• KOLEJNY TEATRALNY LAUR

• Grupa teatralna z naszej szkoły (podobnie jak w roku ubiegłym) wzięła udział w konkursie i została zaproszona na galę II Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich TEATROSFERA. Wydarzenie odbywało się 6 czerwca 2024 r. w Scenie Relax w Warszawie i swoją oprawą przypominało ceremonię wręczenia najznakomitszych nagród.

W blasku fleszy, w niezwykłej artystycznej oprawie, na profesjonalnej scenie odbieraliśmy nagrodę w artystycznym turnieju za „Szelmostwa Lisa Witalisa, część II” - otrzymaliśmy wyróżnienie w II Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TEATROSFERA w kategorii wiekowej 11-13 lat. Jury doceniło nasze literackie zabawy i zespołową pracę. Zdobyliśmy voucher na WARSZTATY TEATRALNE W TR WARSZAWA. Dodatkowo Bartosz Parchan, który odgrywał w przedstawieniu rolę tytułowego lisa, otrzymał od Jury wyróżnienie indywidualne.

W mistrzowskiej grupie teatralnej współpracowali w tym roku uczennice i uczniowie: Antonina Kalbarczyk (kl. 4b), Zuzanna Grzyb, Natalia Lenart, Julia Maślakiewicz, Ida Valitalo, Zofia Wielińska (kl. 5b), Ewa Bożek (kl. 6c), Mikołaj Rutkowski (kl. 8a), Bartosz Parchan i Małgorzata Radziak (kl. 8b).

Serdecznie gratuluję.

Wojciech Morawski – opiekun grupy teatralnej

• ŚWIĘTO TALENTÓW W SP2

• W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku zespół wokalny "Arfik" wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu - "Dwójkowym Kalejdoskopie Talentów", zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Prezentacja młodych talentów odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Milanówku, gdzie zgromadziła się liczna publiczność, składająca się z uczniów, nauczycieli i rodziców występujących dzieci.

Zespół "Arfik" zaprezentował trzy piosenki, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Pierwszym utworem była piosenka "Złap mnie za rękę", która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Kolejny występ zespołu to energetyczne wykonanie znanego hitu "La bamba", które porwało publiczność do wspólnej zabawy. Trzeci utwór zaśpiewany przez zespół to "Dzięki za muzykę", będący swoistym podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają młode talenty.

Występ zespołu "Arfik" to jednak nie wszystko, co można było zobaczyć podczas tego wydarzenia. Na scenie pojawili się przede wszystkim gospodarze imprezy, jak również uczniowie z innych milanowskich szkół, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne, teatralne, plastyczne, literackie, sportowe i wiele innych. Można było także podziwiać układy taneczne Studia Tańca i Fitness "I Love Dance" z udziałem naszych uczennic: Michaliny Czarneckiej z kl. 3b, Wiktorii Boguszewskiej, Nikoli Wcześniak z kl. 5a, Julity Belewicz z kl. 7a oraz Michaliny Olszewskiej z kl. 1b. Swój talent malarski zaprezentowała uczennica kl. 1a Julia Kowalczyk. Tematem obrazów Julii były wybrane europejskie stolice, takie jak: Paryż, Rzym, Londyn, Warszawa, Amsterdam i Bratysława. Prace wykonane zostały farbami akwarelowymi na płótnie, a tematyka prac została zaczerpnięta z podróży po Europie. Młodzi artyści z pasją i zaangażowaniem przedstawili różnorodne programy artystyczne, co dodatkowo uświetniło obchody Dnia Dziecka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

"Dwójkowy Kalejdoskop Talentów" okazał się nie tylko doskonałą okazją do świętowania, ale także do pokazania palety zdolności młodych artystów z Milanówka. Wszyscy uczestnicy oraz widzowie zgodnie przyznali, że był to wyjątkowy dzień pełen niezwykłych umiejętności, twórczej atmosfery, energii, radości i wspólnej zabawy.

Brawo zespół "Arfik"!

Beata Osiadacz

• KLASY PIĄTE NA LEKCJI W... BILBAO

• W ramach realizowanego wraz ze szkołą Albiz HLHI projektu eTwinning "All needs matters", 22 maja odbyło się spotkanie online z dziećmi z klas 5a i 5c z rówieśnikami z Bilbao. Dzięki współpracy z Panią Sarą Pelaz (jedną z nauczycielek, które miesiąc temu odwiedziły naszą szkołę), nawiązałyśmy połączenie na GoogleMeet i mogłyśmy prowadzić wspólnie lekcje. Nasi uczniowie wysłuchali prezentacji, czego potrzebuje organizm dziecka do zdrowego i harmonijnego rozwoju, a nasi uczniowie opowiedzieli o naszej placówce, o tym, jak radzą sobie ze stresem szkolnym i dlaczego ważny jest relaks w codziennej, ciężkiej pracy ucznia. Spotkania wywołały wielkie emocje po obu stronach ekranów. Dzieci musiały przezwyciężyć nieśmiałość i barierę mówienia w języku angielskim na żywo. Pierwsze koty za płoty!

Nauczycielka j. angielskiego A. Racka-Gozdek