• „ZEMSTA” W MISTRZOWSKICH KREACJACH

• Komizm sytuacyjny, języka i postaci dominują w komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Lektura powszechnie bawi, zadziwia i zaskakuje. Siódmoklasiści oraz uczniowie klasy 8c postanowili skonfrontować swoje wyobrażenia o książce z artystyczną wizją reżysera – Waldemara Śmigasiewicza. Odwiedzili Och-Teatr w Warszawie, gdzie 23 stycznia obejrzeli spektakl w mistrzowskiej obsadzie aktorskiej. Wyrazista gra aktorska Cześnika (Cezarego Żaka) w konfrontacji ze spokojnym - lecz podstępnym - Rejentem (Grzegorzem Warchołem), pełnym przechwał Papkinem (Arturem Barcisiem), uwodzicielską Podstoliną (Violą Arlak) dominowała podczas teatralnej uczty. Motyw miłości Klary (Lidia Sadowa) i Wacława (Michał Piela) pięknie łączył się z sąsiedzkim sporem o mur graniczny. Teatralna uczta wzbudziła zachwyt i skłoniła do wielu rozmów na temat form adaptacji teatralnych (brawa dla uczniów za krytyczne oceny i spostrzeżenia!). Wizyta w Och-Teatrze zainaugurowała w naszej szkole obchody Roku Aleksandra Fredry – warto pamiętać, że w 2023 roku przypada 230. rocznica urodzin twórcy i Sejm RP ustanowił najbliższe dwanaście miesięcy rokiem najwybitniejszego polskiego komediopisarza. Przy okazji trzeba dodać, że polonistycznych rocznic w bieżącym czasie mamy bogactwo – Senat RP zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką 2023 roku (świętowanie zaczniemy wkrótce).

Wojciech Morawski - nauczyciel j. polskiego

• KONKURS WOKALNY "ZIMA W MILANÓWKU"

• W sobotę 21 stycznia 2023 r., w Przedszkolu nr 1 "Pod dębowym listkiem" odbył się finał XVII edycji Konkursu Wokalnego "Zima w Milanówku". Zespół wokalny "Arfik" otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. 1-4 zespoły za wykonanie piosenki "Święta, święta, święta" z akompaniamentem na Bum Bum Rurkach. Gratulacje!

• Gromadka przyjaciół Kubusia Puchatka
            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

• 18 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się Alan  Alan Alexander Milne, autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko.

W naszej szkole, w klasach 1-3 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Jest to dla nas także święto przyjaźni, gdyż Puchatek i jego "paczka" przyjaciół to wspaniały wzór do naśladowania. Z tej okazji wykonaliśmy wspólne zadanie - plastry miodu z wypisanymi cechami najlepszego przyjaciela. Czytaliśmy fragmenty książki, szukaliśmy cytatów rozwieszonych na korytarzu.