• POWTÓRKA W TEATRZE

• Lektury egzaminacyjne każdego roku są najlepiej poznanymi przez ósmoklasistów książkami. Młodzież doskonali wiedzę o dziełach literackich, zwraca uwagę na szczegóły, porównuje sylwetki bohaterów. Powtarzanie treści utworów przybiera rozmaite formy - najprzyjemniejszą jest z pewnością możliwość podziwiania artystycznych adaptacji. Uczennice i uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawczyń wybrali się 1 lutego br. do Teatru Rampa w Warszawie, aby podziwiać sztukę "Opowieść wigilijna" na podstawie dzieła Charlesa Dickensa.

Musicalowa wersja lektury na długo pozostanie w pamięci uczniów za sprawą dynamicznej choreografii oraz kreatywnej gry aktorów (na scenie mogliśmy podziwiać także rówieśników widzów). Bogactwo środków artystycznych, multimediów, efektów specjalnych pomogło w wydobyciu emocji widzów.

Wojciech Morawski - nauczyciel j. polskiego