• O SZKOLE SŁÓW KILKA...

        • Rok szkolny 2014/2015

        • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się w poniedziałek 1 września 2014 r. o godz. 11.00  w hali sportowej. Uczniowie przybyli w tym dniu w strojach galowych.

          Przed uroczystością, o godz. 10.00, odbyło się spotkanie informacyjne z wychowawcami dla Rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, na którym zostały przekazane wszystkie sprawy organizacyjne  dotyczące pierwszoklasistów.

          W tym dniu odbyło się także uroczyste otwarcie pracowni językowej ufundowanej przez Radę Rodziców i Burmistrza Miasta Jerzego Wysockiego.

          ZDJĘCIA KLASOWE

              

                          


          Ciekawe wydarzenia 2014/2015

          DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          Co roku 26 września Europejski Dzień Języków jest obchodzony w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

          Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. Wszędzie w Europie odbywają się akcje, które mają zachęcić ludzi do uczenia się nowego języka lub podnoszenia znajomości języków, które już znają.

          W ciągle globalizującym się społeczeństwie umiejętność mówienia obcymi językami zwiększa nasze szanse na pracę, na naukę, na lepsze życie we własnym kraju, jak i w innych częściach świata. (tekst: www.goethe.de)

          W naszej szkole Dzień Języków Obcych obchodzimy pod hasłem "Restauracje świata". 26.09. 2014 r., odbyły się prezentacje kulinarne przygotowane przez  uczniów klas. 4-6 SP oraz 1-3 GIM.

          Zespół nauczycieli języków obcych


          KONKURS FOTOGRAFICZNY "DRZEWA W OBIEKTYWIE"

          10 października przypada w Polsce Dzień Drzewa.

          Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii do robienia zdjęć drzewom.

          • Prace należy wykonać w dniu 10 października.

          • Wydrukowane i opisane fotografie (tytuł, gatunek drzewa, lokalizacja, imię i nazwisko autora, klasa) przynieść  do p. wicedyrektor M. Wardzińskiej  do 17 października.

          • Najładniejsze zdjęcia drzew zostaną umieszczone w galerii na stronie internetowej naszej szkoły.

          Broszura_SD_2014.pdf

          W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od 2002 r. w dniu 10 października.  Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, której towarzyszy program edukacji ekologicznej.

          W ramach 12. edycji Święta Drzewa pod hasłem "Drzewo Wolności", nad którą patronat objął Prezydent Bronisław Komorowski świętujmy odzyskanie swobód obywatelskich poprzez działania dla przyrody – naszego wspólnego dobra.

          DZIEŃ DRZEWA WŚRÓD DRZEW (I TO JAKICH!)

          Tegoroczny Dzień Drzewa klasy II gimnazjum spędziły w Puszczy Kampinoskiej. Piękna, niemal wakacyjna pogoda pozwoliła uczniom i opiekunom na miłe spędzenie czasu z dala od szkoły. Miłe i pożyteczne. Drugoklasiści pogłębiali swoją wiedzę przyrodniczą, do czego zostali zmobilizowani przez panią I. Medykowską, która przygotowała dla uczniów specjalne karty pracy. Tropili zatem zwierzęce tropy i ślady, fotografowali różne gatunki drzew, porosty oraz mchy i prawie wszyscy dzielnie maszerowali kilkanaście kilometrów. Najpierw od parkingu w Roztoce przeszliśmy czerwonym szlakiem do cmentarza partyzanckiego w miejscowości Wiersze a potem zielonym szlakiem wróciliśmy do punktu wyjścia, skąd dwie grupy najbardziej wytrwałych ruszyły jeszcze na ścieżkę dydaktyczną Dolinką Roztoki, by obejrzeć m.in. ciekawy dębowy podszyt, którego twórcami są … sójki. Bardzo zmęczeni i bardzo dotlenieni, gotowi na powycieczkowe bóle mięśni wróciliśmy do Milanówka.

          Przypominam – zadania związane z Puszczą Kampinoską wykonujemy do 15 października, a wydruki zdjęć drzew – do końca tygodnia (17.10.)

          Koordynator projektu "Dzień Drzewa" A. Matus

          DZIEŃ DRZEWA - KLASY I GIM POSADZIŁY "DRZEWKO PAMIĘCI"

          KONKURS FOTOGRAFICZNY


          ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

          W piątkowe popołudnie 17.10.2014 r. w „Jedynce” miała miejsce radosna uroczystość. Pierwszoklasiści zostali uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczęła wychowawczyni klasy 1c p. Agnieszka Grzeszyk, która powitała Burmistrza Milanówka p. Jerzego Wysockiego, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz licznie przybyłych na uroczystość Rodziców i Dziadków naszych uczniów. W krótkich przemówieniach p. Dyrektor i p. Burmistrz skierowali do najmłodszych słowa otuchy i serdeczne życzenia.

          Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści zaprezentowali w części artystycznej to, co już potrafią i co wiedzą o szkole. Znakomicie poradzili sobie z rozmaitymi zadaniami: śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odgadywali zagadki oraz popisywali się zręcznością i sprawną pamięcią. Zadania oceniało grono publiczności zgodnie powtarzające raz po raz słowa zachwytu: „Tak, tak, tak, słów nam brak!”. Ostateczną ocenę umiejętności  uczniów wyraziło jury w składzie: p. Jerzy Wysocki, p. Edyta Sawicka - Domasiewicz i p. Monika Zimnicka.

          W części oficjalnej wprowadzono Sztandar Szkoły, pierwszoklasiści odśpiewali hymn państwowy a następnie złożyli uroczyste ślubowanie, że będą pilnie zdobywać wiedzę, szanować wartości i tradycje społeczności szkolnej oraz będą godnie nosić imię ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. Pani Dyrektor Edyta Sawicka - Domasiewicz dokonała pasowania na ucznia, a gratulacje każdemu  pierwszoklasiście złożył Pan Burmistrz.

          Reprezentanci klas wraz z wychowawczyniami odebrali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz szkolne tarcze. Złożyli też podziękowania i wręczyli bukiet Pani Dyrektor. Delegacje klas trzecich przygotowały dla pierwszaków własnoręcznie wykonane upominki. Roześmiani i dumni uczniowie zakończyli uroczystość radosną piosenką i po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udali się do sal na spotkania klasowe z wychowawcami.

          M. Wardzińska

          Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI  


          "TWÓRCZE PRZERWY"

          Od 06.10.2014 r. uczniowie klas IV- VI oraz I-III gimnazjum mogą spędzać przerwy w sposób twórczy. Na dwóch długich przerwach mogą przychodzić do sali nr 16 i aktywnie umysłowo spędzić wolny czas w :

          - Klubie Gier Niekomputerowych - gdzie udostępnione zostały uczniom gry planszowe, logiczne, rozwijające ich logiczne myślenie i słownictwo;

          - Kąciku Czytelniczym- mają oni możliwość sięgnięcia po ciekawą książkę, czasopisma i albumy o różnorodnej tematyce;

          Miło patrzeć na uczniów naszej szkoły, jak integrują się ze sobą, ćwiczą swój refleks i spostrzegawczość, uczą się także „zdrowej” rywalizacji.

          Gry do sali nr 16 zakupione zostały przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku.

                                                                                                                 Nauczycielka j. polskiego: Ewa Tadzik


          LEKCJA J. POLSKIEGO W "STAWISKU" - MUZEUM A. I J. IWASZKIEWICZÓW

          W piątek 24.10.2014 r., uczniowie kl. III B naszego gimnazjum wspólnie z nauczycielką j. polskiego zwiedzili posiadłość Państwa Iwaszkiewiczów. Kustosz muzeum opowiadała gimnazjalistom o życiu i twórczości pisarza, oprowadziła także uczniów po domu twórcy.

                                           Oto wrażenia  niektórych uczestników wycieczki:

          „Wycieczka bardzo mi się podobała. Poszerzyłem swoją wiedzę o grupie poetyckiej Skamander. Polecam to miejsce do zwiedzania, bo warto". /H. Gołębiowski/

          „To była bardzo ciekawie spędzona lekcja języka polskiego, chciałbym, aby częściej zdarzały się nam takie chwile." /K. Pieniążek/

          „Mam nadzieję, że Stawisko będzie jak najdłużej cieszyć się zainteresowaniem i odświeżać pamięć o wspaniałym pisarzu - Jarosławie Iwaszkiewiczu." /W. Zielińska/

                                                                                                              Nauczycielka j. polskiego: EWA TADZIK

                           


          KONCERT JESIENNY

          24.10.2014 r. odbył się Koncert Jesienny pt. "Romeo i Julia - pół żartem, pół serio" dla Rodziców, Przyjaciół i Sympatyków naszej szkoły, w którym wystąpili młodzi artyści przygotowani przez pp. Beatę Osiadacz i I. Błeszyńską.

          POLECAMY ARTYKUŁ NA PORTALU OBIEKTYWNA.PL I GALERIĘ ZDJĘĆ

           

           


          DZIECIAKI - SADZENIAKI

          W dniach 27 i 30 października klasy 1a i 1c wzięły udział w warsztatach pod hasłem „Dzieciaki - Sadzeniaki” prowadzonych przez pracowników jednego z marketów budowlanych. Dzięki warsztatom dzieci zapoznały się z tym, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować kwiaty. Dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju. Mogły zapoznać się z różnymi gatunkami kwiatów m.in. rosiczką, która wzbudziła w dzieciach spore zainteresowanie. Dzieci otrzymały wszystkie niezbędne materiały (ziemię, sadzonki kalanchoe, kamyczki, kolorowe doniczki) i same przesadzały kwiaty, które potem mogły zabrać do domu. Organizatorzy znaleźli czas również na zajęcia plastyczno - techniczne. Uczniowie z klasy 1c zrobili piękne lampiony, dzieci z klasy 1a – różnorodne ozdoby. Na  zakończenie zajęć, po drobnym poczęstunku, dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do galerii zdjęć. Radość, zaciekawienie, skupienie i zaangażowanie widoczne na twarzach naszych uczniów, to dowód na pozytywne emocje jakie towarzyszyły naszym wycieczkom.

          Wychowawczynie klas I: Agnieszka Grzeszyk, Beata Sokołowska


          PAMIĘĆ POZOSTANIE - ZWIEDZANIE CMENTARZA POWĄZKOWSKIEGO

          "W czwartek 23 października 2014 r. moja klasa, 6b, odwiedziła Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Spacer po Powązkach rozpoczęliśmy od cmentarza wojskowego, na którym odwiedziliśmy między innymi groby powstańców warszawskich. Następnie udaliśmy się pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, gdzie zapaliliśmy znicze. W wędrówce towarzyszył nam pan przewodnik, który opowiadał historie życia różnych znanych osób np. Kazimierza Deyny, Juliana Tuwima, Violetty Villas, Czesława Niemena itd. Pan przewodnik pokazywał nam najciekawsze pomniki, zabytkowe rzeźby i inne ciekawostki architektoniczne. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej wycieczce. Informacje o znanych postaciach były bardzo interesujące. Z odwiedzanych grobów najbardziej zapadły mi w pamięć pomniki: Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego i Zbigniewa Religi. Uważam, że każdy powinien odwiedzić ten cmentarz, ponieważ jest to bardzo ważne miejsce dla Polaków. Powązki to miejsce spoczynku ludzi zasłużonych dla kraju, wybitnych postaci, o których czytamy w podręcznikach do historii."

           Autor: Kacper Froń klasa 6b


          ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          W piątek 07.11.2014 r. uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości, które przypada we wtorek 11.11.2014 r. W tym dniu odbyły się uroczyste apele (dla klas 1-3 SP o godz. 10.40, dla klas 4-6 SP i 1-3 GIM o godz. 11.35). Uczniowie przybyli do szkoły w stroju galowym, pamiętali także o przypięciu kokardy narodowej.

           

           

           

          UROCZYSTY APEL DLA KL. I-III SP

          UROCZYSTY APEL DLA KL. IV-VI SP I I-III GIM.


          BYLIŚMY NA PAT - cie

          22 XI 2014 r., dwudziestoosobowa reprezentacja uczniów naszego gimnazjum pod opieką pp. Marzeny Osiadacz i Iwony Medykowskiej - Bohdan,  uczestniczyła w II Gminnym Przystanku PaT w Milanówku. 

          Niesamowita przygoda, niesamowite emocje, intensywne 17 godzin twórczej zabawy i pracy. Warsztaty: hip - hop, salsa, zumba, wokal, dziennikarstwo, teatr, malowanie na jedwabiu, charakteryzacja, malowanie koszulek, decoupage, Trening Twórczego Myślenia, strzelanie z broni sportowej, boks, graffiti - a to wszystko w ciągu jednej niepełnej doby. Mnóstwo Dobrej Energii, wspaniała młodzież, niezapomniane chwile. Podczas PATOSFERY tańczyliśmy i śpiewaliśmy na ulicach i skwerach Milanówka. Dołączali do nas ludzie młodzi i starsi, władze Miasta i przedstawiciele Starostwa, władze Policji i Straży Miejskiej, przypadkowi ludzie na ulicach i ci, którzy słysząc muzykę i śpiew, wychodzili ze swych domów, by do nas dołączyć. WSPANIAŁE - NIEZAPOMNIANE CHWILE - siła młodości i twórczego działania skupiająca młodzież z całego Mazowsza. Kto nie był, niech spojrzy na zdjęcia i .... żałuje, ze nie był na tej wspaniałej akcji. Połączyła nas wspólna energia, muzyka i śpiew. W tym roku był z nami "sprawca całego pozytywnego zakręcenia" Grzegorz Jach - szef programu PaT. Nasza młodzież, jak zawsze pozytywna, znowu pokazała, że można się bawić i twórczo spędzać czas bez dodatkowych dopingów i używek. Podczas gali finałowej młodzież zaprezentowała to, czego dokonali podczas warsztatów, a w nocy cała sala falowała podczas koncertu zespołu muzycznego Bethel.

          PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty” - co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?

          M. Osiadacz, I.  Medykowska - Bohdan


          Z WIZYTĄ U KRÓLOWEJ ŚNIEGU - SPEKTAKL TEATRALNY

          Wprawdzie zima jeszcze do nas nie zawitała, ale klasa IV b udała się już z wizytą do Królowej Śniegu – kto wie, może dzięki temu będzie wkrótce biało za oknami?

          3 grudnia obejrzeliśmy w Teatrze Polskim piękny spektakl zrealizowany na podstawie baśni Andersena. Młodzi widzowie z uwagą śledzili losy dzielnej Gerdy, która w poszukiwaniu swego przyjaciela Kaja przemierza cały świat. Swoją dobrocią zyskuje sympatię wielu postaci, które pomagają jej dotrzeć do złej Królowej Śniegu. To właśnie ona podstępnie oczarowała Kaja, wbijając w jego serce odłamek magicznego lustra. Historia kończy się szczęśliwie – miłość i dobroć zatriumfowały, Kaj wraca z Gerdą do domu.

          Spektakl, który zobaczyliśmy, zrobił na nas duże wrażenie. Naszą uwagę przyciągały piękne, bogate i barwne stroje postaci, pomysłowa scenografia i efekty specjalne (np. padający na scenę śnieg), które, ponieważ siedzieliśmy bardzo blisko, mogliśmy dokładnie obejrzeć. Po przedstawieniu obsypywaliśmy się śniegiem, na razie sztucznym, tym teatralnym, ale w oczekiwaniu na prawdziwy, dobre i to.

          A. Matus nauczycielka jęz. polskiego


          MIKOŁAJKOWY WIECZOREK FILMOWY

          5 grudnia 2014 r., uczniowie nasi wzięli udział w seansach filmowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. A i okazja była też  wyjątkowa, bo spotkanie odbyło się w przeddzień "Mikołajek", tak bardzo oczekiwanych przez naszych milusińskich. Można w gronie swoich kolegów i koleżanek spędzić miło czas w warunkach nieco odmiennych niż zajęcia lekcyjne. Sala 25 zmieniła się w "Cinema Classroom", wygodne miejsca, przekąski, napoje ... i można oglądać! Projekcja "kinowa" dla uczniów klas IV - VI SP rozpoczęła się o godz. 15.00 filmem pt. "Krudowie". Następnie o godz. 16.30 można było obejrzeć film pt. "Pan Popper i jego pingwiny". Ostatni seans przeznaczony był dla uczniów gimnazjum - obejrzeli film pt. " Zapowiedź". Dzieci spędziły piątkowe popołudnie i wieczór pod opieką pp. M. Wardzińskiej, A. Jasińskiej i B. Osiadacz.

          Niebawem zapraszamy na kolejny seans filmowy!


          „I TY możesz zostać św. MIKOŁAJEM!"

          To już po raz siódmy otworzyliśmy w naszej szkole „KRAMIK DOBROCI

          Przynieśliśmy zabawki, z których już "wyrośliśmy”, książki, które przeczytaliśmy.

          My je sprzedaliśmy w naszym kramiku za złotóweczki .

          Zebrane pieniądze przekażemy dzieciom, które czekają na naszą pomoc.

          Dzięki Waszej hojności zebraliśmy w "Kramiku Dobroci"  ponad 2000 zł!

          I Ty  możesz zostać św. Mikołajem! Takie hasło przyświecało naszej charytatywnej działalności!

          Organizator: p. A. Wróbel z uczniami klasy 1b SP


          ŚWIĄTECZNE, TWÓRCZE PIĄTKI

          W dniach 5 i 12 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia plastyczne pt. "ŚWIĄTECZNE, TWÓRCZE PIĄTKI". Na zajęciach uczniowie klas 1-3 SP własnoręcznie robili śpiewniki z najpopularniejszymi, angielskimi piosenkami świątecznymi oraz bombki "Mikołaje".

          Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zajęciach. Rękodzieło naszych uczniów można było kupić na Kiermaszu Świątecznym, który odbył się w środę 17 grudnia.

          Mały Samorząd Uczniowski z opiekunami

           


          JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2014

          Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny... Czas radości, refleksji i serdecznych spotkań. Jest nam bardzo miło, że przyjęliście Państwo zaproszenie na świąteczną wizytę w "Jedynce" i w tak licznym gronie zaszczyciliście nas swoją obecnością.

           
           

           


          KOLĘDOWANIE W MU3W

          18 grudnia 2014 r., zespół wokalny "Arfik" (młodzież gimnazjalna) uczestniczył w świątecznym spotkaniu Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uświetniając tę uroczystość wspólnym kolędowaniem z seniorami. Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na wigilię studentów - seniorów, której towarzyszy rodzinna, ciepła, sentymentalna i pełna życzliwości atmosfera. Młodzież zaprezntowała bogaty repetuar kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych okraszonych recytacjami o tematyce bożonarodzeniowej. Pięknie zabrzamiały dźwięki kolęd śpiewanych grupowo, ale także pieśni wykonane solo: "Lulajże Jezuniu" - Anna Kraszewska, "Jezus maluśieńki" - Wiktoria Król, "Mizerna cicha" - Marzena Bolc i "Gdy śliczna Panna" - Weronika Wiśniewska. Nie zabrakło wzruszeń, radości i oczywiście gromkich braw dla wszystkich artystów. Brawo zespół "Arfik"!!!

          Beata Osiadacz - opiekun zespołu


          TEATR, KTÓRY BAWI I ZACHWYCA!

          Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję spotkać się z teatrem przez duże T.W sobotę 10 stycznia wybraliśmy się, tym razem głównie gimnazjaliści z klas II i III, do Teatru Polskiego na „Wieczór Trzech Króli”. Przedstawienie z pewnością zrobiło wrażenie na wszystkich. Ma w tym swoją zasługę przede wszystkim pomysłowa fabuła (sztuka Szekspira to zabawna komedia omyłek, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje) i doskonałe aktorstwo. Siedząc w pierwszych rzędach, mogliśmy przyjrzeć się z bliska nie tylko ruchowi scenicznemu, ale też gestom i mimice postaci, mogliśmy, nie tylko ze słów, ale i z twarzy aktorów wyczytać emocje bohaterów. Wrażenie na widzach zrobiła z pewnością Lidia Sadowa w podwójnej roli bliźniaczego rodzeństwa Violi i Sebastiana, Agnieszka Grochowska jako piękna, targana sprzecznymi emocjami Olivia, czy wreszcie Jarosław Gajewski jako Malvolio - zarozumiały megaloman, który naiwnie uwierzył, że jest wybrańcem losu. Głośne śmiechy i spontaniczne brawa publiczności podczas przedstawienia świadczą o tym, że aktorzy swą grą trafili do nas, rozbawili i zachwycili swymi umiejętnościami, a tym samym zapewnili doskonałą zabawę na sobotni wieczór.

          Następne spotkania z teatrem już w kolejnych miesiącach – w lutym „Fredraszki” w Teatrze Narodowym, a w marcu „Zemsta” w Teatrze Polskim. Zapraszamy.

          Koordynator spotkań z teatrem: p. A. Matus


          DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

          W piątek  06.02.2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole

          DZIEŃ PATRONA KS. PIOTRA SKARGI

          - apel dla klas 1-3 SP odbył się o godz. 10.40

           

           

           

           

           

          - apel dla klas 4-6 SP odbył się o godz. 11.35

           

           

           

           

           

          W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym.


          RELACJA Z "TWÓRCZEJ NOCY"

          Nie wszyscy wieczorem i w nocy siedzą tylko w domu. W dniu 13 lutego 2015 r., w Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Milanówku odbyły się już po raz trzeci warsztaty artystyczne ph. „Twórcza Noc”. Grupa gimnazjalistów naszej szkoły pod opieką pp. Marzeny Osiadacz i Iwony Medykowskiej uczestniczyła w tym ciekawym i inspirującym wydarzeniu.

          Całe przedsięwzięcie rozpoczął koncert młodych solistów zapowiadany przez Dariusza Biernackiego (uczestników Przeglądu Poezji Śpiewanej) prezentujących znany, ambitny repertuar oraz własne kompozycje. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na wspaniały występ naszej zeszłorocznej absolwentki – Magdy Komosy (zaśpiewała piosenki z repertuaru Hanny Banaszak i Leonarda Cohena). Następnie podziwialiśmy bardzo widowiskowy pokaz grupy kuglarskiej „Aare los ojos” (tu także wystąpiło 2 naszych absolwentów: Jakub Czupryński i Wiktor Żądło).

          Po wspaniałych wstępach udaliśmy się do sal na bardzo ciekawe warsztaty. Zaproponowano nam szeroką ofertę warsztatów: malarstwo na jedwabiu, ceramika, filcowanie, decoupage, taniec breakdance, wokal, sesja foto, robotyka, seans filmowy, nauka makijażu. Pracy twórczej uczestników sprzyjała bardzo przyjazna, miła, "walentynkowa" atmosfera - stworzona przez organizatorów, którzy oprócz strawy dla ducha, zadbali także o tę dla ciała (na korytarzach i w salach warsztatowych znowu spotykaliśmy naszych twórczych i zadowolonych absolwentów).

          Po tym ciekawym doświadczeniu wiemy już jak zrobić serce z filcu, glinianego kota – mydelniczkę, jak ukryć niedoskonałości cery pod makijażem. Wiemy, ile wysiłku należy włożyć w ćwiczenie śpiewu i tańca, znamy techniki malowania na jedwabiu. Przekonaliśmy się też, że robot z klocków może swobodnie wchodzić po schodach. Dodatkowe atuty to: radość przebywania razem w innej rzeczywistości niż np. lekcja chemii, poznanie szkoły i jej atmosfery (zwłaszcza w kontekście wyboru przez naszych gimnazjalistów kolejnej placówki swego kształcenia), alternatywna możliwość spędzania czasu, bardzo miłe spotkania z absolwentami. A przy pożegnaniu usłyszeliśmy: „Jesteście najlepsi - na "Jedynkę" zawsze można liczyć!" Nasi uczniowie, jak zawsze pokazali klasę. Dziękujemy Wam za to i dziękujemy organizatorom tj. Miejskiemu Centrum Kultury i Zespołowi Szkół nr 2 za zaproszenie i wspaniałą atmosferę wieczoru. Za rok także będziemy.

          Do zobaczenia na kolejnej „Twórczej Nocy”.

          Iwona Medykowska i Marzena Osiadacz


          NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

          27 lutego 2015 r., odbył się w naszej szkole apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym przygotowany przez kl. VI b pod opieką pp. Hanny Karwat i Beaty Osiadacz. Uczniowie wykonali także okolicznościowe gazetki a grupa gimnazjalistów zaprezentowała projekt edukacyjny upamiętniający wydarzenia tamtych dni. 

           

           

           


          WYBORY MISS I MISTER`A SZKOŁY ORAZ "IMIENNIK JEDYNKI"

          Kolejny raz w naszej szkole odbyły się wybory MISS & MISTER`A szkoły. Podczas tej miłej uroczystości, chłopcy z gimnazjum (P. Sekulski, M. Sęczek, M. Matuszewski, M. Grudkowski i F. Przybyłowski) zaprezentowali "IMIENNIK JEDYNKI" przelatany piosenkami z imionami kobiet, dedykowany wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole a także swoim przemiłym koleżankom. Przedstawienie rozpoczął uczeń kl. IV c D. Raczkiewicz recytacją wiersza „Tyle kobiet dookoła”

          Rankiem, gdy zaspane oczy otwieram po trochu, 
          mama głaszcze mnie po głowie: - Wstawaj prędzej, śpiochu! 
          Babcia kraje chleb, smaruje, krząta się od rana. 
          Z torbą śpieszy listonoszka. - Może jest coś dla nas? 
          W szkole czeka uśmiech pani, mądrej i kochanej, 
          a na przerwie — gwar i śmiechy moich koleżanek. 
          Jeśli kaszel mam, gorączkę, jeśli boli głowa, 
          jest w pobliżu pani doktor, pomóc mi gotowa. 
          Mamom, babciom, paniom wszystkim, 
          dalekim i bliskim, 
          przesyłamy dziś życzenia 
          na zielonych listkach. 

          Wybory poprowadzili Natalia Jaworska, Kuba Pieniążek oraz Martyna Zawalska.

          Imprezę przygotowały pp. Agnieszka Jasińska i Beata Osiadacz.

          Wszystkie Panie otrzymały słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego.


          DZIĘKUJEMY ZA "ZEMSTĘ"!

          W piątek 20 marca, jako widzowie Teatru Polskiego byliśmy świadkami miłego wydarzenia. Dyrektor Teatru, pan Andrzej Seweryn podziękował po spektaklu wszystkim młodym widzom – uczniom za to, że zechcieli powitać wiosnę w teatrze. Podziękowania zostały złożone na ręce dyrektora jednej ze szkół, a potem skierowane do wszystkich obecnych na widowni. Panie Dyrektorze! To my dziękujemy Państwu za „Zemstę”!

          Kolejny rocznik naszych gimnazjalistów miał wielką przyjemność obejrzeć inscenizację komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim. Od premiery minęły dwa lata, a widownia nadal jest zapełniona niemal do ostatniego miejsca na każdym spektaklu. To zasługa aktorów – Andrzeja Seweryna (Rejenta), Daniela Olbrychskiego (Cześnika), Joanny Trzepiecińskiej (Podstoliny), Jarosława Gajewskiego (Papkina), Lidii Sadowej (Klary) i Pawła Krucza (Wacława). „Zemsta” omawiana na lekcjach języka polskiego w klasach II gimnazjum rozbrzmiewa na deskach teatru na nowo. Uczniowie mogli porównać ją z tekstem Fredry, własnymi wyobrażeniami oraz ekranizacją filmową w reżyserii Andrzeja Wajdy. O tym, że sztuka obejrzana w teatrze zrobiła na młodych widzach wielkie wrażenie, świadczy chociażby prośba jednej z uczennic tuż po zakończeniu spektaklu: Proszę pani, przyjedźmy za rok jeszcze raz na „Zemstę”. Z kolejnym, czwartym już rocznikiem uczniów klas II – na pewno!

          Wycieczka do Teatru Polskiego na „Zemstę” była w tym roku szkolnym szóstą już propozycją w ramach edukacji teatralnej, w jakiej biorą udział uczniowie naszej szkoły. Przed nami kolejne wyjazdy: dla klas IV „Pinokio” i opera „Straszny dwór”, dla klas VI „Chłopcy z Placu Broni”, dla gimnazjalistów musical „Metro” i „Listy na wyczerpanym papierze”. Zapraszamy!

          Koordynator spotkań z teatrem: p. Agnieszka Matus


          OBSERWACJE ASTRONOMICZNE

          Całkowite zaćmienie Słońca z 20 marca 2015 było widoczne nad północną częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym. W Polsce zaćmienie było widoczne jako częściowe. Zasłonięciu uległo od 63% tarczy słonecznej w regionach południowo - wschodnich do 75% na północnym zachodzie kraju. Na przeważającym obszarze Polski niebo było bezchmurne i panowały bardzo dobre warunki do obserwacji.

          Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami z zaciekawieniem obserwowali to niecodzienne zjawisko. Przygotowali  specjalne szybki, klisze i maski, żeby jak najdokładniej zobaczyć przysłoniętą tarczę Słońca. 


          WARSZTATY W AKADEMII WYNALAZCÓW 8.04.15 r.


          KIBICUJEMY…

          Nasza szkoła jest niezawodna… skorzystała z zaproszenia skierowanego przez piłkarzy ręcznych do uczniów, aby propagować i poznawać piłkę ręczną. Tak więc w sobotę 25 kwietnia 2015 r.  grupa naszych uczniów wyruszyła na spotkanie z przygodą, na warszawski Torwar, gdzie spotkały się najlepsze polskie drużyny: Vive Tauron Kielce, Górnik Zabrze, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy. Po sukcesie naszych szczypiornistów na ostatnich mistrzostwach świata (3 miejsce), ale także przygotowując się już do mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w naszym kraju, 20 osobowa reprezentacja naszej szkoły pojechała, aby zobaczyć sportowy spektakl na najwyższym poziomie. Było super!!! Obejrzeliśmy z zapartym tchem pierwszy mecz Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze (38:28). Chociaż niespodzianki nie było bo Vive to najlepsza drużyna, grająca w Lidze Mistrzów o najwyższe laury to nie zabrakło emocji. Mogliśmy zobaczyć grę, ale także posłuchać kulturalnego wyrażania emocji i wsparcia jakiego kibice drużyny udzielają zawodnikom. Wiemy, że zwycięzca tego meczu zagrał w finale i pokonał Orlen Wisłę Płock. Teraz trzymamy kciuki za Vive w meczu z Barceloną. Celem naszego wyjazdu było kibicowanie i poznawanie piłki ręcznej, która obok siatkarzy wzmacnia swoją pozycję w rankingu sportów drużynowych. Sama kiedyś grałam w ręczną i wiem jak energetyczny to sport, przynoszący wiele satysfakcji i pozytywnych emocji. Może w naszej szkole znajdą się chętni do gry, bardziej zaangażują się w propagowanie tego sportu drużynowego. Wielkie dzięki dla księdza Tomasza, naszego wikariusza, który jest kibicem Vive i piłki ręcznej, a który podsunął pomysł wyjazdu i pomógł go zorganizować. Podziękowania dla pani Joli Żureckiej i Małgosi Mańkowskiej, które wspierały mnie w czasie tej wyprawy z dziećmi. Dzięki przede wszystkim Wam - Dzieciaki, że pojechałyście, zobaczyłyście i …kibicowałyście. Może to kiedyś powtórzymy…

          Hania Duszyńska (katechetka)


          SPOTKANIE Z MISTRZYNIĄ

          W poniedziałek 27.04.2015 r. o godz. 11.35 odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 SP z p. Luizą Złotkowską, łyżwiarką, reprezentantką Polski, srebrną i brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich.

          27 kwietnia uczniów klas 1-3 SP odwiedziła Mistrzyni Olimpijska p. Luiza Złotkowska, która w biegu drużynowym kobiet zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver (2010) oraz srebrny medal w Soczi (2014). Uczniowie nie tylko wysłuchali łyżwiarską historię p. Luizy, ale również mogli zobaczyć jak wyglądają panczeny, kostium panczenisty oraz medale olimpijskie. Pani Złotkowska zorganizowała dla naszych uczniów zawody – kto pierwszy założy kostium panczenisty? Dzięki krótkiemu filmowi, przygotowanemu przez p. Luizę, na dużym ekranie mogliśmy jeszcze raz przeżyć jakże emocjonujące chwile z Igrzysk w Vancouver oraz w Soczi, kiedy to Polki zdobyły dla nas medale. Na zakończenie p. Luiza otrzymała od uczniów „Książkę olimpijską” z pracami plastycznymi uczniów klas 1 i 2 SP oraz wierszami autorstwa uczniów klas 3. Najładniejsze prace mogliśmy podziwiać podczas prezentacji przygotowanej przez opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego. Autorzy najładniejszych prac i wiersza zostali nagrodzeni przez p. Złotkowską drobnymi, zaś jakże cennymi pamiątkami z Soczi. Na zakończenie spotkania każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z naszą Mistrzynią oraz wychowawcą. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcie p. Luizy Złotkowskiej z jej autografem. To było wyjątkowe spotkanie i wyjątkowy gość. Mamy nadzieję na powtórkę.

          Mały Samorząd Uczniowski z opiekunami


          224. ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          W czwartek 30.04.2015 r. o godz.10.40 odbył się w naszej szkole uroczysty apel okolicznościowy z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowały klasy 6a, 1cg oraz 2a, 2c i 3b gim. pod opieką pp. Ewy Tadzik i Beaty Osiadacz.

           

           

           


          E-TWINNING W NASZEJ SZKOLE

          W styczniu nauczyciele naszej szkoły dołączyli do Europejskiej Współpracy Szkół na platformie eTwinning, który jest innowacyjnym, edukacyjnym programem Unii Europejskiej pod patronatem Komisji Europejskiej, dzięki któremu szkoły w Europie mogą współpracować ze sobą za pomocą technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK). Współpraca polega na wymianie pomysłów, wiadomości oraz materiałów z wybraną szkołą z Polski lub Unii Europejskiej podczas tworzeniu projektów edukacyjnych z różnych dziedzin, które muszą być zgodne z podstawą programową. eTwinning jest programem, w którym mogą wziąć udział nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, bibliotekarze oraz inni pracownicy szkoły, w tym dyrektor. Realizowany jest on na wielu etapach edukacyjnych - od przedszkoli aż do szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie realizowany jest w wielu szkołach w Polsce i bierze w nim udział ponad 20 tysięcy polskich nauczycieli.

          Projekt pt. „Oslavujte s nami. ( 60.výročie MŠ )” został założony przez nauczycielkę ze Słowacji, która ze swoimi uczniami w wieku 3-6 lat postanowiła świętować 60-lecie przedszkola, w którym pracuje. Szkoły partnerskie zostały poproszone o przesłanie kartki z życzeniami lub nakręcenie filmu video z życzeniami w języku angielskim lub swoim ojczystym. Do projektu dołączyły pp. Karolina Ciesielska (nauczycielka języka angielskiego) i Beata Sokołowska (nauczycielka informatyki i ed. wczesnoszkolnej). Panie zrobiły z dziećmi plakaty, opracowały życzenia w języku polskim oraz angielskim i zmontowały film z 6-letnimi uczniami klasy 1a SP. Po umieszczeniu zdjęć oraz video na platformie eTwinning w ramach podziękowania otrzymaliśmy pocztówkę z Prešov oraz specjalne podziękowania za udział w projekcie od założycielki ze Słowacji. Od platformy panie otrzymały Certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Pierwszy projekt mamy już za sobą. Wyrażamy nadzieję, że wkrótce będziemy uczestnikami kolejnych, ciekawych innowacji.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           


          PIERWSZAKI W PASIECE

          Dzięki zaproszeniu babci i mamy Karoliny, uczniowie 1A mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się z bliska pracy w pasiece. Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji w uroczej altance. Pani Anna opowiedziała nam o zwyczajach pszczół, o hierarchii panującej w każdym ulu oraz funkcjach, które pełnią poszczególne pszczoły. Dowiedzieliśmy się, jak powstają różne produkty pochodzenia pszczelego. Mogliśmy zobaczyć ramki, z których pozyskiwany jest miód (są one bardzo ciężkie!) oraz narzędzia wykorzystywane przez pszczelarza. Dużo emocji wzbudzał podkurzacz - urządzenie do odymiania pszczół. Dzięki dymowi, który wytwarza, pszczoły stają się spokojniejsze i można bezpiecznie zajrzeć do wnętrza ula. Każdy z nas miał możliwość wypróbowania podkurzacza. Zaciekawiły nas sposoby i narzędzia do łapania królowej pszczół (czasem trzeba ją odizolować od pozostałych pszczół, albo oznakować). Ubrani w specjalne kapelusze zaglądaliśmy też do pszczelich domków. Okazało się, że w ulu jest ciszej niż podczas szkolnej przerwy. Czekały na nas również zdrowe, słodkie niespodzianki: kanapki z miodem, mięta z miodem i ciasto. Dowiedzieliśmy się, że Rodzina Karoliny od czterech pokoleń hoduje pszczoły - wiemy już skąd taka ogromna wiedza i doświadczenie, nie tylko u babci, ale i u wnuczki. Dziękujemy za okazaną gościnność, wspaniałe zajęcia, pyszny miód i poświęcony nam czas.

          Pierwszaki wraz z wychowawczynią Beatą Sokołowską

           

                       

           

           

           

           


          DZIEŃ EUROPEJCZYKA

          Uczniowie klasy 5b z wychowawczynią p. Iwoną Błońską przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Europejczyka, który odbył się 8 maja 2015 r. Występ uczniów zakończyło odśpiewanie przez całą zebraną społeczność szkolną "Ody do radości".

                         

           

           


          WOKALNIE, TANECZNIE, AKTORSKO - MUSICALOWY ZIELONY KONCERT

          W piątek 29 maja 2015 r., mieliśmy zaszczyt zaprezentować program muzyczny ph. "Musicalowy Zielony Koncert", który zgromadził w naszej szkole zaproszonych gości, przyjaciół, sympatyków i aboslwentów "Jedynki".

          W programie wystąpił zespół wokalny "Arfik" oraz soliści: Ala Rutkowska, Filip Przyborowski, Adrian Różycki, Hubert Gołębiowski, Marzena Bolc, Ania Kraszewska, Iwona Tomczyk, Martyna Zawalska i Kuba Jędrzejczak oraz grupa taneczna: Anita Kasperuk, Klaudia Szacha - Głuchowicz, Marta Młynarska, Wiktoria Okoń, Justyna Skowrońska, Weronika Wiśniewska. Narrację spektaklu poprowadziła Natalia Jaworska.

          Artyści zaprezentowali znane i lubiane przeboje z musicali teatralnych i filmowych w polskiej wersji językowej: "Gdzieś tam za teczą", "Deszczowa piosenka", "Wrzuć luz", "Chcę być kopciuszkiem", "Upiór w operze", "Wieża Babel" oraz hit muzyczny  "Blues Brothers" - "Everybody Needs Somebody" w wersji polsko - angielskiej. Publiczności towarzyszyły barwne jak tęcza emocje: radość, zaduma, śmiech, zaskoczenie... Młodzi artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami!                                   

          Beata Osiadacz - opiekun zespołu wokalnego "Arfik"

          MUSICALOWY ZIELONY KONCERT 2015

          Dnia 29 maja 2015 roku w Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku odbył się Musicalowy Zielony Koncert. Uczniowie „Jedynki” wraz z opiekunką jak i pomysłodawczynią całego występu p. Beatą Osiadacz przygotowali piękny spektakl oparty na różnych piosenkach z ponadczasowych musicali teatralnych i filmowych.

          Narrator jak i cała historia opowiada o dziewczynie, która spóźnia się na przesłuchanie do programu. Marzy ona o karierze, o sławie, ale najważniejsza w jej życiu jest… muzyka. Gdy siada na ławce blisko miejsca, gdzie miał odbyć się casting, spotyka na swojej drodze różne osoby. Jedni nie zwracają na nią większej uwagi, drudzy chcą jej coś przekazać, a trzeci nawet chwilę z nią rozmawiają.

          Spektakl rozpoczął się piosenką pt.: „Cabaret”, którą artyści z zespołu Arfik, próbują wytłumaczyć co należy brać z życia, a czego nie.

          Dziewczynka (Alicja Rutkowska) słowami piosenki „Gdzieś tam, za tęczą” opowiadała o pięknym miejscu gdzieś za tajemniczą, tytułową tęczą, gdzie spełniają się najpiękniejsze sny.

          Chłopak śpiewający „Deszczową piosenkę” mówi, że śpiewa kiedy pada deszcz, jest radosny, serce mu się wyrywa z piersi, naśmiewa się ze wszystkiego i jest po prostu szczęśliwy. A dodatkowo, do tego ułożony został układ taneczny przez uczennice naszej szkoły!

          Następnie na scenę tanecznym wręcz krokiem, „budząc” przy tym śpiącą bohaterkę, wkroczyli panowie z Blues Brothers, którzy w hicie „Everybody needs Somebody” tłumaczą, że każdy, bez wyjątku potrzebuje kogoś, aby kochać.

          Tym razem znów widzimy zespół taneczny oraz słyszymy piosenkę „Wrzuć Luz”(ang. Footloose) w wykonaniu zespołu wokalnego. Tym razem przesłanie mówi, żeby się wyluzować i nie martwić się niczym.

          A cóż to?  Na scenie pojawia się kopciuszek z balu… Ale chwila jest ich więcej! Tak, to jest „Chcę być Kopciuszkiem” w wykonaniu trzech dziewczyn w balowych sukniach. Każda chciałaby być Kopciuchem, którego wybrałby książę, być tą najważniejszą, ale żadnej się to nie udaje.

          Czyżby jakiś romans na scenie? Nie… na ławce zjawił się niczym dobra wróżka chłopak, który spełnia życzenia innych.  On wychodzi, a nasza bohaterka zaczyna śpiewać… „Upiora w Operze”! Chłopak wraca tym razem jako upiór, w masce i pelerynie. Każdy jest pod wielkim wrażeniem wykonania tej piosenki.  Czy marzenie o wielkiej sławie się spełni?

          Na końcu zespół wykonał piosenkę „Wieża Babel” – śpiewała grupa wokalna i soliści.

          Po podziękowaniach p. dyrektor Edyty Sawickiej-Domasiewicz oraz przedstawieniu wszystkich „Jedynkowych” gwiazd, aktorzy podziękowali wielkimi brawami  swojej mentorce, a duet „Blues Brothers” został uhonorowany przez panią dyrektor tarczami milanowskiej szkoły, gdyż w tym roku niestety opuszczają Zespół Szkół Gminnych nr 1.

          Wszystkim aktorom, tancerzom, solistom, zespołowi wokalnemu oraz pani Beacie należą się wielkie brawa oraz podziękowania, że zaproszono Nas na tak niesamowite widowisko!

          Dziękujemy bardzo oraz czekamy na kolejne koncerty w wykonaniu młodych artystów.

          Jak państwo myślą - z jakich musicali/filmów były te piosenki?

          Marzena Bolc - szkolny redaktor

          FOTOGALERIA

          Blues Brothers

          Arfik

          Chłopak/Upiór i dziewczyna

          Grupa Taneczna

          Grupa Taneczna

          P. B. Osiadacz i "Głos" Natalia Jaworska (narrator)

          P. B. Osiadacz i Anita Kasperuk /choreograf/

          Grupa Taneczna


          IV edycja Pikniku Rodzinnego w *Jedynce* 13.06.15 r.

          ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII.     

           

           

           

           

           

           

          BELFER BAND 2015

           

           

           

           

           

          "BUNT BAJEK, czyli nie ma tego złego" PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU GRONA PEDAGOGICZNEGO I NIE TYLKO...

           


          Sukcesy sportowe 2014/2015

          PIERWSZE SUKCESY SPORTOWE

          Bardzo dobrze udało nam się rozpocząć sezon zawodów powiatowych. Zdobyliśmy I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych chłopców oraz V miejsce w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt szkół podstawowych.
           

           

          Indywidualnie najlepsze wyniki:
          Piotr Polkowski kl. IV - miejsce II,
          Oskar Dreszer kl. IV - miejsce IV.
          Michał Polkowski kl. V - miejsce III,
          Jakub Namiota kl. VI - miejsce I,
          Sebastian Pielak kl. VI - miejsce III.


          ZAWODY SPORTOWE - UNIHOKEJ

          Uczniowie  naszej szkoły zdobyli I  miejsce w powiatowych zawodach w unihokeju, które odbyły się 04.02.2015 r. w Józefinie. Reprezentacja chłopców w składzie: Dawid Zwierzchowski, Sebastian Pielak, Konrad Tołwiński, Mateusz Dąbrowski, Jakub Namiota, Patryk Kowalczyk, Jakub Sulerzycki, Hubert Frankowski, Kacper Mularski, Jakub Wawrzyniak została przygotowana przez p. Jerzego Sawica.

          Drużuna dziewcząt: Anna Kwiatkowska, Sara Adamczyk, Gabriela Jastrzębska, Katarzyna Jakoniuk, Monika Wajsgerber, Alicja Olejniczak, Hanna Ciborowska, Amelia Koper  i Marianna Kowalczyk, przygotowana przez p. Iwonę Błeszyńską wywalczyła III miejsce w powiatowych zawodach w unihokeju, które odbyły się 05.02.2015 r. 

          GRATULACJE!!!


          ZAWODY SPORTOWE - "DWA OGNIE"

          Zawody w "Dwa Ognie" to mistrzostwa naszego powiatu, organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grodzisku Mazowieckim. Zawody rozgrywane były w Szkole Podstawowej Nr 2 w Milanówku 19 maja 2015 r.
          Reprezentacja chłopców z klas czwartych i młodszych zdobyła II miejsce, pokonując pozostałe milanowskie szkoły!

          Skład drużyny: Damian Osiński, Jakub Konopka, Piotr Polkowski, Adrian Zieliński, Dominik Nowak, Tymon Wiatrak, Marcel Kamiński, Mateusz Wyleżyński, Józef Kaflik, Krzysztof Pilipiuk.

          Reprezentacja dziewcząt wywalczyła III miejsce w powiecie. Nasza szkoła była organizatorem tych zawodów. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów z Milanówka, Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa i Międzyborowa. W pojedynku o 3. miejsce pokonaliśmy Szkołę Podstawową Nr 2 z Milanówka.

          Skład drużyny: Ola Melon, Oliwia Jaszczuk, Zofia Czarnecka, Anna Kwiatkowska, Agata Maślakiewicz, Hanna Ciborowska, Sandra Legieć, Milena Miciałkiewicz, Zuzanna Korzębska.
          Uczniów przygotowali p. A. Ciborowski i p. I. Błeszyńska.

          GRATULACJE!!!

           


          Akcje szkolne i lokalne 2014/2015

          Świąteczny "Kramik Dobroci" – podsumowanie akcji

          Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy rozstali się ze swoimi ukochanymi zabawkami, książkami, grami i podarowali je do "Kramiku Dobroci". Wspierały nas całe rodziny. Dziękujemy!

          Gorące podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy wydali w naszym sklepiku swoje zaoszczędzone złotóweczki i zrobili w nim zakupy.

          Dziękujemy! Każdy z Was może o sobie powiedzieć: „Jestem św. Mikołajem!”

          Klasa 1b sp oraz mocno wspierający ją uczniowie klasy 3c sp zebrali i przekazali tradycyjnie na rzecz Fundacji SOS Wioski dziecięce sumę 386, 85zł!

          Wyobraźcie sobie, że za te pieniądze można kupić np. biurko, pościel dla kogoś, kto nie ma własnego domu, rodziców. Zrobiliście więc wspaniałą rzecz!  

          Do zobaczenia za rok „Mikołaje” z "Jedyneczki"!

          Organizatorzy klasa 1b, 3c   Wychowawcy: Anna Wróbel, Jolanta Łaszczotko

          Jesienią w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę dla schroniska w Milanówku pod hasłem "Pełna miska dla schroniska". Zbieraliśmy karmę suchą oraz mokrą, koce, ręczniki, artykuły pielęgniacyjne, zabawki dla zwierząt, smycze, obroże... Otrzymaliśmy podziękowanie za naszą pomoc. Koordynatorem akcji była p. H. Karwat.

          Klasa 2csp wraz z wychowawczynią p.D.Kazimierczak zorganizowała akcję charytatywną na rzecz Domu dla Dzieci w Otwocku.

           


          FERIE W MILANÓWKU

          Na ferie zimowe Milanowskie Centrum Kultury wraz z dyrektorami szkół przygotowało program różnych wydarzeń, warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży. Akcja była przeprowadzona w ZSG Nr 1 ul. Królewska 69, ZSG Nr 3 ul. Żabie Oczko 1 oraz w MCK ul. Kościelna 3. Na wszystkie wydarzenia zapraszono dzieci i młodzież z całego miasta. 

          Zespół Szkół Gminnych Nr 1 wypoczynek zarejestrowany w Kuratorium Oświaty w Warszawie  sygn. MAZ/686/20141223

          Termin 19.01 - 30.01.2015 - od poniedziałku do piątku

          Prowadzący zajęcia:

          I tydzień: Magdalena Wardzińska, Iwona Błeszyńska, Agnieszka Jasińska , Joanna Staśczak - Mierzejewska

          II tydzień: Iwona Błeszyńska, Hanna Duszyńska, Magdalena Wardzińska, Ewa Grzyb, Beata Kaniewska

          1. Zajęcia świetlicowe dla dzieci młodszych odbywały się w godzinach 8.00 -17.00.

          W pierwszym tygodniu w zajęciach uczestniczyło średnio 25 dzieci, w drugim tygodniu średnio 15 dzieci, w tym kilkoro uczniów spoza ZSG1, z SP 2 - 4 ucz., z ZSG 3 -1 ucz., z Żółwina -1 ucz. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, tworzyły konstrukcje z klocków, układały puzzle, grały w gry planszowe i podłogowe. Chętnie bawiły się w teatr kukiełkowy. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach plastycznych (tj. rysowanie, kolorowanie, malowanie farbami, lepienie z plasteliny i masy solnej, wyklejanie papierem kolorowym, wyklejanie krepiną, origami z koła, kolaż). Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania dla dzieci poświęcone doświadczeniom fizycznym i chemicznym prowadzone przez p. W. Wanata. Zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych poprowadzili strażnicy miejscy. Zorganizowali rozgrywki grupowe, gry logiczne i sprawnościowe. Dzieci otrzymały w nagrodę odblaski oraz cukierki.
          Dzieci korzystały także z zajęć rekreacyjno - sportowych zarówno w sali gimnastycznej jak i na świeżym powietrzu. W ramach zajęć sportowych dzieci ćwiczyły także na mini siłowni. Szczególnie podobały się zabawy z chustą animacyjną, gra w zbijaka, dwa ognie i kolory, a także wyścigi rzędów i konkurencje sprawnościowe. Dzieci miały także możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy, takie zajęcia odbyły się trzykrotnie. Bardzo podobały się dzieciom treningi karate dla najmłodszych, które odbyły się dwukrotnie.
          2. Zajęcia sportowe dla uczniów starszych odbywały się w hali sportowej w godzinach 9.00 - 15.00. Każdego dnia z zajęć korzystało średnio 30 - 40 uczniów, w także grupa absolwentów. Organizowane były rozgrywki i mecze unihokeja, piłki nożnej, ręcznej, koszykowej i siatkowej. W łączniku młodzież grała w tenisa stołowego. Każdego dnia oblegana była ścianka wspinaczkowa. Pod nadzorem instruktora wspinali się zarówno najmłodsi uczniowie jak i młodzież.


          PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA 2014/2015

          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję "Góra Grosza":-)

          W imieniu organizatorów ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, Dyrekcji Szkoły oraz własnym dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z Domów Dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

          Wasz ogromny wkład jest wyrazem dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

          Dziękujemy!

          Samorząd Uczniowski

          RAZEM UZBIERALIŚMY 1399,22 ZŁ !

          SZKOŁA PODSTAWOWA: kl. Ia - 101,91 zł, kl. Ib - 49,34 zł, kl. Ic - 18,22 zł, kl. IIa - 377,84 zł, kl. IIb - 31,09 zł, kl. IIc - 85,66zł, kl. IIIa - 63,02 zł, kl. IIIb - 6,56 zł, kl. IIIc - 46,47 zł, kl. IVa - 24,99 zł, kl. IVb - 49,39 zł, kl. IVc - 49,14 zł, kl. Va - 29,99 zł, kl. Vb - 105,02 zł, kl. VIa - 36,35 zł, kl. VIb - 17,85 zł  

          GIMNAZJUM: kl. Ia - 41,72 zł, kl. Ib - 25,55 zł, kl. Ic - 58,88 zł, kl. IIa - 51,46 zł, kl. IIc - 4,51 zł, kl. IIIa - 13,17 zł, kl. IIIb - 71,38 zł

          Inne (dod.) 39,71 zł


          UCZYMY SIĘ OD SIEBIE NAWZAJEM

          Co roku w naszej szkole uczniowie starszych klas pod opieką pani Elżbiety Lipińskiej organizują zajęcia dla najmłodszych uczniów naszej szkoły obejmujące zagadnienia przyrodnicze. W tym roku poprowadzenia zajęć podjęły się uczennice z klasy 4b, a uczestnikami zajęć byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasa 1a. Podczas lekcji każdy mógł nauczyć się obsługiwać mikroskop, obejrzeć i przygotowywać własne preparaty. Mimo tremy uczennice prowadzące zajęcia doskonale poradziły sobie z przekazaniem sześciolatkom swojej wiedzy i umiejętności. Oprócz doskonalenia umiejętności dydaktycznych i panowania nad grupą, dziewczęta miały okazję utrwalić zdobytą wiedzę. Pierwszaki zainteresowane i przejęte chętnie wykonywały polecenia uczniów (starszych tylko o cztery lata). Mamy nadzieję, że ta wspaniała tradycja naszej szkoły będzie kontynuowana i nie zabraknie chętnych uczniów do dzielenia się swoją wiedzą.


          DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

          Z tej okazji 10.02.15 r., odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. "ON-LINE" Teatru Profilaktycznego "Moralitet" z Krakowa

          - dla klas 4 - 6 SP  w godz. 8.50 - 10.00     

          - dla klas 1 - 3 GIM w godz. 10.40 - 11.50

          Zajęcia dla klas 1- 3 SP odbyły się 16.02.2015 r. o godz.10.40

          Udział uczniów w warsztatach sfinansowała Rada Rodziców.


          SZEŚCIOLATKI UCZĄ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY!

          Z inicjatywy ratowniczki harcerskiej i studentki pedagogiki p. Kseni Stach, w styczniu w klasie 1a, do której uczęszczają sześciolatki, odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat zachowania w trakcie udzielania pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe, jak zawiadamiać o wypadku oraz bezpiecznie udzielać pomocy poszkodowanym. Druhna Ksenia przedstawiła również schemat czynności, które należy wykonać podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej (tzw. RKO) oraz wytłumaczyła, co powinien i czego nie może zrobić pierwszak, gdy jest świadkiem wypadku. Każdy uczestnik miał okazję przećwiczyć czynności RKO na fantomie. Zajęcia były doskonałym uzupełnieniem i podsumowaniem wiedzy zdobywanej przez uczniów w czasie lekcji.

          Drodzy Rodzice! Wracajcie do tematyki bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawiajcie z dzieckiem o konsekwencjach jego zachowań. Wyjaśniajcie dlaczego pewnych rzeczy robić nie wolno (sam zakaz to czasem zbyt mało dla dziecka). Utrwalajcie informacje dotyczące pierwszej pomocy (numery alarmowe, zawiadamianie o wypadku). Sprawdźcie, czy Wasze dziecko na pewno zna swój adres i numery Waszych telefonów. Dla utrwalenia zajęć polecamy Państwu obejrzenie z dzieckiem filmu animowanego "Doktor Kręciołek uczy ratować"  przygotowanego dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej przez instruktorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

          Beata Sokołowska wychowawczyni kl.1a SP


          WARSZTATY NAUKOWE

          Grupa gimnazjalistów z "Jedynki" pod opieką p. M. Wardzińskiej, wzięła udział w warsztatach z ROBOTYKI, które odbyły się 24.02.15 r. w ZS nr 2 w Milanówku.

           

           

           


          ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

          Światowy Dzień Zdrowia ph: "BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI" obchodziliśmy w naszej szkole 8.04.2015r.

          Klasy przygotowały zdrowy poczęstunek w ramach udziału w konkursie kulinarnym  "Kto je owoce i warzywa - ten zdrowie wygrywa!"

           


          DZIEŃ ZIEMI 2015

          24 kwietnia w naszej szkole swoje święto obchodziła Ziemia.

          W tym roku uczniowie na różne sposoby zapoznawali się z tematem odnawialnych źródeł energii. „Z energią zmieniamy źródła” – pod takim hasłem odbywały się nasze działania. Gimnazjaliści odpowiedzialni za projekt problem zgłębiali naukowo. W taki sposób zaprezentowali go rówieśnikom. Pikieta, relacjonowana na żywo, pokazała, że jest to ważny problem do rozwiązania.

          Uczniowie klas młodszych także włączyli się w działanie. Wraz z rodzicami zwozili do szkoły elektrośmieci i stworzyli bazę dobrych rad na „tani dom”. Samodzielnie zredagowali gazetę „Zielona Energia”, przygotowali zakładki i wlepki z napisami „wyłącz światło”. Kto chciał, mógł na warsztatach recyklingu wykonać samolocik, kalendarz, tworzyć z kolorowego piaseczku (dziękujemy paniom ze świetlicy).

          Uczniowie, którzy wykazali się szczególną aktywnością, otrzymali drobne upominki. W zbiórce elektro śmieci klasy 1b, 1c, 2a, 2b, 3c zdecydowanie wyprzedziły pozostałe grupy i podzieliły się nagrodą. Upominki dostali także reporterzy gazety oraz pomysłodawcy rad na tani dom.

          Uczestnicy piątkowego spotkania byli świadkami ostrej debaty, jaka toczyła się między górnikami, ekologami, rolnikami oraz tymi, którzy z wiatru, wody, słońca pragną czerpać energię. Swój głos przedstawił także mieszkaniec Milanówka. Poważne wiersze i zabawne wierszyki, okrzyki, które przygotowały wszystkie klasy udowodniły, że o ważnym problemie źródeł energii można uczyć się na wesoło. Rozstaliśmy się nucąc piosenkę „Ziemia to wyspa zielona”.

          Dziękujemy Radzie Rodziców, Urzędowi Miasta i indywidualnym darczyńcom za ufundowanie nagród, a wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za aktywność i zaangażowanie.

          Organizatorki Dnia Ziemi pp. K.Cisek, A.Wróbel


          WspółGramy

          Uczniowie z klasy 4 a wykonali gry planszowe dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Zabawa zaczęła się już na etapie wymyślania i projektowania gier. Potwierdzają to ich  tytuły: „Wściekłe gołębie”, Dinozaur”, „Złap strusia”, „Stonoga”, „Harry Potter” . Czwartoklasiści mieli wspaniałe pomysły. Gry były kolorowe, świetnie zaplanowane i … rozwijające. Uświadomiły starszym uczniom, jak dużą wartość edukacyjną mogą mieć gry planszowe. Pierwszaki zaś doskonale bawiły się korzystając z niespodzianek przygotowanych przez czwartoklasistów, przy okazji doskonaląc umiejętności przeliczania, dodawania i odejmowania w zakresie 10 oraz czytania ze zrozumieniem. Serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej.

          Uczniowie klasy 1A  wraz z wychowawczynią Beatą Sokołowską


          TYDZIEŃ ROWEROWY W "JEDYNCE" 8 - 13.06.2015 r.

          Zaprosiliśmy wszystkich uczniów i ich rodziców do przyjeżdżania do szkoły na rowerze; zwłaszcza w Tygodniu Rowerowym !!!
          Działania:
          - Spotkania ze Strażą Miejską (bezpieczeństwo, przepisy, oznakowywanie rowerów).
          - Zorganizowaliśmy warsztaty naprawy rowerów.
          - Stworzyliśmy punkt naprawy rowerów w szkole.
          - Opracowaliśmy rowerową mapę Milanówka: ulice i trasy przyjazne rowerzystom
          - Stworzyliśmy statystyki: uczniowie liczyli, ile osób przyjeżdża na rowerze, ile samochodem.
          - Zorganizowaliśmy Konkurs na najbardziej aktywną "rowerową klasę", (największa ilość dzieci dojeżdżających rowerem w całym tygodniu)
          - Odbyła się wycieczka rowerowa ulicami Milanówka - 11.06.2015 g. 15.30
          - Odbyło się spotkanie z Sekcją Rowerową działającą w Milanówku dla klas III, IV. 

          Cel akcji: promocja ruchu rowerowego, zmniejszanie ruchu samochodowego, Milanówek bardziej przyjazny pieszym i rowerzystom, nauka bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się na rowerze po jezdni i ścieżkach rowerowych, promocja zdrowego i ekologicznego środka transportu.

          Koordynator szkolny akcji: p. I. Błeszyńska


          MISTRZOWIE KODOWANIA

          http://rodzicewedukacji.pl/images/Logotypy/logotyp_MK1.jpgNasza szkoła stara się o przyjęcie do III edycji programu „Mistrzowie kodowania”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.

          Jeśli zostaniemy przyjęci do programu, uczniowie będą programować i tworzyć gry  w niezwykle przyjaznym języku Scratch. Dzięki temu każdy (niezależnie od stopnia zaawansowania informatycznego) może odnieść sukces i stać się Mistrzem Kodowania

          W związku z tym zachęcamy uczniów z klas I-VI SP i gimnazjum do zgłaszania swojego udziału w bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęciach „Mistrzów Kodowania” w roku szk. 2015/2016.

          Koordynatorzy akcji:

          Arkadiusz Ciborowski,

          Beata Sokołowska,

          Magdalena Wardzińska,

          Urszula Włodarczyk


          WAKACYJNY PAKIET 2015

           

           

           

           

           


          Sukcesy naszych uczniów w roku szk. 2014/2015

          BIBLIOTEKA SZKOLNA

          Rozstrzygnięto konkurs czytelniczy "Olimpiada czytania".

          I miejsce: Zuzia Jakoniuk IIa, Anita Pietrzak IIb, Marcela Ciborowska IIa.

          II miejsce: Krzyś Siwiński IIc, Tosia Uchorczak IIa, Dominik Wiśniewski IIc

          III miejsce: Bartek Kostrzyński IIc, Martyna Żach IIb, Małgosia Skwarek IIIa

          Serdecznie dziękujemy za udział i składamy gratulacje laureatom konkursu.

          Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.


          KONKURS ORTOGRAFICZNY

          24 lutego 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Milanówku przy ul. Wójtowskiej 3 odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Starosty Grodziskiego”.

          W kategorii szkół gimnazjalnych uczeń z kl. 2A Konrad Pajączek zajął III miejsce. Gratulacje !!!


          DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          Jak co roku dnia 10 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu i jak co roku zastanawialiśmy się, jakie działania podjąć, aby świat Internetu był przyjazny szczególnie dla dzieci i młodzieży. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Internecie i w jakie sposób z niego korzysta.

          W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 ogłosiła międzyszkolny konkurs informatyczny na prezentację multimedialną „Bądź bezpieczny w Internecie”. Uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI wzięli udział w konkursie. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 23.02.2015 r.

          Komisja w składzie: p. dyr. Marianna Frej, p. Magdalena Ługowska-Zdun, p. Mirosława Badurzyńska oraz p. Urszula Włodarczyk, wyłoniła następujących zwycięzców:

          W kategorii szkół podstawowych:

          I miejsce – Michał Korzeniewski ZSG 3,

          II miejsce – Ewelina Banasiewicz ZSG 1, Dominika i Damian Lubczuk ZSG 1, Tomasz Zapert ZSG 1,

          III miejsce - Józef Kaflik ZSG1, Mateusz Czarnecki SP 2, Dionizy Dębski ZSG 3

          Wyróżnienia otrzymali:

          Anna Piliszek ZSG 1, Klara Gradus SP 2, Marianna Dziemska SP 2, Maja Krzyczkowska, Barbara Zaborowska SP 2, Zofia Witecka SP 2, Anna Sieńko ZSG 3, Bartłomiej Dróżdż ZSG 3, Jonasz Mularski ZSG 3


          SUKCES SCRABBLISTÓW

          Znalezione obrazy dla zapytania scrabbleW sobotę 14 marca 2015 r., w Gimnazjum nr 12 w Warszawie, odbył się V Ogólnopolski Turniej Scrabble dla uczniów wszystkich typów szkół z całego kraju. Turniej wspierany jest przez Polską Federację Scrabble, a organizowany pod patronatem programu Scrabble w szkole, popularyzującego koła scrabble w szkołach całej Polski. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce wśród gimnazjalistów wywalczył Konrad Pajączek z klasy IIa. Zwycięzcą całego Turnieju został, podobnie jak przed rokiem, Rafał Błaszkiewicz, nasz absolwent.

          Obu scrabblistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Scrabble, które odbywają się we wtorki od godz. 12.40 w sali 22 pod czujnym okiem doświadczonego scrabblisty p. Macieja Czupryniaka.  Zapraszamy!


          KONKURS MATEMATYCZNY

          Uczennica kl.6b Anna Piliszek zdobyła wyróżnienie w III Konkursie Matematycznym dla uczniów kl.VI, który odbył się w Gimnazjum Społecznym MTE w Milanówku. Gratulujemy!

           


          WIELKANOCNY KONKURS TECHNICZNY

          Międzyszkolny Konkurs Techniczny „Jajko Wielkanocne” zakończył się 25.03.2015r. Prace konkursowe przygotowało 71 uczniów z trzech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Nowej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Milanówku. W konkursie wzięło udział 57 uczniów z klas 1- 3 SP i 14 uczniów z klas  4 - 6 SP.

          Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Wardzińska – nauczyciel zaj. technicznych, Beata Osiadacz – nauczyciel zaj. artystycznych, Monika Zimnicka – wicedyrektor, oceniła prace  26.03.2015 r. i wyłoniła zwycięzców.

          W kategorii klas 1- 3 SP zwyciężyli:

          1 miejsce – Anna Korycka  2sp ZSG3

          2 miejsce – Natalia Pettyn 1sp NPSP

          3 miejsce – Natalia Nowak 3sp ZSG1

          Wyróżnienia:

          Julia Galewska 3sp ZSG1

          Małgorzata Skwarek 3sp ZSG1

          Hanna Osińska 1sp ZSG1

          Jakub Matyjaszek 3sp ZSG1

          W kategorii klas 4- 6 SP zwyciężyli:

          1 miejsce – Gabriela Korycińska 4sp ZSG1

          2 miejsce – Anna Sieńko 4sp ZSG3

          3 miejsce – Maja Czechowska 4sp ZSG1

          Wyróżnienia:

          Emilia Borysiuk 5sp ZSG1

          Monika Wajsgerber 5sp ZSG1

          Iga Gładkowska 4sp NPSP

          GRATULACJE!!!

          Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


          POWIATOWY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNO - MULTIMEDIALNY

          Z radością informujemy, że ucz. IVc Gabriela Korycińska zajęła 3 miejsce w kategorii multimedialnej w XIV EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNO-MULTIMEDIALNEGO „Ocalić od zapomnienia” organizowanego przez Nową Prywatną Szkołę w Milanówku.

          Gabriela przygotowała na konkurs prezentację multimedialną o zabytkowej wilii "Falbanka". Gratulujemy!

           

           

           

           

           

           


          GRA MIEJSKA "ODNAJDŹ SIĘ W MILANÓWKU"

                

          III miejsce wywalczyła drużyna gimnazjalistów pod opieką p. A.Ciborowskiego w składzie: Marta Pilipiuk, Antonina Zajączkowska, Konrad Pajączek, Mateusz Durakiewicz, Kacper Grabowski.

          I miejsce zajęła drużyna uczniów szkoły podstawowej pod opieką p. J.Staśczak w składzie: Antonina Kawka, Jagna Rybarczyk, Sebastian Pielak, Konrad Tołwiński, Mateusz Dąbrowski.

          Gratulujemy!!!


          TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          Dnia 28 kwietnia 2015 po raz trzeci w naszej szkole odbył się Turniej Języka Angielskiego dla Szkoły Podstawowej. Organizatorami turnieju był zespół języka angielskiego ZSG Nr 1 w Milanówku: pp. Małgorzata Fallach, Karolina Ciesielska oraz Iwona Błońska przy współpracy z wydawnictwem Macmillan. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć uczniów oraz nauczycieli 5 szkół:
          - SP nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku
          - SP nr 1 w Brwinowie
          - SP w Radziejowicach
          - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie
          - Szkoła Podstawowa w Międzyborowie

          Podobnie jak w ubiegłych latach turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 oraz 4-6 SP.

          W pierwszej kategorii wiekowej wzięło udział 26 uczniów a wśród starszych uczniów było 30 uczestników.

           

          Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

          • klasy 1-3:

          - Magdalena Pęzior kl. 3a

          - Julia Galewska kl.3b

          - Natalia Lesiakowska kl.3b

          - Zofia Soroka kl.3b

          - Martyna Kowalczyk kl.3c

           

          • klasy 4-6:

          - Grzegorz Jarzębski kl.5b

          - Antonina Kawka kl.6a

          - Barbara Tybora kl.6a

          - Oliwia Dembińska kl.6b

          - Weronika Górska kl.6b

          W klasach 1-3 Zofia Soroka została laureatką II miejsca, natomiast w klasach

          4-6 Basia Tybora wywalczyła miejsce I. Poniżej prezentujemy wyniki do III miejsca.

           

          KLASY 1-3

          KLASY 4-6

          I. Maria Koźbiał (SP Międzyborów)

          I. Barbara Tybora (ZSG Nr 1 Milanówek)

          II. Zofia Soroka (ZSG Nr 1 Milanówek)

          II. Aleksandra Jakimowicz (Brwinów)

          III. Adam Kowalczyk (ZSO Nr 2 Brwinów)

          III. Igor Zaprzałek (SP Radziejowice)

           

           

           

           

          Zwycięzcom oraz laureatom gratulujemy i zapraszamy serdecznie za rok.

          Zespół językowy


          KONKURS GEOLOGICZNO - ŚRODOWISKOWY

          Dnia 13 maja 2015r. w Muzeum Geologicznym w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i ogłoszenia wyników finału regionalnego (województwa: mazowieckie, lubelskie, podlaskie) konkursu geologiczno-środowiskowego

          „Skrzydlaty Eksperyment Ziemi” .

           Wśród laureatów znalazło się aż pięciu uczniów naszej szkoły:

          1. Anna Kwiatkowska kl. 5a
          2. Monika Wajsgerber kl. 5a
          3. Amelia Koper kl. 5b
          4. Michał Dyra kl. 5b
          5. Jagna Rybarczyk kl. 6a

          Ku naszej ogromnej radości zwyciężczynią finału została Jagna Rybarczyk, pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy, za Jagnę trzymać będziemy kciuki w finale ogólnopolskim a później polsko-litewskim. 

                          


          KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH

          Wyniki  uczniów startujących w VIII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik ":

          Nagrody:

          Antoni Przyborowski 3c

          Wyróżnienia:

          Helena Bożek 1a

          Artur Berkowski 1b

          Antoni Kolecki 1c

          Zofia Konopka 1a

          Bartosz Sawicki 1c

          Wojciech Błoński 2c

          Martyna Krzyżanowska 2b

          Stefan Sawczuk 2b

          Julia Galewska 3b

          Dobrawa Szynkarewicz 3c

          Milena Miciałkiewicz 4b

          Anna Piliszek 6b

          Barbara Tybora 6a

          GRATULUJEMY!!!


          KONKURS RECYTATORSKI

          Tegoroczny Konkurs Recytatorski organizowany przez Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, który odbył się pod hasłem zaczerpniętym z twórczości Edwarda Stachury Wszystko jest poezja obfitował w nagrody dla uczniów Jedynki:

          Nagroda Burmistrza Miasta Milanówka - Wiktoria Guzak kl. 4c - tekst i wiersz ,,Makaron"

          II miejsce - Hanna Michalska kl. 4b  - wiersz ,,Szpilaga"

          Wyróżnienie Damian Raczkiewicz kl. 4c - fragment ,,Mikołajka"

          Serdeczne gratulacje!!!

          Podziękowania za udział ślemy dla Zuzanny Korzębskiej, Emilii Duranowskiej i Marzeny Bolc.


          KONKURS SZTUKI LUDOWEJ

          KONKURS PLASTYCZNY

          JURY KONKURSU PLASTYCZNEGO

          Sztuka ludowa w dziecięcej twórczości plastycznej”
          w składzie:

          Ewa Januszewska grafik fotograf

          Katarzyna Wąsińska – Jano – kierownik Referatu Oświaty w Milanówku

          Mariusz Koszuta artysta grafik, fotograf.

          wyłoniło wśród zwycięzców konkursu troje uczniów z naszej Szkoły!!!

          Na konkurs nadesłano 36 prac z 7 placówek oświatowych z terenu Milanówka.

          Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

          Kategoria - uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych

          MIEJSCE I Julia Suchłabowicz Zespół Szkół Gminnych Nr 1 w Milanówku

          MIEJSCE II Szymon Kilczewski Zespół Szkół Gminnych Nr 1 w Milanówku

          MIEJSCE III Hanna Osińska Zespół Szkół Gminnych Nr 1 w Milanówku

          Laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród podczas spotkania w ramach konkursu „Dziecięce prezentacje piosenki ludowej” 12 czerwca o godz. 9.00 w siedzibie Przedszkola nr 1 w Milanówku przy ul. Fiderkiewicza 43.

          KONKURS PIOSENKI LUDOWEJ

          12 czerwca przedstawiciele klas 1b i 1c wzięli udział w miejskim konkursie „Dziecięce prezentacje piosenki ludowej” organizowanym przez Przedszkole Nr 1 w Milanówku w ramach Roku Feliksa Dzierżanowskiego. Miło nam poinformować, że aż sześcioro uczniów naszej szkoły zostało jego laureatami: Artur Berkowski, Kacper Kowalik, Jan Szepietowski, Julia Zdanowska, Dominika Kamińska, Antoni Wilczyński.

          Wykonane przez nich utwory i inscenizacje  zapewniły zdobycie I miejsca przedstawicielom kl.1b i II miejsca przedstawicielom kl.1c


          KONKURS RADY RODZICÓW

          Konkurs trwał w dniach 15 września 2014 r. - 31 maja 2015 r. Łącznie zebraliśmy ok. 9500 kg makulatury. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone przez Radę Rodziców na wyposażenie pracowni komputerowej .

          Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie a pracownikom szkoły za ogromną pomoc przy technicznej organizacji zbiórki.

          Nagrodą główną jest Uczta Smakosza – zaproszenie na pizzę dla zwycięskiej klasy.

          Laureaci  konkursu 

          1 miejsce

          klasa 2C gim

          1627kg

          2 miejsce

          klasa 2 b sp

          1449 kg

          3 miejsce

          klasa 5 a sp

          1007 kg

          wyróżnienie

          klasa 3a sp

          675 kg

          wyróżnienie

          klasa 4b  sp

          598 kg

           

          Szkoła Podstawowa                                                 Gimnazjum

          Klasa
          kg
          1a
          307
          1b
          293
          1c
          261
          2a
          521
          2b
          1449
          2c
          107
          3a
          675
          3b
          140
          3c
          114
          4a
          196
          4b
          598
          4c
          529
          5a
          1007
          5b
          516
          6a
          37
          6b
          354
          Klasa
          kg
          1A
          89
          1B
          0
          1C
          177
          2A
          235
          2B
          21
          2C
          1627
          3A
          228
          3B
          10

           

           

           

           

           

           

          GRATULACJE !!!


          UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015