• BAL KARNAWAŁOWY

• Wspaniały bal karnawałowy już za nami! W piątek 9.02.24 r., w barwnie przystrojonej sali gimnastycznej bawili się nasi milusińscy z kl. 1-3. Dzieciaki zachwyciły wszystkich niesamowitymi kostiumami, a i nauczyciele nie pozostali w tyle! To niezapomniane chwile pełne śmiechu i zabawy. Każda klasa roztańczyła się na całego! Przerwy w tańcu umilały zabawne konkursy.

Dziękujemy za organizację p. Gabrysi oraz p. Ewie oraz wszystkim innym zaangażowanym nauczycielom!

• KLASY SIÓDME W OCH-TEATRZE

• 8.02.24 r., uczniowie klas VII utrwalali znajomość szkolnej lektury w Och-Teatrze. Obejrzeli świetną inscenizację „Zemsty” Aleksandra Fredry, w której wystąpili m.in. Cezary Żak jako Cześnik, Artur Barciś jako Papkin i Lidia Sadowa jako Klara. Owacje na stojąco były najlepszym dowodem na to, że młodzi widzowie docenili pracę aktorów. Na lekcji podzielimy się wrażeniami ze spektaklu i spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: Dlaczego zamiast muru na scenie był lichy płotek? Dlaczego Cześnik zamiast wiatrówką posłużył się armatą? Dlaczego Klara miała współczesny strój? Dlaczego Papkin miał w swej torbie szalik polskiego kibica? Takich „dlaczego” będzie z pewnością więcej. Każdy dobry spektakl wart jest rozmowy i refleksji.

• FINAŁ WOŚP W "JEDYNCE"

• Szanowni Państwo,

dziękujemy za wspólne GRANIE w 32. Finale WOŚP w Szkole Podstawowej nr 1  Milanówku - zebraliśmy kwotę 23 000 zł 47 gr!

28 stycznia 2024 r., w naszej szkole odbyły się liczne warsztaty, fantoneria, antykwariat, zajęcia komputerowe, malowanie wspólnych obrazów, kawiarenka z pysznościami, szachy, wspólne gotowanie, kącik dla najmłodszych z Mini Bambini, występy naszego koła teatralnego oraz pokazy taneczne, gimnastyczne, akrobatyczne, ścianka wspinaczkowa, zaprezentowało się muzeum komputerów itp.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! SIE MA!

Organizatorzy 32. Finału WOŚP w SP1

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• "My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy, wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą". Taką  bowiem przysięgę złożyły pierwszaki z naszej szkoły podczas pasowania na czytelnika. Uroczystość miała miejsce 2.02.2024 r., w bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "W zaczarowanej krainie bajek i baśni" w mistrzowskim wykonaniu uczniów z klasy 5c. Nasi milusińscy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem oglądali występ. Najmłodsi czytelnicy wykazali się ogromna wiedzą i odpowiadali na trudne zagadki. Uczniowie zostali uroczyście pasowani przez dyrekcję. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy czytelnicy otrzymali książki Justyny Bednarek pt. "Wnuczka Antykwariusza", które zostały przekazane w darze przez Instytut Książki w ramach programu "Mała książka – wielki człowiek". Zapraszamy do biblioteki szkolnej i życzymy miłego obcowania w zaczarowanej krainie bajek i baśni.

Agnieszka Białous - nauczyciel bibliotekarz

• POWTÓRKA W TEATRZE

• Lektury egzaminacyjne każdego roku są najlepiej poznanymi przez ósmoklasistów książkami. Młodzież doskonali wiedzę o dziełach literackich, zwraca uwagę na szczegóły, porównuje sylwetki bohaterów. Powtarzanie treści utworów przybiera rozmaite formy - najprzyjemniejszą jest z pewnością możliwość podziwiania artystycznych adaptacji. Uczennice i uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawczyń wybrali się 1 lutego br. do Teatru Rampa w Warszawie, aby podziwiać sztukę "Opowieść wigilijna" na podstawie dzieła Charlesa Dickensa.

Musicalowa wersja lektury na długo pozostanie w pamięci uczniów za sprawą dynamicznej choreografii oraz kreatywnej gry aktorów (na scenie mogliśmy podziwiać także rówieśników widzów). Bogactwo środków artystycznych, multimediów, efektów specjalnych pomogło w wydobyciu emocji widzów.

Wojciech Morawski - nauczyciel j. polskiego

• BEZPŁATNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

• W ramach Akcji Ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzonej w naszej Szkole, zachęcamy do udziału w bezpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

DOŁĄCZ DO AKCJI! Z NAMI ZYSKUJE KAŻDY UCZESTNIK AKCJI!

Termin:12, 13 lutego 2024 r.

Miejsce: Parking przy Hali Sportowej nr 2 w Milanówku, ul. Szkolna

PLAKAT INFORMACYJNY.pdf

• KONKURSY ŚWIĄTECZNE - ROZSTRZYGNIĘCIE

• Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową".

Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego WSZYSCY, którzy wzięli udział otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Gratulacje dla: Oliwii Wideryńskiej, Izabeli Jasińskiej, Leonarda Łuniewskiego, Patrycji Bartosiak, Dominiki Piwek i Michała Nielepkowicza.

Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie oraz czas, który poświęciliście, aby wykonać prace. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zwycięzcy grudniowego konkursu na "Najpiękniejszy Słój Świąteczny" - KLASA 4B.

Gratulujemy!

• MUZEALNE PRZEBOJE

• Uczniowie kl. 6c we wtorek 19.12. 23 r., uczestniczyli w lekcji muzealnej - "Muzealne przeboje". Słuchając opowieści przewodnika poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii. Najciekawsza okazała się wystawa związana ze starożytnym Egiptem. Z zainteresowaniem uczniowie przyglądali się antycznym marmurowym posągom, wazom i przedmiotom codziennego użytku. Zwiedzili Galerię Sztuki Średniowiecznej i poznali kontrasty sztuki barokowej. Na pytanie: Skąd Jan Matejko znał przebieg bitwy pod Grunwaldem, która miała miejsce ponad 400 lat przed jego narodzinami?, uzyskali odpowiedź słuchając opowieści i oglądając dzieło "Bitwa pod Grunwaldem" pędzla Jana Matejki. Zobaczyli, w jak różnorodny sposób polscy malarze XIX wieku przedstawiali przeszłość na swych płótnach. Odwiedzili także Galerię Wzornictwa Polskiego. Wielu uczniów stwierdziło, że jeszcze tu powróci...

Beata Osiadacz - wych. kl. 6c