• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-JĘZYKOWEGO

• Ostatnio w naszej szkole odbył się Konkurs plastyczno-językowy na najpiękniejszy kalendarz adwentowy „Der schönste Adventskalender“. Otrzymaliśmy piękne i kreatywne prace. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego Jury w składzie: p. Marika Wojsław, p. Monika Bulińska-Nodzak i p. Agnieszka Jasińska, postanowiło nagrodzić wszystkie prace. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Kalendarze adwentowe są zaprezentowane na szkolnym korytarzu, ozdobiają naszą szkolną świąteczną przestrzeń.

Dziękujemy za piękne prace, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Koorynator Konkursu p. Agnieszka Jasińska

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• "My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy KOCHAĆ książki. Krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy SŁUCHAĆ z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką POWAGĄ". Taką przysięgę złożyli pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej w dniach 29.11 i 30.11. Klasy 1 wzięły udział w uroczystym Ślubowaniu na czytelnika. Dzieci obejrzały przedstawienie w "Bajkowej krainie" przygotowane przez 4b w reżyserii p. Agnieszki Białous, która zorganizowała dla nas to wydarzenie. Z przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, kto pisze książki oraz jak się je wydaje, otrzymały także na pamiątkę książki z Instytutu Książki. Wszyscy zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz jej funkcjonowaniem. Pierwszaki bardzo aktywnie i z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w tym wydarzeniu. Już nie mogą doczekać się pierwszego wypożyczenia lektury!

• MAMY BRĄZOWY MEDAL!

• Dnia 16 listopada 2022 r., w Grodziskiej Hali Sportowej rozegrany został Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku wywalczyła brązowy medal zajmując III miejsce wśród szkół powiatu grodziskiego (rocznik 2010 i młodsi).

Brawo!

Nauczyciel wych. fizycznego Karol Cieloch

• ANDRZEJKI KLAS DRUGICH

• Uczniowie klas drugich ze swoimi wychowawczyniami, które były organizatorkami imprezy, spędzili radośnie czas bawiąc się w piątkowe popołudnie 25 listopada na Andrzekowej Dyskotece. Były kolorowe stroje, tańce, wróżby, konkursy, zabawy, smakołyki i międzyklasowa integracja!

• Postać siedzącego pluszowego misia w kolorze beżowym i kokardą na szyi
            • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada klasy 1-3 świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia wiele dzieci przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela – Misia. Mimo różnic, każdy Miś jest piękny i każdy wyjątkowy! Podczas spotkania w sali gimnastycznej p. Agnieszka Białous czytała dzieciom bajki, były także zagadki o misiach oraz zostały wręczone nagrody za udział w Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel Miś". Prace uczniów oceniło jury w składzie: Bożena Osiadacz, Beata Sokołowska oraz Marika Wojsław. Oto werdykt:

1 miejsce: Oskar Hac 1B, Krzysztof Kompanowski 2B, Jan Melon 3A

2 miejsce:  Blanka Szewczyk 1B, Weronika Kwiatkowska 2B, Kacper Latek 3A,

3 miejsce: Tymoteusz Niedbalski 1B, Magdalena Siezieniewska 2B, Leon Dobrogost 3B

To bardzo miły i radosny dzień!

Przy organizacji i przebiegu projektu czuwały panie: Anna Sawwidis, Anna Siekierska, Monika Piekut, Natalia Poncyljusz-Leszczyńska

• BYŁA ZABAWA!

• Była, była zabawa, dużo się działo... Samorząd Uczniowski zorganizował 24 listopada 2022 r. dyskotekę, na którą czekaliśmy z utęsknieniem. Zobaczcie sami!

• CIEKAWE LEKCJE

• W poniedziałek 21.11.22 r., klasa 2a rozpoczęła spotkanie z mnożeniem i dzieleniem. Do swojej matematycznej przygody uczniowie zaprosili klamerki i miarki. Pomogły one w sposób intuicyjny zrozumieć tajemnice mnożenia i dzielenia. W czwartek podróż przybrała inny wymiar - leśny. Klasa zdążyła jeszcze w jesiennej aurze skonstruować i rozwiązać kilka zadań z treścią. Mnożenie i dzielenie nie straszne nawet w lesie! Przygodo trwaj!

Aktywna lekcja plastyki na świeżym powietrzu? To możliwe! Biały puch, którgo było pod dostatkiem, to świetna inspiracja do stworzenia rzeźb. Uczniowie klasy 4c z p. Mariką Wojsław postanowili wykorzystać swój potncjał twórczy, pomysłowość i ulepić śniegowe figury.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

• 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Zachęcamy do udziału w naszej szkolnej akcji, która będzie okazją do rozdawania gestów i słów pełnych życzliwości. Akcja trwa od 21.11. do 28.11.2022 r., choć może uda się pozostać na dłużej w tym miłym i serdecznym nastroju.

Dzisiaj już strumieniami popłynęły:  życzliwość, uprzejmość i serdeczność okazywane spontanicznie i z uśmiechem na twarzy.