• AKTUALNOŚCI

          • DZIELNE PRZEDSZKOLAKI W "JEDYNCE"
            • DZIELNE PRZEDSZKOLAKI W "JEDYNCE"

            • "Dzień otwarty" dla przyszłych pierwszaków już za nami. Działo się! Po wystąpieniu Pani dyrektor Barbary Mazur, nastąpiła cześć artystyczna - prezentacja wokalna zespołu "Arfik" oraz spektakl "Szelmostwa lisa Witalisa" w wykonaniu koła teatralnego. Następnie dzielne przedszkolaki wędrowały po klasach, biorąc udział w zajęciach pokazowych. Na zakończenie dzieci otrzymały przypinki z nowym logo szkoły. To był wieczór pełen wrażeń!

              Dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom podobało się to spotkanie, i to dopiero początek Naszej wspólnej przygody. Do zobaczenia we wrześniu!

              Bardzo dziękujemy też całej zaangażowanej kadrze pedagogicznej oraz Naszym wspaniałym uczniom!

          • WYPRAWA ŚLADAMI ALKA, ZOŚKI I RUDEGO
            • WYPRAWA ŚLADAMI ALKA, ZOŚKI I RUDEGO

            • Jak co roku - ósmoklasiści wybrali się na wycieczkę śladami bohaterów książki pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Losy Rudego, Alka i Zośki poznawaliśmy, wędrując pod opieką przewodnika po ulicach Warszawy. Odwiedziliśmy miejsca znane z lektury: Liceum im. Stefana Batorego, Muzeum Więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa na al. Szucha oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach Jana Bytnara, Macieja Aleksa Dawidowskiego i Tadeusza Zawadzkiego.

              Wyprawa uświadomiła uczestnikom tragizm Pokolenia Kolumbów, pozwoliła docenić wartość ofiary poniesionej przez młodych ludzi w obronie ojczyzny. Wierzymy, że niecodzienna lekcja języka polskiego i historii na długo pozostanie w pamięci.

              Nauczyciele: Agnieszka Matus, Nina Pietrzak, Wojciech Morawski

          • BLISKO TELEFONU - DALEKO OD SIEBIE
            • BLISKO TELEFONU - DALEKO OD SIEBIE

            • Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Z pomocą w uważnym i kontrolowanym sposobie korzystania z ekranów w domu, spieszy nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i opracowane przez nią Domowe Zasady Ekranowe.

              Zachęcamy do zapoznania się z Domowymi Zasadami Ekranowymi

              Pedagog szkolny Joanna Smirnow

          • NASZE TALENTY - POWIATOWY PRZEGLĄD TALENTÓW
            • NASZE TALENTY - POWIATOWY PRZEGLĄD TALENTÓW

            • W sobotę 2 marca 2024 roku godz. 9.30 – 17.00 w Hali widowiskowo-sportowej CAIIS w Grodzisku Mazowieckim swoje talenty wokalne, taneczne, instrumentalne, sportowe i wiele innych zaprezentowali uczniowie ze szkół powiatu grodziskiego. O godz. 15.00 na scenie wystąpili uczniowie milanowskich szkół. "Jedynkę" reprezentował zespół wokalny "Arfik" wykonując piosenki "Rzeka marzeń" i "Chodź, pomaluj mój świat" oraz formacje taneczne, w których tańczą nasze uzdolnione uczennice. Podczas Koncertu finałowego wystąpił Kuba Szmajkowski - finalista I edycji programu The Voice Kids, następnie wokalista boys bandu 4Dreamers, a obecnie artysta solowy.

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI
            • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI

            • 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na 7 członkach zarządu głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.

              Na pamiątkę tego wydarzenia, od 2011 obchodzimy święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

              /MEN/

          • CZY DZIECI I MŁODZIEŻ CHORUJĄ NA DEPRESJĘ?
            • CZY DZIECI I MŁODZIEŻ CHORUJĄ NA DEPRESJĘ?

            • 23 lutego obchodzony jest w naszej szkole i w całym kraju Dzień Walki z Depresją. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ w Polsce na tę chorobę cierpi już ponad 1,2 mln ludzi. Najbardziej wydaje się niepokoić fakt, że coraz częściej ofiarami depresji stają się dzieci i młodzież.

              O depresji za mało się rozmawia. Dla wielu z nas jest ona wciąż powodem do wstydu, a jej symptomy są często lekceważone lub mylone z innymi problemami. W przypadku dzieci i nastolatków, kluczowa jest obserwacja, rozmowa i szybkie działanie.

              Jak rozpoznać depresję i gdzie szukać pomocy? Zachęcamy do przeczytania tekstu Dzień Walki z Depresją - dzieci i młodzież.pdf

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
            • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

            • Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgłaszali swoje propozycje do zakupu nowych książek. Dzięki temu nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze.

              W ramach programu zakupiono :

              - lektury,

              - książki historyczne,

              - literaturę dla dzieci i młodzieży,

              - książki popularnonaukowe,

              - pozycje anglojęzyczne, w języku niemieckim oraz ukraińskim,

              - książki z wielu dziedzin naukowych, np: psychologii, filozofii, ochrony środowiska oraz pozycje wspierające dzieci z trudnościami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnościami.

              Zapraszamy do wypożyczania nowości oraz życzymy miłej lektury.

          • PROJEKT "LISTA DOBRYCH PRAKTYK MSWM"
            • PROJEKT "LISTA DOBRYCH PRAKTYK MSWM"

            • Zachęcamy do zapoznania się z "Listą dobrych praktyk MSWM".pdf. Są to postulaty dotyczące edukacji ekologiczno-klimatycznej dzieci i młodzieży przygotowane przez Komisję Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Wsi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego w związku z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego oraz klimatu.

          • KOCHA, LUBI, SZANUJE... WALENTYNKI 2024
            • KOCHA, LUBI, SZANUJE... WALENTYNKI 2024

            • Walentynki obchodzone 14 lutego jako święto zakochanych były w "Jedynce" dobrą okazją do obdarowania swoich sympatii serdecznością, życzliwością, przyjaźnią czy szacunkiem. Z inicjatywy przedstawicieli Samorządów Uczniowskich i ich opiekunów, w dniu św. Walentego zorganizowano w naszej szkole „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wrzucali walentynkowe liściki do specjalnie przygotowanych pudełek. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy. Było wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. 

          • FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO
            • FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

            • 5.02.2024 r. odbył się uroczysty finał Konkursu Recytatorskiego „Oczaruj mnie literaturą z poczuciem humoru”, zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie Filia w Grodzisku Maz. Widownia pękała w szwach, gdy na scenie grodziskiego Centrum Kultury prezentowano wybrane wesołe wiersze i opowiadania. Z radością możemy poinformować także o sukcesach Naszych uczniów. Konkurencja była w tym roku bardzo duża, ponieważ jury przesłuchało ponad 490 uczestników.

              W kategorii wiekowej uczniów klas I-III:

              1 miejsca zajęli: Magdalena Siezieniewska kl. 3b oraz Aleksander Młynarski kl. 1b

              2 miejsce zajęła: Natalia Kurant kl. 3b

              W kategorii wiekowej uczniów klas IV-VIII:

              1 miejsce zajęła Joanna Siezieniewska kl. 5c

              Gala zakończyła się pokazem filmowym animacji "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot".

              Dziękujemy przedstawicielom Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku za przygotowanie Konkursu i tego wydarzenia. Zwycięzcom - gratulujemy sukcesu! Czekamy na kolejną edycję konkursu.