Klasa 7b i "kumple od historii " w Podziemnej Trasie Turystycznej Groty Nagórzyckie, leśnym spacerkiem do urokliwych "Niebieskich Źródełek" w atrakcyjnym Skansenie Rzeki Pilicy ze stacyjką Wolbórka.
Wych. kl. 7b Nina Pietrzak
Klasa 7b i "kumple od historii " w Podziemnej Trasie Turystycznej Groty Nagórzyckie, leśnym spacerkiem do urokliwych "Niebieskich Źródełek" w atrakcyjnym Skansenie Rzeki Pilicy ze stacyjką Wolbórka.
Wych. kl. 7b Nina Pietrzak
Klasy 2a, 2b i 3a zainspirowane przygodami Kazimierza Nowaka opisanego w lekturze „Afryka Kazika”, odkrywały tajemnice Czarnego Lądu. Pani Iwona Medykowska wystąpiła w roli nie tylko biologa, ale i podróżnika. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie przygotować się do wyprawy w tak dzikie tereny. Podziwialiśmy pokaz zdjęć ze zwierzętami i roślinami. BARDZO DZIĘKUJEMY!
Już po raz ostatni nasi wspaniali ósmoklasiści bawili się wspólnie podczas Balu. Szykowne uczennice i dostojni uczniowie ruszyli krokiem poloneza do tańca. Polały się łzy wzruszenia... my także będziemy za wami tęsknić! Bal został przygotowany przez rodziców i uczniów.
Klasa 7b i inni uczniowie lubiący historię uczestniczyli w pełnej uroku i uśmiechu wycieczce do pięknego miasteczka Kazimierz Dolny. Góra Trzech Krzyży, Zamek i Baszta, Fara i Klasztor oo. franciszkanów, podróż eco-busikami do Wąwozu Korzenny Dół - spacer i cichy odpoczynek zaczerpnięty z edukacji leśnej, historia miasteczka i dzielnego koguta, na którego cześć do dzisiaj jemy pyszne chałkowe koguciki...
Warto tu być!
Wych. kl. 7b Nina Pietrzak
Grupa teatralna z naszej szkoły (podobnie jak w roku ubiegłym) wzięła udział w konkursie i została zaproszona na galę II Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich TEATROSFERA. Wydarzenie odbywało się 6 czerwca 2024 r. w Scenie Relax w Warszawie i swoją oprawą przypominało ceremonię wręczenia najznakomitszych nagród.
W blasku fleszy, w niezwykłej artystycznej oprawie, na profesjonalnej scenie odbieraliśmy nagrodę w artystycznym turnieju za „Szelmostwa Lisa Witalisa, część II” - otrzymaliśmy wyróżnienie w II Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TEATROSFERA w kategorii wiekowej 11-13 lat. Jury doceniło nasze literackie zabawy i zespołową pracę. Zdobyliśmy voucher na WARSZTATY TEATRALNE W TR WARSZAWA. Dodatkowo Bartosz Parchan, który odgrywał w przedstawieniu rolę tytułowego lisa, otrzymał od Jury wyróżnienie indywidualne.
W mistrzowskiej grupie teatralnej współpracowali w tym roku uczennice i uczniowie: Antonina Kalbarczyk (kl. 4b), Zuzanna Grzyb, Natalia Lenart, Julia Maślakiewicz, Ida Valitalo, Zofia Wielińska (kl. 5b), Ewa Bożek (kl. 6c), Mikołaj Rutkowski (kl. 8a), Bartosz Parchan i Małgorzata Radziak (kl. 8b).
Serdecznie gratuluję.
Wojciech Morawski – opiekun grupy teatralnej
W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku zespół wokalny "Arfik" wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu - "Dwójkowym Kalejdoskopie Talentów", zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Prezentacja młodych talentów odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Milanówku, gdzie zgromadziła się liczna publiczność, składająca się z uczniów, nauczycieli i rodziców występujących dzieci.
Zespół "Arfik" zaprezentował trzy piosenki, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Pierwszym utworem była piosenka "Złap mnie za rękę", która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Kolejny występ zespołu to energetyczne wykonanie znanego hitu "La bamba", które porwało publiczność do wspólnej zabawy. Trzeci utwór zaśpiewany przez zespół to "Dzięki za muzykę", będący swoistym podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają młode talenty.
Występ zespołu "Arfik" to jednak nie wszystko, co można było zobaczyć podczas tego wydarzenia. Na scenie pojawili się przede wszystkim gospodarze imprezy, jak również uczniowie z innych milanowskich szkół, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne, teatralne, plastyczne, literackie, sportowe i wiele innych. Można było także podziwiać układy taneczne Studia Tańca i Fitness "I Love Dance" z udziałem naszych uczennic: Michaliny Czarneckiej z kl. 3b, Wiktorii Boguszewskiej, Nikoli Wcześniak z kl. 5a, Julity Belewicz z kl. 7a oraz Michaliny Olszewskiej z kl. 1b. Swój talent malarski zaprezentowała uczennica kl. 1a Julia Kowalczyk. Tematem obrazów Julii były wybrane europejskie stolice, takie jak: Paryż, Rzym, Londyn, Warszawa, Amsterdam i Bratysława. Prace wykonane zostały farbami akwarelowymi na płótnie, a tematyka prac została zaczerpnięta z podróży po Europie. Młodzi artyści z pasją i zaangażowaniem przedstawili różnorodne programy artystyczne, co dodatkowo uświetniło obchody Dnia Dziecka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
"Dwójkowy Kalejdoskop Talentów" okazał się nie tylko doskonałą okazją do świętowania, ale także do pokazania palety zdolności młodych artystów z Milanówka. Wszyscy uczestnicy oraz widzowie zgodnie przyznali, że był to wyjątkowy dzień pełen niezwykłych umiejętności, twórczej atmosfery, energii, radości i wspólnej zabawy.
Brawo zespół "Arfik"!
Beata Osiadacz
W ramach realizowanego wraz ze szkołą Albiz HLHI projektu eTwinning "All needs matters", 22 maja odbyło się spotkanie online z dziećmi z klas 5a i 5c z rówieśnikami z Bilbao. Dzięki współpracy z Panią Sarą Pelaz (jedną z nauczycielek, które miesiąc temu odwiedziły naszą szkołę), nawiązałyśmy połączenie na GoogleMeet i mogłyśmy prowadzić wspólnie lekcje. Nasi uczniowie wysłuchali prezentacji, czego potrzebuje organizm dziecka do zdrowego i harmonijnego rozwoju, a nasi uczniowie opowiedzieli o naszej placówce, o tym, jak radzą sobie ze stresem szkolnym i dlaczego ważny jest relaks w codziennej, ciężkiej pracy ucznia. Spotkania wywołały wielkie emocje po obu stronach ekranów. Dzieci musiały przezwyciężyć nieśmiałość i barierę mówienia w języku angielskim na żywo. Pierwsze koty za płoty!
Nauczycielka j. angielskiego A. Racka-Gozdek
W miniony piątek, 24 maja, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, odbył się wyjątkowy Zielony Koncert pt. „Nie ma jak u mamy”. Wydarzenie to było nie tylko okazją do uczczenia Dnia Matki, ale również do zaprezentowania talentów uczniów naszej szkoły. Już od pierwszych chwil było jasne, że czeka nas wieczór pełen wzruszeń i muzycznych uniesień. Młodzi artyści z zespołu wokalnego „Arfik” ubrani byli w koszulki z logo naszej szkoły, co dodatkowo podkreślało szkolną wspólnotę i dumę. Koncert rozpoczął się od powitania zaproszonych gości przez panią Dyrektor Barbarę Mazur, która wyraziła wdzięczność dla matek i wraz z uczniami podkreśliła znaczenie tego wyjątkowego Święta. Na widowni gościliśmy przede wszystkim mamusie naszych artystów, nauczycieli, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły. Wśród zgromadzonych gości można było dostrzec Burmistrza Milanówka pana Artura Niedzińskiego, który wyraził swoje uznanie dla młodych talentów, przewodniczącego Rady Miasta pana Dariusza Kopcia oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Bartłomieja Niemirskiego. Na scenie zaprezentowali się nasi młodzi artyści na czele z zespołem wokalnym „Arfik”, który z pełnym zaangażowaniem, dużą dozą uroku i dziecięcej szczerości wykonał piosenkę „Nie ma jak u mamy” z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Ich występ wywołał szerokie uśmiechy i wzruszenie na twarzach zgromadzonych widzów i od razu dało się poczuć ciepłą, rodzinną atmosferę. Następnie usłyszeliśmy utwór „Jesteś mamo skarbem mym”, a Michalina Czarnecka zaprezentowała pełen emocji występ śpiewając piosenkę „Mamo, nastał dzień wielki”. Wśród repertuaru znalazły się również takie hity jak „Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime”, który wywołał uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Julia i Helena Boryś zaskoczyły publiczność, śpiewając piosenkę „Everything” po koreańsku, co było nie lada wyzwaniem, ale poradziły sobie z nim znakomicie. Zosia Romańska wzruszyła zebranych piosenką „Mama moją bohaterką”, a Natalia Kurant zaśpiewała „Odpocznij, mamo”, co wywołało łzy wzruszenia u wielu mam obecnych na sali. Ewa Bożek wykonała utwór Korteza „Dla mamy”, a absolwentki Ala i Kamila Rutkowskie zaprezentowały poruszający „List do matki” z repertuaru Violetty Villas. Olaf Szymański zaskoczył wszystkich interpretacją „Zakazanego owocu”, a Mikołaj Rutkowski przeniósł nas w sentymentalną podróż piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Joanna Siezieniewska urzekła wszystkich piosenką „Pięknie żyć”, a całość wydarzenia dopełniły piosenki „Małe rzeczy” i energetyczna wersja „Dzięki za muzykę” („Thank You For The Music”) z repertuaru zespołu ABBA z udziałem Matyldy Jankowskiej i Amelii Żarkiewicz. Nie zabrakło również akcentów tanecznych – dzieci z kl. 2a i 3c zatańczyły do utworów E. Griega „Poranek” oraz popularnej melodii ludowej „Polka Dziadek”, co dodało wydarzeniu dodatkowego uroku.
Zielony Koncert prowadzili Gabrysia Suchyniak, Kalina Gągała i Bartosz Parchan, którzy z wielką wprawą, pozytywną energią i zapałem przeprowadzili widzów przez to pełne radości wydarzenie. Dodatkowo, piękne przemyślenia uczniów klas: 4b, 5b i 8b, przygotowane pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego pana Wojciecha Morawskiego, zacytowała Milena Smolińska, co dodało całości refleksyjnego charakteru. Scenografia była skromna, lecz bardzo klimatyczna, co pozwoliło skupić się na najważniejszym – muzyce, wrażeniach, emocjach i podkreśliło profesjonalizm przygotowań. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycielkę muzyki i opiekunkę zespołu „Arfik” Beatę Osiadacz.
Podsumowując, Zielony Koncert pt. „Nie ma jak u mamy” był niezwykle udanym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i publiczności. Był to piękny wyraz miłości i wdzięczności wobec mam, a jednocześnie doskonała okazja do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły, którzy swoimi występami poruszyli serca wszystkich obecnych. Zespół wokalny „Arfik” swoim pięknym brzmieniem i zgraniem głosów sprawił, że każdy mógł poczuć magię muzyki, a każda prezentacja była przyjmowana z entuzjazmem i aplauzem publiczności.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wspaniałego Zielonego Koncertu!
Dziękujemy za fotki z Koncertu p. B. Niemirskiemu.
We wtorek 21 maja odbył się Festiwal Nauki. Eksperymenty, doświadczania, wiedza, edukacja przez zabawę... Co jeszcze? Przede wszystkim szerokie uśmiechy, otwarte ze zdziwienie usta i oczy pełne zaciekawiania. Świetnie się bawiliśmy! Zobaczcie sami... FOTOGALERIA
Powered by aSc EduPage