KONKURS "ŚPIEWEM O NIEPODLEGŁEJ 2024"
W Finale III edycji Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej "ŚPIEWEM O NIEPODLEGŁEJ 2024" w piątek, 8 listopada o godz. 9.45 wezmą udział:
Gustaw Kaczmarek kl. 1c,
Aleks Sajid i Władysław Wójcik kl. 2a
Karolina Pisarek kl. 3a i Bartosz Pisarek kl. 1b,
Antonina Romańska kl. 2c,
Michalina Czarnecka kl. 4b,
Zofia Romańska kl. 4b,
Ewa Bożek kl. 7c.
Organizatorzy: Ewa Nowacka, Beata Osiadacz
POPOŁUDNIE Z MUSICALEM "METRO"
Kultowe, grane ponad 30 lat, przedstawienie pt. "Metro" nieustannie pobudza do refleksji. O sile wartości i zawiłościach egzystencji mogli przekonać się uczniowie klas ósmych, którzy z dużym zaciekawieniem podziwiali spektakl we wtorek, 29 października br. Wyprawa do Teatru Buffo stała się bodźcem do dyskusji o miłości, szacunku, tolerancji, o sile indywidualizmu a zarazem współpracy. Pierwsza w tym roku szkolnym wizyta w teatrze, zainaugurowała sezon tegorocznych wyjazdów. W listopadzie: uczniowie klas 4, 5 i 6 wyruszą do Teatru Roma na "Księgę dżungli" lub do Teatru Syrena na "Matyldę", a ósmoklasiści będą zachwycać się w OCH Teatrze adaptacją sceniczną "Stowarzyszenia umarłych poetów". Grudniowe wyprawy zainauguruje wizyta klas ósmych w Teatrze Polskim w Warszawie na przedstawieniu "Opowieść wigilijna" (siódmoklasiści będą podziwiać tę sztukę w styczniu). Na początku 2025 roku młodzież z klas czwartych i szóstych oklaskiwać będzie musical "Piotruś Pan" w Teatrze Buffo.
Plan wyjazdów w pierwszym semestrze jest bardzo bogaty w artystyczne doznania, każdy widz z pewnością znajdzie atrakcyjną ofertę. Zapraszamy.
Nauczyciele języka polskiego
"LATAWCE WOLNOŚCI"- KONKURS RODZINNY
Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w konkursie o tematyce patriotycznej.
To wspaniała okazja, aby wspólnie z dziećmi świętować niepodległość naszego kraju oraz wyrazić miłość do naszej ojczyzny!
Zadanie konkursowe: Stwórzcie wyjątkowy latawiec z elementami patriotycznymi. Pokażcie, jak rozumiecie wolność i dumę z bycia Polakami!
Zasady:
- Każda rodzina może wykonać 1 latawiec.
- Latawiec powinien być wykonany przez dzieci z naszej szkoły i ich rodziców.
- W projekcie muszą znaleźć się elementy patriotyczne (np. barwy narodowe, symbole polskie, historia, legendy).
- Technika wykonania jest dowolna — liczy się kreatywność i zaangażowanie!
Termin: Prace konkursowe przynosimy do 7 listopada do sali numer 5 lub do pokoju nauczycielskiego. Praca powinna być opisana (nazwa konkursu, imię i nazwisko dziecka/ dzieci oraz klasa/sy.)
Prezentacja prac przez dzieci nastąpi 8.11.24 r., na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Wszystkie prace zostaną wywieszone na korytarzu z szkolnym. Dołączcie do wspólnej zabawy i pokażcie, że patriotyzm może być pełen kolorów i radości!
Organizatorzy: Agnieszka Grzeszyk, Anna Siekierska, Paulina Tomaszek
KONCERT JESIENNY 2024
W ciepły, jesienny wieczór, 25 października odbył się w naszej Szkole Koncert Jesienny pt. "Jedwabne opowieści", który nawiązywał treścią do jubileuszu 100-lecia milanowskiego jedwabnictwa i zgromadził liczne grono rodziców, uczniów, abolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości, wśród których była przedstawicielka Referatu Oświaty p. Bożena Ciesielka. Pani Dyrektor Barbara Mazur, zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które z jednej strony upamiętniło lokalną tradycję, a z drugiej – angażowało młode talenty i integrowało społeczność szkolną.
W otoczeniu scenogarfii przygotowanej przez p. Marikę Wojsław, uczennice z klasy 4b: Zosia, Magda i Natalia snuły "Jedwabne opowieści" przeplatane piosenkami w wykonaniu zespołu wokalnego "Arfik", którego uczestnicy zadbali o miłą i nastrojową atmosferę, wzbogacając Koncert wokalnymi interpretacjami utworów, które na długo pozostaną w pamięci publiczności. Na scenie pojawiły się także duety wokalne. Julia i Helena wykonały piosenkę z repertuaru H. Banaszak "W moim magicznym domu", a na zakończenie uroczo zaśpiewały piosenkę A. Jantar "Radość najpiękniejszych lat" Joanna i Nina. Pełne wdzięku recytacje zaprezentowały Dominika, Antonina i Daria. Na scenie pojawiła się także Gabrysia - tytułowa "Pchła Szachrajka", która wjechała "niezłą bryczką", a w odgrywanej scence towarzyszył jej kupiec - Olaf. Narrację bajki poprowadziła Milena.
Z dużą dawką energii i entuzjazmu, zaprezentowały się pierwszoklasistki pod opieką p. Iwony Błeszyńskej, które zachwyciły widzów pięknym układem tanecznym z chustami, nawiązując tym samym do symbolicznego znaczenia jedwabiu w historii Milanówka.
Byli także reprezentanci Rady Rodziców, którzy przyczynili się do organizacji słodkiego kiermaszu, jaki odbył się tuż po Koncercie. Uczniowie z klasy 7b - Sebastian i Tymon zajęli się oprawą akustyczną i multimedialną tego artystycznego przedsięwzięcia.
Całe wydarzenie, pełne wzruszeń i radości, pozwoliło młodym wykonawcom na wspaniały występ przed rodzicami, przyjaciółmi i gośćmi w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Było to niewątpliwie jedno z tych spotkań, które pozostanie w pamięci na długo, przypominając o pięknie lokalnej historii i sile społeczności.
Nad całym wydarzeniem czuwała p. Beata Osiadacz - opiekun zespołu wokalnego "Arfik", a fotogalerię przygotowano ze zdjęć, które wykonała p. Beata Sokołowska.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tego uroczego spotkania!
Zapraszamy do "Jedynki" na kolejne występy naszych wspaniałych Artystów!
11
HISTORIA UKRYTA W ZAROŚLACH
W sobotę, 26.10.24 r., grupa uczennic i uczniów z klas siódmych i ósmych, p. Nina Pietrzak wraz z Fundacją "Kamienie Niepamięci", porządkowała stary cmentarz mennonitów w Milanówku przy ulicy Średniej. Warto poznawać lokalną historię wiejskiej gminy niemieckich protestantów, którzy przed I wojną światową mieszkali na naszych terenach. Usłyszeliśmy też opowieść o dwóch pilotach i wielu żołnierzach pochowanych tutaj.
Nina Pietrzak - nauczycielka historii
BohaterOn W NASZEJ SZKOLE
W 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego klasy 4-8 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycielkę historii p. Ninę Pietrzak. W tym roku stawialiśmy na połączenie wiedzy z dwóch dziedzin: historii i psychologii dziecięcej. Połączony materiał BohaterOn i Młode głowy Fundacji Unaweza posłużył nam do odkrywania tajników życia w zgodzie z samym sobą, szacunku i zrozumienia. Pracowaliśmy ze słuchowiskami i filmikiem Fundacji: "#Też byliśmy". Nie mogło zabraknąć również znaczenia roli Milanówka i Dulagu 121 w Pruszkowie dla powstańców. Aby uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wykorzystaliśmy też metodę sketchnotingu.
Nina Pietrzak - nauczycielka historii
PROGRAM PROFILAKTYCZNY
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW", który jest częścią projektu MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską .
Program profilaktyczny "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW" ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego, podejmowanych według określonych scenariuszy, których zadaniem jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym, w tym wzmocnienie poczucia sprawczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pierwsza pomoc psychologiczna oraz higiena cyfrowa i bezpieczeństwo w sieci.
TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w "TYGODNIU UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY" 28.10 - 31.10.2024 r.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie