• AKCJA EKOLOGICZNA - NOWY TERMIN!

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ekologiczno-edukacyjnego "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI". Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród Dzieci i Młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Dodatkowo od 1 marca 2024 każda szkoła biorąca udział w akcji automatycznie dołącza do projektu TERAZ LAS organizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Biała Podlaska. Za 500 kg zebranego sprzętu zasadzonych zostanie 50 drzew w imieniu Naszej Szkoły, natomiast za tonę aż 500!

Szczegóły akcji znajdziecie Państwo na stronie www.terazlas.pl

JEDYNYM WARUNKIEM JEST MOBILIZACJA DO DZIAŁANIA, PORZĄDKI DOMOWE I CHĘCI!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

"Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!"

Termin Akcji: 4 – 5 XI 2024 r.

Miejsce akcji: parking przy Hali Sportowej (wyznaczone miejsce) - wjazd od ul. Szkolnej

PLAKAT AKCJI.pdf

RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO PODLEGAJĄCEGO ZBIÓRCE z GOE.pdf

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

• Dnia 14 października odbyło się w naszej szkole uroczyte Ślubowanie uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, którym towarzyszyli licznie zebrani rodzice, grono pedagogiczne i przedstawiciele uczniów z klas starszych. Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Barbara Mazur.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do przedstawienia swoich umiejętności. Zaśpiewali piosenki: "Pierwszaczek", "Piosenkę na dobry początek" oraz "Ślubowanie" okraszone recytacjami wierszy.

Aktu pasowania ogromnym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym "Pierwszaki" zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. P. Skargi w Milanówku.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy, rozwijania pasji oraz nawiązywania przyjaźni wśród koleżanek i kolegów.

ALBUM ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

• "NIECHAJ DO TAŃCA GRAJĄ"

• Z myślą o młodych odbiorcach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował program edukacyjny pt. "Niechaj do tańca grają", w którym mieliśmy okazję uczestniczyć 7 października, w Szkole Podstawowej nr 3 w Milanówku. To niezwykła podróż, odkrywająca przed widzem polskie pieśni i tańce narodowe: polonez, kujawiak, krakowiak, mazur, oberek osadzone w literaturze polskiej. Dziękujemy za wyśmienitą ucztę kulturalną!

• NASZ MAŁY LUWR

• Szkolna galeria sztuki zapełniła się pracami. Pod kierunkiem p. Ewy Nowackiej, uczniowie klasy 6a studiowali kształt kuli, natomiast 6b uczyła się rysować dłoń. Uczniowie chętnie tworzą też swoje prace podczas zastępstw. Kwiaty i pióra powstały spontanicznie, ale z dużym zaangażowaniem.

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole obchodziliśmy w piątek 4 października!

To doskonała okazja, aby uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne i przekonać się, jak dobrze znają tabliczkę mnożenia. Nie pokonała ich nawet presja czasu!

Zachęcamy wszystkich do małej powtórki. Pamiętajcie, że matematyka może być świetną zabawą!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dzień poświęcony naszym futrzastym, skrzydlatym i łuskowatym przyjaciołom! To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, jak ważne są zwierzęta w naszym życiu i jak wiele możemy zrobić, aby im pomóc.

Z tej okazji chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce żołędzi. Dzięki Waszej hojności udało się nam zebrać imponującą ilość żołędzi, które zostały już dostarczone do Warszawskiego ZOO

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• European Day of Languages/Europejski Dzień Języków

On September 26th, our school celebrated the European Day of Languages! Students had a great time sharing funny quotes in different languages, showing the beauty and diversity of linguistic expression.”

Learning languages is not only fun but also opens doors to new cultures and perspectives. Great job to all our students for their creativity and of course to out teachers!

26 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków! Uczniowie świetnie się bawili, dzieląc się zabawnymi cytatami w różnych językach, pokazując piękno i różnorodność wyrażeń językowych.

Nauka języków to nie tylko zabawa, ale także otwieranie drzwi do nowych kultur i perspektyw. Brawo dla wszystkich uczniów za ich kreatywność. Brawa też dla naszych nauczycieli!

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dzień Chłopaka w naszej szkole - 30 września.

Z tej okazji wszystkim naszym wspaniałym chłopcom składamy najserdeczniejsze życzenia! Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, chłopcy otrzymali małe upominki.