kolegami. Uroczyste rozdanie świadectw, dyplomów i nagród odbyło się w kilku turach z zachowaniem dystansu społecznego. Popłynęły ciepłe słowa od pani Dyrektor, wychowawczyń i nauczycieli skierowane do uczniów, grona pedagogicznego i rodziców. Uczniowie klas 4-7 pożegnali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
„Chociaż kolejne etapy życia się kończą, to zawsze zaczyna się coś nowego.
Zawsze warto cieszyć się darem życia i pisać jego ciąg dalszy.
Zawsze można zrobić coś sensownego, coś przeżyć i dopisać do tego, co było.
A w pamięci zachować zdarzenia i ludzi, z którymi dane mi było się spotykać (…)"
Wisława Szymborska
Dziękujemy za wspólną edukacyjną drogę…
Pani Annie Sawwidis, która kończy kadencję dyrektora szkoły w latach 2016-2021
Pani Monice Zimnickiej za pełnienie funkcji wicedyrektora,
Paniom: Jolancie Łaszczotko, Gabrieli Walczak, Elżbiecie Lipińskiej, Mirze Opalińskiej, Edycie Przewiedzikowskiej i Helenie Świątkowskiej.