- Historia szkoły
- Nasze atuty
- Kalendarium
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
Rok szkolny 2007/2008
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
11 Listopada 2007 r.
Jesteś wolna – Polsko!
Przedstawienie poświęcone 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości
„A wieszże, młokosie,
Co jest ojczyzna?
- Oto ja ci powiem:
Starzy ją zwali swym życiem,
swym zdrowiem,
Służąc jej wiernie w złym
i w dobrym losie.”
Ludwik Kondratowicz, „Nocleg hetmański”
Gimnazjum nr 1 pokusiło się o wyjątkowe uczczenie 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naród polski. Z tej okazji 14 listopada odbył się uroczysty apel, w czasie którego uczniowie klas II gimnazjum i zespół wokalny wystąpili przed zwołaną na ten czas zbiorowością szkolną. Wieczorem wystąpili po raz kolejny, tym razem dla zaproszonych gości.
Sam program pozostał oczywiście niezmieniony, jednakże przemianie uległy uczucia towarzyszące artystom. Stali się bardziej zdenerwowani, podekscytowani, ale ostatecznie nie przeszkodziło im to w pokazaniu się od jak najlepszej strony.
Gośćmi byli: Pan Burmistrz Milanówka - Jerzy Wysocki, Radni naszego miasta, Rodzice, a także osoby starsze, których wspomnienie czasów, o jakich rozprawiano, napełniało ich dogłębnym wzruszeniem. Osobiście byłam świadkiem, jak jeden z zaproszonych gości poruszony wspomnieniami tamtych wydarzeń, śpiewał razem z występującymi. Zadziwiające, jak owe słowa zapaść mogą w pamięć, jak szybko można je przywołać z jej zakamarków.
Jest to jeden z dowodów na to, że uczniowie przedstawili zebranym jeden z najbardziej poruszających owoców ich inwencji twórczej.Poruszono fakty historyczne, recytatorzy wygłosili najwspanialsze utwory naszych polskich poetów, śpiewacy nadali podniosły charakter owemu przedstawieniu a wszystko okraszono muzyką i scenografią: orzeł biały, barwy narodowe, na których tle pojawiały się obrazy polskich malarzy – prezentacja multimedialna.
Na największą uwagę zasługuję tutaj piosenka „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena wykonana przez Joannę Dziewicką a wieńcząca to wzruszające spotkanie.
Autorkami programu były pp. Katarzyna Dławichowska i Beata Osiadacz. Opinie były bardzo pozytywne. Uczniowie - artyści „Jedynki” mogą czuć się z siebie dumni. Oby więcej takich udanych uroczystości w przyszłości.TEKST: ANNA SZEWCZYK UCZENNICA KL. III A GIMNAZJUM
Artykuł z "bibuły milanowskiej" o Wieczornicy w "1"
W środę 14 listopada 2007 r. miałam okazję zobaczyć, w Zespole Szkół Gminnych Nr 1 przy ul. Królewskiej, piękny spektakl słowno-muzyczny „Jesteś wolna” w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej.
Posługując się świetnie dobranymi utworami poetyckimi, pieśniami, przezroczami - młodzież przedstawiła nam historię walki o wolność, zakończonej w 1918r z trudem uzyskaną niepodległością.Na wielkie brawa zasługują recytatorzy, soliści, chór i oczywiście narratorzy. Nie znam nazwisk występującej młodzieży, nie mogę więc ich wymienić. Wszyscy byli bardzo dobrzy, a lista byłaby bardzo długa. Tak więc wymienię tylko 2 nazwiska. Scenariusz spektaklu przygotowała Katarzyna Dławichowska, zaś stronę muzyczną spektaklu zawdzięczamy Beacie Osiadacz.
Cały spektakl był przygotowany profesjonalnie i myślę, że nie powstydziłby się go niejeden zawodowy zespół teatralny. Szkoda, że widziało go tak niewiele osób. Apeluję więc by dać szansę zobaczenia spektaklu większej grupie mieszkańców Milanówka, poprzez powtórzenie go w MOK-u, oczywiście przy odpowiedniej promocji.Tekst: Ewa Kubacka
"bibuła milanowska"
Ciekawy eksperyment w *Jedynce*
W klasie 4a w Zespole Szkół Gminnych Nr 1 w czwartek 6 marca 2008 r., odbył się ciekawy, godny popularyzacji, eksperyment. Nauczycielka języka polskiego, Ewa Tadzik zaproponowała uczniom przygotowanie widowiska opartego na baśniach J.Ch. Andersena. Dlaczego piszemy eksperyment?Otóż po zaakceptowaniu pomysłu przez uczniów dalszy ciąg należał już do nich. Sami wybrali baśnie, opracowali scenariusze, wybrali ze swojego grona reżyserów, obsadę aktorską i prowadzącego widowisko, przygotowali dekoracje i kostiumy.
Oczywiście wszystko odbywało się pod dyskretnym nadzorem, a czasem i pomocą nauczycielki. W trakcie widowiska, na które licznie przybyli rodzice i dziadkowie młodych aktorów, a także zaproszona przedstawicielka "bibuły milanowskiej", młodzi aktorzy zachowywali się bardzo profesjonalnie. Wszystko odbywało się bardzo sprawnie, nie było zamieszania, dyskusji, każdy znał swoje miejsce i swoją rolę. Zaprezentowano 3 baśnie: dwukrotnie "Brzydkie kaczątko", w reżyserii Dominika Stępnia oraz Macieja Kowalskiego, a także "Stokrotkę" w reżyserii Julii Brzeskiej i "Dzikie Łabędzie", reżyserowane przez Ewę Biegańską. Widowisko prowadził, z zaskakującym profesjonalizmem, Bartek Kuźma. Wszyscy biorący udział w przedstawieniu zasługują na ogromne brawa, a jego inicjatorka na uznanie za świetny pomysł na integrację uczniów.I jeszcze jedna refleksja, tylko pośrednio związana z przedstawieniem. Przed rozpoczęciem widowiska uczniowie wyraźnie czekali na kogoś dla nich ważnego. Z niecierpliwością pytali rodziców - gdzie Pani Basia?
Okazało się, że czekają na swoją kochaną nauczycielkę - Barbarę Ślusarczyk, która uczyła ich przez 3 lata. Tak, uczniowie są sprawiedliwi w swoich ocenach i potrafią miłością odpowiedzieć na miłość. Ja też “z łezką w oku" wspominam wspaniałych nauczycieli, którzy uczyli mnie w "3" i w liceum. Większość z nich już nie żyje, ale w moim sercu pozostali.Ewa Kubacka
Bibuła milanowska Nr 26 - Marzec 2008
FOTOGALERIA
Kryształowa Nuta 2008
Ogólnopolski Przegląd Piosenki„Kryształowa Nuta” – „Szansa na sukces"
Miasta partnerskie Lidzbark Warmiński i Milanówek zorganizowały konkurs razem po raz pierwszy w dwuetapowych eliminacjach.
9 marca 2008 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Milanówku odbyły się eliminacje, w których wzięło udział pięć uczennic z naszej szkoły:
Małgorzata Dziewicka IV a
Maria Bartosiewicz III C
Monika Maślakiewicz III C
Paulina Naporowska III B
Joanna Dziewicka II AJedna uczennica z Zespołu Szkół Gminnych nr 1 zakwalifikowała się do finałowego przeglądu, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim 26 kwietnia 2008 r. (w jury zasiadali m. in. Elżbieta Skrętkowska, Grażyna Łobaszewska, Paweł Dłużewski), w którym Grand Prix przyznano Joannie Dziewickiej uczennicy klasy II A gimn. za wykonanie piosenki z rep. Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.
Zwycięzca konkursu będzie mógł uczestniczyć w telewizyjnej „Szansie na Sukces” bez eliminacji.
Gratulacje!!!
*PIOSENKA NIE ZNA GRANIC* MIĘDZYBORÓW 28.04.2008
I MIEJSCE KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA - MAŁGORZATA DZIEWICKA ZA WYKONANIE PIOSENKI G. MICHAEL`A "FAITH"
I MIEJSCE KATEGORIA GIMNAZJUM - MARIA BARTOSIEWICZ ZA WYKONANIE PIOSENKI EVANESCENCE "MY IMMORTAL"
DYPLOM ZA UDZIAŁ - MAGDALENA ŁAZAR ZA WYKONANIE PIOSENKI L. PAUSINI "IT`S NOT GOODBYE"
ZIELONY KONCERT - PODRÓŻ SŁOWIAŃSKIEJ DUSZY - KONCERT 28.05.2008
Bal Gimnazjlany 6 czerwca 2008